Полезные материалы

Перша ліга. що нижче підписалися


footclub.com.ua

Володарі Кубка УЄФА, чемпіони та кращі бомбардири України, фіналіст єдиного в історії в історії Кубка російської прем'єр-ліги і володарі Кубків ... Швейцарії та Шотландії.

У другому українському дивізіоні і раніше авторитетних гравців вистачало, а в це міжсезоння ще додалося.

«Футбольний клуб» склав свій варіант топ-десятки.

Андрій ВОРОБЕЙ (34 роки)
Клуб - «Геліос» (Харків), амплуа - нападник
У вищому дивізіоні - 315 матчів (105 голів)

На зорі кар'єри у форварда донецького «Шахтаря», траплялося, тремтіли коліна, коли він виходив один на один з воротарями калібру Олівера Кана. Але це не завадило Воробью стати триразовим чемпіоном і володарем Кубка України, дев'ятикратним призером національної першості, учасником ЧС-2006 (всього за збірну провів 68 матчів, забивши в них дев'ять м'ячів), третім снайпером за всю історію чемпіонатів України ...

Всім зрозуміло, чому «Металіст» з Горобцем розлучився: останнім часом грізний колись форвард практично не потрапляв до складу (в минулому сезоні - п'ять матчів, в цьому - один). Але чому він опинився саме в «Геліос» - загадка, яку, швидше за все, можна пояснити добросусідськими відносинами двох харківських клубів.

Але зате в цій команді у Андрія є всі шанси набрати хороші ігрові кондиції. Тренерський штаб в міжсезоння награвав його на позиції форварда, і в контрольних матчах він забивав дуже регулярно. Так що чекаємо голів в офіційних матчах.

Валентин ПОЛТАВЕЦЬ (37 років)
Клуб - ФК «Одеса», амплуа - півзахисник
У вищому дивізіоні - 322 матчі (77 голів)

Один з найбільш шанованих гвардійців чемпіонатів України левову частку матчів награв в запорізькому «Металурзі» (168). Потім, в 2000-му році, намітився перспективний поворот - Полтавця покликали в московський «Спартак». Він навіть почав тренуватися в команді Олега Романцева, але тут стали відбуватися дивні події.

Коли футболіст відлітав до Москви, «Металург» вимагав за нього 280 тис доларів, коли приземлився - ціна зросла до 350-ти тис., А через два дні В'ячеслав Грозний сказав Полтавцю, що він стоїть уже півмільйона. «Тиждень я жив в Москві і дорожчав з кожним днем, - розповідає сам футболіст. - Дійшло до мільйона. Причому, «Спартак» і цю суму готовий був заплатити, але частинами. Тільки «Металург» вимагав все і відразу ».

Загалом, спартаківців йому стати не вдалося. Але хавбек особливо не шкодує. Він провів два хороших сезони в «Дніпрі», а потім став у нагоді в ... швейцарському «Вілі» часів Ігоря Бєланова та Олександра Заварова. В країні сиру, годинників та банків Полтавець грав недовго (говорить, що так і не зміг підлаштуватися під менталітет швейцарців), але зате став володарем Кубка Швейцарії-2004. Ну а його останнім клубом у вищому українському дивізіоні був «Чорноморець», в складі якого Валентин вдруге став бронзовим призером прем'єр-ліги.

Зараз Полтавець - асистент головного тренера ФК «Одеса», одного з аутсайдерів першої ліги. Але він каже, що ще не вбив в собі футболіста і бутси на цвях ще не вішав. Загалом, при необхідності Полтавець готовий виходити на поле. У першому колі робив це тричі. А в минулому чемпіонаті, коли вважався граючим тренером «Одеси», Валентин і зовсім був кращим у складі команді - 28 ігор, 10 голів.

Маріуш Левандовскі (33 роки)
Клуб - ПФК «Севастополь», амплуа - захисник
У вищому дивізіоні - 199 матчі (27 голів)

Його кращі 10 років кар'єри пройшли в «Шахтарі». У 2009-му Маріуш став володарем Кубка УЄФА, після чого був визнаний кращим футболістом Польщі і отримав звання ... Заслуженого майстра спорту України. А вже через рік йому довелося піти в «Севастополь». Причина проста - п'ятиразовий чемпіон України, учасник ЧС-2006 і Євро-2008, не витримав конкуренції. Його головною проблемою стала невисока швидкість.

Втім, невисока - це для тієї швидкої гри, до якої привчав підопічних Мірча Луческу. А для більшості українських команд - в самий раз. Ось і виявився він у «Севастополі», з яким через рік вилетів в першу лігу, але зараз розраховує повернутися назад. І не без підстав.

Левандовскі з партнерами зустріли другу половину сезону в ранзі лідерів. Перевага над конкурентами невелика - підопічні Олега Кононова на одне очко випереджають «Сталь», і на два - «Олександрію». Але мало хто сумнівається, що одна з путівок дістанеться саме «Севастополю». До речі, Левандовскі за цей клуб забив вже 10 м'ячів.

Ігор Дуляй (33 роки)
Клуб - ПФК «Севастополь»,
Амплуа - захисник
У вищому дивізіоні - 141 матч (5 голів)

Серб поповнив склад кримського клубу одночасно з Левандовскі. І так само гідно повівся, коли команда вилетіла в першу лігу. В тому сенсі, що не став залишати потонув корабель, а залишився, щоб «спливти» разом з ним. У «Севастополі» Дуляй - дуже шанована людина. Не випадково ж команда вибрала його капітаном.

Цікавий нюанс. Донецький період кар'єри у Ігора був більш коротким, ніж у Маріуша. Чемпіоном України він ставав чотири рази. Але зате у нього є три золотих медалі, здобуті на батьківщині, в складі «Партизана». Ну і, ясна річ, при ньому Кубок УЄФА і звання ЗМС.

Руслан КОСТИШИН (36 років)
Клуб - «Нафтовик» (Охтирка), амплуа - півзахисник
У вищому дивізіоні: 359 матчів (30 голів)

В кінці 1990-х, пам'ятається, один з тренерів ЦСКА нарікав, що, мовляв, Костишин - хлопець старанний, але ж до воріт з-за меж штрафного майданчика добити толком не може. Це було, звичайно, перебільшенням. Але Костишин, дійсно, не відрізнявся добре поставленим ударом. Зате він гарував на поле за двох.

Не випадково ж Руслан проходив до складу «Дніпра» при Євгенії Кучеревського, ставши під його керівництвом бронзовим призером ЧУ-2003/2004. Та й шосте місце в списку гвардійців за всю історію чемпіонатів України багато про що говорить.

Його останнім клубом в прем'єр-лізі був «Кривбас», звідки він минулого літа і перебрався в «Нафтовик». На жаль, через травму восени не зіграв жодного повного матчу, але тренерський штаб команди з Охтирки на чолі з Євгеном Яровенко на Костишина розраховує.

Олександр КОВПАК (30 років)
Клуб - ПФК «Севастополь», амплуа - нападник
У вищому дивізіоні - 187 матчів (59 голів).

У це міжсезоння «Севастополь» отримав солідне підкріплення з гравців, пограти в прем'єр-лізі, а саме - в «Арсеналі». Сергій Симоненко та Салюнас Міколюнас (між іншим, володар Кубка Шотландії-2007 в складі «Харта») безсумнівно посилять оборонну лінію «моряків», але, на мій погляд, ще більш важливим придбанням кримського клубу став кращий бомбардир чемпіонату України-2008/2009 і володар Кубка України-2010.

Олександр Ковпак не те, щоб хотів ближче до моря перебратися, просто у «Арсеналу», за який він грав з 2011 року, почалися всім відомі проблеми. Ну а тут «моряки» хороший контракт запропонували.

Загалом, тепер фірмові кульбіти, якими Ковпак зазначає свої голи, переїхали в першу лігу. Знаєте, до речі, де він так здорово навчився сальто крутити? А в дитинстві, перш ніж піти в футбольну секцію, гімнастикою займався. Здається, придбані тоді навички, допомагають йому не тільки ефектно святкувати забиті м'ячі ...

Денис КОЖАНОВ (25 років)
Клуб - ПФК «Севастополь», амплуа - півзахисник
У вищому дивізіоні: 108 матчів (20 голів)

Ще один новачок кримського клубу і наймолодший футболіст в нашому списку. Свого часу намагався пробитися в основу «Шахтаря», але не склалося. Чи не підійшов Кожанов і тренеру рідного «Іллічівця» Миколі Павлову. Так буває: гравець на кшталт хороший, а в плани наставника не вписується. Аналогічний випадок був у Полтавця з Кучеревським.

Взимку начебто йшли розмови, що Кожанов, який все ще належить «Шахтарю», повернеться в «Карпати», де успішно виступав в 2008-2011 роках, заслуживши запрошення в національну збірну (три матчі). Але в Донецьку вирішили відправити його на правах оренди в «Севастополь». Кожанова такий варіант влаштував навіть більше. Адже кримчан очолює Олег Кононов, у якого Денис регулярно грав у Львові.

Віталій КОМАРНИЦЬКИЙ (31 рік)
Клуб - «Геліос» (Харків)
Амплуа - захисник
У вищому дивізіоні - 146 матчів

Народився у Вінниці. Там же, в «Ниві», починав кар'єру. Але найбільше грав за клуби з першої столиці України - «Металіст», «Арсенал» і ФК «Харків». В юності вважався одним з найперспективніших захисників, став срібним призером юніорського Євро-2000, провів 9 матчів за молодіжку. А ще Комарницький встиг скуштувати легіонерського хлібця, відігравши в 2000-2003 рр три повноцінних сезону за ізраїльський «Хапоель» з Рішон-ле-Ціона (74 матчі).

Олександр ЯЦЕНКО (28 років)
Клуб - «Геліос» (Харків), амплуа - захисник
У вищому дивізіоні: 109 матчів (2 голи)

У це міжсезоння у Комарницького з'явиться напарник зі схожою долею - Олександр Яценко. Свого часу вихованець київського «Динамо» теж вважався одним з найталановитіших і багатообіцяючих захисників країни. У 2006-му він капітанствовал в молодіжній збірній, яка виграла під керівництвом Олексія Михайличенка срібло чемпіонату Європи. Після цього був включений в заявку національної збірної на ЧС-2006. І хоча в Німеччині Яценко так і не зіграв, перспективи вимальовувалися у хлопця пристойні.

Ось тільки далі його кар'єра якось застопорилася. ФК «Харків», лава запасних у «Чорноморці», «Іллічівець». У «Геліос» ж він прийшов з білоруської «Белшіни», де відіграв 28 матчів протягом сезону. Цікаво буде на нього подивитися після білоруської відрядження ...

Сергій Снитко (37 років)
Клуб - ФК «Суми», амплуа - півзахисник
У вищому дивізіоні: 68 (1)

Днями уродженцю Керчі виповниться вже 38. Свої кращі роки кар'єри він провів у Росії, де виступав з 1997 року за ярославський «Шинник», «Чорноморець» з Новоросійська і краснодарської «Кубані» (в цілому більше 150 матчів). У 2001-му взяв участь в двох товариських матчах збірної України - проти Румунії і Кіпру.

А в 2003-му Снитко зупинився за крок від тріумфу в Кубку російської прем'єр-рлігі, в фіналі якого його «Чорноморець» поступився «Зеніту» - 0: 3. Примітно, що це був перший і одночасно останній розіграш турніру, оскільки РФПЛ вирішила його більше не проводити в зв'язку з відсутністю інтересу з боку уболівальників.

У вищій українській лізі Снитко дебютував у складі «Таврії», відігравши всі матчі сезону-2004/2005. Потім були «Нафтовик» з «Волинню». А в 2011-му Сергій перебрався в ФК «Суми», де тепер носить капітанську пов'язку. У першому колі провів 15 ігор.

Костянтин БАЛАБАНОВ (30 років)
Клуб - ФК «Одеса», амплуа - нападник
У вищому дивізіоні: 106 матчів (22 голи)

У першій половині «нульових» справно вражав ворота суперників «Чорноморця» - 35 голів в 105-ти матчах, в 2004-му зіграв свій єдиний матч за національну збірну України - «товарняк» проти Лівії. А ось в «Дніпрі», незважаючи на «зоряний час» на «Олімпійському» (два голи «Динамо» в Києві в додатковий час), Балабанов програв конкуренцію Олегу Венглинському. Потім він деякий час поневірявся по орендах ( «Нафтовик», «Кривбас»), поки знов не влаштувався в Південній Пальмірі. У сезоні-2010/2011 грав за «Чорноморець», а потім опинився в ФК «Одеса». Забиває рідко: в поточному чемпіонаті - 1 гол в 14-ти матчах.

Очевидно, свою роль зіграли травми і річна перерва в кар'єрі, зроблений перед другим пришестям в «Чорноморець». Втім, в «Одесі», взагалі, ніхто особливо не забиває. Там у всієї команди 10 м'ячів в 21-му матчі набігло. Загалом, треба Полтавцю все ж грати частіше ...

footclub.com.ua

Знаєте, до речі, де він так здорово навчився сальто крутити?