Полезные материалы

NEWSru.com :: У Бразилії учасники протесту проти пенсійної реформи зайняли будівлю Мінфіну

Десятки тисяч людей в Бразилії взяли участь у протестах проти запланованої в країні реформи пенсійної системи, запропонованої президентом Мішел Темер
Профспілки та громадські організації Бразилії провели напередодні акції проти пенсійної реформи по всій території країни

Десятки тисяч людей в Бразилії взяли участь у протестах проти запланованої в країні реформи пенсійної системи, запропонованої президентом Мішел Темер. У столиці держави, місті Бразиліа, сотні людей зайняли будівлю Міністерства фінансів, а в Сан-Паулу учасники протестів перекрили дорожній рух.

"Ми зайняли Міністерство фінансів і мають намір залишатися тут якомога довше. Ми прийшли, щоб залишити наше послання уряду, що не потерпимо настання на наші права", - заявив в інтерв'ю телеканалу Globo Маркос Баратта, представник керівництва Руху безземельних селян, що бере участь в протестах проти реформи.

Раніше повідомлялося, що демонстранти, число яких становить близько 1,5 тисячі чоловік, блокують вхід в будівлю Мінфіну, перешкоджаючи проходу співробітників відомства. Кілька мітингувальників розбили скло в цій установі, повідомляє ТАСС з посиланням на Globo.

"Ми страйкуємо заради майбутнього країни", - заявила BBC Мирна Арагон, вчителька, яка протестує в Ріо-де-Жанейро.

Напередодні профспілки і громадські організації Бразилії провели акції проти пенсійної реформи по всій території країни. У багатьох населених пунктах через демонстрації утворилися багатокілометрові пробки. У Сан-Паулу загальна довжина ділянок доріг з утрудненим рухом в годину пік досягла 201 км.

У Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро одноденний страйк оголосили водії автобусів і співробітники метро. Також працівники транспорту не вийшли на роботу в містах Ресіфі, Куритиба і Белу-Орізонті. У Ріо-де-Жанейро до акції протесту приєдналися вчителі десятків середніх шкіл, через що там скасували заняття.

Президент Темера вважає, що для стабілізації економіки в країні необхідно обмежити пенсійні виплати і підвищити вік виходу на пенсію. "Ніхто не буде позбавлений своїх прав", - запевнив напередодні глава держави. Темера описав заплановані реформи як необхідні для збереження "вигод нинішніх пенсіонерів і молодих людей, які завтра вирушать на пенсію". За його словами, в даний момент необхідні заходи жорсткої економії, щоб запобігти майбутній криза, подібна тій, що перенесли Іспанія, Португалія і Греція.

Уряд країни планує підвищити пенсійний вік до 65 років і скоротити пільги деяким категоріям громадян. Для отримання повних виплат буде потрібно 49 років пенсійних внесків (зараз - 35 для чоловіків і 30 для жінок), відзначає "Інтерфакс" .

Схема пенсійної реформи викликала масове невдоволення з боку населення, оскільки зараз багато категорій громадян розраховують отримувати свою пенсію вже в 54 роки. У Бразилії немає офіційного мінімального віку виходу на пенсію, середній показник по країні становить 58 років.

Представники опозиції, в свою чергу, вважають, що президент Темера карає звичайних бразильців, 13 мільйонів яких вже страждають від рекордного рівня безробіття в країні (це 12,6% від працездатного населення).

Зараз Бразилія переживає найгірший економічний спад більш ніж за століття. Рецесія триває вже вісім кварталів. У 2016 році темпи падіння сповільнилися до 3,6% з 3,8% в 2015 році. Проте безробіття в країні зараз вище, ніж на піку світової фінансової кризи, коли вона становила 10%. Багато економістів очікують нульового зростання бразильського ВВП в 2017 році. Переглянуті офіційні прогнози будуть оприлюднені 22 березня.

Варто відзначити, що не так давно вступив у свої повноваження Темера вже звинувачували в корупції. Екс-міністр культури Марсело Калера повідомив в листопаді минулого року, що глава держави попросив його дозволити будівництво елітного житла в історичному районі міста Сальвадор на ділянці, що належить іншій урядовцю.

Крім того, генпрокурор країни зажадав днями розпочати антикорупційне розслідування відносно десятків чиновників, включаючи п'ять міністрів сформованого Темера уряду.

Нагадаємо, 31 серпня 2016 року бразильські сенатори більшістю голосів підтримали ініціативу про імпічмент Ділми Руссефф, раніше тимчасово відстороненої від посади президента. Через кілька годин Темера, який займав пост віце-президента Бразилії в колишньої адміністрації, офіційно вступив на посаду глави держави.

Відразу після вступу на посаду Темера назвав своїми пріоритетами обмеження державних витрат, залучення інвестицій з-за кордону, зниження безробіття і запуск пенсійної реформи. Він очолюватиме країну до 31 грудня 2018 року.