Полезные материалы

Бере кольору крові!

Балашихинский район


Балашихинский район. Окрема дивізія оперативного призначення внутрішніх військ. Загальна побудова. Кілька десятків молодих міцних хлопців застигли на плацу. На кожному, крім камуфляжу і берців, шолом, бронежилет, ранець з протигазом. В руках автомат Калашникова. На обличчях - приречена рішучість зробити неможливе. Ще мить і прозвучить суха команда, яка дасть відлік одному з найскладніших випробувань у їхньому житті - іспиту на краповий берет!


Марш кидок
Дистанція - 12 км. На кожному з випробуваних бронежилет, бронешлем - всього понад 20 кілограмів спорядження! Плюс автомат Калашникова. Періодично на маршруті надходять «вступні» - вийти з-під вогню умовного противника, подолати водну перешкоду, евакуювати пораненого товариша з поля бою і так далі. Крім цього - регулярні віджимання, присідання, ходьба гуськом. І - в коржик розбийся - але збережи автомат. Впустив - до побачення! До наступного етапу бійці приходять такими, як ніби тільки що вийшли з важкого бою, дехто з синцями та подряпинами.


Спеціальна штурмова смуга - Сніп
Тут виснажені бійці бігають по навісним сходах, перелазять через стіни, долають самі різні перешкоди, проповзають під колючкою і проходять в протигазах «газову камеру». Під час Сніп постійно ведеться обстріл холостими патронами, все в диму, майже під ногами розриваються вибухові пакети. Це теж тест - чи зможе боєць, не відволікаючись на «побічні подразники», продовжувати виконувати завдання.


"Російська рулетка"
На старті кожному кандидату видається один холостий патрон, який заряджається в ріжок, але не досилається в стовбур. По завершенні Сніп боєць повинен пересмикнути затвор і вистрілити в повітря. Автомат Калашникова - надійна зброя, але навіть його при великому бажанні можна забити піском до повної відмови. Вистрілить автомат чи ні - дізнатися можна тільки в цей момент. Така жорстока «лотерея» виробляє у бійців установку майже на рівні інстинктів - за всяку ціну ЗБЕРЕГТИ ЗБРОЯ !!!


вогневий рубіж
Після спеціальної штурмової смуги спецназівців чекає «швидкісна стрільба на тлі фізичної втоми». За певний час бійці повинні вразити кілька мішеней - важливо відстрілятися якомога точніше і вразити всі мішені. Іноді поруч з мішенями терористів з'являються і мішені заручників - потрапляння в таку означає провал екзамену. Офіцери і прапорщики крім автомата стріляють ще й з пістолета.


висотна підготовка
За допомогою альпіністського спорядження кожен з випробовуваних спускається з навчальної «висотки». Під час поїздки на одному з поверхів потрібно успішно «вразити» мішень з автомата, а на іншому - вибити вікно і кинути всередину навчальну гранату. Гранату мало просто кинути - вона обов'язково повинна вибухнути, інакше - незалік. Запізнення з часу внизу - теж провал. На всю вправу - не більш ніж 30 секунд!


Комплекс акробатичній підготовки
На імпровізованій «смузі перешкод» випробувані повинні виконати кілька вправ. Відскочити від стіни, перестрибнути через козла і так далі. З кожного стрибка і перекиду боєць «виходить» в бойову стійку - це обов'язкова умова. У цей момент всі випробовувані вже валяться з ніг від втоми, але і в такому стані повинні виконати всі вправи.


Ката зі зброєю і без
Відразу після акробатики бійці здають «бій з тінню». Зі зброєю і без нього. В основі - базові ката з карате. Так перевіряється координація рухів бійців після виснажливого марш-кидка.

12 хвилин пекла!
На завершення іспиту етап, який, мабуть, затьмарює собою всі попередні - дванадцятихвилинний спаринг! Тут екзаменованих спочатку спаринг один з одним. Але якщо раптом інструкторові здасться, що бійці стають «неактивними», прозвучить коротка команда і на кожного з кандидатів обрушиться град ударів від «краповиків» - тепер кожному з них належить бій з спецназовцем, вже заслужив свій бере. І якщо самі кандидати вже ледве тримаються на ногах, то все «краповиків» свіженькі і періодично змінюються. Щоб зрозуміти, що таке «спецназівець-краповиків в бою», досить уявити собі страшну бойову машину, з боку якої щомиті вилітають пудові кулаки і виблискують п'яти! Такого не показують навіть по телевізору - чемпіонати UFC з боїв без правил просто поруч не стояли !!! Для «інструкторів» цей спаринг - не менш відповідальний етап - не можна робити поблажок, проявляти слабкість або жалість і, звичайно, не можна програти, інакше можуть зняти бере. Однак головне тут - не забити людини до смерті, а підвести його «до межі», за якою вже не залишається сил, а потім змусити схопитися і знову продовжувати бій! Для випробуваного головне - протриматися до кінця і при цьому ще періодично атакувати, а не просто «відсиджуватися в обороні».


Бере!
По завершенні всіх випробувань організовується загальне побудова, на якому кожному пройшов іспит в урочистій обстановці вручається краповий берет. Недавній кандидат знімає свій статутний головний убір, схиляє одне коліно, цілує бере, надягає його і карбованим голосом рапортує: «Служу Російської Федерації і спецназу !!!» Тепер він - еліта спецназу!


офіційно
Крапові берети - так часто узагальнено називають спецназ внутрішніх військ. Але не кожного потрапив в спецназ можна величати «краповиків».
Краповий берет - формений головний убір частин і підрозділів спеціального призначення. Право на його носіння мають спецназівці, які успішно пройшли кваліфікаційні випробування. У Росії традиція «здачі на краповий берет» існує в частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ (ВВ), загонах міліції спеціального призначення (ЗМСП) МВС, загонах спецназу Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Міністерства юстиції РФ. Краповий берет може бути вручений не тільки за успішну здачу іспиту, а й за мужність і відвагу, проявлені при виконанні військового обов'язку в ході бойових дій і спеціальних операцій, а також за особливі заслуги в справі розвитку підрозділів і частин спеціального призначення. Краповий берет - щось більше, ніж просто головний убір, - це відмітний знак, що зараховує його власника до еліти спецназу. Його власнику не роблять надбавок до зарплати, його не підвищують у званні, не переводять в окремий підрозділ. Але він завжди на передовій: він першим входить в бій, веде штурмову групу, подає приклад товаришам. Володіти краповим беретом - значить взяти на себе величезну відповідальність, у всьому бути прикладом: і в бою, і в мирному житті. Саме тому за вчинки, що дискредитують звання спецназівця, військовослужбовець може бути позбавлений права носіння крапового берета. Рішення про присвоєння або про позбавлення крапового берета приймається Радою крапових беретів. Іспит проходять не більше 30 відсотків кандидатів, які виходять на старт ... Краповий берет носять з нахилом на ліве вухо. Крутизна полягає в тому, щоб бере був якомога більш вицвілий, адже спецназівці носять саме той бере, який їм вручили. Тому чим «потертості» бере - тим досвідченіше його володар.


Цілі і завдання
Головне завдання іспиту - визначити кращих з кращих. Але у іспиту є і ще одна важлива мета - навчити спецназівців працювати на межі можливостей. Коли фізичні сили відмовляють, допомагає сила духу! Для еліти спецназу не повинно бути слова «неможливо»! Іспит на краповий берет максимально наближений до умов, в яких доводиться працювати підрозділам спецназу внутрішніх військ - бійці тижнями ходять по горах з десятками кілограмів зброї і амуніції, беруть участь в запеклих боях, виносячи з поля бою своїх поранених товаришів! Завдання випробувань - показати бійцям, з чим їм доведеться зіткнутися в реальному бою, щоб вони знали, на що здатні.


Відмова від претензій
Перед іспитом кожен кандидат в обов'язковому порядку підписує відмову від усіх претензій на випадок його поранення, захворювання або смерті в процесі здачі на бере.


Як можна провалити іспит
Чи не вклався за часом виконання тієї чи іншої вправи - до побачення! Виконав вправу неправильно або з помилками - до побачення! Заклинило автомат - до побачення! Пасивно поводишся під час спарингу - до побачення! Досить, здавалося б, незначної помилки або неточності, і все - кандидат відправляється на перездачу! Тому що в реальному бою ніхто позичені і поблажок робити не буде.


Де, як і коли проходить
У 2008 році міністр внутрішніх справ затвердив нові правила проведення випробувань на право носіння крапового берета. Нововведення торкнулися в основному організації самого іспиту. Тепер він проводиться два рази на рік на базі одного з навчальних центрів підготовки спецназу внутрішніх військ, куди з усіх регіонів країни, де дислоковані загони спеціального призначення, прибувають спецназівці, які пройшли на місцях попередній відбір, не менше жорсткий, ніж сам фінальний іспит. Відмінності його тільки в тривалості фінального спарингу, який на попередньому іспиті триває не 12, а 9 хвилин !!! Як правило, сам іспит триває 4-6 годин. До 2008 року у виняткових випадках проведення іспиту дозволялося в місці тимчасової дислокації загонів, тому періодично бійцям доводилося здавати на бере прямо в «гарячих точках».


Сильні тілом і духом!
Разом з молодими бійцями за маршрутом іспиту біжать «інструктори» - спецназівці, які вже пройшли іспит і отримали свій краповий берет. Вони періодично влаштовують «психологічні атаки», мета яких - відсіяти психологічно нестійких бійців. Наприклад, поряд з знесилено бійцем сідає інструктор і по-дружньому каже: «Хлопець, так плюнь ти. Кінчай віджиматися, в душ краще сходи, чайку попей », - боєць з останніх сил намагається встати. Інструктор продовжує «тиснути»: «Та навіщо тобі цей бере щось?» - у хлопця в очах розгорається пожежа, і він оглушливо репетує: «Носити буду!» Або, наприклад, під час спарингу до впав бійцеві підбігає інструктор і питає: « поранений, встати можеш? »- слід короткий відповідь:« Можу ... »Інструктор змінюється в обличчі і оглушливо репетує:« Тоді чого розлігся? Встати !!! »


Підготовка до іспиту
Перш ніж бути допущеним до іспиту на краповий берет, всі кандидати проходять курс попередньої підготовки, а перед іспитом на бере здають попередній тест, який потрібен для того, щоб відразу відсіяти тих, хто «загнеться» на перших хвилинах марш-кидка або не витримає і пари ударів в спарингу.


Історія
Вперше як формений головний убір спецназу ВВ МВС СРСР краповий берет був прийнятий в 1979 році в 9-й навчальній роті спеціального призначення (УРКН) 3-го батальйону 2-го полку ОМСДОН (дивізії ім. Ф. Дзержинського). На самому початку краповий берет був просто відмітним знаком спецназу внутрішніх військ. Бійці надягали його тільки під час парадів або показових виступів, щоб відрізнятися від морпіхів або десантури. Однак в 1988 році родоначальник традиції здачі на бере і командир загону спеціального призначення «Витязь» Сергій Лисюк запропонував керівництву ВВ ввести традицію здачі на бере. На цю думку його наштовхнув прочитання книги Міклоша Сабо «Команда« Альфа »про підготовку бійців сил спеціального призначення США - знаменитих« зелених беретів ». Спочатку, правда, іспит на краповий берет проводився напівлегально, і ця ідея не знайшла відгуку в серцях керівництва, проте пізніше, коли «краповиків» зарекомендували себе відмінними воїнами, традиція здачі на бере була офіційно узаконена, і зараз «Положення« Про кваліфікаційних випробуваннях військовослужбовців на право носіння крапового берета »є додатком до бойової підготовки підрозділів спеціального призначення внутрішніх військ МВС Росії. Сьогодні спецназ внутрішніх військ - це 15 загонів спеціального призначення, кожен з яких неодноразово виконував завдання на Північному Кавказі.


Операції, в яких брали участь «крапові берети»
Спецназ ВВ пройшов обидві чеченських кампанії, Дагестан, Кизляр і Первомайське, Буденновск ... У двох найбільших контртерористичних спецопераціях сучасної історії - штурмі театрального будівлі на Дубровці, де йшов мюзикл «Норд - Ост», і школи в Беслані бійці спецназу ВВ також зіграли свою важливу роль .


зарубіжний досвід
Незважаючи на те, що іспит на краповий берет з'явився з оглядкою на зарубіжних колег - зелених беретів - в Росії вимоги для отримання заповітної святині набагато жорсткіші, ніж, скажімо, у тих же американців. Для попереднього зарахування, наприклад, у військово-морський спецназ - SEAL - потрібно виконати не найскладніший комплекс фізичних вправ, який без особливих проблем здав би будь-який студент військового вузу в Росії. У нас, як ви знаєте, все набагато крутіше ...


Найвідоміші формені головні убори
Краповий берет - не єдиний формений головний убір, який став ім'ям власним. «Зелені кашкети» у прикордонників, морську піхоту кличуть «чорними беретами». Із зарубіжних підрозділів першість у «зелених беретів» - мода «на спецназ» пішла саме з них, не без допомоги голлівудських блокбастерів. Не варто забувати і «блакитні каски» - інтернаціональні миротворчі війська - кислотний колір касок і особливий статус їх носіїв працює краще будь-якої реклами.

chaso.ru

Додати коментар

Інструктор продовжує «тиснути»: «Та навіщо тобі цей бере щось?
» Або, наприклад, під час спарингу до впав бійцеві підбігає інструктор і питає: « поранений, встати можеш?
»Інструктор змінюється в обличчі і оглушливо репетує:« Тоді чого розлігся?