Полезные материалы

Кісточка на великому пальці ноги: чому з'являється і як її лікувати

Кісточка на великому пальці ноги - це дуже неприємне і негарне захворювання стопи, яким страждають до 40% жінок старше 30 років.

В першу чергу кісточка сприймається, як косметичний дефект, так як деформовані пальці досить непривабливо виглядають у відкритому взутті. Але в закритій стопа відчуває сильний тиск, що відгукується інтенсивним болем. Крім того, щоб уникнути неприємних відчуттів, людина починає по-іншому розподіляти навантаження на стопу, що веде до зміни ходи і порушень усього опорно-рухового апарату. Чому ж починає рости кісточка і як з нею боротися?

Причини розвитку «кісточки»
Збільшення кісточки великого пальця ноги має наукову назву - артрит плюснефалангового суглоба. Захворювання являє собою запалення і наступну деформацію суглоба. Найпоширеніші причини артриту:

Незручне взуття. Занадто вузьке взуття здавлює плюснефаланговие суглоби, не даючи їм повноцінно рухатися при ходьбі. Через це вони посилено труться між собою і про взуття, що призводить до мікротравмування найбільшого суглоба, що знаходиться на великому пальці ноги. А якщо до вузького взуття додати ще й високий каблук - це ідеальний інструмент для формування кісточки, так як тепер практично все навантаження тіла йде на пальці і плюснефаланговие суглоби. Але навіть плоска вільне взуття може завдати травму кісточці, якщо колодка незручна, а прямо через суглоб проходить жорсткий шов.

Травми. Порушення цілісності суглоба завжди призводить до запалення. Травма може статися в побутових умовах, наприклад, якщо швидко і неакуратно йти по нерівній дорозі або впустити важкий предмет на стопу. Також травми супроводжують всіх спортсменів, особливо гімнасток, балерин, танцівниць і всіх, кому постійно потрібно «тягнути носок».

Гормональні порушення. Дуже часто причиною артритів стає гормональний дисбаланс через хвороби щитовидної залози, цукрового діабету, під час статевого дозрівання, вагітності, клімаксу і т.д.

Спадковість. Схильність до будь-яких артритів має спадковий характер, тому, якщо у мами або бабусі є «кісточка», то ймовірно, що вона буде і у дочки.

Плоскостопість та інші порушення розвитку нижніх кінцівок (варусне або вальгусное викривлення гомілковостопних або колінних суглобів) також можуть спровокувати даний артрит. І не варто забувати про зайву вагу, який надає додаткове навантаження на всі суглоби.

«Кісточка» має 4 стадії розвитку:

Лікування і профілактика «кісточки»
Лікуванням «кісточки» займається ортопед або хірург. На перших 3 стадіях призначають масажі , ЛФК , Електрофорез та інші методи фізіотерапії . Добре себе зарекомендували спеціальні ортези, здатні фіксувати бандажі та шини. У самих запущених випадках можуть призначити операцію по видаленню наросту, імплантації фіксаторів всередину суглоба або повної його заміни.

На жаль, консервативні методи лікування можуть лише сповільнити розвиток хвороби. Тому дуже важлива профілактика: уникнення травм, боротьба із зайвою вагою, заповнення вітамінно-мінеральних запасів організму і щорічна диспансеризація. Кращий спосіб профілактики - регулярна гімнастика пальців стоп: згинання-розгинання, утримання дрібних предметів і так далі.

Чому ж починає рости кісточка і як з нею боротися?