Полезные материалы

Платформа WIPO Re: Search допомагає зробити так, щоб тропічні хвороби перестали бути «забутими»

  1. Створення нових продуктів
  2. Обмін ноу-хау
  3. серйозні виклики
  4. Профілактика, лікування

Ед Харріс, ВОІВ. Дата публікації: 3 cічня 2014 р

Дакар, Сенегал - Будучи молодим пастухом в сенегальській селі, 15-річний Алуі Сарр зауважив перші ознаки хвороби, яка буде мучити його протягом усього його життя: мокнучі, відкриті виразки, що з'являються у нього на пальцях.

Дакар, Сенегал - Будучи молодим пастухом в сенегальській селі, 15-річний Алуі Сарр зауважив перші ознаки хвороби, яка буде мучити його протягом усього його життя: мокнучі, відкриті виразки, що з'являються у нього на пальцях

(Фото: ВОІВ)

Десятиліття потому пан Сарр збирає подаяння на вулицях столиці, Дакара, де милосердні перехожі кладуть гроші поруч з ним, щоб не доторкатися до його рук, викривлених багаторічної проказою. Серед міської метушні пан Сарр мріє про більш пасторальної життя серед дітей, хоча табу проти хворих на проказу дуже сильні в сільських районах Західної Африки.

«У моєму селі єдину роботу дає сільське господарство, але зараз я не можу цим займатися», - говорить г-н Сарр, якому, за його словами, близько 70 років. «Але я дуже хотів би повернутися і доглядати за дітьми в сім'ї».

Г-н Сарр, тіло і життя якого змінилися внаслідок запобігає або виліковних хвороб, не самотній у своїх мріях. Приблизно 1 млрд. Чоловік по всьому світу страждають від 17 забутих тропічних хвороб, відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я , До числа яких відносяться проказа, хвороба Шагаса, онхоцеркоз (річкова сліпота), сказ (рабіес), дракункулез (ришта) і африканський трипаносомоз (сонна хвороба).

Ці забуті тропічні хвороби проявляються в основному в країнах з більш низькими рівнями доходів, і люди, хворі ними, часто відносяться до числа найбільш уразливих серед населення, тобто це - люди, які живуть у віддалених сільських районах і в міських нетрях. І дійсно, ВООЗ називає їх «хворобами бідності».

Однак ці хвороби, поряд з малярією і туберкульозом, вражають не тільки людей. Вони перешкоджають здоровому розвитку цілих громад, в яких зусилля людей і мізерні ресурси відволікаються на догляд за хворими, замість того, щоб використовуватися для таких справ, як шкільне навчання або професійна підготовка, які ведуть до економічного зростання.

Створення нових продуктів

Ось чому Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) разом з базується в Сіетлі, США, організацією «BIO Ventures for Global Health» (BVGH) приступили до здійснення програми - WIPO Re: Search - стимулюючої розробку нових виробів для боротьби з забутими тропічними хворобами, малярією і туберкульозом.

Зараз, коли платформі WIPO Re: Search виповнилося два роки, вона включає десятки активних партнерів на всіх п'яти континентах, в тому числі деякі з найбільших в світі фармацевтичних компаній, так само як і дослідні інститути в країнах поширення ендемічних хвороб, і всі вони ведуть роботу для досягнення однієї і тієї ж мети: прибрати з тропічної медицини поняття «забуті».

Ця унікальна програма об'єднує державні і приватні ресурси, поряд з дослідниками з усіх куточків світу, з метою розробки нових діагностичних засобів, методів лікування і вакцин для цих хвороб. Важливим є те, що будь-які нові вироби, які в кінцевому підсумку потрапляють на ринок, повинні продаватися без сплати роялті в найменш розвинених країнах.

Обмін ноу-хау

Платформа WIPO Re: Search вже допомогла укласти приблизно 40 угод. Через WIPO Re: Search африканські дослідні центри передають зразки з місць до деяких з користуються світовою популярністю медичні установи. Фармацевтичні компанії діляться вже наявними у них хімічними складами і «ноу-хау», які можуть також виявитися корисними при лікуванні забутих тропічних хвороб, малярії і туберкульозу.

Завдяки безвідплатну позику, наданої урядом Австралії, чотири африканських вчених вже приступили до багатомісячних навчальними програмами за кордоном.

У майбутні роки WIPO Re: Search сподівається на приєднання нових партнерів, щоб розширити свої можливості, одночасно з посиленням уваги, що приділяється залученню існуючих членів в нові і плідні програми співробітництва.

серйозні виклики

Однак проблеми є величезними. За даними ВООЗ, від однієї тільки малярії в 2010 р померло 660 000 чоловік, головним чином африканських дітей. Рухаючись при укусах комарів, малярійний паразит викликає у хворих нестерпний головний біль, лихоманку, озноб і блювоту. Хоча є кілька профілактичних лікарських засобів і ефективних методів лікування, малярійний паразит видозмінюється, і тому постійно потрібні нові і інші способи втручання ..

У гірших випадках малярія викликає смерть, особливо серед дітей. Однак для тих, хто видирається з цієї хвороби - за даними ВООЗ, в 2010 році було зафіксовано 219 мільйонів випадків захворювання малярією, - рецидивні напади захворювання ускладнюють для багатьох хворих нормальну роботу, а лікування хвороби обходиться занадто дорого для людей з обмеженими засобами.

В останні роки Сенегал розгорнув масову профілактичну кампанію, полегшивши доступ до просочених інсектицидами Протикомарині сіток, що призвело до різкого зниження коефіцієнтів смертності від малярії.

В останні роки Сенегал розгорнув масову профілактичну кампанію, полегшивши доступ до просочених інсектицидами Протикомарині сіток, що призвело до різкого зниження коефіцієнтів смертності від малярії

(Фото: ВОІВ)

На думку Ель-Хаджу Фалла, який продає Протикомарині сітки на ринку в Дакарі, запобігання комариних укусів є ключем до боротьби з малярією. Неодноразово сам переніс нападималярії, цей 40-річний батько п'яти дівчаток каже, що все повинні спати під надкроватний сіткою.

Профілактика, лікування

На думку Ель-Хаджу Фалла, який продає Протикомарині сітки на ринку в Дакарі, запобігання комариних укусів є ключем до боротьби з малярією. Неодноразово сам переніс нападималярії, цей 40-річний батько п'яти дівчаток каже, що все повинні спати під надкроватний сіткою.

«Є два рівня боротьби з малярією: є профілактика, як ці надліжкові сітки», - говорить г-н Фалл, показуючи на сітки пастельних кольорів, ворушаться на південь від легкому вітерці і стоять по 4-5 євро за штуку. «Інший рівень - це медицина», - говорить він. - «Нам потрібна вакцина».