Полезные материалы

Чи беруть в армію з грижею Шморля?

Перед тим, як відібрати молодих людей для служби в армії, призовники повинні пройти ретельну медкомісію. Під час даного заходу від лікарів не йде жодна деталь, пов'язана зі здоров'ям призовника.

Якщо мають місце серйозні відхилення, то юнакові можуть виписати довідку про те, що він не придатний для служби в армії.

Грижа Шморля - це якраз одне з захворювань, при якому можливість служби в армії піддається серйозним сумнівам.

Грижа Шморля характеризується важкими дистрофічними змінами хрящової тканини, яка зі свого нормального розташування в міжхребцевому диску переміщається безпосередньо в тіло хребта.

Це відхилення може протікати на тлі інших захворювань, пов'язаних з хребтом. Так само грижа Шморля часто з'являється як результат запущеної стадії кифоза, остеопорозу, хвороби Шейермана-Мау .

Так само грижа Шморля часто з'являється як результат запущеної стадії кифоза, остеопорозу, хвороби   Шейермана-Мау

На даний момент грижа Шморля спостерігається у рекордної кількості молодих людей.

Вся справа в тому, що більшість підлітків вважають за краще проводити вільний час, сидячи перед комп'ютером або телевізором.

Це не тільки негативно позначається на поставі, але і згодом може привести до серйозних захворювань, пов'язаних з хребтом.

Крім малоактивного способу життя, до появи грижі Шморля можуть привести надмірні фізичні навантаження.

Неакуратне, різке підняття тяжкості зазвичай провокує велике навантаження на міжхребцеві хрящі, що призводить до пошкодження їх тканини.

Ще одним фактором, що провокує появу грижі, є серйозне заняття атлетичною видом спорту.

Іноді інтенсивні фізичні навантаження порушують структуру міжхребцевих дисків, які згодом зміщуються в хребет. Тому, варто стежити за тим, щоб фізичні навантаження були помірними.

Лікарі відзначають, що у деяких пацієнтів спостерігається генетична схильність до появи грижі.

Це пов'язано з поганим обміном речовин - так як в міжхребцеві диски не поступає достатня кількість поживних мікроелементів, він не може нормально розвиватися, в результаті чого опорно-руховий апарат може залишитися неповноцінним.

В такому випадку дистрофічні зміни в хрящовій тканині хребців з'являються з великою часткою ймовірності.

Щоб зрозуміти всю небезпеку появи грижі Шморля, слід ознайомитися з симптомами, до яких вона призводить.

Небезпека захворювання полягає, в першу чергу, в тому, що грижа Шморля не проявляє себе як такими ознаками.

Тобто людині, у якого дане пошкодження хребта з'явилося відносно недавно, буде важко розпізнати його появу.

Тобто людині, у якого дане пошкодження хребта з'явилося відносно недавно, буде важко розпізнати його появу

Безсимптомний перебіг захворювання може призвести до занедбаності захворювання. Це в свою чергу може призвести до до незворотних змін в формі міжхребцевих дисків.

Грижа Шморля іноді може характеризуватися появою слабко виражених больових відчуттів в області попереку, тобто в більшій мірі присутній біль місцевого характеру.

Але, тим не менше, лікарі відзначають, що грижа Шморля може себе ніяк не проявляти. Адже, на відміну інших захворювань, пов'язаних з хребтом, дана грижа не чинить тиску на нервові закінчення, і як наслідок, м'язова слабкість виникає вкрай рідко.

До того ж, виникнення запального процесу в осередку дії хвороби малоймовірно.

Найчастіше грижа Шморля виявляється тільки в ході ретельного медичного обстеження.

Найчастіше грижа Шморля виявляється тільки в ході ретельного медичного обстеження

Діагностика захворювання передбачає проведення рентгена, на якому найчастіше грижа проявляється.

За допомогою рентгенологічних результатів лікар може не тільки сказати прогноз захворювання, а й визначити, чи можлива служба в армії з грижею Шморля на даній стадії захворювання.

З огляду на те, що це захворювання не має яскраво вираженої симптоматики, людина може і не помітити, як у нього з'явиться грижа.

Це пояснюється тим, що грижа не доставляє дискомфорту життя хворого. Саме тому в більшості випадків грижа Шморля виявляється лише після медичного обстеження.

Як було сказано вище, часто для її виявлення потрібно лише зробити рентген.

Іноді грижа Шморля може бути не розвиватися, і в даному випадку вона не представляє великої небезпеки для людини.

Але в тому випадку, якщо вона почне прогресувати, можливий ряд негативних наслідків, які позначаться на здоров'ї людини:

  • Розвиваються хвороби суглобів. На них випадає додаткове навантаження в разі поява грижі Шморля. У деяких пацієнтів спостерігається розвиток артрозу суглобів.
  • Можливо початок патологічного процесу - утворення міжхребцевої грижі. Це обумовлено тим, що з часом грижа Шморля досягає досить великих розмірів, що збільшує тиск на міжхребцеві диски. На відміну від грижі Шморля, міжхребцева грижа може принести більше проблем, так як її появу в більшості випадків вимагає швидкого хірургічного втручання.
  • Спостерігається яскраво виражені зміни щодо постави людини. Це пов'язано з тим, що найчастіше при грижі Шморля має місце інтенсивне викривлення хребта. На тлі розвитку хвороби можуть з'являтися різні форми викривлення хребта, такі як лордоз, кіфоз, і інші форми.
  • Хребет хворого стає надзвичайно схильний до до різного роду травм, переломів, і подібним механічних пошкоджень. Тому навіть незначні фізичні навантаження можуть спровокувати значні пошкодження в області хребта.

Грижа Шморля може ніяк не виявляти себе тривалий проміжок часу, але з часом її прогресування поява різноманітних симптомів неминуче.

Згодом, коли розміри грижі стають значними, вона може завдати значної дискомфорт пацієнту - при її наявності неможливі нормальні заняття спортом, так як надмірна фізична активність може спровокувати значні прогрес захворювання.

Це неоднозначне питання, на який медики не можуть дати повноцінну відповідь.

Адже грижа Шморля часто з'являється на тлі інших захворювань хребта, в залежності від ступеня яких призовник або підлягає службі в армії, чи ні.

Варто сказати, що для того щоб дати точну відповідь на це питання, призовнику слід пройти ретельний медичний огляд, в ході якого будуть виявлені всі відхилення, при яких служба в армії є неприпустимою.

Для діагностування необхідно пройти такі обстеження, як:

  • магнітно-резонансна томографія хребта;
  • рентген.

магнітно-резонансна томографія хребта;   рентген

Визначивши ступінь хвороби, лікар зможе зробити грамотний висновок.

Давайте розглянемо, в яких випадках хлопцеві не уникнути армії при грижі Шморля, і коли служба протипоказана за станом здоров'я.

Давайте розглянемо, в яких випадках хлопцеві не уникнути армії при грижі Шморля, і коли служба протипоказана за станом здоров'я

чому болить хребет і хрумтить ? Відповідь ви знайдете в нашій статті.

Які чинники провокують загострення шийно-грудного остеохондрозу? дивіться тут .

Чому свербить спина між лопатками? Читайте тут .

  • Уражено більше трьох хребців. Найчастіше при такому порушенні людина просто не зможе нормально виконувати інтенсивні фізичні навантаження, що є невід'ємною частиною служби в армії. Адже при такому порушенні спостерігається мінімальна рухливість хребта, що перешкоджає якісному виконанню всіх видів фізичних навантажень, які передбачає служба в армії.
  • Яскраво виражені больові симптоми в області попереку і хребта. Для того щоб грижа Шморля стала перешкодою для служби в армії, має бути зафіксовано як мінімум одне звернення до дільничного лікаря зі скаргами на болі, які з'являються в результаті грижі Шморля. При цьому лікар повинен в такому випадку діагностувати початок патологічного процесу, який є передвісником освіти грижі.
  • Зміна структури і форми хребта. Наприклад, якщо грижа Шморля спостерігається на тлі кифоза, лордозу, або іншої форми викривлення хребта, то служба в армії протипоказана.
  • Наявність артриту або остеохондрозу. Лікарі відзначають, що дані хвороби часто спостерігаються в поєднанні з прогресуванням грижі. Вони заважають нормальній життєдіяльності і виконання всіх фізичних вправ, які необхідно робити в армії.

Вони заважають нормальній життєдіяльності і виконання всіх фізичних вправ, які необхідно робити в армії

Ми бачимо, що в армії не можна служити тільки при явному дискомфорті при наявності грижі Шморля.

Перед тим, як винести остаточний вердикт, лікарі проводять медичний консиліум, в ході якого зважують всі «за» і «проти» служби в армії даної людини.

Звичайно, ретельний медичний огляд є невід'ємною частиною перед консиліумом.

У разі, якщо молода людина не відчуває ніяких больових відчуттів в області спини, тобто грижа його не турбує, служба в армії дозволяється.

Відсутність симптомів говорить про те, що грижа не прогресує, а значить, необхідність її лікування відпадає сама собою.

До того ж, якщо на тлі появи грижі не є інші захворювання хребта, то для призовника немає ніяких протипоказань для служби в армії.

Які чинники провокують загострення шийно-грудного остеохондрозу?
Чому свербить спина між лопатками?