Полезные материалы

Як прибрати розтяжки після пологів: найефективніші методи і профілактика

  1. Розтяжки: що це і від чого вони з'являються
  2. Профілактика - це найкраще лікування
  3. Нерадикальних методи в боротьбі зі Стрия
  4. лазерний метод
  5. Микродермабразия проти розтяжок
  6. Абдомінопластика

На жаль, від появи такого неприємного дефекту, як поява стрії після пологів не застрахована жодна жінка. Якщо вам не пощастило, і природа не нагородила вас дуже еластичною шкірою, то, швидше за все, вам доведеться зіткнутися з цим неприємним явищем. Але не варто засмучуватися і опускати руки, адже сучасна медицина має цілу низку технологій, які допомагають прибрати розтяжки після пологів майже без сліду.

зміст

Розтяжки: що це і від чого вони з'являються

Розтяжки на шкірі (Стрий) - це мікротравми, які виникають в результаті недостатності продукції колагену і еластину при різкому збільшенні обсягів тіла. Організм активує свої захисні механізми, щоб уникнути пошкодження цілісності шкірного покриву і запускає синтез рубцевої тканини в області мікротріщин.

Ця сполучна тканина "цементує" дефекти, але, на жаль, про красу і естетичності вона не дбає. В результаті утворюються рубці на місці тріснутий шкіри з некрасивими, нерівними краями. Спочатку вони мають яскраво рожеве забарвлення, але з часом тьмяніють і стають білими.

Розтяжки під час вагітності, як правило, утворюються в місцях найбільшого натягу (живіт, стегна, груди, гомілка). На жаль, поодинці стрії не приходять, вони локалізуються на тілі цілими групами. Розпізнати їх за зовнішніми ознаками дуже легко - це лінії довгастої форми, білого кольору, з рваними краями.

Серед основних причин появи розтяжок слід зазначити наступні:

  • Вагітність. Перше місце серед причин цього явища. Під час вагітності за короткий час відбувається збільшення обсягу тіла (особливо живота). Клітини не встигають синтезувати необхідну кількість колагену, щоб забезпечити потрібну еластичність шкірного покриву, отже, виникають мікротравми і вище розглянуті процеси утворення розтяжок.
  • Скачки зростання у підлітків. При активізації процесів росту у підлітків, коли скелет зростає швидше, ніж м'які тканини можливе виникнення розтяжок в місцях натягу шкірного покриву.
  • Швидкий набір м'язової маси у спортсменів. Механізм розвитку таких розтяжок аналогічний - шкіра не встигає рости за збільшенням обсягу м'язів.
  • Швидка зміна ваги. Це друга за поширеністю причина стрий. При активному наборі зайвих кілограмів, крім задишки, цукрового діабету, хвороб суглобів, можна придбати і розтяжки.
  • Хвороби ендокринної системи (гипоталамическое ожиріння, хвороба Іценко-Кушинга).
  • Важливу роль в розвитку стрій відіграє спадковість, правильне і збалансоване харчування, водний баланс організму.

Профілактика - це найкраще лікування

Кращим способом не допустити появу розтяжок на животі після пологів є профілактика Кращим способом не допустити появу розтяжок на животі після пологів є профілактика. Адже проблему простіше запобігти, ніж потім з нею боротися.
Хороший ефект дає носіння допологового бандажа. Це пристосування відмінно підтримує передню черевну стінку, зберігає нормальне положення плоду і зменшує навантаження на хребет вагітної.

Носити бандаж потрібно, починаючи з 20 тижня вагітності, знімати його треба тільки на ніч. Після пологів (до 6 тижнів) позитивна дія надасть післяпологовий бандаж. Таке нехитре пристосування допоможе вам запобігти появи стрий і полегшить саму вагітність. Не потрібно забувати і про бюстгальтері, який повинен бути тільки з натуральних тканин.


Позитивно на шкіру діє і регулярне її обмивання холодною водою і обтирання жорсткою мочалкою або рушником.
Косметологічна індустрія пропонує багато засобів, які доглядають за шкірою під час вагітності, підвищують її еластичність і запобігають утворенню мікротріщин. Серед таких кремів варто відзначити:

  • Крем від розтяжок "Дев'ять місяців".
  • Крем від розтяжок "Mustela".
  • Крем від розтяжок "Vichy".
  • Крем від розтяжок "Mama Сomfort".
  • Крем від розтяжок після пологів "Lierac" та інші.

Якщо ви не прихильниця дорогих косметичних засобів, то ви можете самостійно приготувати склад для профілактики розтягування шкіри. Для цього вам знадобиться оливкова олія, масло жожоба, рожевого дерева, мигдальне, виноградних кісточок, персикове і будь-яке інше ефірне масло.

Ці компоненти можна сміливо змішувати в будь-яких вподобаних вам комбінаціях і пропорціях. Можна додати в таку суміш трохи вітаміну А і Е, це тільки посилить ефект. Щодня потрібно робити масаж проблемних зон з таким масляним складом.

І все ж, якщо стрії вас наздогнали, не засмучуйтеся, сучасна косметологія має цілий ряд ефективних методів допомагають прибрати розтяжки на тілі після пологів.

Нерадикальних методи в боротьбі зі Стрия

Потрібно розуміти, що такі методи не позбавлять вас повністю від цих косметичних дефектів, але вони можуть зробити розтяжки менш помітними.

  1. Пілінги - склади яких можна приготувати самостійно або придбати вже готові. Видалення розтяжок добре відбувається за допомогою пілінгів на основі кави або морської солі. Така процедура вирівнює шкіру, стимулює кровообіг і синтез колагену.
  2. Масаж із застосуванням ефірних масел - така процедура підійде, як для профілактики, так і для зменшення дефектів.
  3. Розтирання проблемних ділянок жорстким рушником або мочалкою. Ці заходи відмінно стимулюють кровопостачання і активують синтез додаткової порції колагену, завдяки чому шкіра стає більш еластичною, а наявні дефекти стають невидимими.
  4. Обгортання з додаванням рослинних масел.
  5. Спеціальні ванни.
  6. Креми від розтяжок.


Якщо всі ці процедури не дають бажаного ефекту, то потрібно задуматися про більш радикальні методи, як прибрати розтяжки на животі і інших ділянках тіла.

лазерний метод

Важко сьогодні уявити будь-яку галузь медицини без лазерних методів лікування. Винятком не стала і косметологія. Лазерне видалення розтяжок користується великим попитом, і не дарма. За допомогою лазера можна повністю, безболісно і швидко видалити стрії після пологів на животі, грудях, стегнах і інших ділянках тіла. Лазерна шліфовка розтяжок видаляє рубці глибиною до 1 мм і стимулює утворення нової, молодої шкіри.


Побічні ефекти такої процедури мінімальні - в місці дії лазера можуть виникнути невеликі набряки і почервоніння, які незабаром безслідно зникають. Якщо ви вирішили скористатися цим методом, то приступати до лікування потрібно відразу після припинення грудного вигодовування, поки розтяжки ще свіжі і добре піддаються корекції.

Доповнити лікування лазером можна за допомогою мезотерапії (введення в дерму спеціальних речовин, які стимулюють вироблення шкірними клітинами колагену). Така комбінація дозволить вам швидко позбутися від будь-яких дефектів і відновити колишню привабливість.

Микродермабразия проти розтяжок

Микродермабразия - це шліфування шкіри проблемних ділянок за допомогою мікрокристалів. Ця процедура відноситься до механічного пілінгу. Верхній шар епідермісу разом з розтяжками зникає, а на його місці утворюється молода і красива шкіра. Микродермабразию краще робити в холодну пору року, тому що після цієї методики можна засмагати і користуватися алкогольної засобами для тіла.

Абдомінопластика

Такий спосіб боротьби з розтяжками, як абдомінопластика є крайніми заходами. Це хірургічна операція, яка зводиться до видалення ділянок шкіри з дефектами. По суті - це пластична операція, яку не можна назвати найдешевшою. Як і будь-яка інша операція, абдоминопластика має свої протипоказання, операційні ризики та ускладнення.

Відновлювальний період дуже довгий і болісний. Потрібно врахувати і те, що ця процедура підходить тільки для нижньої частини живота і стегон. Здійснити цю операцію можна не раніше, ніж через 6 місяців після пологів, якщо у вас немає інших протипоказань до маніпуляції.

Як видно з вище сказаного, прибрати розтяжки після вагітності цілком можливо. Найголовніше тут вибрати спосіб, який підходить саме вам.