Полезные материалы

Дієта при високому холестерин у чоловіків

  1. Чому холестерин підвищується
  2. Принципи антихолестеринові харчування
  3. Які продукти необхідні?

В результаті тривалих досліджень холестерину, які проводилися з моменту його відкриття, стало відомо, що є залежність між рівнем цього з'єднання в крові і станом здоров'я людини В результаті тривалих досліджень холестерину, які проводилися з моменту його відкриття, стало відомо, що є залежність між рівнем цього з'єднання в крові і станом здоров'я людини. Надлишок холестерину призводить до склерозування судин , Артерій, а підсумком може стати інфаркт або інсульт. Так як частина всього холестерину, що міститься в організмі, надходить з їжею, дієта дозволяє досить ефективно боротися з цим явищем.

Хоча, дієтою це назвати важко. Якщо у вас підвищений холестерин в крові, вам необхідно повністю змінити своє ставлення до їжі, до споживаних продуктів і їх якості. Навіть після встановлення нормального балансу ліпопротеїдів в крові треба дотримуватися нормального харчування , Щоб попередити виникнення аналогічних проблем в майбутньому і підтримувати своє здоров'я.

Чому холестерин підвищується

Причини, за якими може статися підвищення вмісту в крові холестерину, бувають різні. Ось основні з них:

  1. Неправильні звички в харчуванні. Ця причина найпоширеніша. При цьому зверніть увагу на те, що продукти, які включають в своєму складі холестерин, не роблять такого сильного впливу на рівень цієї речовини в крові, як продукти з шкідливими жирами, які впливають на рівень ліпопротеїдів сильно.
  2. Зайва вага також сприяє накопиченню в організмі холестерину.
  3. Мала рухливість, сидяча робота. Брак рухової активності негативно впливає на багато процесів, що відбуваються в організмі, в тому числі, і провокує накопичення холестерину.
  4. Пристрасть до алкогольних напоїв, куріння.
  5. Схильність в зв'язку з генетичними причинами, що не залежать від вашого способу життя.
  6. Чоловіки схильні до накопичення холестерину більше, ніж жінки.
  7. Вік - людям старше п'ятдесяти років слід звернути на проблему холестерину більш пильну увагу.

Принципи антихолестеринові харчування

Отже, правильного харчування треба дотримуватися постійно, і тримати себе в руках, коли з'являється бажання з'їсти що-то, що є абсолютно не рекомендується. Тільки так можна забезпечити собі гарне самопочуття і позбутися від певних проблем зі здоров'ям. Фахівці радять прибрати зі свого раціону третину продуктів, що містять насичені жири. Уже цей крок дозволить холестерину у вашій крові почати впевнене зниження, що позбавить вас від лікування медичними препаратами.

Дієта в нашому випадку грунтується на таких основних принципах. Жири рослинного походження, або, як їх ще називають, ненасичені жири, ведуть до зниження рівня холестерину. Навпаки, жири насичені, синтетичної і тваринної природи, піднімають його рівень. Жири мононенасичені, які у великих кількостях містяться в дарах моря і рибі, нормалізують баланс ліпопротеїдів, приводять у норму рівень холестерину і тригліцеридів.

Які продукти необхідні?

Дієта при високому холестерин у чоловіків, в принципі, як і у жінок, передбачає вживання харчових продуктів, беручи до уваги їх властивості і те, яким чином вони впливають на організм. Давайте розглянемо базові продукти: які з них необхідні в щоденному меню, а які треба скоротити до мінімуму.

Молочні продукти купуйте тільки знежирені: сметану і вершки краще не вживати взагалі. Молоко не повинно бути жирністю більше 1,5%, сир - максимум 35%, кефір - не більш як 2%. Вершкове масло і маргарин, якщо немає можливості їх повністю прибрати з раціону, скоротіть по максимуму. Там, де це тільки можливо, замініть вершкове масло на рослинні олії: найкраще підійде для цього оливкова. Також іноді можна вживати кукурудзяна, арахісова, соєва, соняшникова олії.

Чи можна вживати в їжу м'ясо? Цей продукт нам вкрай необхідний, тому повністю відмовлятися від м'яса не можна. При підвищеному холестерин вживайте пісну яловичину, баранину, телятину. Будь жир перед тим, як почати приготування, необхідно зрізати. Повністю відмовтеся від м'ясних напівфабрикатів: сосисок, бекону, ковбаси. Також не можна вживати субпродукти: мізки, нирки, печінку - в цих продуктах ліпопротеїди низької щільності містяться в найбільших кількостях. М'ясо птиці вживати можна, але жир треба також попередньо видалити. Найкраще для антіхолестеріновой дієти підійде м'ясо індички, так як жирів в ньому міститься всього близько трьох відсотків.

Риба рекомендується до щоденного вживання. Як показали дослідження, що містяться в рибі з'єднання омега-3 істотно знижують ризик отримання інфаркту, інсульту і інших ускладнень в області серця. Сорти риби, в яких даного з'єднання міститься найбільша кількість - це тунець, камбала, тріска. А ікра навпаки, рясніє поганим холестерином, тому її краще уникати. Також не рекомендуються і кальмари.

Жовтки курячих яєць містять багато холестерину: необхідно скоротити їх вживання до трьох штук в тиждень. А в білку таких з'єднань не виявлено, їх можна вживати без будь-яких обмежень.

Безумовними лідерами в боротьбі з підвищеним холестерином є овочі. Серед жителів Європи найменша захворюваність на рак, на ішемічну хворобу, гіпертонію відзначено в тих регіонах, де жителі в великих кількостях вживають овочі. Уже 400 грам овочів на добу здатні істотно знизити рівень поганого холестерину . Їх можна доповнити фруктами. Дієта від підвищеного холестерину повинна містити буряк, виноград, гарбуз, баклажани, авокадо. Корисність цих плодів пов'язана з містяться в них флавоноїдами - сполуками, які стимулюють виведення з організму холестерину.

Хліб при підвищеному холестерин вживати дозволяється, але краще замінити звичайний хліб виробами з грубого помелу, багатими вуглеводами. Такі продукти дають організму людини енергію, а також виводять холестерин. Можна урізноманітнити своє меню макаронами.
Рослинний білок в достатніх кількостях міститься в бобових. Вживайте горох, квасоля, сою при антіхолестеріновой дієті, особливо, якщо ваш організм недоотримує м'яса. Дуже корисним продуктом є горіхи. Вони постачають в організм ненасичені жирні кислоти. Особливо важливо вживати при дієті волоські горіхи.

Так як підвищений рівень цукру в крові провокує збільшення вмісту холестерину, необхідно повністю відмовитися від солодощів. Особливо від магазинних цукерок, тістечок, печива, випічки, які у великих кількостях містять шкідливі трансжири. Якщо неможливо впоратися з бажанням з'їсти солодкого, візьміть сухофрукти: курагу, чорнослив, зробіть запечені яблука.

Є дослідження, що показують взаємозв'язок вмісту холестерину і вживання спиртних напоїв. Слід пам'ятати, що лише деякі напої мають тенденцію знижувати рівень холестерину. Багатьом людям вживання спиртного протипоказано за станом здоров'я, так як шкода, що наноситься такими напоями, може бути набагато більше, ніж користь. Якщо у вас немає протипоказань, можна випити не більше одного келиха червоного натурального вина. Набагато корисніше випити свіжого виноградного соку.

Антихолестеринова дієта, як і інші види дієт, передбачає часте вживання їжі невеликими порціями. Їсти необхідно 4 або 5 разів на день - це полегшить для шлунка перетравлення їжі. І пам'ятайте, що повністю відмовитися від жирів не можна. Вони грають важливу роль в нашому організмі і повна відмова від них може привести до негативних наслідків.

Можливо Вас також зацікавлять популярні матеріали по темі

Які продукти необхідні?
Чи можна вживати в їжу м'ясо?