Полезные материалы

Школа боулінгу - Техніка кидка, Випуск кулі і Підкрутка

  1. Підхід з чотирьох кроків
  2. Перший крок
  3. другий крок
  4. третій крок
  5. четвертий крок
  6. Перший крок
  7. другий крок
  8. третій крок
  9. четвертий крок
Школа боулінгу - Урок 2 - Техніка кидка, Випуск кулі і Підкрутка

Базова техніка виконання кидка

Увага! Матеріал даної статті, як втім і інших,
розрахований на боулерів, що грають правою рукою.
Лівші можуть скористатися цими порадами в інверсному варіанті.

Ви не могли не помітити, що більшість гравців виконують кидки "з розбігу". Насправді, підхід до лінії фолу має мало спільного з розгоном штовхача ядра. Для правильного кидка в боулінгу досить сили десятирічної дитини. Набагато важливіше точно розрахувати всі рухи під час підходу - адже багато в чому від цього залежить, зробите ви страйк або куля скотиться в жолоб.

Підхід з чотирьох кроків

Підхід з чотирьох кроків - найпростіший. Це пояснюється тим, що поштовх кулі відбувається прямо на першому кроці. У підході з п'яти кроків куля треба пронести один крок, в підході з трьох кроків потрібно зробити рух кулею до того, як ви почнете виконувати кроки. У підході з чотирьох кроків руху всіх частин тіла виконуються скоординовано з кожним окремим кроком.

Перший крок

Почніть рух кулі в той момент, коли ви починаєте перший рух правою ногою. Виведіть куля вперед. Уявіть, що ви кладете куля на стіл такої ж висоти, як і рівень кулі в початковому положенні. Коли куля виявиться перед вами на відстані витягнутих рук, права п'ята повинна торкнутися підлоги.

другий крок

Починаємо "розгойдування маятника". Тримайте спину прямою, не нахиляти голову. Тримайте плечі рівно, відведіть ліву руку в положення "в сторону-вниз-назад". Ліва п'ята повинна торкнутися статі одночасно з тим, як куля виявиться в нижній точці бексвінга.

третій крок

"Розгойдування маятника" триває за рахунок інерції. Сила тяжіння працює на вас - не напружуйте м'яза правого передпліччя, спини і, головне - плеча. Коли куля досягне найвищої точки бексвінга, права п'ята повинна торкнутися підлоги.

четвертий крок

Плавний, з тривалим ковзанням на лівій нозі. Куля рухається вперед, права нога звільняє місце для руху правої руки по лінії кидка. Гравець використовує всю енергію, накопичену на попередніх кроках, для пуску кулі. Тримайте корпус вертикально, а ліву руку - в тому ж положенні, що і на другому і третьому етапах.

Перший крок

Перший крок умовно називається головним Перший крок умовно називається головним. Одночасно з ним відбувається поштовх - рух кулі вперед. (Головний крок в підході з п'ятьма кроками - другий.) У вихідному положенні ноги стоять разом, а закінчується перший крок, коли права п'ята стосується статі. Поштовх повинен здійснюватися з абсолютно стійкого положення. Ось кілька важливих порад:
Перший крок правою ногою. Після того, як ви зосередилися на цілі, спокійно почніть перший крок з правої ноги. На рахунок "І" ступніть правою ногою, на рахунок "раз" п'ята повинна торкнутися підлоги.
Поштовх на першому кроці. Коли ви піднімаєте праву п'яту, підніміть куля і штовхніть його вперед (поштовх). Збалансовані руху ноги і кулі надають поштовху стабільність, так як нога виявляється майже під кулею.
Уникайте зайвої напруги правої руки. Не тримайте куля занадто сильно, інакше виникне непотрібну напругу в долоні, кисті, передпліччя і плечовому суглобі. Використовуйте ліву руку для підтримки кулі, щоб "розвантажити" праву руку.
Тримайте спину прямо. Ви повинні протидіяти природному прагненню вашого корпусу рухатися слідом за кулею. Напружте м'язи спини; уявіть, що вигинаєте спину "кішечкою".
Плечі відведіть назад і тримайте рівно Уявіть ваші плечі і хребет у вигляді рівної літери "T", на якій вільно гойдається права рука.
Ідіть звичайною ходою, з п'яти на носок - не натискайте занадто сильно на п'яти, чи не волочите ноги (НЕ човгає). Коліна прісогнути.
Обома руками виведіть куля вперед по лінії плече - мета. При цьому велика частина ваги кулі повинна залишитися на лівій руці. Тримайте передпліччя паралельно підлозі. Уявіть, що перед вами стіл, висотою приблизно до талії. При поштовху ви просто кладете куля на уявний стіл.

другий крок

На другому кроці куля починає рух маятника На другому кроці куля починає "рух маятника". Куля здійснює рух від кінцевої точки поштовху (з положення рук, зігнутих в ліктях, і виведених вперед) до крайньої нижньої точки дуги "маятника". На другому кроці ви не міняєте положення тих частин тіла, які були зафіксовані в початковому положенні і на першому кроці. Куля повинна почати рух маятника вниз, коли носок правої ноги, завершальній перший крок, торкнеться підлоги.
Розслабте правий плечовий суглоб, роблячи рукою вільний рух. Є три варіанти впливу на кулю під час його руху вниз: ви можете додати кулі додаткове прискорення, можете уповільнити його рух, сильно напружуючи м'язи; або ви можете надати кулі можливість рухатися вниз під дією тільки сили тяжіння. Остання переважно. Уявіть предмет, вільно коливається на підвішеній нитки. Ось враження, яке повинна робити рука боулера на другому кроці. Якщо ви не можете вільно, без напруги тримати кулю, значить, розмір або розташування отворів обрані неправильно, або вага кулі занадто великий, або і те й інше разом. Порадьтеся з фахівцем, як зробити кулю максимально зручним особисто для вас. Чи не звикайте до зайвої напруги і не закріплюйте навик неправильного підходу.
Ліву руку відведіть в положення "в сторону-вниз-назад". Дуже важливо правильно встановити ліву руку - вона служить віссю коливання маятника. При правильному положенні тіла плечі повинні бути перпендикулярні лінії фолу. Коли куля починає рух вниз, ліва рука теж опускається вниз, і займає своє точне місце розташування - в сторону, трохи вниз і назад. Вона знаходиться в цьому положенні аж до закінчення кидка.
Тримайте спину прямо. Так само, як і в початковому положенні і на першому кроці, ви повинні зберігати спину прямою. Дивіться на ціль - це допоможе вам не опускати голову і плечі.
П'ятка лівої ноги повинна торкнутися підлоги, коли куля досягне найнижчої точки дуги.

третій крок

На третьому кроці завершується рух бексвінг (розгойдування маятника назад) На третьому кроці завершується рух бексвінг (розгойдування маятника назад). Права нога рухається вперед, одночасно з цим куля рухається від крайньої нижньої до крайньої верхньої точки бексвінга. Третій крок - підготовка до четвертого кроку - пуску кулі. Після того, як п'ята правої ноги торкнеться підлоги, перенесіть центр ваги з п'яти на носок. Куля продовжує рух маятника, і потім статі стосується носок правої ноги.
Права рука продовжує вільний рух назад. Так само, як і під час другого кроку, ви можете додати кулі додаткове прискорення, уповільнити його рух або надати кулі можливість рухатися тільки під дією сили тяжіння. І знову рух за принципом вільного маятника краще. Згадайте тіло, що коливається на підвішеній нитки.

четвертий крок

Четвертий крок починається рухом кулі від крайньої верхньої точки бексвінга вперед і закінчується ковзанням гравця на лівій нозі Четвертий крок починається рухом кулі від крайньої верхньої точки бексвінга вперед і закінчується ковзанням гравця на лівій нозі. Під час ковзання ви відпускаєте куля, спочатку з великого пальця, а потім з інших. Математично підхід можна представити у вигляді рівності, де заключний крок і подача кулі представляють собою результат дій над трьома попередніми кроками.
Куля виводиться вперед для кидка під дією сили тяжіння. Не надавайте кулі додаткове прискорення для збільшення швидкості його руху. Швидкість руху кулі буде досить високою, якщо ви просто дозволите йому почати вільний рух.
Продовжуйте утримувати ліву руку в полопженіі "в сторону-вниз-назад". Чим сильніше ліва рука відведена в сторону, тим сильніше буде прискорення кулі.
Тримайтеся прямо. Чи не нахиляйтеся вперед більше, ніж на 20 °. Правильне положення корпуса допоможе вам краще виконати пуск кулі.
Переходьте до ковзання, звільніть місце правій руці для кидка. У момент пуску кулі ви ковзати на лівій нозі і в кінці "зависає" над лінією фолу. Ковзання - це не "стрибок" і не "занос", а складова частина кидка. У момент пуску кулі ліва нога надійно утримує вагу тіла, зупинившись в 5 см від лінії фолу, а права служить "якорем": вона описує рух по уявних циферблату з 5 до 7 годин. Ліва рука займає те ж саме положення, що й на другому і третьому етапах. Якщо всі рухи виконані правильно, вам повинно бути зручно зберігати цю позу тривалий час після пуску кулі.
Відпускайте куля спочатку з великого пальця, а потім з інших. Великий палець залишає куля першим. Потім звільніть решта пальців, як ніби "проводжаючи" куля по лінії кидка. Так кулі надається кручення, необхідне для високорезультативних гри.
Кидок не закінчується пуском кулі. Після пуску кулі • не блокуйте праву руку, а завершите вільний рух "маятника" до кінця. Чи не притискайте праву руку до тулуба після кидка - вона повинна залишитися у верхній точці траєкторії "маятника".

Випуск кулі (реліз)

Оскільки гравці в боулінг зустрічаються різного зросту, комплекції і віку, то розмах їх руки і стиль кроку можуть бути також унікальними. Але в той момент, коли куля відпускається на доріжку, все хороші гравці виглядають приблизно однаково.

Куля слід відпускати в той момент, коли він рухається повз щиколотки ковзної ноги. Правші ковзають лівою ногою, в той час як лівші роблять останній крок правою ногою. Куля повинна проходити на відстані 2 дюйма , Або трохи ближче, від щиколотки. У цьому положенні тіло ідеально підходить для того, щоб послати кулю в потрібному напрямку. При хорошому темпі і відповідному кидку кулі гравець досягає положення "важеля" - результат ідеального поєднання положення тіла, імпульсу (рушійної сили) і рівноваги.

Щоб куля пройшов поруч з кісточкою ковзної ноги, потрібно трохи нахилитися. Для цього потрібно зігнути коліно на останньому кроці. Те, що на перший погляд виглядає незграбною фізичної позою, може стати цілком природним. Крім того, що згинається коліно, верхня половина тепа теж злегка нахиляється "вперед-назад". Ідеальний кут нахилу вперед буде 15-20 градусів. Щоб краще зберегти рівновагу, середина грудної клітини повинна бути якраз над коліном ковзної ноги в той момент, коли відбувається кидок.

Щоб краще зберегти рівновагу, середина грудної клітини повинна бути якраз над коліном ковзної ноги в той момент, коли відбувається кидок

Під час підходу голову потрібно тримати прямо. Очі сфокусовані на наміченої мети. Вільна рука витягнута в сторону, щоб допомогти зберегти рівновагу.

Для додання кулі поперечного обертання, в момент зриву кулі з руки Ви повинні трохи провернути куля.

Динаміка руху підкручені кулі умовно показана на малюнках 1-а і 1-б. Правильно підкручений куля одночасно здійснює поступальний (мал. 1-а) і бічні (рис. 1-б) обертання. Ось, зображена на малюнках, перпендикулярна доріжці і відповідає осі поступального руху кулі.

Мал. 1-а Поступальна складова руху кулі.

Мал. 1-б Бічна складова руху кулі.

Очевидно, щоб підкрутка постійно забезпечувала потрібну траєкторію кулі в кінці доріжки, гравець повинен дуже тонко контролювати куля. Ця проста істина в 80-х роках XX століття наштовхнула виробників куль на ідею прінціпільно змінити внутрішню будову кулі і його поверхня - для того, щоб частина похибок гравця згладжував сам куля. Так спочатку з'явилися кулі зі складним ексцентричним ядром, а потім з поверхнею, яка взаємодіє з доріжкою на молекулярному рівні (т.зв. реактивні і проактивні кулі). Таким чином, перше, що слід зрозуміти охочим навчитися техніці підкручення кулі - підкрутка кулі ефективна тільки при використанні спеціальних куль.

типи крутіння

Залежно від величини кута осі підкручення щодо доріжки розрізняють три основних типи крутіння: повний Ролінг, малий Ролінг і спінінг. Даний кут очевидно впливає на довжину окружності контакту кулі з доріжкою. Про довжині цієї окружності можна судити по сліду масла на кулі після кидка:

При використанні техніки ПОВНОГО Ролінг масляний слід проходить практично по всьому колу кулі і приблизно дорівнює 68 см.

При техніці МАЛОГО Ролінг слід від масла проходить поруч з отворами для пальців. На малюнку видно, що довжина цього сліду менше і становить приблизно 60 см. Дана техніка вважається найнебезпечнішою для кегель завдяки найбільш агресивного характеру хука.

При використанні техніки спінінги лінія взаємодії кулі з доріжкою проходить за мінімальною окружності на великій відстані від отворів для пальців.

стилі кидка

В Європі та Америці найбільш поширені стилі "Строкер" і "кренкер". Кручення типу "спининг" дало назву популярному в Азії стилю "Спінера", також відомому як "хелікоптер".

Строкер і кренкери використовують кручення типу повний або малий Ролінг. Ці два стилі об'єднують під назвою "Хукер", так як тільки повний або малий Ролінг закінчується класичним хуком. Кренкер повідомляє кулі приблизно в два рази інтенсивніше крутіння (500 оборотів в хвилину) в порівнянні з Строкер (300 оборотів в хвилину). Відповідно, кренкер робить "емоційний" атакуючий кидок, а Строкер - "спокійний" стратегічно вивірений кидок.

Принципова відмінність спінінга - в його мети. Це крутіння заради повідомлення кеглем додаткової динамічної енергії кулі, тоді як Хукер закручують куля для зміни його траєкторії при вході в піраміду кегель.

техніка підкручення

Техніка підкручення Хукер не припускав активної роботи пензлем, усупереч поширеній думці непосвячених спостерігачів. Навпаки, в процесі виконання всього кидка, від початкового положення до останнього кроку, кисть знаходиться в фіксованому положенні - великий палець в положенні 10-11 годин щодо гравця, середній і безіменний - 4-5 годин щодо великого пальця. Для стабільності зап'ястя багато гравців використовують спеціальні засоби підтримки - жорсткі рукавички.

Секрет підкручення полягає в тому, що великий палець залишає отвір в кулі першим - за частки секунди до того, як це роблять середній і безіменний пальці Секрет підкручення полягає в тому, що великий палець залишає отвір в кулі першим - за частки секунди до того, як це роблять середній і безіменний пальці. При цьому рука робить різкий рух вгору - "ліфтинг". Середній та безіменний пальці повторюють рух руки і, залишаючи шар останніми, надають йому необхідне обертання навколо похилій вертикальної осі (проти годинникової стрілки для правші). Яким буде Ролінг - повним або малим - залежить від положення кисті, моменту ріліз і сили ліфтингу.

Спінера використовують принципово іншу техніку - підкручення пензлем - і як правило вибирають більш легкі кулі. Такий стиль повідомляє кулі крутіння навколо осі, близької до вертикальної, що і послужило причиною аналогією з обертанням лопатей вертольота - хелікоптер. Техніка спінінга передбачає максимальні оберти кулі при мінімальних відхиленнях від траєкторії і найбільшою мірою використовує динамічну енергію кулі, а не його напрямок.

Головна проблема з технікою спінінга полягає в тому, що вона не дає гарантії стабільного повторення поведінки кулі в русі і при контакті з кеглями. Це пов'язано з тим, що легкі кулі важче контролювати, а в міру неминучого зменшення масла на траєкторії спининг істотно втрачає енергію через зростаючу сили тертя.

Як підкрутити куля

Напрямок кулі визначається в першу чергу тим, як і куди він був кинутий рукою вперед при розгойдуванні. Але зазвичай кулі властиві деякий кручення і. Кращі гравці в боулінг навмисно підкручують куля збоку. Новачки можуть це зробити випадково і ненавмисно. У будь-якому випадку підкрутка впливає на рух кулі. Якщо куля обертається за годинниковою стрілкою, то він піде справа наліво. Лівші підкручують куля за годинниковою стрілкою, щоб він рухався зліва направо. Раніше кулі для боулінгу виготовлялися з каучуку або з пластика. В наші дні поліуретанові кулі набули особливої ​​популярності. В цілому поліуретанові кулі легше підкручувати, що означає, що вони крутяться сильніше і менше відхиляються від заданого напрямку при ударі об кеглі.

Навмисна підкрутка - его велика перевага, але для новачків головні успіхи полягають в тому, щоб оволодіти почуттям ритму, навчитися ставити руку для кидка кулі з підкруткою.

Особливості кидка кулі з підкруткою

Підкрутка кулі відбувається тоді, коли він спершу зісковзує з великого пальця, а вже потім з двох інших. Як тільки куля відривається від пальців, він починає обертатися. Напрямок обертання кулі визначається тим, куди вказував великий палець в момент зіскакування кулі з руки. Цей процес триває якусь частку секунди.

Цілком природно, що куля злітає спершу з великого пальця, так як він коротший, ніж інші пальці.

Проте куля повинна добре підходити до руки, це дуже важливо. Рівно як і хороший підхід до лінії.

Щоб підкрутити куля, розташуйте великий палець так, щоб він показував на 10 або 11 годин або на 2 або 1 годину для лівшів (подумки уявіть собі циферблат годинника. Якщо великий палець буде вказувати на 12 годин (розташовуватися прямо), то кидок вийде прямим.

Коли великий палець знаходиться в положенні для кидка з підкруткою, Тримай зап'ястя относительно твердо течение Усього процесса, коли куля злітає з руки. Ві повінні відчуваті Деяк Тиск або ривок на пальцях в момент, коли куля зрівається з руки. Це СКЛАДОВІ під крутки. Важливим є те, що навчитися кидати підкручений куля також легко, як і робити навмисний прямий кидок.

Часто багато гравців намагаються збільшити обертання і потужність підкручення, здійснюючи більш сильну дію рукою. Однак вам це не слід робити на шкоду хорошій техніці.

НАСТУПНИЙ КИДОК

Цілеспрямований завершальний кидок - логічне продовження будь-якого руху, пов'язаного з штовханням, ударом або киданням кулі. Боулінг - не виняток.

Ви також можете відрізнити хорошого гравця в боулінг з його манері пускати кулю і завершувати кидок. Після завершення кидка рука гравця з точки пуску кулі піднімається вгору на рівень плеча або вище. Завершальний кидок повинен йти по лінії прямо до мети і не відхилятися ні вправо, ні вліво. Хоча в цей момент куля вже кинутий, потрібно тренувати повне завершення кидка. Це покращує манеру розгойдування кулі і допомагає тримати рівновагу при підході.

За матеріалами bowling.sin.ru