Полезные материалы

Що спільного між фігурним катанням і «Формулою-1»? Айртон Сенна!

Образ легенди втілили на льоду.

Після багаторічної співпраці з «Хондою» в 80-х і 90-х Айртон Сенна виграв не тільки три титули «Формули-1», а й залишив безліч фанатів в Японії. Вони до сих пір згадують великого Чарівника: наприклад, подружжя Міяке назвала сина «Сеною» (так, зі своїм колоритом) аж в 2002 році - вісім років після смерті Айртона.

Тепер же хлопчина з гоночним іменем підріс, але пішов не в пілоти, а в фігуристи. У минулому сезоні Сена став віце-чемпіоном країни у своєму віці, а також завоював Азіатський кубок - теж серед юніорів.

Але лише з нинішнього сезону Міяке вирішив зробити своєю фішкою наслідування легендарному пілоту «Макларена»: 22 грудня на коротку програму національного чемпіонату хлопець виїхав в костюмі, стилізованому під гоночний комбінезон Сенни.

Правда, з деякими змінами: замість логотипу «Хонди» Міяке помістив власне прізвище, замість спонсора «Шелл» на одязі красується слово «Успіх», що мала зіркою, під нею ж розташована наклейка «Сенна», а також заміна логотип «Хьюго Босс», а замість «Мальборо» - картатий прапор і підпис «Усі вітають». На спині ж логотип сигаретного бренду теж змінений: замість назви красується слово «Гонки», а на червоному тлі можна розібрати цитату великого пілота.

«Гонки, боротьба в моїй крові. Це частина мене, частина мого життя. Я займаюся цим все життя. І для мене вони понад усе ».

Програма Сени теж виглядає даниною пам'яті Айртона: на початку виступу чується звук заводиться мотора, а фігурист займає позу водія за кермом. В кінці ж Міяке спершу немов махає фінішним прапором, а після цього переможно підкидає руку вгору. На жаль, судді оцінили програму лише на 64,16 бала - за результатами короткої японець займав лише 17-ту позицію. Після довільної хлопець в результаті так і залишився на 17-му.

фото: globallookpress.com / Naoki Morita / AFLO