Полезные материалы

Хочете позбутися від болю в шиї - змініть спосіб життя

Мабуть, кожна з нас - а особливо це стосується офісних співробітниць - не раз страждала від болю в шиї. Вчені встановили, що такі болі на сьогоднішній день відчувають близько третини населення планети. І ця цифра значно зросте, якщо ми візьмемо жителів міст, що вважають за краще не надто активний спосіб життя. Чому ж виникають хворобливі відчуття в шиї і як від них позбавитися раз і назавжди - читайте далі в цій статті. Мабуть, кожна з нас - а особливо це стосується офісних співробітниць - не раз страждала від болю в шиї

Здавалося б, як можна описати звичний біль в шиї? Біль - вона і є біль - стан вкрай неприємне, нав'язливе, що заважає жити. Проте, в районі шиї буває і пекуча, і пульсуюча, і колючий, і вкрай інтенсивна різкий біль, утрудняє будь-який рух.

Чому ж ці відчуття настільки різноманітні? Відповідь проста - це залежить від їх першоджерела, а вони можуть бути різними: м'язовий спазм, м'язовий біль, пошкодження зв'язок, різні запалення. Але це - лише джерела, а щоб запобігти біль в шиї - необхідно розуміти її причини.

Основних причин - всього три: малорухливість (гіподинамія), неправильне харчування і негативні емоції. Всі вони сприяють появі спочатку незначних болів в області шиї, які можуть перерости в остеохондроз та інші захворювання суглобів в майбутньому. Якість життя при цьому, значно погіршиться - якщо не вживати термінових заходів під наглядом фахівця.

Недарма ми часто пов'язуємо відчуття дискомфорту в шиї з тривалим сидінням за комп'ютером або перед телевізором в незручній позі. Але все набагато серйозніше - причина не тільки в позі, але - в самому способі проведення часу. Малорухливий спосіб життя веде до того, що ми мало задіємо глибокі м'язи, що і призводить до негативних наслідків, про які і сигналізує біль.

Неправильне харчування - як не дивно - призведе не тільки до можливого дискомфорту різного роду в черевній порожнині - але і до нестерпного болю в шиї. Якщо у вас болі в лівій стороні шиї - це явний сигнал про проблеми з печінкою. В цьому випадку слід грунтовно переглянути свій раціон харчування і спосіб життя. Якщо шия регулярно і з незрозумілої причини болить праворуч - значить, варто виключити або обмежити вживання важкої калорійної їжі, алкоголю і нікотину.

Емоції - також часта причина болю в шиї. Постійні стреси на роботі і інші неприємності породжують в нас негативні емоційні бурі. І з ними варто боротися - адже негативні емоції можуть призвести до м'язового блоку в області шиї, а це - в свою чергу - викличе низку інших несприятливих наслідків.

Про які негативні наслідки йдеться? За великим рахунком, справжній першоджерело всіх болів в шиї (крім будь-яких окремих випадків) - глибокі м'язи, а точніше - їх патологія. Недостатній розвиток глибоких м'язів і надлишок негативних емоцій можуть викликати м'язовий блок, що - в свою чергу - веде до блоку судин, що і провокує спочатку сильні болі, а потім - остеохондроз і грижу.

Висновок, здавалося б, проста: більше рухатися, задіюючи м'язи шиї, правильно харчуватися і гнати геть весь негатив! На жаль, ця схема підходить лише для профілактики неприємних відчуттів в шиї - якщо ж біль сковує вас регулярно і заважає жити - тоді необхідне втручання професіоналів.

Фахівці різних напрямків сходяться в одному - кращий спосіб швидко відновити рухову активність м'язів шиї - фізичні вправи і масаж. Щоб жити без болю в шиї - слід виконувати систему вправ, розрахованих на активізацію глибоких м'язів, що примикають до хребта і великим суглобам. При цьому активізується кровообіг в м'язах, поліпшується живлення кісткової і хрящової тканини.

Медичний експерт, Головний лікар Центру доктора Бубновського в Україні Валерій Павленко стверджує, що болі в шиї - на додаток до причиняемому дискомфорту - можуть ще й започаткувати значно більш неприємним проблемам зі здоров'ям.

"На жаль, болі в шиї часто супроводжуються порушеннями мозкового кровообігу. Коли фахівці нашого центру діагностують ту чи іншу патологію шийного відділу хребта у наших пацієнток - вона супроводжується цілим "букетом" інших неприємностей. Такі пацієнтки часто емоційно нестабільні, вони відчувають хронічну втому і скаржаться на поганий сон "- констатує експерт.

Проте - такі проблеми не є незворотними, додає Валерій Павленко: "Після рішення основної проблеми з шиєю в результаті занять в нашому Центрі: активізації глибоких м'язів і відновлення нормального кровообігу в шиї, у пацієнток поступово проходять і супутні симптоми. Саме тому так важливо вчасно почати боротьбу з болями в шиї - навіщо терпіти і прирікати себе на додаткові проблеми, якщо можна раз і назавжди побороти біль і поліпшити якість свого життя? "

Запис на консультацію і тестове заняття по телефону 044-238-25-70.

Здавалося б, як можна описати звичний біль в шиї?
Чому ж ці відчуття настільки різноманітні?
Про які негативні наслідки йдеться?
Саме тому так важливо вчасно почати боротьбу з болями в шиї - навіщо терпіти і прирікати себе на додаткові проблеми, якщо можна раз і назавжди побороти біль і поліпшити якість свого життя?