Полезные материалы

Людина здатна відчувати чужий біль на відстані

Фото: REUTERS

Людина може відчувати чужий біль на відстані. Мати писала листа своїй дочці. Раптово її рука затряслася, і вона впустила ручку. Менш ніж через годину вона дізналася, що її дочка отримала серйозної опік правої руки, протоку кислоту в лабораторії. Сім'я живе на фермі в районі Нью-Йорка. Одного разу з ранку у всіх восьми членів цієї сім'ї незалежно один від одного виникло погане передчуття, ніхто з них не міг працювати, пише directpress.ru .

Потім здавалося, що в цей день хлопець з цієї родини загинув під час автокатастрофи в Мічигані. Жінка відчула біль в своїх грудей і сказала, що її сестрі погано. Пізніше жінка дізналася, що її сестра загинула в автокатастрофі, її груди були проломлена кермом. У цих історіях мова не йде про простий емпатії. У них одна людина відчуває біль, близької йому людини на відстані, не знаючи про те, що той страждає.

«Навіть якщо таке явище відбувається між матір'ю і дитиною, воно виходить за грань простий материнської інтуїції», - говорить Майкл Хавер, дослідник, зацікавлений в дослідженнях, які вивчають зв'язок між тілом і розумом. Спільно з д-ром Марком Мікоцці він написав книгу «Духовна анатомія емоції: зв'язок між почуттями, мозком, тілом і шостим почуттям».

Д-р Доссі називає подібні переживання телесоматіческімі явищами. Слово «телесоматіческій» в перекладі з грецького має в своїй основі коріння «тіло» і «відстань». Він пише в книзі «Зціляючи розум», що подібні явища, як правило, позитивні. Жінка відчуває брак повітря і відчуває, що її дитина тоне. Вона біжить до басейну і встигає врятувати дитину. Але іноді вони можуть бути руйнівними. Наприклад, солдат втратив ніг, а у його коханої одну ногу паралізувало без жодної видимої причини.

Перші дві історії описані в книгах д-ра ДарріДоссі «Зцілення поза тілом» і «Переосмислення медицини». Третій випадок наводився д-ром Яном Стівенсоном, колишнім керівником відділення психіатрії в медичній школі Віргінського університету, і цитувався д-ром Хавер. «Ці речі не можуть відбутися в лабораторії або по нашій команді, - говорить д-р Доссі, головлікар медичного центру госпіталю Далласа. Проте, це явище притягують увагу з двох головних причин, зазначає він.

-По-перше, це дуже поширене явище; за кілька останніх десятиліть були зафіксовані сотні подібних випадків, деякі з них описані в медичних журналах. По-друге, у цих випадків є чітка закономірність. Вони завжди відбуваються між людьми, яких об'єднують емоційно близькі зв'язки: діти і батьки, брати і сестри, дружини, коханці ».

«Найдивовижніше в усьому цьому - це роль емоцій, - написав Хавер в листі« Великій Епосі ». -Похоже, що осяяння, яке вривається в нашу свідомість в цих випадках, завжди пов'язане з глибокими почуттями, з близькістю з кимось. У більшості випадків це член сім'ї, близький друг або домашній вихованець ». Психіатр д-р Бернард Бейтман особисто зіткнувся з цим феноменом. Його батько, який жив на відстані тисяч кілометрів від свого сина, був при смерті. Д-р Бейтман почав задихатися без всяких видимих ​​причин. Потім він дізнався, що його батько почав задихатися приблизно в той же самий час. Він відвідував Єльський медичний інститут, підвищував свою кваліфікацію в галузі психіатрії в Стенфорді і був головою відділення психіатрії в Міссурійськом університеті. Він є засновником нової дисципліни - науки про збіги. Перший крок до створення чіткого методу досліджень - це класифікація. Одна з категорій збігів - Синхронічності. Сінхропатія - особливий різновид Синхронічності: одна людина відчуває важке переживання іншої людини на відстані. Синхронічності буквально означає «спільне одночасне рух». Д-р Бейтман описує цей тип збігів як «здивування, що виникло, коли зовнішня подія відобразило з'явилася в голові думка, хоча між ними немає прямого наслідкового зв'язку».

Д-р Бейтман висунув гіпотезу про існування псіхосфери. «Психосфера - це щось подібне атмосфері, вона оточує нас і динамічно рухається. Ми вдихаємо кисень, азот і повітряні пари, видихаємо азот, вуглекислий газ і ще більше повітряних парів. Ми отримуємо енергетичну інформацію з псіхосфери і випускаємо енергетичну інформацію в психосферу. Наші думки і емоції вносять в скарб в психосферу, а псіхосфера в свою чергу впливає на наші думки і емоції ». Він вважає, що люди мають фізичної енергією, і цікавиться можливістю вивчення рецепторів, за допомогою яких ми можемо сприймати цю енергію. Більш детальна інформація в статті «Флюїди, які виходять від людей: пошуки наукового пояснення». Хавер пояснює, що ветеринар Майкл Фокс створив термін «емпатосфера». Фокс описував емпатосферу як «універсальний простір поза часом і космосу, де існують почуття». «Я підозрюю, що тіло і розум єдині, а емоції є посередниками для їх взаємодії, - каже Хавер. - Емпатосфера може дозволити нам відчути іншу людину, особливо коли ми знаходимося в стресовому стані. Особливо це стосується близьких відносин і родинних зв'язків ».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter