Полезные материалы

Донцова В.Г. Боулінг - Спорт і Розвага

БОУЛІНГ - СПОРТ І РОЗВАГИ!

БОУЛІНГ - СПОРТ І РОЗВАГИ

Мій індивідуальний розділ я посвітила своїй улюбленій грі - боулінг. Боулінг - це дійсно та спорт, і розвага. У перший раз в цю гру я зіграла ще в школі. Моя школа (ДССШ № 65) в 2003 році брала участь в турнірі з боулінгу серед шкіл міста Донецька. Турнір проходив в одному з перших боулінг - клубі міста Донецька, який знаходиться на території готелю «Вікторія». Наша команда виграла призове місце на даному турнірі. Після цього змагання я просто закохалася в цю гру. Моє захоплення даною грою поділяють мої батьки, з ними я відвідала вже майже все боулінг - клуби нашого міста. На сьогоднішній день по можливості я ходжу грати в боулінг з друзями або з моїми батьками ... А тепер мені б хотілося максимально цікаво розповісти про цю захоплюючій грі!

Всесвітня історія боулінгу

Історія боулінгу сягає своїм корінням в глибоку старовину. Прототипи куль і кегель були виявлені археологами на розкопках Давнього Єгипту і датуються 5200 до н.е. У гробниці були знайдені кілька невеликих кам'яних м'ячів, три шматочки мармуру і дев'ять тонких кегель. Сер Фіндерс Петрі, професор єгиптології Лондонського університету, у своїй монографії «Становлення Єгипту» (1939) припустив, що м'яч треба було кидати крізь ворота складені зі шматочків мармуру. Метою були дев'ять кегель, збудовані в форму ромба. Таким чином, перший гравець в 9-кегельний боулінг, можливо, кинув м'яч більше 7000 років тому [1].

З тих часів про боулінг не було ніяких згадок. І вже німецький історик Уїлліам Пель в своїй книзі «Боулінг» пише, що гра зародилася в Німеччині в 3 столітті, але не в якості спорту, а в якості релігійного обряду. У німців в ті часи була зброя, зване «Кегель». На думку Пеля «Кегель» ставили в одному кінці обителі, кидали в неї м'яч з іншого кінця приміщення. «Кегель» символізував язичника. Тому гра уособлювала собою викорінення язичества.Очевідно, найбільш віталися ті, хто зміг збити більше «язичників». В кінці обряду їх вітали і зносилися в їх честь тости на банкете.В початку розвитку боулінгу доріжки робили з глини, сланцю або золи, а кегель могло бути від 5 до 17. Але до 1200 року в боулінг грали вже на дерев'яних доріжках, які іноді мали ширину всього близько фута. Кеглі встановлювалися на більш широкій платформі (36-48 футів шириною) в кінці доріжки. Сліди таких доріжок до сих пір можна знайти в Німеччині.


Німці не були єдиними в Європі, хто грав в кеглі. У Франції, Англії та Іспанії теж любили цю гру. Знайдені в Англії письмові згадки про боулінг відносяться до XII в. Англійська боулінг, можливо, вніс певну родзинку в саму суть гри, що потім відбилося на розвитку американського боулінгу.

В Англії традиційно гра в кулі вважалася привілеєм вищого суспільства, а гра в кеглі вважалася забавою простих людей не гідною добропорядних англійців. Поступово гра в кеглі (боулінг) набувала популярності. Перші загальнодоступні боулінг-центри (алеї боулінгу) відкрилися в Лондоні в 15 столітті. Сам термін «алея» означав закритий корт для боулінгу. Пізніше боулінг-центри стали розташовуватися поруч з громадськими місцями та місцями відпочинку (таверна і готелями), оскільки там було більше охочих поіграть.І гра в кулі і гра в кеглі згодом сильно постраждали. Неодноразово робилися спроби заборонити ці ігри. У 18 столітті один суддя намагався закрити всі місця в Лондоні і його околицях, де грали в скітлз, Голландські кеглі та інші різновиди боулінгу. Тому в багатьох місцях стали грати в гру під назвою «Обдурити Правосуддя», в якій замість 9 кегель були вириті 9 ямок. Природно, судді і в голову не прийшло заборонити цю гру не дивлячись на те, що вона сильно нагадувала боулінг. Гра відрізнялася тільки тим, що гравцям тепер треба було не збити м'яч, а потрапити в отвори тим же м'ячем [1].

Гра відрізнялася тільки тим, що гравцям тепер треба було не збити м'яч, а потрапити в отвори тим же м'ячем [1]

У Нідерландах той же грали в кеглі, і саме звідти в XVII в. гра потрапила в Америку, всупереч поширеній думці про американське походження цієї древньої гри. Тоді в Америці її називали «голландські кеглі» (Dutch pins). На території сучасного Нью-Йорка до сих пір існує квартал «Боулінг Грін» (Bowling Green - галявина для гри в кулі), де жили голландські переселенці. Однак привілей поширення боулінгу в Новому Світі належить німцям. Перші поселенці з Німеччини з'явилися в 1683 році, до цього часу німці становили третю за величиною етнічну групу білої раси в колоніях.

Гра швидко завойовувала Америку - від зручних галявин до особняків великих промисловців, де стало модно встановлювати доріжку для боулінгу. Скоро люди почали грати на гроші, що викликало громадський осуд. В результаті влада деяких штатів оголосили поза законом «гру в кулі з 9 кеглями», як тоді називався сучасний боулінг. Щоб обійти цю заборону, любителі боулінгу додали додаткову кеглю - так з'явився варіант гри з 10 кеглями, найбільш поширений сьогодні. Так гра отримала назву «боулінг», від англійського дієслова «bowl» - «катати кулі».

Оскільки в Нью-Йорк переїхало найбільшу кількість німецьких переселенців, місто стало столицею боулінгу в Америці 19 століття. Перший закритий боулінг-центр ( «Кнікербокер» з доріжками з обпаленої глини) відкрився 1 січня 1840 в Манхеттені. Поступово боулінг-центри в закритих приміщеннях придбали в Нью-Йорку величезну популярність. На Бродвеї від вулиці Барклай до 18 вулиці, доріжки можна було побачити на кожному кроці.

Перша Національна Асоціація боулінгу (NBA) була заснована в 1875 р неї входило 27 боулінг-центрів в Манхеттені. Асоціацією були встановлені певні правила, що стосуються розміру м'яча, видалення збитих кегель з доріжок і установки центральної кеглі. У 1880 р ці правила були видані вперше, і, як і всі одне, не отримали належного визнання. Деякі описували боулінг як гру, в яку грають так, як кожному заманеться. У 1890 р була заснована Американська Ліга Боулінг (ABL), яка ввела поняття гри, що складається з 20 кидків, таким чином в турі залишалося тільки два кидка замість трьох. У зв'язку з цим, максимально можливе число очок було 200, яке можна було заробити вибивши послідовно 10 страйків. ABL також знизило висоту кегель до 15 дюймів (і в даний час стандарт висоти дорівнює 15 дюймів). Багато гравців не були згодні з такими нововведеннями, що призвело до занепаду організації. У 1891 році була створена Американська Ліга Гравців-Любителів Боулінг (AABL), яка також встановила 20 кидків, в грі і заборонила грошові призи на турнірах з боулінгу. Однак така ідея була абсолютно непривабливою, тому під тиском Організації Боулінг-центрів Нью-Йорка, зазначена Ліга була незабаром закрита [1].


Аж до 1895 р не було створено жодної організації, здатної ефективно управляти боулінгом в країні. Провідні гравці в боулінг, бажаючи грати у відповідності зі стандартами, вирішили, що спорт потребує елементарні правила. У 1895 році вони заснували Американський Конгрес боулінгу - організацію, яка і в наші дні є процвітаючим і процвітаючим керуючим органом. Навіть цієї організації було потрібно 10 років для того, щоб офіційно заявити про те, що тепер боулінг повністю контролюється.

На початку ХХ століття технологія боулінгу зробила великий крок вперед. Раніше основною сировиною для виготовлення куль було гваякове дерево, або бакаут (Guaiacum officinale, лат.) - деревина дуже твердої породи. Але в 1905 з'явився перший гумова куля «Evertrue», а в 1914 корпорація Brunswick успішно представила куля «Mineralite», рекламуючи його «таємничий каучуковий матеріал».

Кількість боулінг-центрів росло, і все було б чудово, якби не чисто технічні труднощі. Справа в тому, що не вистачало ... хлопчиків. Звичайних спритних хлопців, які повинні були встановлювати кеглі, збиті кулями грають. Мало того, що цих юних підручних було важко знайти, вони ще були до того ж брудні, ненадійні і грубі з відвідувачами. Як завжди, справа вирішив випадок.

У 30-х роках в Нью-Йорку був невеликий боулінг-центр, яким керував Джордж Берклі, а завсідником центру був інженер Готфрід Шмідт, який працював в компанії Декстера Фоддера. Одного разу на заводі у Фоддера Берклі побачив машину, яка всмоктувала папір і таким чином піднімала її на пресувальні і пакують машини. Майнула думка: а чи не можна пристосувати цю технологію для підняття кеглів? Берклі поділився думкою з Готфрідом, і той погодився допомогти другу. Правда, ідея, як то кажуть, витала в повітрі - в компанії Brunswick розв'язати цю проблему вже кілька років намагався «Боб» Кеннеді, але безуспішно. Побачивши розробки Берклі і Шмідта, Кеннеді був у захваті, але сама компанія особливого інтересу до винаходу не виявила. Тяганина з пошуками спонсорів для створення пінспоттера - таку назву отримала ця машина - затягнулася. Потім почалася Друга світова війна - там уже було не до боулінгу ...

У наприкінці 1945 року Морхед Петтерсон, віце-президент компанії AMF (American Machine and Foundry), яка тоді займалася виробництвом обладнання для харчової, тютюнової та легкої промисловості, придбав у Готтфрида Шмідта патенти на автоматичний пристрій для установки кегель (пінспоттер). У 1946 році він був продемонстрований на виставці [1].

Вперше пінспоттер був встановлений в Мічигані в 1951 р, а до кінця 1952 були представлені промислові моделі пінспоттера. Більше власник боулінг-центру не повинен був покладатися на жвавість хлопчиків, які подають кеглі (пінбоев) - один механік міг стежити за обладнанням відразу на декількох доріжках, що функціонують по багато годин на день.

Сьогодні боулінг - визнаний вид сімейного відпочинку і професійний вид спорту. У США налічується близько 8.000 боулінг-центрів і 140.000 доріжок. Найбільший в світі сучасний боулінг центр знаходиться в Японії і має 141 доріжку.

Суть і Правила гри в боулінг

Доріжка. Доріжка боулінгу, дуже гладка і рівна, зроблена з ударостійкого пластику і натерта спеціальним маслом. По ній не прийнято ходити (не рахуючи зони розбігу) і кидати на неї що-небудь, крім куль. На поверхню доріжки нанесені різні лінії і символи. На самому початку - лінія заступа, яку забороняється переступати при здійсненні кидків. Далі - сім стрілок - покажчиків, які допомагають Вам прицілюватися. В кінці доріжки - 10 кеглів, виставлених в певному порядку [2].

Кулі. Робляться з різних твердих матеріалів (зараз, в основному, з пластика), мають різну вагу і забарвлення. Вага кулі в фунтах (1 фунт = 453,6 г) визначається номером, який нанесений на його поверхню. Найлегший - 6 (2,4 кг), найважчий - 16 (7,3 кг). Зазвичай кулі одного ваги (номера) мають однаковий колір. У кулі є 3 отвори для захоплення пальцями. Перед тим, як почати гру, підберіть для себе кулі з відповідним вагою і діаметром отворів, щоб пальці не застрявали і не вислизали.

Кеглі. Виготовлені з міцного матеріалу, мають стандартні розміри і виставляються на доріжку автоматично. Кожна кегля, в залежності від її позиції на доріжці, має свій "умовний номер". Ця віртуальна нумерація прийнята і зрозуміла всім гравцям в боулінг. Вона ніяк не враховується при підрахунку очок і служить, в основному, для полегшення спілкування і навчання. Кидати кулю можна тільки після того, як кеглі будуть поставлені на доріжку, і підніметься захищає їх планка.


Гра. Гра складається з 10 фреймів. На початку кожного фрейма намагайтеся збити всі 10 кеглів з першого ж кидка. Якщо Ви впораєтеся із завданням, то результатом буде STRIKE (СТРАЙК), і фрейм закриється [2].

  • Якщо не всі кеглі збиті з першого удару, то впадає друга куля.
  • Якщо кеглі збиті з другого удару, то буде SPARE (спеа). STRIKE і SPARE дозволяють отримати додаткові призові очки.
  • Якщо і після другого удару все кеглі збити не вдалося, то результатом буде "відкритий фрейм" і гравцеві присуджується стільки очок, скільки кеглів їм було збито.
  • Якщо після першого кидка на доріжці залишилися кеглі, відстань між якими більше діаметра кулі, виникає комбінація SPLIT (спліт).
  • Якщо Ви граєте на доріжці не один (одна), то кидки робляться гравцями по черзі - один гравець - один фрейм. Оптимальна кількість гравців, рекомендований нами на одну доріжку - 3 людини.

Як рахувати очки? Боулінг-центр оснащений системою автоматичного підрахунку очок. Повне ім'я, кількість очок за кожен зіграний фрейм, загальний результат і поточна ігрова ситуація висвічуються на моніторі, розташованому над Вашою доріжкою. Все, що потрібно - це за допомогою оператора ввести в комп'ютер імена гравців і слідувати запропонованим на моніторі «підказкам». Решта відбувається автоматично.

За кожну збиту кеглю зараховується одне очко. SPARE і STRIKE дають можливість отримати призові очки. Коли вибитий SPARE, гравець отримує 10 очок плюс число очок, що дорівнює кількості кеглів, збитих в наступному кидку. Наприклад, якщо гравець після SPARE збив 6 кеглів, то він отримає 6 очок за збиті кеглі, плюс 10 очок за SPARE. Разом: 10 + 6 = 16 очок. STRIKE «стоїть» 10 очок плюс кількість кеглів, вибитих в наступних двох ударах. Скажімо, після STRIKE йде фрейм, в якому гравець збиває 5 кеглів першим ударом і ще 3 другим. STRIKE принесе гравцеві 10 + 5 + 3 = 18 очок.

Як тримати кулю? Стандартний куля з трьома отворами тримають середнім, безіменним і великим пальцями. Середній та безіменний пальці повинні входити в отвори до другої фаланги, а великий палець - повністю. Решта пальці повинні зручно охоплювати верх кулі, а долоня повинна перебувати у вільному контакті з його поверхнею. Це «традиційний захоплення». Якщо він виконаний правильно, то гравець може утримувати щодо важкий куля, не турбуючись, що той вислизне. Безумовно, захоплення кожного гравця індивідуальний. Більш того, у кожного професіонала є свій, «фірмовий», захоплення, але це вимагає спеціальної підгонки отворів куль персонально під гравця [2].


Вихідна позиція. Коли Ви ввійдете в зону розбігу, то помітите пунктирні лінії. Вони знаходиться на відстані 4,5 м і 3,6 м від лінії заступа. Ці лінії допомагають визначити правильне місце старту при розбігу.

Дітям потрібно стояти ближче до лінії заступа, ніж дорослим, тому як їх кроки коротше. Це ж можна порадити і новачкам, щоб відчувати себе більш комфортно. Купуючи впевненість і досвід, Ви можете подовжувати свій розбіг, якщо це буде потрібно.

Який би довжини не був розбіг, розраховуйте його так, щоб Ваш останній крок разом з ковзанням закінчувався в межах 30 см від лінії заступа. Перед кидком намагайтеся відчувати себе впевнено і вільно. Поставте ноги разом і нахиліться злегка вперед, скиньте напругу і відчуєте стан розслабленої готовності!

Куля слід тримати попереду, з правого боку тіла, на висоті грудей або трохи нижче. Лінія плечей паралельна лінії заступа (А). Грає рука тримає кулю знизу, вільна рука допомагає підтримувати м'яч (Б). Зап'ясті тримайте твердо і прямо, не відхиляючи назад (вниз) (В). Лікоть руки, що тримає кулю, притиснутий до боку (Г). Ноги разом, коліна злегка зігнуті (Д), ступні перпендикулярні лінії заступа (Е).

Ноги разом, коліна злегка зігнуті (Д), ступні перпендикулярні лінії заступа (Е)

Кидок кулі в боулінгу поєднує в собі цілий ряд різних технічних прийомів, злитих в єдине безперервний рух. І включає прицілювання, розгойдування кулі (замах), розбіг (кроки), кидок (пуск кулі) і дії гравця після кидка [2].

Прицілювання. При прицілюванні в болуінге є невелика "хитрість". Зазвичай, якщо ми хочемо в що-небудь потрапити, то дивимося на ціль. Але досвідчені гравці в боулінг майже ніколи не дивляться на кеглі! Ідея в тому, щоб катнути куля у напрямку до кеглем, які розташовані досить далеко, а прицілюватися по мітках, розташованим близько. Стрілки - покажчики напрямку, нанесені на відстані 4,57 м. Від лінії заступа, служать в якості покажчика мети. Зазвичай саме по ним і проводиться прицілювання.

На доріжці нанесено сім стрілок. Середня розташована по центру доріжки, на одній лінії з головною кеглів (1). Решта стрілки також вирівняні за відповідними кегля. Ваша вихідна позиція щодо центру доріжки і точка прицілювання вибираються в залежності від бажаної траєкторії руху кулі. Змінюючи вихідну позицію або точку прицілювання, або все разом, Ви можете добитися бажаного результату. Після кожного кидка оцінюйте, наскільки приціл був точним і чи варто його змінювати.

Після кожного кидка оцінюйте, наскільки приціл був точним і чи варто його змінювати

Розгойдування (замах). Розгойдування кулі (замах) засновано на «принципі маятника». Суть його в тому, що рука і куля утворюють «маятник», який володіє найбільшою енергією в найнижчій точці траєкторії. Використовуючи цей принцип, Вам буде легше зробити кидок. З вихідного положення куля спочатку надсилається вперед, потім робиться замах назад (зворотний замах), після чого рука з кулею, немов маятник, спрямовується вниз, і відбувається кидок. Висота зворотного замаху повинна бути від рівня пояса до плеча, рука пряма.

Що стосується ваги кулі, використовуйте кулю, який можна качати назад і вперед вільно і зручно. Куля занадто важкий для Вас, якщо під час розгойдування зап'ясті прогинається або вага кулі змушує опускати плече. І занадто легкий, якщо Ви відчуваєте, що можете його «закинути».


Кроки. Наступний принцип боулінгу - оптимальне число кроків при виконанні підходу. Новачкам рекомендується використовувати 4-кроковий підхід. Досвідченим гравцям можна додати п'ятий крок. Кроки прості, прогулянкового типу, в нормальній манері - з каблука на носок. Перший крок повинен бути найкоротшим. Останній, так як він включає ковзання, повинен бути самим довгим. На останньому кроці черевик гравця вдаряється об зону підходу подушечками пальців, роблячи потім ковзне рух, а вага тіла переноситься на каблук, щоб зупинитися [2].

  • Куля виходить вперед і починає рух вниз-назад.
  • Куля рухається вниз-назад.
  • Куля рухається назад-вгору до максимального замаху.
  • Куля рухається вниз-вперед.

Перший крок робіть з правої ноги і, щоб не збиватися з темпу, вважайте: «1-2-3-4». По правді кажучи, сама кількість кроків не так важливо, як Ваша здатність координувати рухи під час розбігу: замах і кроки повинні зливатися в природну, безперервний ланцюжок рухів. Якщо кількість кроків, яке Ви робите, дозволяє досягти максимального результату - це правильно для Вас, незважаючи ні на які принципи.

З'єднання замаху і розбігу воєдино. Початок розбігу - це момент для завдання темпу руху. Концентр на злиться и синхронного віконанні замаху и кроків. Саме смороду визначавши, Наскільки вдалині буде весь підхід. Вам необхідно скористатися силою своїх кроків, щоб вся накопичена енергія руху передалася кулі в момент, коли Ви відпустите його котитися по доріжці. Цього можна домогтися, розгойдуючи куля з найбільшою амплітудою, так, щоб він максимально йшов назад на передостанньому кроці. Перші три кроки робляться під час замаху назад. А коли куля починає свій рух вниз - останній крок, ковзання і кидок. Змінна на останньому кроці нога і розгойдувати куля рука рухаються вперед разом, а куля відпускається в момент, коли ковзання добігає кінця.

Пуск кулі. Куля слід відпускаті на последнего кроці, в тій момент, коли ВІН рухається Повз щиколотки ковзної ноги. Відстань від кулі до щиколотки має становити 2,5 - 5 см. Для цього потрібно небагато нахилитися. Зігніть коліно опорної ноги на последнего кроці и нахіліть верхню половину тела вперед на 15-20 градусів. Щоб зберегти рівновагу, в момент кидка середина грудної клітини повинна бути якраз над коліном ковзної ноги. Під час підходу голову тримайте прямо, погляд сфокусуйте на цілі, вільну руку витягніть убік.


Після кидка. Після завершення кидка рука гравця від точки пуску кулі піднімається вгору на рівень плеча або вище. Рух руки має йти по лінії прямо до мети і не відхилятися ні вправо, ні вліво. Хоча в цею момент куля Вже кинути, нужно тренуваті повне Завершення кидка.

Кут кидка (атаки). Кут кидка важливий для вдалого удару, тому що він сприяє збереженню кулею своєї траєкторії. Куля повинна йти в «кишеню» між 1 і 3 кеглів під кутом справа наліво і збивати 1-3-5-9 кеглі. У цьому випадку шанси гравця на удар STRIKE значно зростають. Підкручені кулі рухаються справа наліво під великим кутом, а в результаті - більш крутий кут попадання в "кишеню" 1-3. Але навіть без підкручування можна домогтися правильного кута попадання, направляючи куля прямим ударом в "кишеню" з правого боку доріжки. При цьому в якості прицілу вибирається друга стрілка праворуч.

Удари «SPARE» (спеа). Стара прислів'я боулінгу говорить: «Навчися ударам SPARE, удари STRIKE прийдуть». Ці удари розраховані на збивання всіх кеглів в одному кадрі, де двох кидків. Головне правило - це принцип перетину доріжки. Коли кеглі знаходяться на лівій стороні доріжки, то найкраща вихідна позиція буде справа, і навпаки. Для виконання ударів SPARE необхідно розраховувати траєкторію руху кулі і прицілюватися в кеглі, які стоять в останньому ряду (7, 8, 9 і 10). Тоді кеглі, які стоять перед ними, будуть збиті як би самі собою! Для збивання кожної з кеглів 7, 8, 9 і 10 є «свій» удар зі «своєї» траєкторією. Вони і складають чотири основних удару SPARE з використанням техніки перетину доріжки. Будь-які комбінації ударів, що дозволяють вибити SPARE, можуть бути отримані з використанням зазначених траєкторій [2].


Наприклад, щоб збити кеглі 1-2-4, слід вибрати траєкторію попадання в кеглю 8, тому, що в початковому положенні 8-я кегля розташовується прямо за 2-й кеглів. Якщо потрібно збити комбінацію 3-6, то потрібно використовувати траєкторію для вибивання 9-й кеглі.

Комбінації, в яких залишається 5-я кегля, потрібно збивати, пускаючи кулю по траєкторії, призначеної для кидка STRIKE. Пряма для вибивання будь-який з кеглів, що стоять в задньому ряду, повинна проходити через третю або четверту (центральну) стрілку або десь між ними. Вихідна позиція різна для кожного з кидків. Щоб досягти успіхів в кидках SPARE, Ви повинні мати здатність подумки накреслити траєкторію кулі, що перетинає доріжку, і зробити кидок точно по ній. Практика і досвід дозволять Вам виробляти ці кидки все успішніше раз від разу.

Інвентар для боулінгу - що необхідно для гри?

Куля. Куля можна без перебільшення назвати головним елементом боулінгу. Персональний реактивний кулю - це не тільки модно і престижно, але також дає можливість постійно вдосконалюватися в грі, використовувати в повній мірі всі види і техніки кидка. Граючи таким кулею, боулер може чітко контролювати його рух, задавати потрібну траєкторію і використовувати таку техніку, яка недосяжна при грі хаусболом (кулею боулінг-центру). Куля можна купити для себе, а можна піднести його в якості дорогого подарунка [3].

Куля можна купити для себе, а можна піднести його в якості дорогого подарунка [3]

Взуття. Спортивне взуття для боулінгу також можна підібрати відповідно до стилю гравця. Вибір взуття дуже великий, але її можна розділити на дві групи:

  • аматорська - обидва черевики мають однакові підошви;
  • професійна - підошва на одному черевику змінна, це потрібно для точного кидка.

аматорська - обидва черевики мають однакові підошви;   професійна - підошва на одному черевику змінна, це потрібно для точного кидка

Рукавички. Спеціальні рукавички для боулінгу потрібні для кращого зчеплення з кулею. Крім того, вони захистять від мозолів тих гравців, які грають в боулінг дуже часто [3].

Позіционери. Це теж свого роду рукавички, тільки виглядають набагато масивніше. Позіционери використовують тільки для реактивних куль. Вони допомагають краще керувати важким кулею, а також отримати більше початкове обертання кулі.

Дрібниці. Також можна купити деякі приємні дрібниці, які зроблять гру більш комфортною - спеціальний тальк для рук, вкладки всередину отворів кулі (тейпи) [3].

Боулінг в Україні

Для України боулінг - це абсолютно новий вид активного відпочинку. Багато хто ще пам'ятає ті часи, коли про гру в боулінг можна було просто мріяти, і єдиною альтернативою були саморобні варіанти гри. А що ж зараз? Якщо подивитися на географію розміщення, то можна сміливо говорити, що боулінг поширився по всій території України. У кожному великому місті ви без проблем зможете знайти боулінг-центр, а часто навіть не один. І це радує. Але, на жаль, кількість не завжди = якість, і не всі власники клубів дбайливо ставляться до свого бізнесу. Для сертифікації доріжки для боулінгу потрібно вкласти в неї більше грошей і догляд за такою доріжкою обійдеться трошки дорожче, але і грати в такому клубі куди приємніше [4].

Що ж все-таки позитивного зроблено в Україні з просування такої гри як боулінг? Перше, що хотілося б відзначити, це те, що у нас в країні була створена Всеукраїнська Федерація спортивного (десятикегельного) боулінгу, за активного сприяння якої боулінг в Україні став офіційним видом спорту, зі своїми розрядами, комітетами і майстрами міжнародного класу. Боулінг з молодіжної гри перетворився в масовий вид спорту. І це природно, адже боулінг - це такий вид відпочинку, від якого ви отримаєте однакове задоволення, чи граєте ви з сім'єю, або ж в компанії колег по роботі. Всеукраїнська Федерація спортивного боулінгу - Всеукраїнська Федерація спортивного (десятикегельного) боулінгу є недержавною громадською організацією, що об'єднує спортсменів, тренерів, суддів та любителів боулінгу. Федерація здійснює свою діяльність на всій території України [4].


На сьогоднішній день в Україні налічується більше 60 клубів, які можуть запропонувати боулери України свої послуги. Очевидно, що до показників таких гігантів як США, Японія і Німеччина Україна ще далеко, але все ж ... Що стосується міста Донецька, то в ньому знаходиться більше 8 боулінг - клубів.

Потрібно також відзначити, що турніри, що проводяться в Україні, з кожним роком збирають все більше і більше боулерів, завдяки чому якісний рівень цих турнірів поступово зростає. З кожним місяцем до списку членів Федерації спортивного боулінгу додаються все нові і нові імена. А з ростом числа професійних боулерів, зростає і зростання числа турнірів. Разом з офіційними турнірами, які проходять відповідно до розкладу федерації, все більше клубів проводять внутрішні турніри, метою яких є привернути більше людей до заняття таким цікавим спортом, як боулінг.


Список використаної літератури

  1. Федерація Боулінг Узбекистану [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.ubf.uz/bowling/history/
  2. Боулінг [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.apelsinbowling.ru/pravila.htm
  3. Інвентар боулера [Електронний ресурс] / - Режим доступу до статті: http://www.smirn-off.ru/bowling/inventory.htm
  4. Боулінг в Україні [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.bowl.com.ua/index1.html
  5. Фотографія взята з сайту "Красуні і боулінг" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://pln-pskov.ru/society/57524.html
  6. Фотографія взята з офіційного сайту "Такмак готель" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.takmakhotel.ru/bowling
  7. Фотографія взяті з сайту "Такмак готель" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.apelsinbowling.ru/pravila.htm
  8. Фотографія взята з сайту "7 миля" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.irk7mile.ru/page/page/rezim/istoria.html?lang=ru
  9. Фотографії взяті з сайту "Боулінг" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.apelsinbowling.ru/pravila.htm
  10. Фотографія взята з сайту "Нотатки на всі випадки життя" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://psv.at.ua/index/0-127
  11. Фотографія взята з сайту "Про-шоп" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.bowling-piter.ru/spare.htm
  12. Фотографія взята з сайту "Домінант Боулінг" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://dominantbowling.at.ua/index/0-20
  13. Фотографія взята з сайту "50+ Weirdest USB Flash Drives Ever" [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.hongkiat.com/blog/50-weirdest-usb-flash-drives-ever/
  14. Фотографія взята з ОФІЦІЙНОГО САЙТУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ СПОРТИВНОГО (десятикегельного) боулінг [Електронний ресурс] / - Режим доступу до сайту: http://www.bowling.org.ua/

Майнула думка: а чи не можна пристосувати цю технологію для підняття кеглів?
Як рахувати очки?
Як тримати кулю?
Інвентар для боулінгу - що необхідно для гри?
А що ж зараз?
Що ж все-таки позитивного зроблено в Україні з просування такої гри як боулінг?
Html?