Полезные материалы

Брати грають в футбол один проти одного

  1. Коло Туре ( «Ліверпуль», зліва на фото) vs Яя Туре ( "Манчестер Сіті")
  2. Андре Айю ( "Суонсі", зліва) vs Джордан Айю ( «Астон Вілла»)
  3. Кевін-Прінс Боатенг (Гана, зліва) vs Джером Боатенг (Німеччина)
  4. Ларс Бендер ( «Байєр», зліва) vs Свен Бендер ( «Боруссія» Д)
  5. Люк де Йонг (тоді - «Твенте», зліва) vs Сім Де Йонг (тоді - «Аякс»)
  6. Габріель Міліто ( «Барселона», праворуч) vs Дієго Міліто ( «Інтер»)
  7. Хаміт Алтинтоп ( «Баварія», зліва) vs Халіл Алтинтоп ( «Шальке»)
  8. Бенуа Шейру ( «Осер», зліва) vs Брюно Шейру ( «Ренн»)
  9. Гарі Невілл ( «МЮ», зліва) vs Філ Невілл ( «Евертон»)
  10. Ріо Фердинанд ( «МЮ», праворуч) vs Антон Фердинанд ( «Вест Хем»)
  11. Фабіо Каннаваро ( «Парма», праворуч) vs Паоло Каннаваро ( «Наполі»)
  12. Роналд Куман ( «Фейєноорд», праворуч) vs Ервін Куман ( «Гронінген»)
  13. Джузеппе Барезі ( «Інтер», зліва) vs Франко Барезі ( «Мілан»)
  14. Михайло Кержаков ( «Волга» НН, зліва) vs Олександр Кержаков ( «Зеніт»)
  15. Дмитро Комбаров ( «Спартак», зліва) vs Кирило Комбаров ( «Торпедо»)

В кінці лютого «Манчестер Сіті» і «Ліверпуль» билися на «Уемблі» за перший трофей англійської сезону - Кубок ліги. В середині першого тайму Юрген Клопп і лікарям «Ліверпуля» довелося вмовляти захисника Мамаду Сако покинути поле: той отримав травму голови, рвався грати далі і почав плакати і кидатися пляшками, коли його все ж замінили з обережності. На поле вискочив Коло Туре, і у матчі з'явилася нова інтрига: Коло належало битися з братом Яя.

Коли брати грають за одну команду, це просто цікаво. Коли вони грають за різні, стикаються на поле і фотографи встигають зловити момент, виходять рідкісні, драматичні і іноді історичні сімейні фото. Наприклад, ось такі.

Коло Туре ( «Ліверпуль», зліва на фото) vs Яя Туре ( "Манчестер Сіті")

Коло Туре ( «Ліверпуль», зліва на фото) vs Яя Туре ( Манчестер Сіті)

Коло старше на 2 роки, обидва починали на батьківщині в клубі «АСЕК Мімозас», а на початку 2000-х зірвалися в Європу. Захисник Коло Туре відразу потрапив в «Арсенал» в один з кращих моментів в його історії і став частиною непереможної команди, а півзахисник Яя пробирався в топ-клуби і топ-чемпіонати через «Беверен», донецький «Металург», «Олімпіакос» і « Монако ». Знамениті матчі «Барселони» і «Арсеналу» пройшли без зіткнення братів, які в 2010-му зустрілися в «Ман Сіті» і незабаром виграли з ним АПЛ. У 2013-му постарілий Коло пішов в «Ліверпуль», і брати вперше опинилися в одній лізі, але в різних командах. Основним захисником мерсисайдського клубу Коло не став, але пару раз на поле з братом зустрівся. Останній раз - минулого місяця на «Уемблі».

Андре Айю ( "Суонсі", зліва) vs Джордан Айю ( «Астон Вілла»)

Андре Айю ( Суонсі, зліва) vs Джордан Айю ( «Астон Вілла»)

Троє синів знаменитого в 90-х ганського півзахисника Абеді Пеле стали професійними футболістами, а двоє з них - Андре і Джордан - відомими професійними футболістами. Між ними, як і у Туре, різниця в 2 роки (Андре зараз 26, Джордану - 24), в дорослому футболі їх вперше помітили в «Марселі», з яким батько колись вигравав першу в історії Ліги чемпіонів. Обидва брата можуть зіграти на будь-якій позиції в групі атаці, Андре здається трохи більш талановитим, він так і грав в «Марселі» до минулого літа. Джордан в 2014-му пішов на сезон в «Лор'ян», а перед початком нинішнього сезону Айю синхронно переїхали до Англії. Андре безкоштовно перейшов в «Суонсі» і почав так здорово, що отримав приз кращому гравцеві ліги в серпні, але потім разом з командою злегка засумував. Джордану пощастило менше - «Астон Вілла» виявилася безнадійною, Айю там найчастіше виглядає краще за інших, але наступного літа йому, мабуть, знову доведеться міняти команду. А цієї осені брати зустрілися на полі. «Суонсі» виграв в Бірмінгемі 2: 1, а Андре і Джордан забили по голу.

Кевін-Прінс Боатенг (Гана, зліва) vs Джером Боатенг (Німеччина)

Кевін-Прінс Боатенг (Гана, зліва) vs Джером Боатенг (Німеччина)

Унікальні хлопці: давно грають не тільки за різні клуби, а й за різні збірні. Брати вони, правда, тільки по батькові, народилися в Берліні, починали в «Герті», а потім розійшлися. Кевіну-Прінс, атакуючому півзахиснику, зараз 29 і дуже схоже, що багатовимірний талант свій він так і не реалізує. Боатенга минулої весни фактично вигнали з «Шальке», півроку він не грав, а зараз намагається рятувати кар'єру в «Мілані», де, мабуть, і провів колись свої кращі роки. А ось у молодшого Боатенга все вийшло набагато вдаліше: він став основним захисником «Баварії» і збірної Німеччини і до 27 років виграв Бундеслігу, Лігу чемпіонів і чемпіонат світу. Кевін-Прінс вибрав Гану, і так вже вийшло, що на двох чемпіонатах світу поспіль (2010 і 2014) брати зіграли один проти одного. Обидва рази Гана та Німеччина зіткнулися на груповому етапі, в 2010-му німці перемогли 1: 0, а в 2014-му (на фото) була ефектна нічия 2: 2.

Ларс Бендер ( «Байєр», зліва) vs Свен Бендер ( «Боруссія» Д)

Ларс Бендер ( «Байєр», зліва) vs Свен Бендер ( «Боруссія» Д)

Ті, хто в останні 5 років не дуже уважно стежать за бундеслігою, цілком можуть їх плутати. Брати-близнюки, обидва центральні півзахисники, обидва грали за збірну Німеччини. Починали в «Мюнхені 1860", потім Свен поїхав в Дортмунд, а Ларс - в Леверкузен. Трофеїв побільше у Свена, але за збірну частіше грав Ларс, який тільки через отриману в останній момент травми не поїхав на ЧС-2014.

Люк де Йонг (тоді - «Твенте», зліва) vs Сім Де Йонг (тоді - «Аякс»)

Люк де Йонг (тоді - «Твенте», зліва) vs Сім Де Йонг (тоді - «Аякс»)

Брати з дитинства не грали одночасно за один і той же клуб (хоча в резюме обох немає добру проник «Ньюкасл»), але при цьому не раз вигравали чемпіонат Голландії, Сим - з «Аяксом», Люк - з «Твенте» і ПСВ . Обидва форварди, Сим довгий час котирувався вище, але останні 2 роки він втратив, перейшовши в «Ньюкасл»: майже весь минулий сезон пропустив через травми, а в цьому так поки і не зміг пробитися в основу. У Люка була схожа історія в Менхенгладбаха, але він дуже вдало повернувся в Голландію і зараз знову забиває постійно і тягне ПСВ до нового чемпіонства і в плей-офф ЛЧ (правда, перший матч з «Атлетіко» пропустив через дискваліфікацію). У де Йонг теж різниця в 2 роки: Сіму зараз 27, Люку - 25.

Габріель Міліто ( «Барселона», праворуч) vs Дієго Міліто ( «Інтер»)

Габріель Міліто ( «Барселона», праворуч) vs Дієго Міліто ( «Інтер»)

Ці брати точно звикли грати один проти одного: Габріель - захисник, Дієго - форвард, Габріель починав в «Індепендьєнте», Дієго - в «Расінгу», ворога «Індепендьєнте». На якийсь час в середині 2000-х брати зустрілися в іспанській «Сарагосі», але потім знову розбіглися: Габріель перейшов відразу в «Барселону», а Дієго, який на рік страше брата, поїхав в Італію. Потім сталося ще багато цікавого, а в 2010-му брати зустрілися в півфіналі Ліги чемпіонів (на фото). «Інтер» Моурінью тоді обіграв «Барселону» Гвардіоли, а Дієго Міліто забив гол, який виявився в результаті вирішальним. Кар'єра Габріеля потім різко пішла на спад, в 2012-му він взагалі закінчив грати і став тренером, а 36-річний Дієго грає до сих пір - за рідний «Расинг».

Дієго Міліто і ще 25 зірок, які виступали за «Сарагосу»

Хаміт Алтинтоп ( «Баварія», зліва) vs Халіл Алтинтоп ( «Шальке»)

Хаміт Алтинтоп ( «Баварія», зліва) vs Халіл Алтинтоп ( «Шальке»)

Знову близнюки. Турки, мусульмани, які народилися в Гельзенкірхені і в середині нульових ненадовго перетнулися саме в «Шальке». Кар'єра Хаміта, універсального півзахисника, який може зіграти де завгодно, вийшла явно багатший: він пограв і за «Баварію», і за мадридський «Реал», хоча суперзіркою і не був. Халіл - атакуючий півзахисник, майже всю кар'єру провів в бундеслізі, в основному в не найсильніших клубах. Зараз братам по 33, Хаміт вже 4 роки грає за «Галатасарай», а Халіл давно в «Аугсбурзі».

Бенуа Шейру ( «Осер», зліва) vs Брюно Шейру ( «Ренн»)

Бенуа Шейру ( «Осер», зліва) vs Брюно Шейру ( «Ренн»)

Трохи менш відомі брати - для тих, хто не особливо захоплений французької лігою 1. Починали обидва в «Ліллі», потім Брюно поїхав в «Ліверпуль» і одночасно потрапив до збірної Франції, але загроз стати зіркою так і не виконав. Повернувся, пограв за «Ренн», з'їздив на Кіпр і в 2012-му закінчив в «Нанті». Бенуа же все ще грає - в МЛС за «Торонто». Він теж півзахисник, на 3 роки молодший Брюно (зараз йому 34), і кар'єра його пройшла більш рівно. 7 років Бенуа Шейру грав за «Марсель», встиг стати з ним чемпіоном і тричі потрапляв в символічну збірну сезону в лізі 1.

Гарі Невілл ( «МЮ», зліва) vs Філ Невілл ( «Евертон»)

Гарі Невілл ( «МЮ», зліва) vs Філ Невілл ( «Евертон»)

А цих братів знають всі. Гарі всю кар'єру провів в «МЮ», а Філ свою майже попалам поділив між «МЮ» і «Евертоном». Зараз вони разом намагаються тренувати «Валенсію». Гарі старше на 2 роки, йому недавно виповнився 41 рік.

Ріо Фердинанд ( «МЮ», праворуч) vs Антон Фердинанд ( «Вест Хем»)

Ріо Фердинанд ( «МЮ», праворуч) vs Антон Фердинанд ( «Вест Хем»)

В середині 2000-х намагалися жартувати про те, що Ріо Фердинанд не тільки не найкращий центральний захисник в світі, але і не найкращий центральний захисник в сім'ї. Жили, втім, ці жарти недовго: Ріо залишився одним з кращих захисників в історії АПЛ, а кар'єра Антона видатної так і не вийшла. Після «Вест Хема» він пограв за «Сандерленд» і «КПР», їздив в Труц і намагався виїхати до Таїланду, а зараз грає в Чемпіоншипі за «Редінг» (йому досі 31, він на 6.5 років молодше брата). В останні 5 років Антон запам'ятався в основному сваркою і довгою тяганиною з Джоном Террі.

Фабіо Каннаваро ( «Парма», праворуч) vs Паоло Каннаваро ( «Наполі»)

Фабіо Каннаваро ( «Парма», праворуч) vs Паоло Каннаваро ( «Наполі»)

Ще одна пара братів - центральних захисників із солідною різницею у віці і досягненнях. Обидва в різні роки починали в «Наполі», потім перейшли в «Парму», а вперше зустрілися в кінці 90-х, коли молодший ще був в «Наполі», а старший - ще в «Пармі». Що було потім з Фабіо, все знають, а Паоло в 2006-му повернувся в «Наполі» і досі грає за «Сассуоло». Йому в цьому році буде 35, Фабіо - 43.

Роналд Куман ( «Фейєноорд», праворуч) vs Ервін Куман ( «Гронінген»)

Роналд Куман ( «Фейєноорд», праворуч) vs Ервін Куман ( «Гронінген»)

Одні з найбільш знаменитих братів в історії голландського футболу. Чемпіони Європи-тисяча дев'ятсот вісімдесят вісім. Фотокамера зловила їх в середині 90-х вже на заході кар'єри, коли півзахисник Ервін приїхав догравати в рідній для обох «Гронінген», а захисник Роналд з «Барселони» перейшов в «Фейєноорд». Зараз вони разом тренують «Саутгемптон», Роналд молодше на 2 роки, але головний тут саме він.

Джузеппе Барезі ( «Інтер», зліва) vs Франко Барезі ( «Мілан»)

Джузеппе Барезі ( «Інтер», зліва) vs Франко Барезі ( «Мілан»)

Класичний приклад, як брати стають суперниками на полі. Франко колись в дитинстві не взяли в «Інтер», він виявився в «Мілані» і став його легендою, провівши тут всю кар'єру. Джузеппе, який старше на 2 роки, майже всю кар'єру провів в «Інтері», так що на полі вони незліченну кількість разів зустрічалися в одному з найзнаменитіших дербі Європи.

У російському футболі відомих братів теж багато, а ось влучних фотографів набагато менше. Так що всього 2 прикладу.

Михайло Кержаков ( «Волга» НН, зліва) vs Олександр Кержаков ( «Зеніт»)

Михайло Кержаков ( «Волга» НН, зліва) vs Олександр Кержаков ( «Зеніт»)

Олександр ще й забивав брату .

Дмитро Комбаров ( «Спартак», зліва) vs Кирило Комбаров ( «Торпедо»)

Дмитро Комбаров ( «Спартак», зліва) vs Кирило Комбаров ( «Торпедо»)

До 2014-го близнюки весь час грали за одну команду, але тут Кирило пішов в оренду в «Торпедо» і стала можлива така фотографія.

Бонус. У грудні 2014 року в матчі-відповіді фіналу чемпіонату Еквадору півзахисник місцевої «Барселони» Алекс Боланьос на 10-й хвилині зробив ось це і був видалений з поля:

Нічого зовсім особливого, тільки постраждалим був рідний брат Алекса Боланьоса Міллер, нападник «Емелека». Першу жовту Алекс теж заробив на ньому і стверджував потім, що це була симуляція. Ну а Міллер в цьому матчі забив 2 м'ячі, «Емелек» виграв 3: 0 і став чемпіоном.

фото: REUTERS / Mike Blake; Gettyimages.ru / Clive Brunskill; Global Look Press / Imago sportfotodienst; Gettyimages.ru / Dennis Grombkowski / Bongarts; REUTERS / Alexandra Beier, Albert Gea, Phil Noble; Gettyimages.ru / Phil Cole; staderennais.com ; telegraaf.nl / Hans van Tilburg; feyenoord.nl ; it.wikipedia.org ; retenews24.it/ ; РІА Новини / В'ячеслав Євдокимов, Василь Пономарьов / ФК «Торпедо»