Полезные материалы

Хірурги інституту Шалімова вперше в Україні успішно провели унікальну операцію на обличчі

Операція проводилася в Україні вперше і була досить ризикованою і складною / УНІАН

Хірурги пересадили частину шкіри 48-річному пацієнтові, який отримав сильний опік, через що втратив більшу частину обличчя, передає сьогодні . Відзначається, що у чоловіка частково не було шкіри на голові, було видно череп, а також були відсутні око і вухо.

У свою чергу, медики розповіли, що така операція проводилася в Україні вперше і була досить ризикованою і складною.

Читайте також В Україну прибула п'ята місія канадських лікарів для допомоги пораненим бійцям АТО

"Операцію зробили трохи більше тижня тому, вона тривала більше п'яти годин і пройшла успішно. Пацієнт відчуває себе нормально - може самостійно пересуватися і навіть нормально харчуватися. Для пересадки взяли частину шкіри (разом з підшкірної клітковиною і м'язами. - Авт.) З бічної частини тулуба пацієнта розміром 30 на 20 см. Замість вилученого ділянки у нього тепер штучна шкіра ", - повідомили в інституті ім. Шалімова. До операції залучали також щелепно-лицьових хірургів, які, прибравши кілька зубів, поставили щелепу так, щоб пацієнту було легко нею рухати.

Лікарі пояснюють, що операція була життєво необхідна , Так як на голові чоловіка була відкрита велика частина черепа, в тому числі очниця і гайморові пазухи, і якби операцію не зробили, то все могло закінчитися летальним результатом через інфекцій.

Читайте також Італійські медики врятували ногу українці, пересадивши їй донорську кістка

Пацієнт родом з Сум. Він отримав травму на початку року, але де саме і за яких обставин, нібито не пам'ятає. У Сумах медики намагалися йому закрити шкірою травмовану частину різними методами, але для цього потрібно було тривалий час, тому все ж вирішили не ризикувати і перенаправити в столицю, в Інститут Шалімова. Пацієнта чекає тривале лікування, але вже після того, як шкіра остаточно приживеться. І тоді пересаджений ділянку шкіри практично нічим не буде відрізнятися від нетравмованих частини обличчя.

Надалі при бажанні пацієнт зможе встановити собі штучний кришталик ока і навіть пришити вухо, але це вже безпосередньо за рахунок пацієнта, і цим будуть займатися пластичні хірурги. Складну операцію проводили за рахунок медустанов - інституту ім. Шалімова та сумської лікарні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter