Полезные материалы

Організувати банкет. Банкетні страви - Мої статті - Каталог статей - Технологія смаку

  1. Рецепти банкетних страв
  2. Банкетне меню: правила калькуляції

Одна з головних складових банкету - святковий стіл, який повинен підкреслювати всю урочистість моменту. Більшість людей, що влаштовують банкет, вважають за краще довіряти складання меню професійним організаторам або кухарям.

Це не зовсім вірно. Не варто покладатися на список стандартних банкетних страв, які є в кожному ресторані. У кулінарії, як і в будь-якому мистецтві, важлива індивідуальність.

Тільки ви зможете сказати, що сподобається вашим гостям, яку кухню вони вважають за краще і т.д.

Ще одна популярна помилка при улаштуванні свят вибирати банкетні страви, фото яких вам сподобалося, задовольняючись лише красивою картинкою. Більшість організаторів заходів та ресторанів пропонують своїм замовникам спробувати банкетні страви заздалегідь, не варто нехтувати цією можливістю.

Рецепти банкетних страв

Класичний банкет передбачає певні правила приготування та подачі їжі. Згідно з цими правилами, в число банкетних страв повинні входити холодні і гарячі закуски, рибні та м'ясні салати, овочі, алкогольні та безалкогольні напої, кілька гарячих страв і десерт.

Банкетні страви подаються на стіл в строгому порядку. Першими на сцену виходять холодні і гострі закуски, в їх число входять, наприклад, настільки улюблені в нашій країні бутерброди з ікрою.

Друга черга банкетних страв - це гарячі закуски, їх розносять офіціанти вже після приходу гостей. Одночасно з ними на стіл подаються різні рибні салати. Слідом ідуть м'ясні салати.

Головна страва банкету - гаряче, воно може бути як цільним, так і порційних. Більшість організаторів радить вибирати між двома цими видами залежно від тривалості банкету.

Якщо планується довгий вечерю з танцями або весілля, краще віддати перевагу цільні гарячі страви (запечене порося або осетер), належним чином прикрашені, вони виставляються на стіл і надають заходу урочистості.

Десерт на банкеті повинен включати в себе кілька видів солодких страв і обов'язково свіжі фрукти.

При складанні банкетного меню не забудьте заздалегідь врахувати смакові переваги гостей. Якщо на святі будуть вегетаріанці, варто включити в меню більше овочевих страв.

Якщо серед гостей будуть віруючі люди, подбайте про те, щоб їжа відповідала вимогам їх релігії.

Грамотні організатори перед складанням банкетного меню, цікавляться і здоров'ям гостей. Про це варто подбати і замовникам заходи, якщо у кого-то з присутніх є алергії або індивідуальна непереносимість, то краще заздалегідь уникнути неприємних інцидентів. Це особливо актуально, якщо на банкеті будуть присутні діти. До речі, якщо дітей буде багато - має сенс скласти окреме дитяче меню.

Багато що залежить і від пори року, якщо свято проходить влітку, варто збільшити кількість прохолодних напоїв, якщо взимку - то упор зробити на алкоголь.

Банкетне меню: правила калькуляції

У ресторанах і банкетних залах існує готове банкетне меню, яке становить з розрахунком середніх показників на кожного гостя. Якщо ви самостійно складаєте список страв, то варто запам'ятати кілька простих правил.

Вага гарячих страв на одного гостя повинен складати приблизно 300 грам, салатів і закусок не більше кілограма, торт і фрукти необхідно замовляти з розрахунку по 100 грам кожного на людину.

Що стосується напоїв, середніми будуть параметри - півлітра мінеральної води, півлітра соку і по порції чаю і кави на кожного гостя.

Алкоголь розрахувати набагато складніше, тут все вирішують індивідуальні переваги. При складанні банкетного меню для корпоративних заходів зазвичай користуються такою схемою: одна пляшка міцних напоїв (горілка, портвейн, коньяк, віскі) на 2-3 людини, одна пляшка вина на одного гостя і одна пляшка шампанського на 2 осіб.

Святковий банкет все чекають з нетерпінням і передчуттям отримання позитивного заряду енергії та хорошого настрою від спілкування з друзями. Та й смачна їжа відіграє не останню роль. Але для господині банкету це в першу чергу велика готування, на яку не вистачає часом часу, сил і рук. У таких випадках виручають страви, які готуються швидко і просто.

Коли всі гості і близькі чекають з нетерпінням настання свята, іменинниця довго ламає голову якими стравами здивувати запрошених друзів. З безлічі хороших, фірмових, кулінарних рецептів хочеться вибрати що-небудь незвичайне, нове, придатне для банкету і, до того ж, доступне і легке в приготуванні.

Поїздка на природу з друзями або виїзний банкет з співробітниками - це чудово проведений час. Якщо ви вирішили вразити всіх своїми кулінарними здібностями, то наша стаття саме для вас. Ми хочемо запропонувати чудовий рецепт шашлику «Шашлик банкетний по-казахському». Це просте і дуже смачна страва припаде до смаку всім присутнім. Гарного відпочинку та смачного!

Авокадо і креветки - це вишукане поєднання ніжного смаку і приємного запаху. Сьогодні салат з цих продуктів дуже популярний на урочистих банкетах. Незважаючи на те, що до нього деякі кухарі використовують різні заправки і додаткові інгредієнти, він набуває ще більшої популярності. Його дуже люблять, а, значить, смаки гурманів збігаються.

Якщо Ви в недалекому майбутньому плануєте відсвяткувати важливу урочисту подію, будь то випускний, ювілей, весілля або ж інше свято - найвідомішим форматом його проведення стане банкет, під час якого проводиться кілька змін блюд. «Салат з курки з ананасами» є одним із шедеврів, популярних на такому заході, про нього і розповімо.

Кожен салат поєднує в собі не тільки відмінні смакові якості, а й користь. Адже правильно підібрані продукти не містять в собі зайвих калорій. Вони підсилюють корисні властивості один одного, що дуже важливо для здоров'я людини. Одним з таких чудових страв і є салат «Цезар з куркою», рецепт якого ми і пропонуємо вам в цій статті.

Жодне застілля не обходиться без салатів. Вони так балують всіх гостей урочистого банкету своїм смаком і красивим оформленням, що все забувають про зайві калорії і сумісності продуктів. Але про всі ці тонкощі пам'ятають кулінари, поєднуючи в салаті смак і користь. Саме таким є салат «Гранатовий браслет».

Кожна людина, відправляючись на банкет, мріє провести приємно час, поспілкуватися з милими співрозмовниками, насолодитися відпочинком і кулінарними стравами. Справжні господині намагаються повторити вподобане блюдо в домашніх умовах, згадуючи його смак та інгредієнти. Одним господарочкам це вдається, а інші отримують засмучення і розчарування. Але, з такими незначними неприємностями можна легко впоратися, маючи в своїй кулінарній колекції рецепти від професіонала і технологію їх приготування.

Кожна господиня і кожен кухар з року в рік готують для сімейного, офіційного або урочистого банкету в основному традиційні салати. Настав час змінювати стереотипи і кардинально дивувати гостей новими шедеврами. Салат «Соняшник» своєю яскравістю, оригінальністю та відмінним смаком не залишить байдужими вашу улюблену сім'ю і дорогих гостей.

Поради технолога, допомога в проектуванні підприємства громадського харчування, добірка обладнання під ваші обсяги і асортимент, розробка меню, технологія виробництва, рецептури і калькуляція страв. - Дзвоніть, пішіте- домовимося! Ми працюємо по всьому світу!