Полезные материалы

Чи можна себе стримувати і не їсти більше норми і навіщо?

  1. Помилковий голод.
  2. Негативні емоції.
  3. Стрес.
  4. Депресія.

Їжа на обідньому столі не тільки забезпечує організм енергією і необхідними речовинами, а й створює настрій

Їжа на обідньому столі не тільки забезпечує організм енергією і необхідними речовинами, а й створює настрій.

Фахівці вважають, що їжа здатна заповнити відсутні приємні емоції і врівноважити емоції негативні.

Якщо «вовчий апетит» жене до холодильника вдень і вночі, потрібно спробувати розібратися в причинах, які ховаються за маскою голоду.

Помилковий голод.

Їжа людям необхідна, але їдять люди не тільки тому, що цього вимагає організм для відновлення сил і енергії. Коли настає час для трапези, починає «смоктати під ложечкою», значить, настав час по-справжньому наситити організм. Але якщо вже пройшов і сніданок, і вечеря, а є все одно хочеться, і цьому бажанню складно противитися - це помилковий голод і йому потрібно шукати причину. Іноді помилковий голод з'являється навіть відразу після ситного обіду, і це привід «бити на сполох»: так організм намагається обдурити людини - апетит з'являється через різних проблем з психікою.

Негативні емоції.

Іноді люди не в змозі впоратися з поганими емоціями: образою, тривогою, агресією, почуттям провини або паніки. Вони просто «заїдають» ці проблеми. Їжа умиротворяє, приносить задоволення і дозволяє забути про все погане. Зазвичай, якщо чогось не вистачає в особистому житті, людина намагається компенсувати цей недолік за допомогою смачної їжі. Так організм заплутує сам себе, адже ніяка їжа не може замінити любов або дружбу. Щоб позбутися поганої звички об'їдатися через кепського настрою, потрібна величезна робота над собою.

Стрес.

Якщо в переїданні винен стрес, тоді краще відправитися на 20-хвилинну прогулянку. Це відволіче увагу від кухні і заспокоїть нервову систему. Під час фізичного навантаження спалюється адреналін, викликаний стресом, і виробляється гормон гарного настрою - ендорфін.

Депресія.

Якщо людина намагається «заїдати» депресію, він повинен усвідомлювати, що їжею можна тільки погіршити свій стан. Адже задоволення від солодкого тортика дуже швидко пройде, а «обвислий живіт» може зіпсувати життя надовго.

До слова, психологи стверджують, що впоратися з такою формою залежності від їжі можна, якщо їсти в приємній компанії і ні в якому разі не є поодинці.

Вся їжа, а тим більше солодка, містить «калорії задоволення». Вони допомагають впоратися з тугою, заповнити брак спілкування і підняти настрій.

Необхідно запам'ятати, що як тільки з'являється помилковий апетит потрібно вирушати на прогулянку або зайнятися, наприклад, йогою, а не піднімати собі настрій солоденьким. Не займайтеся самообманом, брехня самому собі це найстрашніша брехня ...

Про те який буває брехня і як її виявити читайте в нашій статті « Психологія брехні. Комфорт і дискомфорт «