Полезные материалы

«Якщо мені і боляче, то тільки в душі». Що говорили в роздягальні ЦСКА після поразки

  1. Микита Курбанов: «Нас вбили проблеми на своїй половині»
  2. Кайл Хайнс: «Якщо мені і боляче, то тільки в душі»
  3. Корі Хіггінс: «Нам не вистачило порядку по обидва боки паркету»
  4. Дімітріс Ітудіс: «Всякий раз нас підводили дрібниці»

Відразу після програного армійцями півфіналу Євроліги Дмитро Герчиков пробував дізнатися ключові причини невдачі у гравців і головного тренера москвичів.

Микита Курбанов: «Нас вбили проблеми на своїй половині»

Микита Курбанов: «Нас вбили проблеми на своїй половині»

- Важко відразу після гри визначити ті проблеми, які призвели до поразки. В першу чергу підвела гра в захисті: дозволили «Реалу» набрати понад 90 очок - для «Фіналу чотирьох» це занадто багато. Крім того, в ряді відрізків дали їм контролювати темп і пропускали ривки. Потім хотіли швидше відігратися, поспішали і здійснювали непідготовлені кидки по чужому кільцю. Виходить, що в третій-четвертій чверті різниця практично не змінювалася - і це ускладнювало завдання наздогнати Мадрид

- Тобі довелося захищатися на декількох позиціях. Наскільки важко було між ними перемикатися?

- У нас не було інших варіантів, іншого вибору. Було потрібно наздоганяти, грати активніше і агресивніше. Тому зміщувався і на третього, і на четвертого номера. Але так працював не тільки я - сьогодні все в такому ж ключі працювали. Виходили зі зростання практично однаковим складом, намагалися за рахунок змін не давати «Реалу» легко атакувати. Моментами це виходило, звичайно. Але для перемоги в півфіналі надійно грати в захисті потрібно весь вечір.

- В який момент команда усвідомила, що Мадрид вже не дістати?

- Напевно, в самому кінці. Навіть за три хвилини до сирени - нехай і в складному становищі, але вірили, що хід гри можна змінити. Але потім, коли змастили кілька атак з-під кільця, а у відповідь «Реал» забив, прийшло розуміння, що врятуватися не вдасться.

- Серію дальніх влучань суперника у другій чверті можна назвати переломною?

- Ні, на перерву ми йшли, коли команди розділяло всього очко. Ключовими стали третя й відрізок до середини четвертої чверті. Ривок 13: 0, який зробив «Реал» в ту пору і дав різницю, яка грала проти нас до кінця матчу.

- Погодишся, що не вистачило дисципліни в нападі?

- Ні, не погоджуся. Ті, хто організовував напад, свої окуляри набрали. Проблеми вбили нас на своїй половині. Десь дали «Реалу» необов'язкові другі шанси, десь дозволили Мадриду реалізувати легкі кидки. Тому вся відповідальність за поразку на нас.

Кайл Хайнс: «Якщо мені і боляче, то тільки в душі»

Кайл Хайнс: «Якщо мені і боляче, то тільки в душі»

- Можеш назвати головну причину, яка визначила результат?

- Іспанці просто грали краще. Краще кожного з нас, краще за всіх нас.

- Наскільки важко ЦСКА давалося перемикання на захист проти іспанського «смол-бол»?

- Ми були готові до такого розвитку подій. По ходу сезону вже стикалися з подібним: і з атаками «Реала» з ходу, і з незвичайними «матч-апамі». Так що не скажу, що Мадрид застав нас зненацька швидкістю або поєднаннями кидають гравців. Просто десь не допрацьовували чуть-чуть, десь не встигали, десь «Реал» потрапляв складні м'ячі.

- Назвеш переломний момент в матчі?

- Їх було кілька. Перш за все, відрізок у другій чверті, де нам не давався набір очок, а суперник витиснути максимум з кожного володіння. Після перерви кілька разів втрачали нитки гри з рук, не могли завершити хороші володіння. І в кінцівці також пару раз помилилися, намагаючись дістати Мадрид.

- Зазвичай недосвідчені команди після спроб «камбек» знову віддають ініціативу супернику. ЦСКА недосвідченим колективом ніби як не назвати ...

- У «Реала» виходило завершувати зі складних положень рівно в тих моментах, коли ми майже діставали суперника. Це било і по впевненості, і за ритмом нашої гри.

- Твоє здоров'я…

- Послухай, я пропустив всього чотири гри. Постарався до цього матчу підійти в максимально хорошому стані, тому не шукаю причини невдач або виправдання в травмах. Якщо мені і боляче, то тільки в душі - дуже сильно засмучений і розчарований.

- Весь сезон ти був справжнім монстром в захисті. Сьогодні ж, за відчуттями, твоїх лідерських якостей на своїй половині армійцям вистачило не в повній мірі?

- Так, напевно, ти маєш рацію. Дозволили «Реалу» набрати багато легких очок. І в цьому є моя вина. Зіграй я більш надійно, можливо, вдалося б здобути перемогу.

Корі Хіггінс: «Нам не вистачило порядку по обидва боки паркету»

Корі Хіггінс: «Нам не вистачило порядку по обидва боки паркету»

- Можеш пояснити, що сталося на майданчику?

- Ми не зробили те, що повинні були: ні в захисті, ні в нападі. Багато помилилися. Що з цього вийшло, видно на табло. Нам не вистачило порядку по обидва боки паркету. Можливо, терпіння. Погано рухали м'яч, дозволивши супернику вибити ключових гравців ЦСКА з ритму.

- Як поясниш велика кількість змін в захисті? Проти «шутерів» «Реала» це було ризиковано.

- Якщо пропускаєш 90 очок за вечір, немає причин вдаватися в деталі - і так очевидно, що на своїй половині ми не впоралися із суперником, не виконали свою роботу так, як було потрібно.

- Здивований формою Серхіо Юля, так яскраво повернувся після травми?

- Було зрозуміло, що до «Фіналу чотирьох» Мадрид за всяку ціну буде ставити його на ноги і приводити в норму. Так що немає, подиву не було.

- На що звертав увагу Ітудіс в перерві?

- Просив зіграти більш активно, атакувати суперника, постійно створювати дискомфорт. Нам не вистачило агресії, тоді як «Реал», навпаки, завівся.

Дімітріс Ітудіс: «Всякий раз нас підводили дрібниці»

Дімітріс Ітудіс: «Всякий раз нас підводили дрібниці»

- Ви поставили багато на ротацію четверте-п'яте номерів в захисті, але вже на початку гри план поламала травма Воронцевіча ...

- Це був важливий елемент в протистоянні, тому відсутність Андрія дійсно вплинуло на наші можливості. Ми пробували виправити ситуацію активацією Віктора Хряпа, запускали Микиту Курбанова. Але, на жаль, повною мірою баланс так і не відновили. Я не шукаю виправдань, зрозумійте. Просто прикро, що в сезоні, де ЦСКА і так пристойно настраждався від пошкоджень гравців, півфінал Євроліги відняв у нас ще одного важливого бійця. Він показав, що всередині тієї системи, яку обрали на гру, Воронцевіч може бути неймовірно корисний - якщо не вірите, перегляньте серію з «Хімками». На жаль, Андрій сьогодні не міг нам допомогти. Після зіткнення він прийшов на лавку, спробував зняти біль і знову зайти на паркет, але навіть руку до ладу підняти не міг.

- Чого ЦСКА так і не зміг домогтися сьогодні в захисті?

- Порядку. Ви не можете дорікнути нас в тому, що сиділи, склавши руки: пробували грати особисто, використовували елементи зони, переключалися з «легкого» на класичний склад і назад. Але всякий раз нас підводили дрібниці, якісь недоробки в деталях. На жаль, в таких великих матчах, як півфінал Євроліги, саме дрібниці визначають результат.

- У ряді моментів гравці, відповідальні за контроль м'яча, пускали гру на самоплив ...

- Ні, з дисципліною все було в порядку. Проблема в тиску з боку «Реала», якому ми не змогли протистояти. Хлопці залишалися вірні системі, намагалися організовувати ті взаємодії, які готували до півфіналу. Але нам не вистачало агресії - часом вимагалося піти напролом, щоб спровокувати свисток, деколи треба було трохи швидше розлучатися з м'ячем. «Реал» позбавляв нас часу і простору при прийнятті рішень. І далеко не у всіх виходило до цього адаптуватися.

- Ближче до фінальної сирени ЦСКА знайшов в Клайберна go-to-guy. Чому його не вистачило на весь матч в цій ролі?

- Весь баскетбол, як і сьогоднішній матч - не гра індивідуальностей. Півфінал не може бути заточений під окремо взятого гравця, завжди слід тримати в запасі кілька додаткових опцій. Адже ми, по суті, провели непоганий матч. І м'яч рухався, і позиції відкривалися. Але з влученнями була біда: і у Уїлла, і у Нандо, і у Чачо. З середньої дистанції ми реалізували всього 40 відсотків, при цьому не змогли реалізувати цілий ряд спроб з відкритих позицій. За це в півфіналі Євроліги не прощають. Особливо якщо в другій чверті пропускаєш на додачу 17 «швидких» очок.

фото: REUTERS / Alkis Konstantinidis (1); РІА Новини / Олексій Філіппов

Наскільки важко було між ними перемикатися?
В який момент команда усвідомила, що Мадрид вже не дістати?
Серію дальніх влучань суперника у другій чверті можна назвати переломною?
Погодишся, що не вистачило дисципліни в нападі?
Наскільки важко ЦСКА давалося перемикання на захист проти іспанського «смол-бол»?
Назвеш переломний момент в матчі?
Сьогодні ж, за відчуттями, твоїх лідерських якостей на своїй половині армійцям вистачило не в повній мірі?
Як поясниш велика кількість змін в захисті?
Здивований формою Серхіо Юля, так яскраво повернувся після травми?
На що звертав увагу Ітудіс в перерві?