Полезные материалы

Бог неба

  1. Бог неба у слов'ян
  2. Бог неба у греків
  3. Бог неба у єгиптян
  4. Шумерська бог неба

З давніх-давен первісні люди із захопленням спостерігали за різними небесними і атмосферними явищами. Вони з трепетом піднімали голови вгору в очікуванні послань з небес. Саме це і спричинило до існування віри в бога неба.

У різних народів був свій бог, якому вони поклонялися. люди молилися йому, закликали послати на землю трохи цілющої вологи або сонячного тепла.

Бог неба у слов'ян

Богом неба у слов'ян був Сварог. Він став основою і батьком всього сущого. Був пов'язаний з небесним вогнем і небесною сферою. Як свідчить легенда, бог Сварог подарував людству ковальські кліщі, навчив володіти вогнем і плавити метал. Він дав людям знання і закони, які навчали тому, що лише власною працею можна створити щось дійсно варте.

Бог неба у греків

Грецьким богом неба був Зевс. Це повелитель грому і блискавок. Люди поклонялися йому і в той же час дуже боялися його гніву. Його величали різними іменами: Пане неба, Збирач хмар, Зевс-громовержець.

Оскільки клімат в Греції сухий, дощ там дуже цінували і вважали його священним джерелом життя.

Бог неба у єгиптян

У єгиптян була богиня неба - Нут. Вона уособлювала небосхил, за яким вдень і вночі слід було сонце. Вважалося, що саме вона повсякденно проковтувала сонце і зірки, а потім знову народжувала їх (зміна дня і ночі).

Згідно єгипетської міфології, в Нут укладена тисяча душ. Вона піднімала померлих на небо і охороняла їх тіла в гробниці.

Шумерська бог неба

Головними божествами в шумерському пантеоні був Ан (небо) і його дружина Кі (земля). Вони уособлювали собою чоловіче і жіноче начало. Від союзу цих богів народився бог Енліль - бог повітря, який розділив небо і землю.

Згідно шумерської міфології, Ан передав свої повноваження іншим богам, і перш за все Енліля, якому віддав всю свою міць. Після він лише спостерігав за тим, щоб все йшло згідно зі встановленим їм порядку.