Полезные материалы

Чи беруть в армію з грижею хребта: особливості призову ...

  1. Причини розвитку захворювання
  2. Існуючі види дегенеративної патології
  3. Ускладнення, при яких служба заборонена
  4. Коли дозволено служити Батьківщині?
  5. Військово-лікарська комісія: які документи слід надати пацієнту з даним захворюванням

Міжхребцева грижа є серйозним захворюванням і ви повинні знати про даної патології

Міжхребцева грижа хребта є захворюванням сучасності. Дегенеративну патологію все частіше виявляють серед молодого покоління. Дане захворювання є небезпечним для організму. З чим пов'язане виникнення випинання міжхребцевого диска? Чи беруть в армію з грижею хребта? У цій статті ви знайдете відповіді на дані питання.

Причини розвитку захворювання

Міжхребцевої грижею називають патологію, що виникає в результаті зсуву пошкодженого міжхребцевого диска з виходом пульпозного ядра за межі кордонів. Ризик виникнення захворювання підвищений у наступній категорії хлопців:

  • зловживають курінням і алкоголем, в результаті чого до тканин хребта надходить недостатня кількість поживних речовин, відбувається руйнування сегментів;
  • сидячий спосіб життя (нинішня молодь все частіше сидить біля комп'ютерів, боячись вийти на вулицю або відвідати тренажерний зал);
  • занадто сильне навантаження в залі, як бачите, цей спосіб життя теж не призведе до хорошого, слід контролювати навантаження і не допускати підняття великих вантажів, намагаючись обігнати суперника або покрасуватися;
  • силові види спорту.

Багато молоді хлопці страждають ожирінням. Зайва вага з'являється через неправильне харчування, вживання фаст-фуду, гострих, жирних і копчених продуктів. Плюс підвищений ризик ожиріння пов'язаний з сидячою роботою. Поєднання поганого харчування і сидячого способу життя згубно позначається на здоров'ї всього організму, в першу чергу страждає хребет. До внутрішніх причин розвитку міжхребцевої грижі відносять спадкові зміни, порушення метаболізму, патології сполучної тканини. До випинання міжхребцевого диска призводять травматичні ушкодження хребетного стовпа, які відбуваються при аваріях, падіннях, переломах, хронічні травматичні фактори, наприклад, неправильна постава.

Існуючі види дегенеративної патології

У сучасному світі це захворювання проявляється все частіше

З міжхребцевої грижею стали все частіше звертатися до медичних установ. Своєчасно надану лікування і дотримання профілактичних заходів позбавить від дегенеративної патології, тоді молодого хлопця допустять до військової служби. Існує два види хребетних гриж:

  • випинання міжхребцевого диска;
  • грижа Шморля.

Грижа Шморля - це вдавлення тканин міжхребцевого диска в губчасту речовину тіла хребця. Дане захворювання важко виявити, тому що патологія тривалий час не проявляється через відсутність в губчастої кістки кровоносних судин і нервових корінців. Часто грижа Шморля виявляється при рентгенологічному дослідженні хребта по абсолютно іншої причини. Відповідно, пізніше прийняття терапевтичних заходів може не подіяти на захворювання. Лікарям доводиться проводити оперативне втручання.

Хребетна грижа викликає хворобливість навіть на стадії протрузии. Її швидко виявляють, проводять лікування. Однак, іноді захворювання може рецидивувати. Юнакові дають відстрочку або допускають служити Батьківщині? Давайте детальніше розберемося в цьому питанні.

Ускладнення, при яких служба заборонена

При грижі поперекового відділу хребта (грудного, шийного) на стадії часткового пролапсу, коли випинання міжхребцевого диска супроводжується порушенням кровообігу, набряком нервового корінця, від служби можуть відсторонити. Захворювання має властивість повільно прогресувати. Від постійних навантажень призовник відчувати сильні болі, згодом з'явиться оніміння кінцівок. Юнак не відразу зрозуміє, що грижа почала прогресувати. При частковому пролапсе розміри випинання досягають 10 мм в діаметрі, істотно ускладнюючи життя пацієнта. Зрозуміло, ВВК (військово-лікарська комісія) не допустить хлопця служити в армії. Призовник отримає відстрочку. Відстрочка дається на період лікування захворювання з подальшим відновленням функцій.

Своєчасне лікування часткового пролапсу дозволить уникнути розвитку захворювання, можливо позбутися від захворювання назавжди. Тоді хлопцеві дозволять служити, але доведеться пройти комісію, обійти відповідних лікарів, щоб комісія переконалася в придатності призовника. Якщо ж захворювання вже лікували, а грижа знову з'явилася, служба в армії заборонена. Крім того, від армії звільняють при наявності наступних показань:

  • випадання фрагментів пульпозного ядра за межі диска з подальшим зміщенням шматочків;
  • порушення функціонування хребетного стовпа;
  • відсутність сухожильного рефлексу;
  • знижена чутливість м'яких тканин;
  • параліч повний або частковий.

Захворювання на останній стадії, коли розміри грижового освіти перевищують 8-12 мм лікується хірургічним шляхом. Однак, проведена операція не гарантує повного зцілення. Найімовірніше, функціонування хребта не буде повністю відновлено, а значить, в армію не візьмуть.

Коли дозволено служити Батьківщині?

Коли випинання міжхребцевого диска відбувається без розриву фіброзного кільця, тобто знаходиться на стадії протрузии, в армію можуть взяти тільки після проходження курсу лікування. Призовнику дають відстрочку, він лікується, потім проходить медичну комісію заново. Служити при грижі хребта допускають, якщо розміри грижового освіти почали зменшуватися. Для цього слід пройти курс лікування знеболюючими препаратами, приймати кошти регенерирующие хрящові тканини, що знімають м'язові спазми.

Обов'язковою є витягування хребта. Тракция звільняє нервові корінці, болі проходять, симптоматика захворювання зменшується. Рекомендується ходити на голковколювання, скористатися гірудотерапію, відвідувати масажі і мануального терапевта. Після чергового проходження медичного огляду, лікарі в військкоматі оцінюють наскільки покращився стан хлопця, чи зможе він винести фізичні навантаження, чи не погіршиться перебіг захворювання.

При необхідності військова комісія направить хлопця зробити магнітно-резонансну томографію або комп'ютерну, зробити рентген. Від рішення медичного персоналу залежить подальша доля новобранця. Неправильне рішення може привести хлопця до інвалідності, якщо грижа рецидивує.

Військово-лікарська комісія: які документи слід надати пацієнту з даним захворюванням

Військово-лікарська комісія в обов'язковому порядку вимагатиме надати знімки ураженої ділянки хребетного стовпа. Обов'язково враховуються показання лікаря і укладення від нейрохірурга, хірурга, невропатолога, травматолога. Потім військово-лікарська комісія робить свій висновок. Існує п'ять категорій придатності до служби в армії:

  1. Категорія «А» означає, що молодий хлопець годен. Відсутні будь-якої патології або захворювання вилікувано і паче не рецидивировало.
  2. Категорія «Б» - частково придатний. Часткова придатність означає наявність обмежень. Під обмеженнями на увазі вибір роду військ.
  3. Категорія «В» - юнакові дозволяють служити в період конфліктів, що тягнуть за собою війну. У мирний час новобранця відправляють додому. Категорію часто дають пацієнтам з частковим пролапсом.
  4. Категорія «Г» означає тимчасове звільнення від армії. Дану категорію дають молодим хлопцям, тимчасово непридатним до служби. Під неї потрапляють юнаки недавно перенесли операцію і проходять реабілітацію, при загостренні захворювання, що характеризується погіршенням стану. Призовникам дають відстрочку. Після лікування і відновлення вони проходять переогляд.
  5. Останню категорію «Д» дають новобранцям, непридатним до служби в армії. Молоді люди, що потрапили в категорію «Д», зовсім звільняються від військової служби, не тільки в мирний час, а й в період загострення конфліктів між державами. Грижа хребта стає непереборною перешкодою для служби.

При грижі хребта в армію йти дозволяється, але спочатку потрібно пройти повний огляд і отримати дозвіл військово-лікарської комісії. При грижі Шморля служити Батьківщині можуть не взяти. Все залежить від наслідків появи патології. Найчастіше вона є вродженим захворюванням, ніяк не проявляється. Новачкам з діагнозом «грижа Шморля» присвоюється категорія придатності до служби «Б». Якщо у хлопця є обмеження рухливості хребта йому буде відмовлено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Поділитися статтею:

З чим пов'язане виникнення випинання міжхребцевого диска?
Чи беруть в армію з грижею хребта?
Юнакові дають відстрочку або допускають служити Батьківщині?
Коли дозволено служити Батьківщині?