Полезные материалы

Бочче. Правила гри.

<<< Каталог-вітрина
<<< Набір для гри Бочче. Замовити

Гра в кулі - бочче (італ.) Має давню історію (перші відомі згадки - 2-3 тис. Років до н.е.) і є родоначальницею різних ігор, таких як боулінг (кегельбан), петанг, керлінг (на льоду) і ряду інших. Історично становлення цієї гри відбулося в Стародавньому Римі, в середні століття вона отримала поширенням страненіе в Європі, а потім значно пізніше в Америці і Азії.
В даний час спортивна гра бочче популярна у всьому світі. Понад 50 країн світу входять до складу міжнародної федерації бочче (СБІ), штаб квартира якої знаходиться в м Лугано, Швейцарія. В Італії, Швейцарії, Франції, інших європейських країнах, в ряді країн Південної та Північної Америки бочче є улюбленою грою жителів.
Варіанти назв: Петанк, петанг, Боча, Бочча, Бочче, Кулі, Petanque, Petank, Petanq, Petankki, Bocce, Boccia, Boule, Balinaje.

У грі можуть брати участь від двох до восьми чоловік ( мінімальний набір ) Або від двох до дванадцяти чоловік ( великий набір ) Або, при об'єднанні наборів, від двох до двадцяти чоловік.

На одного гравця або одну команду покладається по чотири кулі одного кольору.

Один гравець чи одна команда грають тільки одним кольором куль.

Одна команда може складатися з чотирьох або двох осіб.

У грі можуть брати участь дві команди ( мінімальний набір ) Або три команди ( великий набір ) Або, при об'єднанні наборів, п'ять команд.

Суть гри полягає в наступному: жереб визначає гравця, що кидає стартовий куля (маленький, білий). Наступним кидком гравець прагне розмістити свою кулю якнайближче до стартового. Наступний гравець кидає свою кулю з таким розрахунком, щоб його куля виявився ближче до стартового. При цьому дозволяється вибивати кулі противника на далекі позиції. При грі командами спочатку кидає гравець команди витягнув жереб, потім гравець наступної команди і так до тих пір, поки всі гравці у всіх командах не зроблять свій кидок. Після чого гравці визначають чиї кулі розташовуються найближче до стартового і нараховують очки. Найбільш близький, наприклад куля отримує 20 очок, наступний - 19 і т.д. Максимальна вартість однієї кулі визначається кількістю куль беруть участь в грі. Якщо куль двадцять то і максимальну кількість очок за один шар дорівнюватиме двадцяти, якщо вісім куль, то вісім. Підсумовуючи окуляри визначають хто з гравців набрав максимальну кількість. Цей гравець виграє партію і отримує право на перший кидок в наступній партії. Кількість партій визначають грають. За результатами всіх партій визначається переможець турніру.

<<< Каталог-вітрина
<<< Набір для гри Бочче. Замовити

Технічні правила гри Московської федерації гри «Бочче»

1. Майданчик для гри в кулі - «Бочче».
1.1. Гра в кулі проводиться на рівній (горизонтальної) майданчику з гладкою поверхнею, обмеженою по периметру дошками або іншими неметалевими огорожами заввишки 25 см. (Допустиме відхилення +2 см.).
1.2. Довжина майданчика може варіюватися від 24,0 до 26,5 м, а ширина від 3,8 до 4,5 м. Ідеальні розміри, рекомендовані для міжнародних змагань - 4,5 х 26,5 м. Зазвичай ігри проводяться одночасно на декількох суміжних майданчиках.
1.3. Огорожа на торцевих сторонах майданчика, найбільш часто піддаються ударам куль, складаються з рухомих дощок, закріплених тільки у верхній частині і повертаються навколо осі кріплення (рис.1).


Мал. 1. Торцеве огорожу.

Торцеві огородження повинні мати з внутрішньої сторони амортизації-рующую удари куль, накладку з технічної гуми, синтетичного каучуку і т.п.
Що знаходяться поблизу майданчика і навколо її огорожі люди, їхні речі, а також інші предмети (світильники, троси, кабелі, стіни, захисні сітки і т.д.) при суддівстві розглядаються як сторонні предмети, зіткнення куль з якими може скасувати усі технічного результату дії гравця. Чи не дозволяється кріпити контейнери для куль на огорожі навколо майданчика.
1.5. На ігровому майданчику відповідно до рис.2 повинні бути проведені горизонтальні поперечні лінії. Ці лінії позначаються кольоровим матеріалом (крейда, мармурова крихта, фарба і т.п.), який не повинен впливати на стан поверхні майданчика. На бічних огорожах майданчики наносять вертикальні лінії: відповідні горизонтальним і є їх продовженням.


Мал. 2. Розмітка майданчика.

1.6. Лінії А, В, С, D (A ', B', C ', D') розташовані симетрично щодо середньої лінії Е, що проходить через центр майданчика. Протягом матчу відбувається послідовна зміна напрямку гри (вкидання куль). Після вкидання всіх куль в напрямку А-А 'і підрахунку очок гра триває в протилежному напрямку (А'-А) і т.д. Нижче дається опис правил гри в напрямку А-A '!. У дужках наводяться позначення ліній для гри в протилежному напрямку.
1.7. Стартова зона А-В (А'-В ') призначена для знаходження гравців обох команд.
1.8. Лінії А і А 'збігаються з торцевими краями майданчика і позначають кордону, за які заборонено заходити гравцям, початківцям розбіг для проведення кидків.
1.9. Лінія В (В ') вказує кордон, з якої виробляється вкидання маленького кульки «Паллини», а також кидки куль способами «пунто» і «Раффа».
1.10. При вкидання кульки «Паллини» із зони А-В (А'-В ') лінія В (В') визначає максимальну відстань, на яке він може бути вкинутий.
1.11. Лінія С (С ') визначає максимальну відстань, з якого гравець може здійснювати кидок кулі способом «« воло »;
1.12. Лінія D (D ') визначає максимальну межу, якої може досягти гравець, який здійснив кидок кулі способом «пунто», а також мінімальна відстань, яку повинен пролетіти куля, кинута способом «Раффа», перш ніж він торкнеться майданчика.
1.13. Лінія D '(D) визначає мінімальну межу вибивання куль способом «Раффа», за винятком кульки «Паллини» і куль, складових з «Паллини» єдине ціле.
1.14. Середня лінія Е вказує мінімальну відстань, на яке повинен бути вкинуто кулька «Паллини» і визначає максимальну межу, яку не повинен перетинати гравець, який кинув кулю способом «Раффа» або «воло».
1.15. Таким чином, зона Е-В '(Е-В) визначає ту частину майданчика, в межах якої повинен залишитися кулька «Паллини» після його вкидання з лінії В (В'). На початку матчу «Паллини" не вкидається, а встановлюється суддею в центр зони АЕ (АЕ), який відзначається розмічальної точкою Р '(Р).
1.16. Арбітр і гравці перед початком матчу повинні переконатися, в придатності для гри поверхні майданчика. Якщо матч почався без попередньої перевірки, то він повинен закінчитися з тими ж лініями і вимірювальними пристроями. Після початку гри протягом усього матчу не допускається коригування ліній розмітки і вимірювальних пристроїв.
1.17. У разі повного або часткового стирання горизонтальних ліній вимірювання повинні проводитися від центрів ліній, нанесених на бічних огорожах.

2. Кулі і кулька «Паллини».
2.1. Кулі і Паллини повинні бути зроблені з однорідного синтетичного матеріалу і мати строго сферичну форму.
Паллини: діаметр 4 см, вага 60 р
Кулі: діаметр 11 (10,6) см, вага від 920 до 1000 (900) р У дужках вказані параметри куль для юніорів і жінок.
2.2. Перед початком матчу арбітр повинен перевірити придатність куль і «Паллини» для гри.
2.3. Протягом матчу кулі замінювати не можна. Якщо гравець або команда, незважаючи на заборону, все ж замінили куля, то гравцеві (команді), які порушили це правило, зараховується поразка в цій партії матчу.
2.4. У разі пошкодження кулі або «Паллини» можуть бути замінені тільки з дозволу арбітра. Крім того, заміна куль дозволяється у випадках переривання матчу (наприклад, через погану погоду) або якщо продовження матчу перенесено в інше спортивна споруда.
2.5. Чи не дозволяється змочувати кулі слиною, а тільки призначеної для цього водою.
2.6. Якщо гравець помилково кидає належить противнику куля, то кидок цього кулі анулюється і куля повертається противнику. При цьому гравець-порушник карається позбавленням одного зі своїх куль. Якщо помилково кинутий куля належить його товаришеві по команді, то кидок цього кулі анулюється.
2.7. В процесі гри маркування позицій куль команд повинні відрізнятися один від одного, наприклад, як показано на рис. 3.


Мал. 3. Позначення положення куль.

3. Регламент гри і склади команд.
3.1. Мета гри - розташувати свої кулі ближче до «Паллини» в порівнянні з кулями противника.
3.2. Матч з гри Бочче може складатися з однієї або трьох партій. Кожна партія грається до 15 очок і складається з декількох ігор.
3.3. Нарахування очок за кожну гру проводиться після її завершення, тобто після вкидання гравцями всіх куль в одному з напрямків А-А 'або А'-А ( см. рис. 1 ).
3.4. Очки нараховуються тільки тій команді (гравцеві), чия куля (кулі) виявляється найближчою до «Паллини». При цьому кількість нараховуються очок дорівнює числу куль, що знаходяться ближче до «Паллини», ніж найближчий до нього кулю супротивника.
3.5. В процесі гри можуть здійснюватися три види кидків:
а) «пунто» - підкат своєї кулі якомога ближче до кульки «Палли-но»;
б) «Раффа» або «воло» - кидки на вибивання, при яких кинуто-ний шар вдаряє інша куля або "Паллини", які гравець предваритель-но вказує арбітру.
3.6. Матчі команд проводяться в трьох розрядах:
1) поодинокі - один на один з чотирма кулями у кожного з гравців;
2) парні (двійки) - двоє на двоє з двома кулями у кожного гравця;
3) з трьох осіб (трійки) - троє на троє з двома кулями у кожного
гравця.
До змагань допускаються тільки укомплектовані команди.
В процесі гри кожен гравець повинен ввести в гру все належачи-щие йому кулі, при цьому кожна команда на свій розсуд визначаються-ет черговість кидків серед своїх гравців.
3.7. В іграх двійок і трійок команди повинні мати капітана що грають, якому дано право говорити з арбітром і вирішувати з ним всі питання, що виникають в ході партії, в тому числі і можливість вивчити положення куль на близькій відстані (підійти до куль). При виникненні такої необхідності капітан повинен кожен раз просити дозволу арбітра і показати йому гравця, який підійде до куль.
3.8. Час, що відводиться гравцеві на підготовку і виконання одного кидка - 1 хвилина.
3.9. Час, що надається кожному гравцеві для догляду з майданчика протягом кожної партії - 3 хвилини (але тільки після здійснення кидків всіх своїх куль і не більше двох разів протягом партії).
3.10. Час (тайм-аут), що надається тренеру (представнику команди) для переривання гри і консультацій з гравцями - 2 хвилини 1 раз за гру.
Тайм-аут надається команді тільки тоді, коли один з її гравців готується до кидка.
3.11. У будь-який час матчу, але за умови завершення командою всіх
кидків, вона, за згодою арбітра, може зробити заміну гравців.
3.12. В індивідуальних партіях заміна гравців не допускається.

4. Пробні кидки.
Перед початком партії обидві команди (гравця) по черзі можуть вико-нить пробні кидки всіх своїх куль в обох напрямках.

5. Початок матчу і вкидання кульки «Паллини».
5.1. На початку партії «Паллини» встановлюється в точках Р '(Р).
5.2. Впадає жереб між двома командами за право кидка першої кулі або вибору боку, звідки має розпочатися партія. Команда, що виграла жеребкування, отримує право першого кидка (або вибору сторони), іншій команді відповідно надається можливість вибрати сторону (або право почати гру).
5.3. Команда, що починає партію або в черговий раз виробляє вкидання куль, може кидати першу кулю будь-яким способом, включаючи «Раффа» або «воло». У разі якщо кидок анульований, ця ж команда робить інший і так до тих пір, поки він не буде зарахований.
5.4. У разі якщо перша гра анульована, то вона повторюється з протилежного боку майданчика з установкою «Паллини» в центрі відповідної дозволеної зони. Право першого кидка належить тій команді, яка мала його перед цим.
5.5. В наступних матчах «Паллини» вкидається тією командою, яка виграла попередню гру. Після неправильного вкидання «Паллини» однією з команд, це робить інша, яка має право тільки на одне вкидання. Якщо і це вкидання виявиться невдалим, то арбітр повинен поставити «Паллини» у відповідній точці Р '(Р). У всіх випадках право кидка першої кулі належить тій команді, яка
першій вкидала «Паллини».
5.6. Вкидання «Паллини» на початку кожної гри проводиться тільки по команді арбітра, в іншому випадку воно не зараховується.
5.7. Вкидання «Паллини» не зараховується, якщо кулька «Паллини»:
1) перетинає лінію В '(В) або його проекція доводиться на цю ли
нію;
2) не доходить до лінії Е або його проекція доводиться на цю лінію;
3) стосується бокового огородження або зупиняється на відстані менше або дорівнює 13 см;
4) виходить за межі майданчика;
5) виходить за межі майданчика, а потім знову туди повертається внаслідок зіткнення зі сторонніми предметами;
6) перетинає лінію Е, але зачіпає арбітра, навіть якщо після цього зіткнення він залишається в межах дозволеної зони.
5.8. Якщо на майданчику залишається тільки кулька «Паллини», то команда, чиї кулі були анульовані (видалені), повинна кидати наступну кулю, щоб гра могла тривати.
5.9. Якщо куля або «Паллини» мимовільно (від струсу майданчика, вітру і т.п.) зрушився з місця, то він повинен бути повернутий в попереднє положення, якщо воно було відзначено, в іншому випадку він залишається на новій позиції.

6. Способи кидання куль (основні положення).
6.1. Куля може бути кинутий способами «пунто», «Раффа» і «воло». Для того щоб кидки «Раффа» або «воло» були зараховані, гравець повинен оголосити арбітру, який тип кидка він буде виконувати і в яку кулю або «Паллини» він збирається потрапити. У разі якщо гравець хоче змінити тип кидка або мета (наголошений куля), він повинен уточнити попередню заяву, в іншому випадку кинутий куля не зараховується, якщо тільки противником не буде використана правило переваги.
6.2. При виконанні будь-якого кидка не можна спиратися ногою на бортове огородження, інакше кинутий куля не зараховується, якщо тільки не буде використано правило переваги.
6.3. При виконанні будь-якого кидка гравець не може заступати витягнутої вперед ногою за лінію кидка, в іншому випадку кинутий куля не зараховується, якщо тільки не буде використано правило переваги.
6.4. Після кидка способом «пунто» гравець не може заходити за лінію D (D '), а після виконання кидка способами "Раффа" і "воло" за лінію Е, якщо у нього ще залишилися кулі для гри. В іншому випадку один з них анулюється.
6.5. Кулі, зачепили огорожу до того, як вони увійдуть в гру, анулюються, якщо тільки не буде використано правило переваги.
6.6. Ті кулі або "Паллини", які відкочуються тільки за рахунок зміщення огороджень (вібрація при ударах і т.д.), які не зачеплені іншими рухомими кулями або "Паллини", повинні бути повернуті в початкове положення. Але якщо ці кулі або "Паллини" при своєму переміщенні стикаються з рухомими після правильного удару кулями, то після припинення руху їх залишають в новій позиції.
6.7. Кулі або "Паллини" після ударів об огорожі і повернення їх на майданчик зараховуються, якщо тільки вони не зачіпали сторонніх предметів.
6.8. Якщо кулі або "Паллини" при правильних кидках виходять за межі майданчика, то вони не зараховуються (видаляються з майданчика), навіть якщо вони повертаються на майданчик після зіткнення зі сторонніми предметами.
В цьому випадку, якщо при поверненні на майданчик куля або "Паллини" викликають переміщення нерухомих помічених куль, то останні повинні бути повернуті в початкове положення. Якщо ж куля, повертаючись на майданчик зачіпає інші рухомі кулі, то вони залишаються в тих місцях, де вони зупинилися, в той час, як куля, що викликав їх рух, анулюється.
6.9. Випадкову появу на майданчику сторонніх предметів, які спотворюють траєкторію руху кулі до того, як він вступив в гру, тягне анулювання кидка без втрати кулі і його повторне виконання.
6.10. Гравцям забороняється навмисно зупиняти кинутий куля або змінювати його траєкторію. У разі порушення цього правила команді противника дається максимальну кількість очок за кількістю що беруть участь в грі куль цієї команди.
6.11. Якщо куля, що вилетів з сусідньої ігрового майданчика зачепить стоять відмічені кулі або "Паллини" і з'явиться одночасно на заваді при виконанні гравцем кидка, то зсунуті кулі повинні бути повернуті в початкове положення, а кидок повторений.
6.12. Якщо вкинутий куля (після його введення в гру) випадково відхиляється від своєї траєкторії арбітром або гравцем, то він анулюється. За рішенням арбітра кидок може бути повторений.

7. Кидок «Пунто».
7.1. Кидок «пунто» Полягає в підкаті Кулі до «Паллини». При виконан нии «пунто» Гравець не винних заступаті за лінію В (В ') до моменту випуску Кулі з руки. У разі зазначеним Порушення кидок аннулірует-
ся з Втрата цієї Кулі, за вінятком использование противником правила Преимущества.
7.2. Если куля, что Віпа з руки гравця, что Виконує кидок «пунто» буде Їм спійманій до Перетин Лінії С (С '), то кидок может буті повторень без Втрата Кулі. После перетин Лінії С (С ') куля вважається
введеним в гру і не може бути зупинений.
7.3. Команда, у якій анулюється вкинутий куля повинна кидати наступний доти, поки вкинутий куля не буде зарахований або поки не будуть вкинуті всі кулі. Якщо всі кулі команди опиняться анульованими, то противник отримує кількість очок, яка дорівнює загальній кількості вже вкинуті зарахованих куль і залишилися не вкинуті.
7.4. При всіх видах кидків гравець не може грати в такий кулею до повної зупинки всіх куль на майданчику після попереднього кидка. В іншому випадку кидок анулюється з втратою кулі, якщо суперником
не використовувати правило переваги. Гравець не може виконувати будь-який кидок без дозволу арбітра, в іншому випадку кидок анулюється з втратою кулі.
7.5. Якщо арбітр помилився в оцінці позиції куль, то все вкинуті після суддівської помилки кулі повинні бути вкинуті заново. Маркування куль повинна зберігатися на майданчику до закінчення вкидання всіх куль.
7.6. Якщо арбітр мимоволі видаляє з майданчика куля, що досягне бокового або торцевого огородження до того, як противник скористався правилом переваги і до того, як він зіткнувся з іншими кулями, то ця куля анулюється і на майданчик не повертається.
7.7. Якщо дві кулі, що належать різним командам виявляться на рівній відстані, то команда, яка кинула кулю останньої і викликала це рівність, повинна продовжувати свої кидки поки не змінить позицію в свою користь, навіть якщо їй доведеться використовувати всі свої кулі. Якщо після закінчення вкидання всіх куль обома командами вказане рівність збереглося, то гра вважається нульовою (очки не нараховуються) і її необхідно повторити, але з протилежного боку майданчика. Зсув куль при кидку «пунто».
7.8. Зсув (переміщення) куль або «Паллини» від початкового положення і відстань між кулями вимірюються спеціальним вимірювальним інструментом, використовуваним протягом всієї партії. Для вимірювання великих відстаней арбітр може скористатися складним метром або рулеткою. Вимірювання відстані зміщення куль повинні проводитися після маркування їх позиції на майданчику.
Удар по ланцюжку.
7.9. Киданий куля, який вдаряє інша куля, а той в свою чергу вдаряє третя куля і т.д. або «Паллини» анулюється, якщо зміщення будь-якого ображеної кулі від початкового положення перевищує 70 см або відстань від місця першого зіткнення до кінцевого положення останнього зрушеного кулі перевищує 70 см (рис. 4).


Мал. 4.

7.10. Якщо киданий куля після першого зіткнення проходить шлях більший 70 см, а всі інші кулі зміщуються на відстань меншу 70 см (рис. 5 з урахуванням п. 7.9.), То кидок зараховується, але все зрушені кулі ставлять на місце за винятком випадку використання правила переваги.


Мал. 5.

7.11. Якщо киданий куля або зсунуті при зіткненнях кулі зачіпають бортові або фронтальні огорожі майданчика, то для оцінки зміщення-ний вимірюють сумарну відстань, тобто від місця зіткнення до борта плюс від борта до місця зупинки кулі (рис. 6).


Мал. 6.

8. Кидок «Раффа».
8.1. Кидок способом «Раффа» полягає в ударі певного кулі (свого або супротивника) або «Паллини», виконаний з дотриманням певних технічних правил.
8.2. Для того щоб кидок був зарахований, гравець повинен вказати арбітрові куля, за яким він хоче бити і тип кидка. У разі промаху кинутий куля анулюється (видаляється з майданчика), при цьому всі, що було зрушено, має бути поставлено в початкове положення, якщо при цьому противником не використовується правило переваги.
8.3. Куля, кинута способом «Раффа» з лінії В (В ') повинен приземлитися за лінією D (D'). Куля, який потрапляє на цю лінію або опускається на майданчик до неї, повинен бути анульований за винятком випадку використання противником правила переваги.
8.4. Гравець може переступити за лінію В (В ') тільки після того, як він кинув кулю, навіть якщо куля ще не торкнувся майданчика. У разі якщо гравець переступив за лінію до початку кидка, кинутий куля втрачає силу, окрім випадку використання противником правила переваги.
8.5. Кидок «Раффа» по «Паллини» дозволяється в будь-якому місці ігрової зони. Кидок «Раффа» по кулях дозволяється тільки тоді, коли вони розташовані в межах зони D'A '(DA).
8.6. Кулі і «Паллини», що знаходяться на відстані 13 см і менше від заявленого кулі або «Паллини» утворюють з ним єдине ціле (мішень). В цьому випадку кидок зараховується при попаданні в будь-який з куль або «Паллини», що утворюють мішень.
8.7. Кинутий куля, який не потрапляє в заявлений куля, або «Паллини», анулюється, а все що було зрушено повертається у вихідне положення, а то й використано правило переваги.
8.8. Якщо «Паллини» знаходиться перед лінією С '(С), а куля, вибитий способами «Раффа» або «воло» після зіткнення з торцевих бортом перетинає лінію С' (С), то він повинен бути поставлений поруч з місцем зіткнення з бортом, але не менше 13 см від нього. Якщо повертається кинутий куля, то він залишається в тому місці, де зупинився.

9. Кидок «Воло».
9.1. Кидок «воло» полягає в попаданні кинутим кулею в заявлений-ний шар або «Паллини» безпосередньо з літа або після відскоку від підлоги майданчика в точці, віддаленій від краю вибивається кулі або «Паллини» на відстань менше 40 см.
9.2. Щоб кидок «воло» був зарахований, гравець повинен заявити цей тип кидка ( "воло") і вказати куля, за яким він хоче бити, потім він повинен почекати поки арбітр накреслить перед зазначеним кулею кругову дугу радіусом 40 см від його краю і дасть дозвіл на кидок.
9.3. Кидок «воло» проводиться в межах лінії С (С '). Гравець може заступити за лінію С (С ') тільки після випуску кулі з руки, в іншому випадку куля втрачає силу, окрім випадку використання правила переваги.
9.4. При кидку «воло» можна бити по всіх кулях або «Паллини», що знаходиться на відстані менше 13 см від зазначеного кулі, якщо тільки між кулею, за яким ударили, і точкою удару об покриття було менше 40 см (рис. 7).


Мал. 7.

9.5. Кулі, які знаходяться в межах зони D - D ', можна вибивати тільки кидком «воло», тому що кидок «Раффа» в цій зоні заборонено.
9.6. Кинутий куля, який не потрапляє в заявлений куля ( «Паллини»), або потрапляє за межі окресленої зони або на саму лінію, анулюється.
9.7. До тих пір, поки гравець не кинув останню кулю, він не може перейти лінію полуполя Е і після кидка кулі способом «Раффа» або «воло» він повинен повернутися в зону АВ (А'В ').

10. Правило переваги.
Всі неправильні кидки зараховуються чи ні в залежності від волі команди супротивника.

11. Зупинка матчів.
11.1. Матчі, перервані через погану погоду або з інших непередбачених обставин, повинні тривати з тим же рахунком, який був в момент припинення матчу.
11.2. У разі зміни погоди тільки арбітр може вирішити питання про переривання гри. У разі якщо одна з команд покине поле без дозволу арбітра, матч для цієї команди вважається програною.
11.3. У разі зупинки матчу через непередбачені обставини команду, навіть в індивідуальних іграх можна повністю замінити, при цьому матч триває з тим рахунком, при якому був перерваний.
11.4. Команда може робити заміну тільки один раз.

12. Права і обов'язки гравців.
12.1. Чи не грають в даний момент гравці повинні залишатися в межах вихідної зони АВ (А'В '), якщо у них ще залишилися кулі. Гравці можуть заходити за лінію В (В ') в наступних випадках: без дозволу арбітра для розрівнювання поля перед виконанням кидка і під час гри після кидка кулі; за згодою арбітра для вивчення позиції куль з близької відстані, але при цьому не можна залишати ніяких предметів на майданчику або креслити дорожні знаки, що куля повинна виконати. Гравцям, які заходять за лінію В (В ') у випадках, не зазначених вище, робиться попередження, а в повторному випадку анулюється куля, яким належить грати.
12.2. Гравець повинен виконати технічне дію (підготовку до кидка і сам кидок) протягом передбаченого часу - 1 хвилини, після чого, у разі порушення цієї вимоги, команді робиться попередження. При кожному наступному порушенні тимчасового регламенту команда втрачає не введеного в гру кулі. В цьому випадку капітан показує арбітрові гравця, у якого відбирається куля. Попередження діє протягом партії.
12.3. Гравець, який залишає ігровий майданчик без дозволу арбітра або вступає в суперечку з гравцями, глядачами або арбітром може бути видалений, а його команда оголошується переможеною. Вся команда повинна бути в єдиній формі, що складається з майки або куртки (з емблемою), довгих штанів і спортивного взуття.

13. Категорії гравців.
До категорії юніорів належать гравці, вік яких не перевищує 18 років. Решта належать до дорослій категорії гравців.

<<< Каталог-вітрина
<<< Набір для гри Бочче. Замовити