Полезные материалы

Худнемо на танцях і йогу: від великих навантажень зростає вага, а від м'язового болю допоможе сік

Перед спортзалом потрібно відвідати лікаря, а під час тренування - не дивитися на інших і робити перепочинок.

Фото: newyoga.info

Нарешті на вулиці потеплішало і харків'яни можуть змінити теплу мішкуватий одяг на облягаючі наряди. Але щоб відчувати себе максимально комфортно, багато хто замислюється про те, як можна підкоригувати свою фігуру, адже зимовий сезон і весняні свята, напевно, не пройшли безслідно. "Сегодня" дізналася у фахівців, як можна покращати до літа без виснажливих дієт і сумних наслідків для здоров'я.

Перш ніж вирушати в спортзал, варто проконсультуватися з медиками, яке навантаження варто звалювати на свої плечі. "Іноді люди думають: чим інтенсивніше почнуть займатися, тим більше помітне буде результат. Але це абсолютно не так, і входити в форму потрібно поступово", - радить завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Харківського медуніверситету Андрій Істомін. Крім того, при обстеженні можуть виявитися хронічні недуги, про існування яких людина навіть не підозрював. Під час виснажливих тренувань ці фактори можуть зіграти зі спортсменом-новачком злий жарт.

НАВАНТАЖЕННЯ з гендеру. Чоловіки ходять в спортзал для того, щоб наростити м'язи, а жінки - скинути зайву вагу, тому необхідно вибирати відповідний підхід до занять. "Дівчатам слід виконувати вправи легкої або середньої навантаження, але більшу кількість разів, ніж чоловікам, яким краще братися за важку роботу", - радить інструктор фітнес-програм Марина Собко.

Під час занять необхідно прислухатися до самопочуття: якщо стало важко дихати і почервоніло обличчя, слід призупинити тренування. За словами Марини Собко, в залі потрібно працювати за власною програмою, а не гнатися за іншими, адже людина може займатися вже не перший місяць і робити по 3-4 підходи на одну вправу, але для новачків це загрожує крепатура (болі в м'язах з- за скупчення молочної кислоти і токсинів, які можуть вироблятися при фізнагрузкі. - Авт.).

"Краще зробіть все один підхід, не потрібно прагнути зробити все і відразу. Найоптимальніший варіант для початку: займатися не більше години, виділяючи по 5-10 хвилин на вправи всіх видів м'язів. Займатися краще через день, але для новачків два рази в тиждень буде цілком достатньо ", - розповідає тренер.

Якщо виконувати вправи помірно, ви не тільки накачаєте м'язи, але і поліпшите здоров'я. Швидше і дешевше всього схуднути допоможуть заняття в спортзалі, адже всього за година роботи на тренажерах можна позбавиться від 1000 ккал (див. ілюстрацію). Танці допоможуть розлучитися з 800 ккал, а заняття йогою спалять не більш 400 ккал. А ось заняття пілатесом менш ефективні, оскільки за 100 гривень ви зможете віддати лише 200 ккал, що можна порівняти з половиною шоколадки.

БЕЗ крепатура. Правда, спортсмени зізнаються, що болі в м'язах після перших тренувань уникнути все-таки не вдасться. Проте є способи, які допоможуть швидше прийти в себе після фізичних навантажень. Андрій Істомін запевняє: зараз є багато розігрівають і охолоджуючих мазей і гелів, які знімуть цю біль.

"Звичайно ж, потрібно порадитися з фахівцем, який підбере вам відповідний засіб. Адже є комплексні мазі, які можна використовувати як до тренувань, щоб підготувати м'язи, так і після них", - говорить завкафедрою медінституту.

А ось Марина Собко, виходячи з власного досвіду, говорить, що, крім медикаментів, крепатури допоможуть народні засоби: теплий душ або ванна з морською сіллю і розтирання рушником. За її словами, стакан вишневого соку прискорить антиокислювальні процеси в організмі і допоможе вивести токсини, що накопичилися.

ПО РОЗМІРУ. Фахівці попереджають, що за перші два місяці спортивному житті людина може не тільки не скинути вагу, але навіть трохи додати. "Тренувати м'язи завжди важать набагато більше, ніж в'ялі. І часто люди розбудовуються, мовляв, від занять немає ніякого пуття. У цьому випадку потрібно не звертати увагу на показання ваг, а дивитися на результат за розміром одягу, якщо колись облягаючі речі сидять вільно, значить прогрес є і можна продовжувати тренування далі ", - радить Марина Собко.

СПОРТЗАЛ НА ДОМУ: ДОРОЖКИ І Орбітреки - від 2000 грн

А от харків'яни, які через зайнятість не встигають відвідувати фітнес-центр, можуть облаштувати міні-спортзал прямо вдома. Правда, покупка орбитрека, велотренажера або бігової доріжки влетить в копієчку.

У харківських спортмагазинах за бігову доріжку просять от 2000 грн до 5000 грн, а за годину помірного бігу на такому тренажері можна спалити близько 900 кілокалорій. "Механічні доріжки менш популярні, тому що на них особливо не розженешся. Їх вартість стартує от 2000 грн. На електричних можна вибрати оптимальний режим, але ціна вдвічі вища", - розповів нам консультант спортивного магазину. А ось вартість на професійні бігові доріжки з різними режимами роботи може досягати 10 000 грн. Бажаючим мати стрункі ніжки, в магазинах пропонують придбати степпер, який імітує ходьбу на місці. Його вартість коливається від 400 до 5000 грн.

Сердечникам і язвенникам навантаження не потрібні. Фото: fitnum.com

Орбитрек, що поєднує в собі тренажер-степпер і бігову доріжку, найбільш популярний в боротьбі із зайвою вагою і обійдеться мінімум в 2200 грн. А щоб влаштовувати вдома "поїздки" на велотренажері, потрібно викласти близько 1800-4000 грн.

Щоб мати підтягнуті живіт і стегна, вам підійде гребний тренажер (від 2100 грн). А ось силові тренажери для тренування різних груп м'язів і хорошої постави обійдуться найдорожче - мінімум 5000 грн.

Правда, обладнати свій тренажерний зал потрібно з розумом, щоб агрегат для стрункості не зашкодив здоров'ю. Як нам розповіла в. о. заввідділенням лікувальної фізкультури ЦКБ №5 Тетяна Забрудський, для сердечників вкрай небезпечні силові тренажери, а язвенникам взагалі не слід гойдатися або худнути.

"Перед тим як щось купувати, потрібно проконсультуватися з лікарем. Адже тренажери повинні приносити користь: покращувати кровообіг, обмін речовин і дихання", - радить лікар.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram