Полезные материалы

Як позбутися від вальгуса на нозі?

  1. Чому з'являється кісточка на нозі?
  2. Навіщо лікувати вальгус?
  3. Як боротися з кісточкою на нозі?
  4. Гімнастика проти вальгуса
  5. Ортопедичні устілки
  6. масаж
  7. операція

Поява кісточки на ногах завдає не лише естетичні незручності, але і завдає істотної фізичний дискомфорт. Тому з «кісточкою», яку по-науковому прийнято назвати вальгусной деформацією великого пальця стопи, потрібно боротися. Ми підібрали для вас способи лікування вальгуса, які насправді принесуть позитивний результат.

Вам буде цікаво: 7 шкідливих помилок при виборі взуття

Чому з'являється кісточка на нозі?

Як не дивно, від вальгуса найчастіше страждають жінки, оскільки, на відміну від чоловіків, їх зв'язки на стопі менш еластичні і міцні. І в більшості випадків причина полягає в спадковості. Тобто, якщо у мами-бабусі була кісточка на стопі, то чи не дивно, що вона з'явилася і у вас. У чоловіків же часто вальгусна деформація з'являється після травми.

До інших причин захворювання можна віднести носіння незручною (вузької або на високих підборах) взуття, хронічний бурсит, плоскостопість, деформуючий артроз, екзостоз головок плеснових кісток, остеопороз і гормональний дисбаланс.

Якщо заглибитися в анатомію, то вальгус з'являється через те, що на стопі починає випирати головка однієї кістки. Так, великий палець поступово відхиляється всередину, від чого згодом він щільніше прилягає до решти пальцях. В результаті змінюється форма стопи і підбір взуття стає справжньою проблемою.

Вам буде цікаво: Судинні зірочки і варикозне розширення вен: що ви можете зробити?

Вам буде цікаво:   Судинні зірочки і варикозне розширення вен: що ви можете зробити

Навіщо лікувати вальгус?

Як же говорилося, «кісточка» на стопі - не тільки косметичний дефект. В результаті деформації може з'явитися кульгавість, оскільки через випираючого суглоба відбувається неправильний перерозподіл ваги під час ходьби на тазостегнові і колінні суглоби. Через це удар припадає і на хребет. Згодом наслідком ігнорування захворювання може стати і повна втрата рухливості.

Як боротися з кісточкою на нозі?

В першу чергу, вам варто звернутися до ортопеда або ревматолога. Лікар призначить вам ряд обстежень, зокрема, рентген стопи в трьох проекціях, що допоможе виключити наявність артриту, кісти, остеопорозу, запалення окістя і інших захворювань. Також обстеження допоможуть лікарю визначити ступінь вираженості деформації і підібрати адекватне лікування. На ранніх стадіях ефективними будуть консервативні методи, зокрема, лікувальна гімнастика і масаж, при запущеній формі ймовірно знадобиться оперативне втручання.

Гімнастика проти вальгуса

Спеціальний комплекс вправ, який потрібно виконувати щодня, допоможе зміцнити склепіння стопи і відновлять правильну її форму.

- порухайте кожним пальцем ноги окремо;

- бгають за допомогою стопи паперову серветку, так як ви б це робили рукою;

- піднімайте стопою і пальцями з підлоги дрібні предмети - починайте з 5 і доведіть їх кількість до 30;

Цей комплекс можна проводити в будь-який час доби, але бажано ввечері.

Вам буде цікаво: Як вилікувати запущений грибок нігтів і стоп?

Вам буде цікаво:   Як вилікувати запущений грибок нігтів і стоп

Ортопедичні устілки

Під час лікування необхідно постійно носити спеціальні ортопедичні устілки, які виготовляються під кожного пацієнта індивідуально. Такі устілки знижують навантаження на колінні, гомілковостопні і тазові суглоби і хребет, що позитивно впливає на загальний стан організму і на форму стоп в цілому.

масаж

Щовечора, для розслаблення зводу стопи, робіть нескладний самомасаж.

- Покладіть стопу на стегно, обхопивши її двома руками, і добре промніте великими пальцями точки посередині стопи зверху вниз.

- Обхватите п'яту двома долонями, добре промассируйте ямки з двох сторін від п'яти біля кісточок, куди лягли пальці.

- Масажуйте точки вздовж задньої поверхні ноги від ахілла і до подкаленной западини.

операція

Звучить страхітливо, але на ділі все зовсім не так. На відміну від методів минулих десятиліть, сучасні медики використовують гуманні способи хірургічного втручання, які дозволяють встати на ноги вже на наступний день. Так, при операції використовуються спеціальні гвинти Барук, які не вимагають подальшого видалення. Період реабілітації після операції складає близько 2 тижнів, а необхідність в обмеженні фізичних навантажень - максимум місяць.

Чому з'являється кісточка на нозі?
Навіщо лікувати вальгус?
Як боротися з кісточкою на нозі?
Навіщо лікувати вальгус?
Як боротися з кісточкою на нозі?