Полезные материалы

Боулінг клуб FRESH! - кафе, боулінг, більярд, теніс

У наш просунутий 21-е століття про існування такої «народної» забави, як боулінг не знають тільки хіба що жителі дуже крайньої півночі. Але якщо і ви, житель мегаполісу або будь-якого іншого більш-менш великого населеного пункту, до сих пір ставитеся до тієї рідкісної категорії людей, що ніколи не грали в боулінг, то засоромився і негайно прийміть до відома основні правила гри.

Якщо говорити прямо і по суті, боулінг - далеко не самий складний вид спорту. Від гравців не потрібно ні особливих розумових здібностей, ні видатних фізичних даних, а всього лише спритність рук і спеціальні черевики на ногах.

Сенс гри, на перший погляд, простий до неможливого - треба просто катати кулі по доріжці і збивати кеглі. Але якщо придивитися трохи краще, то виявиться, що люди вже встигли і тут ускладнити собі життя, придумавши ряд правил для гри в боулінг.

В принципі, звичайно, можна закрити на них очі і катати свої кулі в гордій самоті. Але якщо ви хочете грати в команді, то доведеться вам все ж з правилами ознайомитися і дочитати цю статтю хоча б до середини (але краще, звичайно, до кінця).

Отже, перед початком гри, кожен гравець команди вводить своє ім'я в систему автоматичного підрахунку очок і вибирає зручний для кидка кулю. Кулі розрізняються: за вагою, за кольором, і за номерами. Гра складається з десяти фреймів.

Принцип гри, повторюємо для неуважних, простий - збити всі кеглі на доріжці. Якщо гравець впорався з цим завданням, то результат буде називатися «страйк» і фрейм закривається. Якщо якась кількість кеглів все ще стоїть після першого удару, то впадає друга куля. Якщо кеглі збиті, то буде «спеа», якщо одна кегля або більше стоять після другого удару, то результатом буде «відкритий фрейм». В цьому випадку гравцеві присуджується лише те число очок, яке відповідає кількості кеглів, що впали.

Секрет від професіоналів: найбільша кількість гравців досягають результату, збивши головну, першу, кеглю. Але більш досвідчені гравці кидають в, так званий, «кишеню» - головну кеглю праворуч або ліворуч. Якщо 10 кегель збиті з першого кидка в десятому фреймі, гравцеві надаються два призових кидка, а якщо з другого кидка - один.

Кількість очок в кожному фреймі дорівнює кількості збитих кегель (крім кидків "страйк" і "спеа"). Якщо гравець збиває 10 кегель з першого кидка (страйк - позначається "Х"), окуляри в цій рамці нараховуються з розрахунку 10 + призові очки (сума очок за два наступні кидка).

Якщо гравець збиває 10 кегель двома кидками в одній рамці (спеа - позначаються "/"), кількість очок у цій рамці нараховується із розрахунку 10 + призові очки (кількість очок за один наступний кидок).

Якщо гравець перетинає лінію фолу, кидок не зараховується незалежно від кількості збитих кегель. Такий кидок позначається "F".

Результат партії складається з результатів усіх десяти фреймів. У кого більше очок, той і, відповідно, переможець.

Якщо ви вперше граєте в боулінг:

1. Виберіть кулю, який найбільш підійде для вашої руки. Спершу вставте великий палець в отвір і переконайся, що він там не застряє. Після цього перевірте хват, тримаючи всі пальці в своїх отворі. Якщо середній суглоб пальців вище поверхні кулі менше, ніж на сантиметр, то ви зробили правильний хват.

Тепер спробуйте помахати кулею вперед, вниз, назад, вперед, щоб відчути, як з ним поводитися і чи підходить він вам за вагою. Перш ніж кидати кулю на доріжку, потренируйте рух кидка кілька разів без кулі. Можете прикласти кілька разів кулю до доріжці за межею, перш ніж проводити кидок по кегля.

2. Початкове положення може бути високим або низьким, головне, підтримувати куля вільною рукою, тоді як кидкова рука тримає кулю м'яким хватом. Вказівний палець вперед, кисть - пряма! Відійдіть від межі приблизно на чотири з половиною кроку, приблизно таку відстань необхідно вам для «розбігу».

Початкове положення ніг - обидві ноги зрушені поруч, ліва - трохи попереду, права - приблизно на лінії першої кеглі.

3. Після того як ви зробили чотири кроки «розбігу», куля випускається з руки. Великий палець відривається першим, після чого - решта пальців. Рука продовжує кидковий рух вперед і вгору. Уміння приходить з тренуваннями. Терпіння і м'який підхід лише допоможуть справі - застосування сили і суєта тільки завадять.

У будь-якому випадку, не варто боятися і соромитися. Якщо ви новачок, або у вас погана пам'ять, то в будь-якому клубі є фахівці, готові навчити вас основним навичкам і правилам гри в боулінг.


назад