Полезные материалы

Армрестлінг. Як готується, як боротися

Під час Чемпіонату Європи 2012 року в Гданську, один з досвідчених спортсменів порівняв наш спорт з балетом. Він мав на увазі пошук нашими спортсменами певних рішень і метододікі для досягнення перемог у змаганнях. У цій статті мова піде про армрестлінгу, і будуть представлені методики для досягнення кращих результатів в армрестлінгу. Свою методику розробив Ігор Ахмедшін заслужений тренера року, засідателя керівних структур Росії з армрестлінгу, тренер багатьох чемпіонів. Так само Ахмедшін був одним із засновників міжнародного Турніру Золотого Ведмедя, після якого в 90-х почалося зростання популярності армрестлінгу.


Син Ігоря Ахмедшіна почав свою спортивну кар'єру, ми мали можливість спостерігати його на останньому Чемпіонаті Європі і на торішньому турнірі Nemmirof.
Черговий можливістю для бесіди з Ігорем був турнір А1, на якому Ахмедшін знову звернув нашу увагу на походження цього виду спорту, і його поява на території СРСР. Він нагадав про перший участю в Росії Джона Брезнка, який, не дивлячись на невелику вагу (менше 100 кг) нічим не поступався професійним атлетам, при цьому примудрявся здолати навіть чемпіонів світу та Європи. «Це було для нас, дивно!», - згадував Ахмедшін. На тому ж турнірі ми змогли семінаром, який проводив гросмейстер армрестлінгу Олексій Воєвода. Біля його столу нагромадилися натовпу фанатів армрестлінгу і шанувальників самого Олексія. Він ділився секретами своїх методик, ділився знаннями, які накопичував роками. Особливу увагу Воєвода приділив психологічному фактору при боротьбі, і зазначив, що психологічний настрой є однією зі складових майбутнього успіху і перемоги в цілому.
Особистості. Джон Брзенк, Олексій воєвода - зробили величезний внесок в розвиток нашого спорту. Вони до сих пір діляться своїми думками і міркуваннями щодо удосконалення раніше представлених тренувальних методик, і зокрема приділяють увагу створенню нових. Стежити за їхніми досягненнями ми можемо спостерігати на таких заходах як FitMax Challenge Lion Cup в Україні і Nemiroff в Польщі ну і багато інших. Як боротися? Якою має бути правильна підготовка? За великим рахунком немає публікацій з цих питань. Сьогодні ж ми хочемо поділитися з вами відомими нами знаннями, і дати відповіді на вище поставлені питання!
Кращими є різнобічні спортсмени, але в деяких випадках кращими можуть бути і рукоборцев, які в 90% поєдинках перемагають при боротьбі в гак. Є ті спортсмени які своєю шалених швидкостях долають суперників, а є ті чиї поєдинки тривають довго і наполегливо. Показником різнобічності є такий спортсмен, як болгарин Цветан Гашевскі, що бореться в гак Рустам Бабаєв, сильною стороною Арсена Ліліева є боротьба верхом.
Що насправді працює? Немає особливих рецептів успіху в боротьбі, немає спеціальних програм тренувань. У кожної людини все індивідуально. Кожен сам складає собі тренувальну програму, бо не до кожного будовою тіла підходить певна тренування. Потрібно мати відмінну фізичною підготовкою і мати добре розвинені м'язи, тоді вам під силу будь-яка програма, і ви зможете стати чемпіоном.
Для спортсменів які починають займатися ми хочемо розкрити зміст основних понять і методик.
Трохи теорії. Техніка в армрестлінгу це не тільки позиція рук і боротьба після команди «Ready. Go! »Так само техніка це положення за столом, положення ніг під час поєдинку і вже після рух плеча під час боротьби. Всі техніки армрестлінгу можна поділити на такі позиції і фази:
Стійка - має на увазі під собою правильно положення тулуба і ніг в залежності від боротьби на праву або на ліву руку.
Стартова позиція - це захоплення перед командою "Ready go!".
Фази техніки:
Фаза атаки (рухи рук і тіла спортсмена після команди "Ready go!" До кута в 45 °);
Фаза оборони (зупинка руки противника);
Контратака (напад на руку противника);
Утримання переваги (дії до команди "STOP").
Звичайно ж, жодна лекція, жоден семінар не замінить показового виступу або спарингу з іменитим партнером. Яким же повинен бути тренувальний прогрес? Багато интерисуют в чому ж секрет підготовки Джона Брзенк. В ході змагань в Болгарії Джон сказав, що не має особливих тактичних прийомів і якийсь надприродною методики занять, одним зі складових якого успіху є відпочинок. Наш український спортсмен Андрій Пушкар сказав практично те ж саме, що і Джон. Андрій теж не займається з якоїсь "чудо" програмою, при цьому акцентує увагу на тому, що займатися потрібно близько 3-х разів на тиждень, не більше. В кінці тренування Андрій радить провести спаринг з партнером, так би мовити для закріплення результатів. Добре мати в залі сильного партнера, але для Андрія це проблема, він тренує багато спортсменів але ще не один з них не вийшов на його рівень. Джон Брзенк і Тодд Хатчингс зізналися, що займаються в компанії так званих "Хлопців з Юти", тобто друзів армрестлерів. Незамінним є присутність в одному тренувальному залі суперників, які нічим не поступаються вам по силі.
Що відбувається в Польщі? Зовсім недавно в клубі Золотий Тур в Гдині було проведено семінар, прийти на який могли всі бажаючі. Можна було поспостерігати за спільної тренуванням Марлени Вавжиняк і Ігоря Мазуренко на Золотому Туре. Тренування проводилося на честь приєднання Марлени Вавжиняк до команди спортсменів компанії FitMax. Марлена одна з найдосвідченіших спортсменок у якій збереглася чудова база після тих видів спорту, якими вона займалася раніше. Ця подія відбулася після повернення Марлени з Чемпіонату світу в Бразилії, на якому вона завоювала срібну медаль. Дуже складно самому оцінити себе, навіть найдосвідченішим спортсменам потрібен той чоловік, який буде вказувати на певні недоліки, на слабкі сторони, і допомагати шукати нові методики і способи для досягнення кращих результатів. У даній ситуації саме Ігор допоміг Марлене виявити її слабкі сторони. Вже через кілька тижнів Марлена виграла срібло в Nemiroff World Cup 2012.
Ті, хто займаються поодинці, мають можливість придбати тренажер, який імітує рух в боротьбі. Звичайно ж, такий тренажер коштує не малих грошей. Зараз деякі зали обладнані такими пристроями, заодно ви зможете поспостерігати, як тренуються інші, і можливо отримати з цього якийсь урок.
Уява і психіка. Уява і психічне мислення Долино присутнім в кожному виді спорту. Необхідно мати уяву ваших дій. Цей метод і в правду працює. Наприклад, при заняттях армрестлінгом ви повинні представляти свої рухи і процес всієї боротьби. Таким чином, ви можете аналізувати всі аспекти боротьби, зробити якісь висновки. Потім можна приступати до спарингу.
Чимало важливу роль відіграє психіка, саме ваш гарний настрій і бойовий настрій допоможуть вам добитися перемоги в поєдинку і на змаганнях в цілому.

Як боротися?
Якою має бути правильна підготовка?
Що насправді працює?
Яким же повинен бути тренувальний прогрес?
Що відбувається в Польщі?