Євро-2012. Польща врятувала нічия в матчі з Росією

Календар матчів і розклад трансляцій Євро-2012 дивіться тут

Польща: Титонь, Піщек, Беніш, Василевський, Перкіс, Дудка, Поланскі, Блащиковські, Обраньяк, Муравськи, Левандовскі

Росія: Малафєєв, Анюков, Ігнашевич, А. Березуцький, Жирков, Денисов, Широков, Зирянов, Дзагоєв, Аршавін, Кержаков

Попередження: Левандовські 60, Денисов 60, Дзагоєв 76, Поланскі 82

Євро-2012. Польща - Росія - 1: 1. Хронологія матчу

Другий поєдинок збірної Росії на турнірі з самого початку обіцяв бути більш складним. Все ж, гра з одними з господарів турніру, на переповненому "Національному" стадіоні у Варшаві, при вороже налаштованих уболівальників "Кадри". З більш організованою і досвідченою командою, нехай цей пункт і виглядає спірно. Проте, саме команда Діка Адвоката була фаворитом цієї пари - аж надто високу планку поставила збірна Росії в своєму першому матчі групового етапу. Збірна Чехії, зовсім не така слабка, як виявилося, було обіграна зовні досить легко. Зрозуміло, тиск на росіян було надано найрізноманітніше. Фанати збірної Польщі не давали спати футболістам вночі, потім задирали російських уболівальників під час офіційно дозволеного матчу. Поліції довелося розганяти нападників водометами - добре, що не вогнеметами! І спасибі, що хоч гімн Росії не освистували, було б зовсім негарно. На всі ці спроби зачепити і збити з внутрішньої рівноваги команда Діка Адвоката повинна була відповісти на футбольному полі. "Ми будемо грати на перемогу, нічия нас не влаштує. Поляки грають удома, і це великий плюс. Ми добре знаємо збірну Польщі, знаємо її стиль. Я не можу сказати, чи є поляки найсильнішими нашими опонентами по групі. Про це можна буде міркувати тільки після фінального свистка. Однак майбутній матч точно буде цікавим. Проти греків збірна Польщі діяла вище всяких похвал в перші 30 хвилин, цілком могла вести з рахунком "2: 0" або "3: 0". Мені важко сказати, чому господарі потім заспокоїлися ", - запевнив на передматчевій прес-конференці Дік Адвокат. А його опонент, Смуда, просто пообіцяв, що "Кадра" зіграє в свій футбол.

У порівнянні з поєдинком проти греко Смуда зробив лише одну заміну в складі своєї команди (не рахуючи того, що Титонь зайняв місце дискваліфікованого Щесни в воротах): замість Мацея Рибуся на поле вийшов Даріуш Дудка, який побував і на передматчевій прес-конференції. З перших же хвилин матчу господарі (і номінальні, і дійсні) ясно показала, що збираються діяти "від ножа", дійсно нав'язуючи супернику свою гру. На третій хвилині Блащиковські здорово прорвався по своєму флангу, але не зумів пройти об'єднали сили Широкова і Денисова. На шостій хвилині Обраньяк подав у російську штрафну з правого флангу, Беніш виграв "повітря" і головою пробив у ціль, однак Малафєєв зумів ногою відбити удар. Воротар "Зеніту" і надалі не давав засумніватися в своїй кваліфікації, вдало граючи і після ударів здалеку, і при подачі стандартів. У протилежних воріт колекціонував офсайди і фоли Кержаков. Одного разу навіть здалося, що Перкі грубо зіграв проти Олександра в своєму штрафному, але Штарк показав, що можна грати. На сімнадцятій хвилині атака збірної Польщі завершилася голом Поланскі в ворота Малафєєва, і польські футболісти досить довго раділи разом з трибунами, які і заглушили свисток рефері про офсайд.

Варто відзначити, що настирливість гравців "Кадри" давала свої плоди, і в штрафний збірної Росії часом було дуже неспокійно. А ось впевненість Малафєєва, Ігнашевіча і інших "трудяг тилу" приємно дивувала - ці хлопці надійно робили свою роботу. А на 36-й хвилині досвідчений Василевський штовхнув у груди Жиркова, суддя призначив штрафний. Аршавін подав у боротьбу, яку Дзагоєв виграв у Беніш, 0: 1! Алан лідирує в списку кращих бомбардирів Євро-2012!

Футболісти збірної Росії взяли невелику паузу, під час якої господарі зробили марні спроби переламати хід невдало складалася для них поєдинку. Перед перервою команда Адвоката знову пішла в атаку - солідно, потужно, енергійно. Разок Василевський вибив сферу з-під ніг Дзагоєва, а на 45-й хвилині ці ж суперники знову зійшлися в гострій боротьбі. І знову у Вольфганга Штарка був привід призначити пенальті у ворота Титоня. Але суддя "промовчав". Подумалося: "І добре, обіграємо своїми силами!". Ці думки обірвав сигнал про закінчення першого тайму.

Ледве розпочалася друга половина гри, як господарі знову спробували піти на штурм. Малафєєв не дозволив Левандовські пробити по воротах збірної Росії, знову прекрасно себе проявив. На це російські вболівальники відповіли гучним скандуванням, а Андрій Аршавін - трохи неточним ударом. Поляки не заспокоювалися, однак прорив Блащиковські на 53-й хвилині був зупинений (до того ж, Левандовскі під час цієї атаки встиг протоптали по Анюкова). Команди розмінювали атаку на атаку, але до небезпечних моментів справа практично не доходила. На 56-й хвилині команда Адвоката через власну недбалість не реалізували вихід три в три, а потім ... "Кадра" провела швидкий контрвипад, капітан Блащиковські отримав м'яч після передачі з правого флангу, змістився в центр, пішовши від Жиркова, і прекрасним обвідним ударом у дальній кут зрівняв рахунок, 1: 1!

Незабаром на полі затіялася бійка, футболісти дали волю нервам. Росіяни заграли не те, що активніше, але більш настирливо. Поляки вичікували, намагаючись дочекатися моменту, коли суперник помилиться. Знову. В середині тайму Штарк знову не призначив пенальті у ворота Титоня, після чого Адвокат прибрав Кержакова і дав шанс Павлюченко. У свою чергу, Смуда за допомогою заміни кинув в бій атакуючого хавбека замість гравця оборонного плану. Поляки "розкривалися".

Фінальний штурм у підопічних Діка Адвоката вийшов трохи млявим, що наводить на неприємні роздуми. Взагалі склалося враження, що головна проблема збірної Росії - якась флегматичність, що заважає проявити свої найкращі якості.