Переможний кидок Денга, вирішальний промах Бадінгера і подарунок Вудсоні

МАТЧ ДНЯ

«Врахуйте, хлопці, плей-офф починається сьогодні», - сказав своїм підопічним головний тренер «Далласа» Рік Карлайл перед грою. Наставник як у воду дивився - друга техаське дербі за 24 години (на цей раз з «Х'юстоном») обернулося справжньою битвою, в якій перемога дісталася його підопічним з величезними труднощами.

* - лідери дивізіонів.

Програвати діючий чемпіон права не мав ще й тому, що «Х'юстон» - прямий конкурент по боротьбі за більш вигідний посів у підсумковій таблиці Західної конференції. До того ж підопічні Кевіна Макхейл останнім часом на ходу, на своєму майданчику вони не мали наміру тремтіти перед авторитетом суперника. В результаті спектакль вдався на славу. 17 раз змінювався лідер в цій зустрічі, ще 15 раз рахунок був рівним. Овертайм, цілий розсип важких влучень, розсічена брова і 31 очко Дірка Новіцкі - всі атрибути матчу плей-офф були присутні.

За 10,9 секунди до сирени про закінчення четвертого періоду гості повели 91:88 (два штрафних реалізував Новіцкі). В атаці у відповідь їм потрібно було всього лише не пропустити триочковий. Але саме його вони і отримали. Чендлер Парсонс забив неймовірний м'яч за 3,3 секунди до кінця основного часу, незважаючи на те що Джейсон Кідд відзахищався проти нього практично ідеально. «Бурлаки» спробували вирішити долю зустрічі в час, що залишився, але передачу того ж Кідда на Брендана Райта (до речі, що заміняє Хейвуд форварда, з його 14 очками, 7 блок-шотами та 6 підбираннями, відзначимо окремо) перехопив Кортні Лі.

У додатковий же час Новіцкі спочатку заробив собі кілька швів над оком, а потім повернувся в гру і забив два штрафних за 18 секунд до кінця матчу. Ці окуляри дозволили йому випередити Чарльза Барклі і вийти на 19-е місце в списку кращих снайперів в історії НБА. Після цього історичного моменту рахунок став 101: 97 на користь «Далласа», але Горан Драгіч забив в проході, а слідом гості не вклалися в 8 секунд, відведені на те, щоб перейти з м'ячем на чужу половину майданчика! Шанс "Х'юстону" на перемогу не використовував Чейз Бадінгер, що кидав триочковий з кута. Поки летів м'яч, в залі повисла тиша - але форвард «Рокетс» промахнувся.

РОЗВ'ЯЗКА ДНЯ

Не обійшлося без додаткового часу і в Чикаго, хоча того там явно не чекали. Та ось невдача, «Торонто» був налаштований рішуче і дав такий бій, що мало не здалося. Досить згадати про те, що лідерство в поєдинку змінювалося 18 разів, ще 17 рахунок був рівним, а максимальна перевага лідера «регулярки» становило смішні "+4". Втім, це не дивно - 3 з 23 із-за дуги і програний підбір (44-58) за відсутності Роуза явно не сприяли до більш солідного гандикапу. Хоча б такого, який мали гості вже під кінець першої чверті завдяки старанням трійці Форбс - Дж.Джонсон - Барньяні - 30:18. Однак то було виключення з правил, про який довелося забути майже відразу, - фаворит «лавкою» в миті ока ліквідував пасив в «сміттєве» час і більше так далеко супернику тікати не дозволяв. Навіть втративши перед великою перервою Ноа. Француз, незадоволений рішенням арбітрів, вирішив виступити і, моментально заробити пару «технарів», змушений був покинути паркет достроково.

Втім, по такій грі і скромні "+4" за 2.31 після попадання одного з головних героїв поєдинку Кальдерона (20 очок, 10 передач, 6 підборів) вселяли страх. До того часу, поки Уотсон двічі підряд не проявив себе в нападі, зрозумівши дуплет «2 + 3» з інтервалом в 23 секунди, і повернув своїй команді лідерство вперше з кінця третьої чверті. А ось ще через 20 миттєвостей Сі Джей схибив, реалізувавши лише один штрафний і, якби гості скористалися в час, що залишився своїм шансом, напевно себе б не пробачив. Особливо з огляду на той факт, що «Репторз» виграли на чужому щиті аж три відскоку. Перший за авторством Аміра Джонсона після «горщика» Ашіка його однофамільця, наступні два на рахунку Форбса. На жаль, отримати користь з старань партнерів Барньяні не зміг, двічі змастивши потенційно переможні кидки при паритеті на 94.

МАТЧ ДНЯ   «Врахуйте, хлопці, плей-офф починається сьогодні», - сказав своїм підопічним головний тренер «Далласа» Рік Карлайл перед грою

У цей раз Денг, зіткнувшись з опором Джонсонов, вважав за краще скинути м'яч партнерам. Сам він заб'є пізніше - з сиреною в овертаймі.

А ось в овертаймі у канадців «відзначилися» вже інші (причому всі фактично на останній хвилині) - Кальдерон зробив втрату, Д.Джонсон потрапив під блок-шот і змастив штрафний, але перевершив усіх при "+1" Форбс, за 6 секунд до сирени відправив в «молоко» обидва кидки з лінії після фолу Корвера. Такого нахабства супернику «Буллз» не пробачили - і, хоч Уотсон запоров атаку, потрапивши під блискуче захищався Д.Джонсон, Денг встиг додати м'яч в кільце за мілісекунду до того, як табло засвітилося червоним кольором.

ПОВЕРНЕННЯ ДНЯ

Ще однією нервуванням завершилося протистояння в столичному Verizon Center. Причому на відміну від Іллінойсу місцеві вболівальники залишали арену в поганому настрої. Виною тому їхні улюбленці, які примудрилися розгубити солідні "+16" і програти. Завітав у гості «Атланту» Хіларіо і Кроуфорд мутузили від душі (41 очко на двох), майже не вдаючись до зусиль Уолла, очевидно встав в неділю не з тієї ноги - розігруючий змастив 9 з 10 кидків з гри та віддав всього 3 результативні передачі. Благо, що намагався під щитами ще й Букер, що підбирав все, що було в зоні доступності (14 відскоків, 5 з яких на чужому щиті). Якщо врахувати, що «Візардс» допустили всього 8 втрат, то їм має бути прикро, адже затягнув суперник їх в кінцівку за рахунок вдалих дій гравців лавки - та набрала 16 очок з моменту максимального падіння. Потуги Гайнріха і Джо Джонсона, скоріше, були приємним доповненням. Втім, без тих обійтися було явно не можна, адже «андердог» пручався відчайдушно. Але в кінцівці фортуна відвернулася від нього - в останні 119 секунд м'яч відмовлявся провалюватися в кільце (в тому числі і після потенційно рятівної «бомби» Уолла), в результаті чого "+2" перетворилися в "-3".

ПЕРСОНАЖ ДНЯ

Карл Лендрі не виходив на паркет з 4 лютого. Тоні Паркер - з 21 березня. Однак обидва гравці повернулися в стрій якраз до очної зустрічі. Форвард так скучив за грою, що вибухнув 15 очками, вийшовши з лави. Улов француза в плані результативності дещо скромніші - дюжина, однак і дабл-дабл захисник записав в актив, роздавши 10 передач. Це при тому, що поруч не було давнього товариша, Жінобілі, якого наставник «Сперс» залишив у Сан-Антоніо. Грегг Попович відомий дбайливим ставленням до лідерів і дозуванням навантажень на них. У підсумку замість аргентинця в стартовій обоймі з'явився Денні Грін - найпомітніший персонаж останньої хвилини поєдинку. Спершу той потрапив середній кидок, довівши перевагу гостей до "+3". Ну а після серії взаємних помилок за пару секунд до сирени відправився на лінію штрафних, щоб гарантувати вікторію «Сан-Антоніо». На жаль, зробити це не вдалося. Хвилювання настільки охопило молодого хлопця, що той змастив відразу обидві спроби. І це при тому, що за сезон Грін реалізовує майже 82% штрафних! Благо наслідків осічка захисника не мала - за мізерний час «Хорнетс» вдалося лише вивести Белінеллі на вкрай незручний кидок. Природно, той мети не досяг.

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ДНЯ

Біда не приходить одна. Через пару днів після першої поразки на новому місці Монта Елліс зазнав ще одне фіаско. Цього разу - примноження. У заключній чверті захисник травмував палець і пішов з паркету, так на нього і не повернувшись. Серйозною необхідності в тому, втім, не було - «Бакс» поступалися «Пейсерс» за всіма статтями. Навіть не дивлячись на те, що перевалили за сотню набраних очок. У суперництві з підопічними Фогеля - безумовне досягнення.

Яо Мін з сім'єю на матчі "Х'юстона" з "Далласом".

Інша справа, що і пропустили чимало. Їй богу, настільки дірявий оборона дружини Скотта Скайлза - рідкість. Тепер же «Мілуокі» дозволили встановити особистий рекорд сезону Джорджу Хіллу (24 очка) і реалізувати опонентам більше половини пострілів (51,2%), в тому числі і з-за дуги (58,3%). Адекватна відповідь господарі так і не спорудили - перебігати і перекидати суперника не вийшло. Та й як це зробити, коли тріо лідерів Дженнінгс - Елліс - Гуден маже 24 кидка з гри з 36?

БРУД ДНЯ

В середині третьої чверті дуелі «Нью-Джерсі» і «Шарлотт» Дерон Вільямс пустився в прохід. Усвідомивши, що через скупчення тел йому не продертися, розігруючий скинув на дугу партнеру. Лик товариша - останнє, що він бачив перед тим, як йому в обличчя «прилетів» чужий лікоть. Локоть цей належав Меггетті, який вирішив перевірити Ді-Уілла на міцність в прямому сенсі. Негарний момент, баскетбол подібне поведінка не прикрашає зовсім - треба ж уміти миритися з поразками. Особливо виступаючи за «Бобкетс». В результаті зіткнення плеймейкер «Нетс» пролежав якийсь час на паркеті, після чого закономірно пішов з'ясовувати стосунки з кривдником. Природно, мордобою арбітри не допустили, однак проявили чудеса непослідовності, нагородивши технічним зауваженням ... тільки Вільямса. Благо відігрався Дерон на майданчику, а не грубою фізичною силою. До 19 очками захисник приплюсував відразу 14 передач і допоміг здобути «Нетс» впевнену перемогу. Вперше з сезону-2004/05 «Нью-Джерсі» чотири рази за сезон поклав «Бобкетс» на лопатки.

ПОДАРУНОК ДНЯ

Майку Вудсоні, недавно змінив свого тезку Д'Антоно на посаді головного тренера «Нью-Йорка», в день матчу з «Детройтом» виконувалося 54 роки. Природно, краватка в якості подарунка його не влаштовував, і підопічні постаралися як слід, щоб порадувати свого нового головкому. Суперник попався якраз відповідний: «Пістонс» перед цією грою мали багаж з чотирьох поразок поспіль і явно страждали від відсутності Родні Стакі і Уїлла Байнума. У підсумку гості реалізували лише 37% своїх кидків з гри та програли без будь-яких питань - незважаючи на те що і «Нікс», в общем-то, не показали чемпіонських стандартів. Джеремі Лін до трьох гольовим передачам додав сім втрат, Кармело Ентоні в першій половині матчу забив з гри лише одного разу, а Стаудмайр не з'являвся на паркеті в четвертій чверті - у форварда почалися болі в травмованій спині. Після фінальної сирени він запевняв репортерів, що з ним все в порядку, але заклопотаність його станом відчувалася в словах Вудсона. Наступний матч проти «Мілуокі» буде набагато важчим, і ньюйоркцам неодмінно знадобиться здоровий Амарі. Не кажучи вже про наближення матчах плей-офф, до яких «Нікс» мають намір дістатися.