Полезные материалы

Як позбутися целюліту

  1. Як з'являється целюліт
  2. стадії целюліту
  3. Чому з'являється целюліт
  4. Чому жінки більше схильні до целюліту
  5. Причини виникнення целюліту
  6. Продукти, які провокують появу целюліту
  7. Чи можна позбутися целюліту
  8. Як швидко позбутися від целюліту
  9. Як позбутися целюліту в домашніх умовах
  10. Домашня антицелюлітна програма:
  11. Поради, як прибрати целюліт
  12. Комплекс вправ проти целюліту
  13. Вправи проти целюліту для рук
  14. Вправи від целюліту для ніг і стегон
  15. Вправи проти целюліту для сідниць
  16. Вправи від целюліту для живота
  17. Кардіо-активність
  18. профілактика целюліту
  19. Міфи и факти

Лікарі відносяться до проблемних зон неоднозначно. Вважають їх швидше косметичним дефектом, ніж хворобою. Косметологи придумали масу способів, як боротися з целюлітом, але більшість з них допомагають тимчасово. Самі жінки відчайдушно намагаються вирішити проблему в домашніх умовах, винаходячи часом найефективніші методи позбавлення від «апельсинових корок». Так все-таки: як вирішити це питання і чи можливо усунути непорядних целюліт?

Як з'являється целюліт

В непрофесійному сенсі целюліт - це неестетичний горбки і ямки на шкірі. Вони викликають психологічний дискомфорт, а якщо запустити проблему, то з'являться і больові відчуття. Якщо говорити науковою мовою, то целюліт - це збій в роботі жирових клітин. Як це відбувається?

Спочатку жирова клітина перестає позбавлятися від продуктів своєї життєдіяльності.
Потім вона починає в посиленому режимі накопичувати жир. Після цього втягує в себе все, що до цього ніколи б не потрапило всередину: рідина, токсичні речовини, відходи.

Природно, переповняючи себе всім цим «сміттям», жирова клітина збільшується в розмірах. Сполучна тканина розростається, починає перетягувати «розтовстілий» клітини, через що останні поступово виступають назовні. Так і з'являються горезвісні горбки.

В результаті порушується мікроциркуляція, відтік лімфи, відбуваються застійні процеси в жирових клітинах. Медики називають «кірки апельсина» «гіноідний ліподистрофією». А ось терміном «целюліт» (cellulitis) вони позначають іншу хворобу, пов'язану з гнійним запаленням підшкірної клітковини.

Проблема «апельсинових корок» стосується не тільки тих, хто страждає від надмірної ваги. З нею часто стикаються і худеньких. Адже від «неслухняності» жирових клітин не застрахований ніхто. У жіночому організмі целюліт може «порадувати» своєю появою в декількох зонах.

Зони, схильні до целюліту:

  • стегна;
  • сідниці;
  • живіт і боки;
  • ноги;
  • в рідкісних випадках проблема присутня на руках (в області плечей).

Даний дефект з'являється не за один день. Він розвивається в кілька етапів. Якщо вчасно помітити косметологічне недосконалість, то позбутися від нього буде набагато простіше.

стадії целюліту

Стадія 1. Целюліт-невидимка. Ніяких вад на шкірі. Але є відчуття, що вага трохи додався або обсяги збільшилися в результаті набряклості. Це сигнал того, що рідина «застрягла» в лімфатичних судинах. Шкірні покриви хоч і злегка припухлі, але ще гладкі й рівні.

Стадія 2. Венозна система починає страждати від надлишку невиведених рідини. Тиск на тканини зростає. Накопичена рідина передавлює вени. Після цього зникає останній шанс на нормальний відтік рідини. Жирові накопичення ущільнюються. Кисень перестає надходити, і сполучна тканина формує «візерунки» у вигляді «сот», поки ще непомітні оку.

Стадія 3. Результати неполадок в роботі жирових клітин візуально поки не видно. Але якщо стиснути шкіру в складку, то на ній з'являться вже сформувалися «стільники». Третю стадію складно лікувати. Адже травмована сполучна тканина вже встигла закріпитися однією частиною до м'яза, а інший - до шкірі.

Стадія 4. Целюліт видно неозброєним оком, без «защипов» шкіри. І тепер «апельсинова проблема» може викликати больові відчуття. Температура шкіри в місцях пошкодження нижче, ніж на інших ділянках тіла, з'являється синюватий відтінок. Це означає, що зачеплені нервові закінчення, звідси - біль.

Це означає, що зачеплені нервові закінчення, звідси - біль

На третій стадії є 2 способи визначити, чи розвивається під шкірою целюліт:

  • Метод «щипка». Для цього повільно затисни між пальцями шкіру. Потім швидко відпусти. Якщо при цьому немає хворобливих відчуттів, то все ще можна поправити. Відсутність болю означає, що нервові закінчення поки не зачеплені.
  • «Тепловий» метод. Склади руки навхрест. Після чого проведи тильною стороною долоні по ділянці, який можливо вражений «сотами». Температура в цій зоні буде на порядок нижче.

Чому з'являється целюліт

Ніхто не застрахований від появи подібних «неполадок» жирових тканин. Але чоловікам пощастило в цьому сенсі більше - вони дуже рідко стикаються з подібною проблемою. А ось у жінок зовсім інша картина. Тільки 10-20% дівчат не мають збоїв в роботі жирових клітин. Решта 80-90% рано чи пізно дізнаються, що означає «апельсинова кірка» на власному досвіді. Найчастіше процес запускається після 25 років. І з кожним роком ризик виявити целюліт на шкірі тільки зростає, так як епідерміс з часом втрачає еластичність. Жінки більше схильні до такого ускладнення через особливості анатомічної будови.

Чому жінки більше схильні до целюліту

Чому так відбувається? Деякі вчені схильні думати, що виною всьому жіночий гормон естроген. Він в достатку знаходиться в жіночому організмі, який виробляє жирові клітини. А ось у представників сильної статі цей гормон присутній в мізерних кількостях, а більш високий рівень тестостерону, навпаки, «розбиває» ці жири.

Крім того, структура колагенових волокон в тканинах у жінок і чоловіків різна. У перших вони розташовані під прямим кутом до поверхні шкіри з проміжками. Через них жир легко проникає в поверхневі шари шкіри, в результаті чого з'являються характерні ямочки. У друге - у вигляді сітки з поперечними зв'язками, яка більш щільна і краще утримує жир.

Причини виникнення целюліту

Причини його виникнення можуть бути самими різними:

  1. Спадковість. Генетику ніхто не відміняв. І якщо мама все життя боролася з горбистими зонами на шкірі, то, швидше за все, і її дочка колись зіткнеться з такою неприємністю.
  2. Синдром «маятника». Умовно назвемо так постійний набір і втрату ваги. Якщо дівчина спочатку дає собі слабинку і набирає вагу, а потім різко вирішує з ним покінчити, то ефекту «апельсинових корок» їй буде складно уникнути.
  3. Дефіцит руху. Статичний спосіб життя призводить до багатьох проблема зі здоров'ям і зовнішнім виглядом. Одна з них - целюліт.
  4. Хронічний, стрес, недосипання і втому. Здоровий сон, повноцінний відпочинок і гарний настрій - запорука того, що «апельсинова кірка» буде все рідше турбувати тебе.
  5. Нездорові звички. Пристрасть до алкоголю і паління - благодатний грунт для розвитку некрасивих жирових горбків на шкірі.
  6. Ендокринні хвороби. Відхилення в роботі щитовидки можуть стати причиною збою в роботі жирових тканин.
  7. «Несправності» білкового обміну. Наприклад, якщо в крові знизиться кількість білка під назвою альбумін, то це призведе до появи неестетичних бугоркових змін на шкірі.
  8. Тісний одяг. Передавлівая шкіру, вона сприяє застою рідини, який формує проблемні зони на стегнах і животі.
  9. Дисбаланс гормонів. Якщо жіночі яєчники починають працювати неправильно, в кров надійде занадто велика кількість гормону естрогену. Ну а далі все по «звичним сценарієм» - 4 стадії целюліту.
  10. Неправильне кровообіг. Тут все зрозуміло: порушення циркуляції крові призводить до застійних процесів, в тому числі, і в жирових клітинах.
  11. Порушення обмінних процесів і гормональні скачки під час вагітності. У цей період в організмі жінки відбуваються гормональна перебудова, що порушує обмінні процеси в дермі. Крім того, у міру збільшення терміну вагітності, майбутні мами менше рухаються, в результаті сповільнюється обмін речовин , Знижується м'язовий тонус і з'являється схильність до набряклості. Все це сприяє збільшенню жирових клітин і появи целюліту.
  12. Некоректний раціон. Целюлітні ямочки загрожують тим, хто вживає більше тваринних жирів, ніж рослинних, їсть багато вуглеводної їжі, споживає мало вітамінів, постійно ігноруючи овочеві салати і свіжі фрукти.

Целюлітні ямочки загрожують тим, хто вживає більше тваринних жирів, ніж рослинних, їсть багато вуглеводної їжі, споживає мало вітамінів, постійно ігноруючи овочеві салати і свіжі фрукти

Продукти, які провокують появу целюліту

Тепер запам'ятай 10 продуктів, які викликають целюліт і постарайся викреслити їх зі свого меню назавжди:

  • майонез;
  • ковбаса, шинка, бекон;
  • кави (якщо пити його більше, ніж 1 раз в день);
  • алкоголь в цілому і пиво зокрема;
  • м'ясо з жирними прошарками;
  • банани;
  • цукерки та кондитерські вироби;
  • сіль;
  • білий хліб і булочки;
  • цукор.

Але є і антиподи попередньої групи. Це продукти, що допомагають боротися з целюлітом:

  • варені яйця (саме відварені, а не смажені);
  • мигдальний горіх (якщо їсти його невеликими порціями - 30 г, 2 рази на тиждень);
  • свіжа зелень петрушки;
  • цитрусові (особливо корисний грейпфрут);
  • морква (їж її в будь-якому вигляді);
  • молоко і кисломолочні продукти (нежирні);
  • квасоля стручкова);
  • болгарський перець (допустимий максимум - 300 г на тиждень);
  • капуста (вибір великий - брюссельська, білокачанна, цвітна, брокколі);
  • червона риба (жирних сортів: лосось, сьомга, морська форель);
  • ананас (норма - 150 г / 3 рази на тиждень);
  • мюслі (без цукру, 30 г, двічі в тиждень).

І найголовніше - питний режим. Для нього вибирай очищену питну воду.

Цікавий факт. Азіатські жінки не страждають від целюліту, навіть якщо параметри їх фігури далекі від ідеальних. Може бути, весь секрет в раціоні харчування японок і китаянок? Адже в їх меню практично відсутні продукти, що викликають «апельсинові ускладнення» на шкірі.

Чи можна позбутися целюліту

Позбутися від целюліту можна, але це буде не так просто. Особливо, якщо він знаходиться на третій і четвертій стадії розвитку. В даному випадку може знадобитися допомога кваліфікованого фахівця. Всі способи вирішення проблеми можна розділити на дві великі групи:

  • домашня «терапія»;
  • салонні процедури.

Домашні методи боротьби швидше попереджають появу целюліту, але про повноцінному лікуванні говорити не доводиться.

Спектр салонних процедур виглядає ширше і професійніше.

Як швидко позбутися від целюліту

Косметологи пропонують цілий ряд спеціальних послуг по боротьбі з целюлітом. Ефект від них досить швидкий. Вже через тиждень-два, а в деяких випадках відразу після першої процедури можна побачити хороший результат.

  • Обгортання. Звичайно, їх можна робити і вдома. Але після салонних маніпуляцій результат дасть про себе знати набагато швидше.
  • Пресотерапія. Для методу використовується повітря. Він під тиском подається на уражену ділянку. В результаті оптимізується венозний ток і циркуляція лімфи. При цьому застопорився і вже непотрібна організму рідину починає активніше виводитися, активізуючи метаболізм. Шкіра з вдячністю відгукується на таку терапію: стає гладкою, пружною.
  • Масаж. Швидко позбутися целюліту допоможуть різні види масажу: ручний, LPG-масаж, вакуумний.
  • Мезотерапія і озонотерапія. Суть процедури - підшкірні ін'єкції озону або інших речовин. Так антицелюлітні «протиотрути» швидше досягають вогнища і працюють локально, на глибинному рівні.
  • Vela Shape. Апарат діє на основі інфрачервоного випромінювання і пульсуючого вакууму. Такий вплив розщеплює і виводить жирові «поклади», покращує відтік рідини і кровообіг в цілому. В результаті шкіра розгладжується, «апельсинова кірка» поступово відходить. Відгуки тих, хто випробував процедуру на собі, кажуть про те, що ніякого дискомфорту технологія не викликає, а результат з'являється досить швидко.

Відгуки тих, хто випробував процедуру на собі, кажуть про те, що ніякого дискомфорту технологія не викликає, а результат з'являється досить швидко

Як бачиш, способів ліквідувати целюліт дуже багато. Який з них вибрати - залежить від ступеня занедбаності проблеми. Але, в будь-якому випадку, краще для початку звернутися за консультацією до фахівця.

Як позбутися целюліту в домашніх умовах

Існують експрес-методи вирішення питання і в домашніх умовах. Є спеціальні програми, які стверджують, що можна позбутися целюліту за місяць. Всі вони комплексні. Тобто однією дієтою або тільки обгортання не вдасться обмежитися. Щоб успіх був досягнутий швидко, потрібно набратися терпіння і не лінуватися виконувати всі пункти програми.

Домашня антицелюлітна програма:

  1. Купуємо антицелюлітну одяг. Це можуть бути шорти, корсет, пояс, бриджі, гольф, костюм-комбінезон - спортивні магазини пропонують подібну продукцію в великому асортименті. Запакувавши себе в «обмундирування» для схуднення, ти розігрієш проблемні зони. Під дією температури жир буде розм'якшуватися, і виводитися з організму. Але не перестарайся - використовувати такий наряд можна не більше 1-2 годин на добу.
  2. Обгортання. В принципі, через брак одягу для схуднення, її можна замінити обгортання. Адже вони діють на шкіру як сауна, «розтоплюючи» непотрібний жир. Шкірні покриви підтягуються, зайві жирові відкладення зникають, розгладжуються горбки. Блакитна глина, парафін, шоколад, водорості - всі ці інгредієнти використовуються для процедури обгортання.
  3. Масаж. Він також розігріває відкладений і деформований жир, допомагає вивести його з організму. Ти можеш вибрати будь-який вид антицелюлітного масажу: вакуумний, банками, сухою щіткою.
  4. Спорт. При постійному сидінні або малорухомої роботі кров застоюється в певних зонах. Розігнати її допоможе фізичне навантаження. Один раз на годину намагайтеся трохи поворухнутися - зробити розминку, зарядку, стрибки або прогулятися пішки.
  5. Здорове меню. Про те, які продукти сприяють розвитку проблемних зон, а які активно борються з ними, ми розповіли вище. Склади свій раціон, використовуючи список дозволених продуктів.
  6. Трав'яний чай. Масажі, обгортання, спеціальний одяг і спорт націлені на руйнування жирових клітин. Але розбити жирові прошарки - мало, потрібно їх ще вивести з організму. Саме цим і займається трав'яний сечогінний чай.

Виконуючи всі кроки в комплексі, ти помітиш перші зміни вже через пару тижнів. Але є одне «але» - якщо, помітивши хороший результат, відразу перестати піклуватися про своє здоров'я та красу, целюліт швидко повернеться.

Виробити звичку правильно харчуватися, займайся спортом, пий більше води, висипайся і не нервуй. Тоді результати антицелюлітної програми закріпляться на довгі роки.

Поради, як прибрати целюліт

Як вже говорилося, домашні процедури не настільки ефективні, як салонні. Вони можуть вирішити проблему тільки на ранніх стадіях і використовуються в ролі профілактичних заходів. Якщо ти хочеш, щоб твоя шкіра завжди залишалася еластичною і гладкою, візьми на озброєння кілька важливих порад.

  1. Склади правильне меню і пий більше чистої води. За допомогою води виводяться токсичні речовини з організму. Пий як мінімум 7 склянок води в день. Не забудь прибрати з раціону шкідливу їжу і напої: кава, газовану воду, напівфабрикати, жирну і копчену їжу. Їх місце повинні зайняти овочі, фрукти, зелень, жирні сорти риби і м'яса, нежирні молочні продукти.
  2. Зроби своє життя динамічніше. Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що «рух - це життя і ефективна боротьба з целюлітом». Намагайся більше рухатися, запишись в спортзал, ходи більше пішки, подорожуй на велосипеді. Словом, будь-яким способом нейтралізують згубний вплив сидячого або малорухливого способу життя. Ідеальний вид спорту для ліквідації горбистість на шкірі - плавання і аква-аеробіка.
  3. Контрастний душ. Ніщо так не покращує циркуляцію крові, як контрастні обливання . Стінки судин стають міцнішими, а шкіра - рівніше. Для посилення впливу підключи «важку артилерію» - антицелюлітні скраби і креми.

Комплекс вправ проти целюліту

Побороти неестетичну вузлуватість і горбистість шкіри допоможе дуже простий комплекс домашніх вправ. Виконуй його щодня і побачиш, наскільки він виявиться ефективним в боротьбі з целюлітом. Займе така зарядка всього 10-15 хвилин.

Вправи проти целюліту для рук

Віджимання від лави зворотним хватом. Постав на відстані довжини своїх ніг дві лави. Сядь, спершись руками на одній лаві, розташуй ноги на другий. Опустися вниз до кута 90 градусів в ліктях, піднімися назад. Виконай 3 підходи по 15 повторень. Якщо занадто складно, прибери одну лаву, постав ноги на підлогу. Будинки замість лави використовуй будь-яку важку меблі.

Вправа молот. Тобі знадобляться дві гантелі. У домашніх умовах можеш придумати будь-яке інше зручне обтяження. Візьми в руку гантель, як зазвичай ти тримаєш букет квітів. Піднімай гантель до рівня плеча і опускай до повного розгинання руки. Виконай 3 підходи по 10-15 повторень на кожну руку (по черзі або синхронно).

Вправи від целюліту для ніг і стегон

Присідання. Вони відмінно розганяють кров і сприяють відтоку лімфи з ніг. Присідай глибоко і не дуже швидко. Кількість повторень - 15 раз в 3 підходи.

Перехресні випади. Можна виконувати з обтяженням або без нього. Відрізняється від звичайних випадів схрещеним кроком. Стоячи, зроби випад назад під кутом (одна нога повинна як би заходити за іншу). Вернись в початкове положення (ІП). Зроби перехресний крок другою ногою. Виконай по 10-15 випадів на кожну ногу. Кількість підходів: 2-3.

Вправи проти целюліту для сідниць

Зворотні випади. Сприяють підтяжки сідничних м'язів і зміцненню ніг. Виконуються просто - роби випади однією ногою назад. Інша при цьому утворює прямий кут. Затримайтеся в такому положенні на декілька секунд. Вернись в ВП. Зроби 12-15 підходів на кожну ногу. Відпочинь і повтори вправу.

Махи ногою назад. Стань рівно, обіприся об стіну або іншу рівну поверхню. Роби махи ногою так, щоб виходив кут 45 °. На кожну ногу - по 20 разів в 2-3 підходу.

Сідничні місток. Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах. Підніми таз вгору і стисни сідниці. Затримайтеся на кілька секунд. Вернись в ВП. Зроби 2-3 підходи по 10-12 разів.

Вправи від целюліту для живота

Велосипед. Це нехитре вправу насправді відмінно тонізує черевні м'язи. Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах. Звівши руки за головою в замок і роби що крутять руху ногами, одночасно намагаючись торкнутися правим ліктем лівого коліна і навпаки. Зроби таких «заїздів» по ​​20-25 разів вперед і назад.

Вакуум. Ця вправа зарекомендувало себе як краще зі створення підтягнутого живота. Робиться вакуум просто. Стоячи, зігнувшись трохи вперед, зроби глибокий вдих через ніс. Потім різко видихни через рот, до повного спустошення легенів від повітря. Втягни живіт так сильно, щоб пупок як би «приклеївся» до спини. Затримай дихання на 15 секунд. Повтори 10 разів. У вакууму є багато різновидів виконання, більш докладно вони розглянуті в окремій статті .

Кардіо-активність

Додай до вправ кардіонагрузку: біг , Велосипед, стрибки зі скакалкою , Плавання, кікбоксінг, ходьбу на еліптичному тренажері, рухливі ігри (баскетбол, волейбол, теніс).

профілактика целюліту

Проблему легше запобігти, ніж потім з нею боротися. Апельсиновий рельєф неохоче залишає свої «володіння» і потребує комплексного лікування. Щоб не дати шансу з'явитися целюліту, необхідно усунути всі фактори, що викликають збій кровопостачання і мікроциркуляції. У цьому допоможуть наступні профілактичні заходи:

  1. Дієта, заснована на мінімумі тваринних жирів, вуглеводів, але збагачена вітамінами і клітковиною.
  2. Банні процедури з використанням спеціальних масажних щіток.
  3. Фізичні навантаження: силові вправи разом з кардіотренуваннями і розтяжкою.
  4. Активний відпочинок на свіжому повітрі.
  5. Розминки під час сидячої або стоячої роботи.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна значно скоротити ризик розвитку целюліту.

Міфи и факти

Целюліт став справжньою «страшилкою» для жінок. А, як відомо, у страху очі великі. Тому часто з'являються міфи, які настільки далекі від правди, що автоматично потрапляють в розряд казок. Почнемо з достовірних фактів.

факти:

  1. Існують різні типи целюліту: жировий, набряклий і фіброзний. Від останнього позбутися найскладніше, так як він локалізується лише на поверхні, а поблизу м'язів.
  2. Целюліт часто передається генетично і у різних людей він розташований в своїх зонах. У одних - на стегнах і сідницях, у інших - тільки на руках, у третіх - на животі і боках.
  3. Антицелюлітні креми та інші засоби нехай і не сильно, але дійсно допомагають. Зверни увагу на склад, там мають бути присутні: центелла азіатська, гінго білоба, метил никотинат.

міфи:

  1. Целюліту схильні тільки жінки з надлишковою вагою. Зайві кілограми роблять його більш помітним, так як під шкірою знаходиться більше жирових покладів. Але цей дефект може бути навіть у худеньких, так як проблема пов'язана з порушеннями в роботі жирових клітин.
  2. Ліпосакція допоможе швидко і назавжди позбутися від целюліту. Операція з відкачування жиру спрямована на зменшення обсягів тіла. Поверхня шкіри дійсно стане більш рівною. Але повністю перемогти «апельсинову кірку» не вийде, так як частина жиру, «хворого целюлітом», зруйнована не буде.
  3. Вживання великої кількості води допоможе позбутися від «апельсинового вади». На жаль, багато пити ніяк не пов'язане з целюлітом. Вживання норми води корисно для організму в цілому, а надмірне питво, навпаки, спровокує набряки і застій лімфи.

Позбутися від целюліту сьогодні реально, але це буде справжня боротьба, в якій виграє найсильніший. Якщо ти готова до таких випробувань і змін в образі життя, то тобі доведеться багато чого змінити в своєму житті: переглянути меню, збільшити фізичні навантаження, більше уваги приділяти догляду за своєю шкірою. Тільки в цьому випадку можна перемогти злісний целюліт.

Так все-таки: як вирішити це питання і чи можливо усунути непорядних целюліт?
Як це відбувається?
Може бути, весь секрет в раціоні харчування японок і китаянок?