Полезные материалы

Трохи сонця в наше життя. Як краповий берет розвиває в Білорусі найсексуальніший вид спорту

Ви здивуєтеся, але в Білорусі є пляжний теніс європейського рівня, а грати в нього перестають, лише коли сніг щільно вкриває пісок. Суворі звичаї вітчизняних пляжників обумовлені ще і тим, що голова національної федерації Ігор Лахвичі є краповим беретом, чимало років прослужили в спецпідрозділі "Алмаз".
Перевірений спецназівець розповів про те, як несподівано виявився в одному з найсексуальніших видів спорту і чому пляжні види згодом витіснять зальних побратимів.

Після відходу з "Алмаза" працював в Президентському спортивному клубі, будував тенісний центр на вулиці Кольцова. А так як я завжди був спортивним хлопцем, то не забував про тренування, які починалися о 7 ранку. Якось поруч займався один литовець. Познайомилися. Одного разу він запропонував: "Слухай, скоро в Паланзі буде турнір з пляжного тенісу, хочеш зі мною в парі зіграти?" Природно, я цієї пропозиції був вражений: "Пляжний теніс? Що це ще за дурниця? Як взагалі можна грати в теніс на піску?" Але він мене обнадіяв: "У тебе чудова подача, потужний смеш, а більше нічого в цьому виді і не треба".
Я людина по натурі ризиковий, тому вирішив спробувати. Зіграли, до речі, вдало. А потім 3 рази на тиждень їздив на тренування в Литву, тому що в цій країні пляжний теніс мав свої традиції і вистачало досвідчених майстрів. Взагалі тенісист легко адаптується в "Палажка" - там же йде гра з літа, звикаєш дуже швидко. Людина вже з другої-третьої тренування може починати грати на рахунок. У тенісі таке просто неможливо.


Кохання з першого погляду?

Пляжні види спорту мають властивість відразу западати в душу. Цей феномен пояснюю просто - наш організм вічно вирішує одну і ту ж проблему. З одного боку, прагне фізичного навантаження, а з іншого - не хоче отримати травму. Зв'язки, коліна, стопа, хребет - будь ігровики розповість вам, як багато пошкоджень несе тверде покриття. А в "Палажка" твоє тіло співає. Навіть при самому фантастичному кульбіт ти приземляєшся в пісок - м'який і теплий. Травм немає в принципі!



Ще один плюс - засмаглі і красиві тіла спортсменів і спортсменок.

"

Палажка "дуже здорово сушить фігуру. По-іншому і бути не може, бігаєш-то в піску. Та й атмосфера турнірів налаштовує на позитивний лад. Музика, сонце, натовпи людей ... Уболівальники весь час фотографують - зрозуміло, здебільшого дівчат. У них дійсно дуже красиві і сексуальні фігури, виточені піском і сонцем до досконалості.




Хто світові лідери в Палажка?

Італійці, бразильці, іспанці - як правило, це країни, де є пляжі і море, де можна тренуватися цілий рік. Але про білорусів вони вже добре знають, якщо ми і програємо, то в дуже впертій боротьбі. Наші козирі - хороша фізична підготовка і небажання поступатися.



Пам'ятається, колись Білорусь в пляжному тенісі представляли Наташа Звєрєва і Оля Барабанщикова.

Так, вони мали успішний досвід турнірів, і я запросив їх взяти участь в чемпіонаті світу-2014. Дівчата дуже допомогли, в командному турнірі білоруська збірна посіла 16 місце з 32. Турнір проводила міжнародна федерація тенісу (ITF), яка, до речі, вельми активно взялася за розвиток пляжного тенісу після того, коли побачила, що турніри набувають все більшої популярності.

До них розвитком виду займалася міжнародна федерація пляжного тенісу (IFBT). Само собою, у них розвинувся конфлікт, але сторони прийшли до компромісу, і тепер кожна федерація проводить свій чемпіонат.
У 2015 році в Барселоні на командному чемпіонаті світу під прапором IBFT збірна Білорусі в складі беззмінного капітана команди Анастасії Зваріко, Олі Бірук, Олі Предущенко, Ігоря Лахвичі, Едуарда Бескостого і Олега Шіле посіла друге місце. Тільки в фіналі ми поступилися збірній Італії. Це був наш найбільший успіх за всю недовгу історію вітчизняного пляжного тенісу.
Наступного року наші Олі пішли в декрет і в команду довелося набирати нових, зовсім юних дівчат. Тому в 2017-му ми зайняли 24-е місце.
Зате в нашому активі вже п'яте місце на юніорському командному чемпіонаті світу (U-14), а в "личку" на аналогічному турнірі серед дівчат до 18 років Майя Пугачова в парі з росіянкою взяла бронзу.
Але ми не тільки граємо, проводимо і міжнародні турніри в Білорусі. Уже 14 турнірів провели, в яких брало участь більше 500 спортсменів з 8 країн.

Неолімпійські види спорту зазвичай скаржаться на брак грошей і уваги з боку держави.

Крапові берети ніколи не скаржаться :). Свої проблеми вирішуємо самі. Знаходимо друзів, спонсорів, але частіше за все їздимо на турніри за свій рахунок. Це щастя всіх молодих країнах, що розвиваються видів - в них вірять тільки ті, хто їх культивує. Мене надихає приклад пляжного волейболу - в нього теж ніхто не вірив, а зараз це один з найбільш глядабельних олімпійських видів спорту.



Як до вас ставляться колеги з великого тенісу?

Із задоволенням приходять на тренування ті ж Віка Азаренко і Оля Говорцова. Кажуть, що це класний вигляд, який покращує гру в класичному тенісі та підвищує витривалість організму. Втім, з ними згідно багато людей. Таких як Надаль, Федерер, сестри Вільямс і Марія Шарапова. Всі вони із задоволенням грають в пляжний теніс.


Схоже, проблема у білоруській тенісної "Палажка" така ж, як і у інших її побратимів.

Про братів ви тонко підмітили. Ми якось порахували, що один комплекс може прийняти відразу 11 пляжних видів спорту: футбол, волейбол, бадмінтон, гандбол, баскетбол, теніс, регбі, волею-фут (це гра руками і ногами), фрісбі (американський вид, де кидають тарілочки ), петанк і пляжний фітнес.
Проблема білорусів завжди була в тому, що ми надзвичайно скептичні і беремося за щось тільки тоді, коли у сусідів це все давно і надійно працює. Але тенденція розвитку видів спорту в світі зараз така, що виживають ті, хто найкраще вписується в потреби сучасної людини.
Чому восени все у нас починають перебувати в депресії? Погода прибиває, небо вічно затягнуто, сонце визирає раз на місяць. Люди починають рахувати дні до літа.
А тут ти заходиш в зал і з негоди переміщаєшся в літо. Миттєво. Потрібно тільки велике приміщення і 50 сантиметрів підігрівається піску. А далі тільки фантазія.

Я надивився вже всякого, тому що наші сусіди переробляють в комплекси для пляжних видів практично всі, починаючи від супермаркетів, Автохауз і закінчуючи звичайними ангарами. У Ризі чотири таких комплексу, в Вільнюсі - три, в Каунасі і Шяуляє - по одному. В Естонії, в Нио - теж 1.

Найбільший з тих, які я знаю, знаходиться в Пітері, його площа 2500 квадратних метрів. Одна футбольна і дев'ять волейбольно-тенісних майданчиків, які легко трансформуються під будь-який з пляжних видів спорту.
Тренуватися можна цілий рік, але зрозуміло, що в холодну пору року туди не пробитися, все розписано з ранку і до пізнього вечора - грають і професіонали, і любителі.

Я б хотів такий в Мінську.

Згодом буде, і не тільки в столиці. Я в цьому впевнений, тому що це саме елементарно окупає спорудження. І людей туди треба буде не заганяти, а навпаки, шукати вільний час.


Приємно, що ви дбаєте про всіх, а не тільки про пляжному тенісі.

Так ми ж все в одному човні. Добре знаю хлопців з білоруського футболу, волейболу, гандболу - у всіх є значимі досягнення на міжнародній арені, що тільки доводить: білоруси - дуже спортивні люди. Так що сонце ми засуджені шукати разом. І ми його знайдемо!





Одного разу він запропонував: "Слухай, скоро в Паланзі буде турнір з пляжного тенісу, хочеш зі мною в парі зіграти?
Quot; Природно, я цієї пропозиції був вражений: "Пляжний теніс?
Що це ще за дурниця?
Як взагалі можна грати в теніс на піску?
Кохання з першого погляду?
Хто світові лідери в Палажка?
Як до вас ставляться колеги з великого тенісу?
Чому восени все у нас починають перебувати в депресії?