Полезные материалы

Втома школярів: як проявляється і як з нею боротися

  1. / Про дітей / школа Дожити до літа ...
  2. Основні ознаки того, що школяр втомився
  3. Що робити з втомленим школярем
  4. Не сваріться!
  5. більше білка
  6. Кидайте додаткові заняття
  7. Придивіться до поставі
  8. Вболівайте на здоров'я

/ Про дітей / школа

Дожити до літа ...

Дожити до літа

Що робити з втомленим школярем

Домашні завдання робляться лівою п'ятою через праве вухо, уроки ходять, контрольні провалюються, і взагалі, дитину наче підмінили: грубіянить, вередує ... «У всьому винна школа: програми непродумані, нецікаві, вчителі - непрофесійні», - вирішують часом батьки, і ... вони не праві! Діти просто втомилися!

Втома до кінця навчального року - явище абсолютно пересічне. Згадайте свої шкільні роки, які нелюдські зусилля доводилося прикладати для навчання в травні! Так що школа - навіть сьогодні останні тижні перед відпусткою доопрацьовуються з великими труднощами. Так що справа не в «неправильної» шкільній програмі, втома школярів була завжди.

Основні ознаки того, що школяр втомився

Відсутність концентрації. Сівши за домашню роботу, дитина довго не може зосередитися, відволікається на різні дрібниці. Приступивши до виконання вправ, може забути, в чому полягає завдання.

  1. Проблеми зі сном . Дитина довго не може заснути ввечері, хоча лягає навіть пізніше визначеного, або, навпаки, засинає днем ​​буквально на ходу.

  2. Проблеми з апетитом. Дитина не просто не їсть (найчастіше батьки судять про дитячому апетиті суб'єктивно), а втрачає вагу, чого відбуватися не повинно.

  3. Втрачається самоконтроль. Младшеклассникі стають плаксивими і дратівливими, підлітки - грубими і агресивними, можуть «зірватися» у відповідь на найбезневинніше зауваження.

  4. Головний біль і скачки артеріального тиску як регулярне явище.

" Увага! Головний біль і погане самопочуття можуть не тільки свідчити про втому, але бути ознаками серйозних захворювань! Якщо стан дитини вас турбує, він регулярно скаржиться на головний біль, відсутність апетиту, безсоння або сонливість - зверніться до вашого лікаря!

Що робити з втомленим школярем

Напевно ви вже й самі склали про себе список невідкладних заходів: купити вітаміни, налагодити режим дня, гуляти, менше часу проводити за гаджетами ... Тому поговоримо про те, що ви, можливо, не взяли до уваги.

Не сваріться!

Приємна атмосфера в будинку здатна розворушити навіть самого втомленого школяра. Так, можливо вам теж непросто, але за позитивний настрій в будинку відповідаєте зараз саме ви! Веселі чаювання з пляшками, кінокомедії по вихідним, зоопарк, цирк, гості - все, що любить ваша дитина, стане в нагоді вам зараз як ніколи.

"Важко стримати роздратування, коли в щоденнику« знову двійка », річні оцінки під загрозою і зусилля всього року буквально йдуть псу під хвіст. Але ваші нотації в даному разі неможливо поправлять стан справ.

більше білка

Навесні батьки зазвичай стурбовані тим, чи отримують їх діти досить вітамінів, і не стежать за збалансованістю харчування. Тим часом, на відміну від дорослих, діти ростуть! А для росту їм необхідна білкова їжа. М'ясо, птиця, риба, несолодкі молочні продукти (особливо сир, сир, йогурти), бобові (соя, квасоля, горошок), яйця - такі продукти повинно бути в меню дитини щодня!

"Дитина шкільного віку повинен отримувати 80-100 грамів білка в добу, причому не менше 60% з них - тваринного походження.

Навіть якщо ваша сім'я дотримується принципів вегетаріанського харчування, не залишайте дітей без молочних продуктів і обов'язково порадьтеся з дієтологом, складаючи раціон школяра.

Кидайте додаткові заняття

Якщо у вересні ваша дитина із задоволенням відвідував «драмгурток, гурток по фото», зараз у нього явно не вистачить сил на все це, навіть якщо бажання як і раніше залишилося. Так що без жалю розлучайтеся з тими хобі, які дитині набридли, і постарайтеся зробити паузу там, де це можливо. Можна домовитися з керівником студії про те, що ви підете «на канікули» на пару місяців раніше, або просто дозволити дитині пропустити наскільки занять.

"Багато мам і тат не розуміють, наскільки це важливо. Справді, в хоровій або танцювальної студії дитина займається абсолютно не тим, чим в школі, як же це може посилювати шкільну навантаження? Проте, саме навесні у школярів виникає потреба в стані повного спокою - часом діти просто лежать без всякого заняття, дивлячись в стелю ... Це не лінь, це «перезавантаження мозку»!

Придивіться до поставі

Якщо на початку навчального року дитина сиділа за столом прямо, то до весни багато школярів буквально перекособочіваются. А неправильна постава - це погіршення кровопостачання життєво важливих органів, в тому числі і мозку. Контролюйте поставу дитини і привчите його робити перерви для оздоровчої гімнастики. Навіть якщо дитина буде регулярно перериватися для найпростішого вправи-самоперевірки (підійти до стіни і торкнутися її одночасно потилицею, лопатками, сідницями, п'ятами) - це вже непогано!

"Підлітків потрібно мотивувати на« закачування »спини - це ж не просто правильна постава, це ще й красиво.

Вболівайте на здоров'я

Навесні, як і взимку і восени, діти хворіють на ГРВІ. Але на відновлення їм може знадобитися більше часу, ніж зазвичай! Чи не квапте педіатра з закриттям лікарняного - зайві три-чотири дні вдома дитині зовсім не завадять.

"Якщо ви нехтували общеоздоравлівающее процедурами, то тепер саме час про них згадати. Обливання теплою (не холодною, але і не гарячою!) Водою, відвар ромашки і шипшини - все це вам стане в нагоді.

Якщо лікар рекомендує вам курс физиолечения або масажу - не відкладайте їх на потім і, тим більше, не відмовляйтеся на користь шкільних занять!

Дорогі батьки, крепитесь - літо, а значить і літні канікули, вже близько!

5.04.2018

Автор: Анна Первушина


Справді, в хоровій або танцювальної студії дитина займається абсолютно не тим, чим в школі, як же це може посилювати шкільну навантаження?