Полезные материалы

Життя без болю завдяки стоматології

  1. У чому полягає принцип нейром'язової стоматології?
  2. Яким чином можна досліджувати роботу м'язів?
  3. Яким чином можна закріпити отриманий результат?
  4. Який наступний етап лікування після того, як повернули щелепи в правильне положення?

Бостонський Інститут естетичної медицини • 19-07-2017

Лікування методами нейром'язової стоматології дозволяє скорегувати більше 50 неприємних симптомів, в тому числі головні і шийні болю, запаморочення, болі в суглобах, стирання і крихкість зубів, клацання і хрускіт при відкриванні / закриванні рота і ін.

Лікування методами нейром'язової стоматології дозволяє скорегувати більше 50 неприємних симптомів, в тому числі головні і шийні болю, запаморочення, болі в суглобах, стирання і крихкість зубів, клацання і хрускіт при відкриванні / закриванні рота і ін

Автор: Бостонський Інститут естетичної медицини

Мало хто знає, але мігрені, болю в м'язах шиї, викривлення хребта часто пов'язані з неправильним прикусом. Вирішити цю проблему допомагає один з напрямків медицини - нейром'язова стоматологія. У клініках Бостона Інституту естетичної медицини ось уже більше десяти років практикується лікування методами нейром'язової стоматології.

Відео «Як неправильний прикус впливає на людину»

Президент БІЕМ, д-р Костянтин Ронкін, DMD, LVIF, MICCMO, FIAPA, твердо впевнений, що це єдино-правильний шлях не тільки до красивої усмішці, а й до здоров'я організму в цілому. Під час свого перебування в Москві доктор К. Ронкін відповів на найбільш часто зустрічаються питання наших пацієнтів про даному підході в стоматології.

У чому полягає принцип нейром'язової стоматології?

Нейром'язова стоматологія - це наука, що займається проблемами виправлення прикусу. Основний принцип її - повернути верхню і нижню щелепу в анатомічно правильне положення відносно один одного і лише потім проводити лікування.

При нормальному прикусі верхня щелепа має форму дуги. При зміненому вона звужена, і має V-образну або подковообразную форму. Звужена верхня щелепа «заштовхує» нижню щелепу назад. А оскільки нижня щелепа з'єднана з скронево-нижньощелепного суглобом (СНЩС), неправильне положення веде до його дисфункції. Виникає м'язовий дисбаланс.

Помічено також, що заднє положення нижньої щелепи супроводжується поворотом першого і другого шийних хребців. Це викликає погіршення самопочуття. За статистикою, 80% дітей сьогодні страждають патологією прикусу. Поки ми молоді, організм компенсує порушення. Але з віком через ротації шийних хребців може розвинутися остеохондроз, а дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба може привести до хронічних головних болів, запаморочення, оніміння пальців рук, болю в суглобах - всього понад 50 симптомів.

Основне завдання традиційного лікування - вирівняти зуби за допомогою брекет-системи. Але головні «постраждалі» від порушень прикусу - НЕ зуби, а м'язи! Наприклад, якщо витягнути руку вперед і надовго залишити в такому положенні, її скоро зведе від болю. У такому ж приблизно становищі перебуває і нижня щелепа. Тобто якісь м'язи, щоб її утримати, постійно працюють, а не відпочивають. Виникає гіпертонус і спазм. Нейром'язова стоматологія, досліджуючи роботу м'язів, з'ясовує становище, при якому вони знаходяться в комфорті.

Яким чином можна досліджувати роботу м'язів?

C допомогою комп'ютерної діагностики тонусу м'язів, сканування руху нижньої щелепи, сонографії (прослуховування шумів в області суглоба). Але головний метод - електронейростімуляція м'язів. Вона розслабляє м'язи і «стирає» м'язову пам'ять. Наприклад, коли ми піднімаємося по звичній сходах, то не думаємо про висоту ступенів, м'язи відміряють її автоматично. Але варто змінити висоту, ми оступимося.

М'язи щелепи теж пам'ятають, що потрібно утримувати її в неправильному положенні. Якщо цю пам'ять стерти, до них повернеться фізіологічно задана довжина, завдяки якій нижня щелепа встане на місце.

Д-р Ронкін проводить комп'ютерну діагностику тонусу м'язів

Яким чином можна закріпити отриманий результат?

Необхідно використовувати спеціальну капу - ортотік, яку ставлять на нижню щелепу на 4-12 місяців. У міру її носіння м'язи відновлюються і розслабляються, положення щелепи коригується. Ортотік являє собою маленьку, майже непомітну пластину. Як будь-який сторонній предмет, спочатку вона викликає легкий дискомфорт, але потім пацієнт звикає.

Як будь-який сторонній предмет, спочатку вона викликає легкий дискомфорт, але потім пацієнт звикає

Ортотік на передніх зубах

Який наступний етап лікування після того, як повернули щелепи в правильне положення?

Далі проводиться реставрація та відновлення зубів коронками або винирами. Результат збережеться на багато років, адже якщо зуби знаходяться в правильному положенні, то вони, а також реставрації, не зношуються протягом багатьох років. Але все ж головний ефект нейром'язової стоматології - позитивний вплив на здоров'я організму в цілому. До того ж, правильний прикус, згідно з останніми даними статистики, продовжує життя на 20%.

Фахівці з нейром'язової стоматології Бостонського Інституту естетичної медицини не просто лікують зуби наших пацієнтів, вони позбавляють їх від багатьох захворювань, які підривають здоров'я і погіршують якість життя. Результат їхньої роботи не лише в наявності, але і в кожному повноцінно прожитий день! Відгуки деяких наших пацієнтів, які пройшли лікування за принципами нейром'язової стоматології: тут і тут.
Зустрітися з доктором: Костянтин Ронкін Консультація у д-ра Ронкін Дізнатися ще про нейром'язової стоматології. всі статті

У чому полягає принцип нейром'язової стоматології?
Яким чином можна досліджувати роботу м'язів?
Яким чином можна закріпити отриманий результат?
Який наступний етап лікування після того, як повернули щелепи в правильне положення?
У чому полягає принцип нейром'язової стоматології?
Яким чином можна досліджувати роботу м'язів?