Полезные материалы

Всі російські хокеїсти в історії «Бостон Брюїнз», статистика і рекорди

  1. Вибори на драфті Перший раунд: Дмитро Квартальнов (1992 рік, 16-й номер), Євген Рябчиков (1994...
  2. Кращий гравець 1990-х. Дмитро Квартальнов
  3. Кращий гравець 2000-х. Сергій Самсонов
  4. Головне розчарування. Сергій Зінов'єв
  5. Хто на підході
  6. Інші статті циклу «Російські в клубах НХЛ»

Вибори на драфті

Перший раунд: Дмитро Квартальнов (1992 рік, 16-й номер), Євген Рябчиков (1994 рік, 21-й номер), Сергій Самсонов (1997 рік, 8-й номер).
Другий раунд: Владислав Євсєєв (2002 рік, 56-й номер), Юрій Александров (2006 рік, 37-й номер), Олександр Хохлачов Олександр Ігорович (2011 рік, 40-й номер).
Третій раунд: Сергій Зінов'єв (2000 рік, 73-й номер).
П'ятий раунд: Андрій Шевців (1993 рік, 129-й номер).
Шостий раунд: Євген Шалдибін (1995 рік, 151-й номер), Денис Тимофєєв (1997 рік, 135-й номер).
Сьомий раунд: Дмитро Уткін (2002 рік, 228-й номер), Максим Чудінов (2010 рік, 195-й номер), Павло Шен (2018 рік, 212-й номер).
Восьмий раунд: Сергій Жуков (1995 рік, 203 номер).
Дев'ятий раунд: Павло Фролов (2002 рік, 290-й номер).
Одинадцятий раунд: Денис Червяков (1992 рік, 256-й номер), Євген Павлов (1992 рік, 257-й номер), Андрій Яханов (1994 рік, 281-й номер).
«Бостон» не можна назвати командою, щасливою для росіян - ведмедики »не можуть похвалитися хорошою історією взаємин з нашими співвітчизниками, хоча в кількісному плані« Брюїнз »досить охоче працював з російськими хокеїстами.
Найбільш помітний російський слід в команді залишив Сергій Самсонов, який провів в команді 8 сезонів і склав дует молодих зірок разом з Джо Торнтоном. Він же став найбільш раннім російським вибором для «Бостона» на драфті, оскільки за рік до нього поїхав з ЦСКА в клуб тодішньої Міжнародної хокейної ліги, і непогано відіграв там за «Детройт Вайперз».

Справжньою зіркою «Брюїнз» в 1990-х роках міг стати Дмитро Квартальнов , Але у нього не склалися стосунки з керівництвом, а точніше - головним тренером і прихильником класичного північноамериканського стилю гри Брайаном Саттер. Квартальнов провів в «Бостоні» півтора сезони, в кращі моменти виходячи на лід в першому і другому ланці, але потім був засланий в фарм-клуб «Провіденс», а від ідеї обміняти росіянина керівництво відмовилося. У віці 27 років Квартальнов, маючи в послужному списку 91 очко в 112 матчах, покинув НХЛ, відправившись до Швейцарії.
Що стосується воротарів, то в цьому амплуа був лише один представник - Антон Худобін , Який протягом чотирьох сезонів (з перервою) був наступником Туукі Раска.

Фото: Jonathan Daniel / Getty Images

Всі росіяни в історії

Самсонов - єдиний, хто зміг потрапити до тридцятки кращих бомбардирів за всю історію славетного клубу, яку очолює легендарний Рей Бурк. Однак нестачі в російських легіонерів у «ведмедиків» довгий час не було. Саме в «Бостоні» завершив свою заокеанську кар'єру нинішній глава профспілки КХЛ Андрій Коваленко, «ведмедики» стали останнім клубом НХЛ для прославленого Олексія Касатонова, який в сезоні-1995/96 не уникнув відправки в фарм-клуб, після чого відправився догравати в ХК ЦСКА .

Число росіян в історії клубу: 13
Число задрафтував росіян: 18
Рекордсмен клубу за кількістю проведених ігор: Сергій Самсонов (514)
Рекордсмен клубу за правилом виїзного: Сергій Самсонов (164)
Рекордсмен клубу за гольовими передачами: Сергій Самсонов (212)
Рекордсмен клубу за очками: Сергій Самсонов (376)
Кращий за показником корисності: Сергій Самсонов (+41)
Самий недисциплінований: Андрій Назаров (364).

У стані «ведмедиків» завершив заокеанську частина кар'єри і Олексій Жамнов, раніше вирізнявся в формі «Вінніпега» і «Чикаго». Один з найбільш бойових сезонів в кар'єрі Андрія Назарова також припав на період гри за «Брюїнз»: в чемпіонаті-2000/01 він виявився в «Бостоні» після обміну з «Дакс», і за 63 матчі зміг набрати 200 хвилин штрафу.

Для Сергія Гончара «Бостон» був перевалочним пунктом по дорозі з «Вашингтона» в тріумфальний для нього «Піттсбург», а ось Станіслав Чистов і Сергій Зінов'єв навряд чи згадають цей клуб добрим словом. Чистов, будучи п'ятим номером драфта, після «Бостона» поставив крапку на спробах заграти в НХЛ, а перебування там Зінов'єва обмежилося десятком матчів. Чи не склався роман з «ведмедиками» і у Олександра Хохлачов Олександр Ігорович, який три повних сезони відіграв у фарм-клубі, але так і не дочекався повноцінного шансу проявити себе в основній команді.

Кращий гравець 1990-х. Дмитро Квартальнов

За рівнем таланту Квартальнов цілком міг стати однією з зірок НХЛ. У Міжнародній хокейній лізі, де він починав свій заокеанський шлях, Дмитро забив 60 голів і віддав 77 передач за «Сан-Дієго», був названий найціннішим гравцем і кращим новачком 1992 року. Президент «Брюїнз» Гаррі Сінден уклав з росіянином дворічний контракт, і спочатку все складалося непогано: Квартальнов зіграв з Тедом Донато, Брайаном Смолінська та Гленом Мюрреєм, набравши в дебютному сезоні 72 (30 + 42) очки в 73 матчах.
Несподівано в квітні 1993 року в північноамериканській пресі з'явилися чутки про те, що у Дмитра проблеми з серцем, через що хокеїстові навіть довелося проходити спеціальний стрес-тест в лікарні Массачусетсу. Через непростих взаємин з головним тренером Брайаном Саттер Квартальнов був виставлений на уейвер, де залишився незатребуваним. Після 23 матчів в АХЛ за «Провіденс» Дмитро відправився в швейцарську «Амбра-Піотта» і в НХЛ більше не грав.

Кращий воротар: Антон Худобін
Кращий захисник: Сергій Гончар
Кращий нападник: Сергій Самсонов.

Кращий гравець 2000-х. Сергій Самсонов

Самсонов провів в «Брюїнз» 8 сезонів, які були кращим часом в його кар'єрі. Перший же рік в стані «ведмедиків» приніс Самсонова «Колдер Трофі» - приз найкращому новачку: росіянин знищив в гонці бомбардирів свого головного конкурента Джо Торнтона, який набрав на 40 (!) Очок менше. «Я насолоджуюся грою з Сергієм. Він може піти від двох захисників і видати пас на відкрите місце, таке ви не побачите від звичайного гравця », - захоплювався Самсонова Торнтон.

Поступово майбутній легендарний бородань знайшов свою гру, став капітаном команди і навіть добрався до результату в сотню очок за сезон, а Сергій залишився на других ролях. Проявити себе як слід завадили травми: в грудні 2001 року він пошкодив коліно і був змушений до кінця сезону грати в спеціальному щитку, а потім ліг на операцію на правій руці.
9 травня 2006 року Самсонов був обміняний з «Бостона» в «Едмонотон» на Марті Різонера, Яна Штястни і другий раунд драфта, після чого в кар'єрі Сергія був лише один помітний сплеск - сезон-2008/09 в «Кароліні». Для російських уболівальників Самсонов назавжди запам'ятається не зарахованим «голом-фантомом» в півфінальному матчі зі збірною США на Олімпіаді-2002 в Солт-Лейк Сіті.

Головне розчарування. Сергій Зінов'єв

Зінов'єв зважився на те, щоб спробувати свої сили в НХЛ в розквіті сил - в 23 роки після вдалого першого сезону в казанському «Ак Барсі». У своєму першому ж матчі за «Бостон» він відзначився гольовою передачею, виходячи на лід разом з тезкою Самсонова, але прижитися в стані «Брюїнз» у нього не вийшло. Зігравши лише 10 матчів, він прийняв рішення повернутися в Росію і більше не робив спроб підкорити Америку - варіант пограти в АХЛ, щоб пристосуватися до заокеанського стилю, не влаштував Сергія з фінансових мотивів.

Зігравши лише 10 матчів, він прийняв рішення повернутися в Росію і більше не робив спроб підкорити Америку - варіант пограти в АХЛ, щоб пристосуватися до заокеанського стилю, не влаштував Сергія з фінансових мотивів

Фото: Elsa / Getty Images

Хто на підході

Останні роки «Бостон» вкрай неохоче вибирав росіян на драфті. Після того, як в 2011 році в другому раунді був задрафтований Олександр Хохлачов Олександр Ігорович , «Ведмедики» сім років не обрали жодного нашого хокеїста, і лише цього літа зважилися під кінець ярмарки талантів взяти Уфімцев Павла Шена. Хохлачов Олександр Ігорович нині виступає за московський «Спартак», але, очевидно, ще не розлучився з надёждой в майбутньому знову спробувати щастя в «Бостоні», який буде володіти на нього правами в НХЛ ще протягом трьох років.

Інші статті циклу «Російські в клубах НХЛ»

Росіяни в історії «Анахайма». Наших тепер тут не люблять

Кого драфтовалі, хто став зіркою, а хто розчарував. Історія і статистика.