Полезные материалы

Чау чау

Чау-чау родом з Китаю, де його послужний список був дуже великий - це мисливець, сторож, пастух і упряжная собака Чау-чау родом з Китаю, де його послужний список був дуже великий - це мисливець, сторож, пастух і упряжная собака. Також його використовували в нічний час для охорони джонок і сампанов. Слід, однак, згадати і сумну сторінку історії використання чау-чау: всеїдні китайці вживали собак в їжу (chow - амер. Жарг. «Їжа»). У дні великих свят чау продавалися в м'ясних крамницях. Предками чау, мабуть, були північні собаки і важкі мастіфи Сходу.

У 1870 р короткошерсті чау були привезені в Англію, де були в дивину і звалися «їстівними собаками». В даний час короткошерста різновид дуже поширена.

Чау-чау - ідеально збалансована собака з масивним, квадратного формату корпусом. Голова велика, але пропорційна.

Характерний погляд чау-чау видає його незалежна вдача. Мова чау-чау, як і у шарпея і полярного ведмедя, чорно-синього кольору. Вуха маленькі, спрямовані вперед. Існують два різновиди чау-чау: коротко- і довгошерста. У довгошерстих чау шерсть рясна, пишна, що стирчить, густа і довга, у короткошерстих - відповідно коротка і більш прилегла. Забарвлення суцільне: чорний, коричневий, кремовий, блакитний, червоно-рудий. Висота в холці 48-51 см, вага 21-32 кг.

Схожі на плюшевих ведмежат чау-чау надзвичайно популярні у Великобританії і США Схожі на плюшевих ведмежат чау-чау надзвичайно популярні у Великобританії і США. У своїх високих розумових здібностях і прекрасних фізичних даних чау-чау не сумнівається і має на те підстави. Довга шерсть вимагає ґрунтовного догляду. У літню пору собаку не можна залишати під відкритим сонцем. Незважаючи на незалежний і спокійний характер, чау - справжній сторож.

Стандарт порід и.

Характеристика. Собака правильних пропорцій і гармонійного статури, лев'ячого вигляду, з гордою поставою і величним поведінкою. Він вірний, але стриманий в прояві своїх почуттів. Неповторна його ходулеобразная хода. Мова у нього синювато-чорного кольору.

Загальний вигляд. Потужна собака хороших пропорцій і гармонійного статури. Хвіст тримає впритул закинутим на спину.

Висота в холці. Мінімальна висота в холці - 45,5 см. Однак головне значення надається збереженню правильних пропорцій, тому оцінка зростання надається експерту.

Голова і череп. Череп плоский і широкий, з постеленний переходом від чола до морди, щоки під очима добре заповнені. Морда помірно довга і широка від очей і до мочки носа (НЕ звужується). Мочка носа велика і широка, завжди повинна бути чорного кольору (за винятком собак з вовною кремового або білого кольору, у яких допускається світліший ніс, і голубуватих і світло-коричневих собак, які можуть мати ніс однакового кольору з вовною). У всіх забарвлень перевага віддається чорної мочки носа.

Очі: темні і малі за розміром. Переважно овальна форма розрізу очей. У блакитних і світло-коричневих собак допускається більш світлий відтінок.

Вуха: невеликі, товсті, злегка закруглені на кінцях. Коштують вертикально, повернені вперед над очима і широко розставлені, що надає собаці характерний похмурий вигляд, настільки типовий для цієї породи.

Зуби і язик Зуби і язик. Зуби міцні і прямі, прикус ножиці. Мова синювато-чорний, губи та піднебіння чорні. Слід надавати перевагу чорні ясна.

Шия: щільна і міцна, добре поставлена на плечах і злегка вигнута.

Тулуб: груди широкі і глибокі, спина коротка, пряма і міцна, поперек потужна, широка.

Передні кінцівки: лопатки м'язисті, прямовисно поставлені. Ноги зовсім прямі, помірно довгі, з міцним, масивним кістяком.

Задні кінцівки: м'язисті, скакальні суглоби низько над землею, з тупими кутами, плесна прямовисно поставлені, що обумовлює характерну ходулеобразную ходу.

Лапи: малі, круглі, в грудці. Хвіст. Високо посаджений і тримається задертою на спину.

Шерсть. Шерсть рясна, густа, пряма, що стирчить. Покривний волос на дотик жорсткий, пружний. Підшерсток м'який, хвилястий.

Забарвлення: одноколірний - чорний, червоний, блакитний, коричневий, кремовий або білий. Часто зустрічаються різні відтінки цих квітів, але ніколи не буває плямистості або пегости. Нижня частина хвоста і штани нерідко бувають більш світлого відтінку.

Пороки і недоліки. Висячі вуха, крапчастий або плямистий мова, хвіст тримається інакше, ніж вимагається стандартом, пегость, інший, а не чорний колір носа, за винятком собак кремового, білого, блакитного або коричневого забарвлення.

Стандарт короткошерстного чау-чау в точності такий же, лише з тією різницею, що собака має коротку шерсть.