Полезные материалы

Як придумати назву компанії, що приносить удачу: підбір онлайн безкоштовно для будівельної, меблевої та інших організацій

  1. Ключові принципи при виборі
  2. Як правильно назвати
  3. Законодавча база
  4. Приклади, що приносять удачу

З розвитком ринку придумувати назви компаніям стало дуже складно - майже всі яскраві запам'ятовуються словосполучення вже є, а сучасних покупців складно здивувати чимось новим. Проте, від правильного нейминга залежить багато - розвиток в короткостроковій і довгостроковій перспективі, впізнаваність на ринку і повагу серед конкурентів. «Як корабель назвеш, так він і попливе» - це правило як не можна до речі в сфері продажів.

від правильного нейминга залежить багато

Зміст статті

Ключові принципи при виборі

Тенденції в сфері брендингу стрімко змінюються з часом - якщо раніше про якість продукції говорило ім'я засновника компанії, то зараз назви на кшталт «Василь Остапенко і Ко» просто загубляться серед інших схожих і ні про що не скажуть широкому колу покупців Тенденції в сфері брендингу стрімко змінюються з часом - якщо раніше про якість продукції говорило ім'я засновника компанії, то зараз назви на кшталт «Василь Остапенко і Ко» просто загубляться серед інших схожих і ні про що не скажуть широкому колу покупців.

Щоб фірма приносила прибуток і була впізнавана, її назва повинна підбиратися за такими критеріями:

  1. Оригінальність - придумуючи назву, слід ознайомитися з іншими прикладами від конкурентів і спробувати від них піти максимально далеко, зберігши при цьому правильні асоціації. Наприклад: на ринку є безліч розчинів для носа, що використовують в якості корінного складу варіації слів вода, море і аква. Це викликає плутанину і знеособлює бренди. Відмінно з цієї ситуації вийшли творці крапель «Долфін» - вони викликають пряму, але при цьому не банальну асоціацію з морем.
  2. Позитив - імена не повинні викликати неприємні асоціації або створювати негативні враження у споживачів. Ім'я весільного салону «Ромео і Джульєтта» буде сприяти формуванню у молодят думок про нещасну любов, будівельна фірма «Останній гроно» викликати траурні асоціації, а кафе «Три товстуни» нагадає людині про шкоду калорійного харчування і змусить обходити це місце.
  3. Правильні асоціації - клієнт повинен чітко розуміти, що йому пропонують. Не можна називати компанію відстороненими, нічим з нею непов'язаними іменами, це буде збивати з пантелику і перешкодить поширенню «сарафанного радіо». Реклама буде неефективна, адже, почувши назву «Папа Карло», людина подумає, що це меблевий магазин, а не кондитерська, наприклад.
  4. Розумне використання іноземних слів - є дуже тонка грань між безглуздим і доречним використанням запозичень. Поширені слова обридли звучать банально, а маловідомі погано запам'ятовуються і не викликають ніяких асоціацій.
  5. Відповідність місця і концепції - величезний плюс мають закладу, які враховують особливості інтер'єру або розміщення як візитну картку. Наприклад, якщо кафе знаходиться на найвищому поверсі, його можна назвати «Під дахом» або «Горище».
  6. Доступність для більшості людей - назви повинні враховувати знання і рівень своїх споживачів. Розумні закручені іноземні слова будуть недоречні для закладів, які асоціюються з відпочинком - нічні клуби, спа-салони або ресторани.
  7. Просте вимова допоможе легко увійти назвою в ужиток і поширитися серед жителів міста або навіть країни.

Просте вимова допоможе легко увійти назвою в ужиток і поширитися серед жителів міста або навіть країни

Як правильно назвати

Існує безліч способів вибору унікального імені, кожен з яких має свої особливості:

  1. На ім'я засновника - поширений спосіб, який працює тільки для підприємців, що встигли заробити собі ім'я в широких колах. Так, лінія одягу від Карла Лагерфельда або Тома Форда були приречені на успіх, чого не скажеш про маловідомі і початківців бізнесменів. Вдалі приклади - McDonald's і Gillette, які вдало маскують імена засновників під запам'ятовуються словосполученнями.
  2. Комбінування слів - комбінація декількох імен дозволяє ємко характеризувати діяльність одним словом, наприклад Снікерс, Адідас, Лукойл, Памперс і багато інших.
  3. Географічне положення - назва «Аляска» ідеально підходить для морозива або морепродуктів, оскільки викликає правильні асоціації. Також варто використовувати пам'ятки свого міста - наприклад, в старовинних містах, які приваблюють туристів, популярністю користуються кафе з назвами «Старе місто» або «Замок». Ще один вдалий приклад - кокосовий батончик «Баунті.
  4. Алітерація - поетичний прийом, який полягає в повторенні кількох однокореневих слів, або слів, що починаються з однієї і тієї ж букви - Сан Санич, Мила Мила, Кафе Кава. Такі назви нагадують скоромовку - швидко вимовляються і запам'ятовуються надовго (Кока-кола, Чупа-чупс).
  5. Натяк - використання зміцнилися в свідомості стереотипів, які працюють по аналогії. Це може бути натяк на літературних героїв, місця на планеті, тварин і т.д. (Ред Булл, Ягуар, Пума).
  6. Акронім або скорочення - якщо неможливо уникнути довгої назви (у компанії багато засновників і акціонерів або багато напрямків діяльності), тоді доречно використання скорочень і абревіатур. МТС, НАСА, Ікея, ЦУМ самі говорять за себе і не вимагають розшифровки.
  7. Вирізання - метод усічення і перенесення частин слова для підвищення співзвучності добре працює і дозволяє зберегти інформативність, не перевантажуючи мозок зайвими даними. Майкрософт та Інтел - відмінні приклади.
  8. Метонімія - словосполучення, в якому одне слово підкріплює силу іншого. Наприклад - Королівство матраців, Шоколадна країна або Бургер кінг.
  9. Звуконаслідування - за допомогою одного слова можна передати суть компанії. Для газованих напоїв використовуються повторення шиплячих звуків, для дитячого харчування - ласкаво-зменшувальні забарвлення. Вдалий приклад: Твіттер, вимова якого нагадує цвірінькання птахів, що ідеально відображає суть ресурсу для спілкування.
  10. Оксюморон - більше застосовується для рекламних компаній і полягає в створенні жартівливих словоформ, що грають на протиріччях і руйнуванні асоціації.
  11. Назва-загадка - використання маловідомих, але красивих слів підштовхує людину до пошуку інформації по цій темі. Наприклад, кава Старбакс отримало свою назву на честь героя популярного роману Мобі Дік, який любив цей напій. Більшість людей читало цей твір, тому назва в поєднанні з логотипом русалки підштовхне людини до пошуку додаткової інформації, щоб освіжити пам'ять.
  12. Незв'язані з продукцією слова - існують приклади, коли імена, які не мають ніякого зв'язку з товаром, стають дуже популярними. Продукція від Еппл - відмінне тому підтвердження.

Законодавча база

Без юридичного оформлення неможливе існування фірми Без юридичного оформлення неможливе існування фірми. Засновники зобов'язані подати унікальне назва , Що не порушує авторських прав.

Так, існує ряд обмежень - не можна використовувати назви держав, публічних особистостей або аморальні та образливі словосполучення.

Перед подачею заявки на реєстрацію, щоб уникнути позовів і судових розглядів, слід перевірити унікальність в базі зареєстрованих підприємств, а потім задокументувати його в Роспатенті.

Приклади, що приносять удачу

  1. Для будівельної фірми - Строй Мастер, Золоті руки, Будсервіс.
  2. Для юридичної фірми - Феміда, Сила Закону, Юрістократ, Точка опори.
  3. Меблевої - Тепло і затишок, Комфорт, Світ Меблів, Меблевий двір, Ваш будинок, Сто диванів, М'яка життя.
  4. Інтернет-магазин - повинні враховуватися специфіка сайту і унікальність домену. Якщо це покупки, то доречно застосування словоформ Buy, BestDeal і ін.
  5. Салон краси - Новий імідж, Твій стиль, Креатив, Елегант, Студія краси.
  6. Для туристичної фірми - Вояж, Лазурний берег, Вокруг света, Турсервіс.
  7. Транспортна компанія - Автоавіа, Транзит, В дорозі, Легкий політ.

поширені помилки

Якщо при виборі назви бренду не враховується стратегічний план розвитку і позиціонування компанії, підвищується ризик промахнутися з неймінг. Найчастіше підприємці здійснюють такі помилки:

  1. Відсутність сенсу - часто вибираються просто красиві словосполучення або фентезійні назви, які не мають ніякого відношення до діяльності компанії і не несуть в собі ніякої інформації. Непродуманість призводить до плутанини і порушеною логічного взаємозв'язку між ім'ям бренду і його направлення до сприйнятті у клієнтів.
  2. Довгі і складні назви - крім того, що вони погано запам'ятовуються і важко вимовляються, вони несуть в собі негатив і надмірну формальність. Домстройбудсермонтаж або Інвесткешбекгруппсервіс не тільки важко сприймаються, але і провокують безглузді ситуації при спробі вимовити або написати найменування.
  3. Незважаючи на високу популярність, безликі абревіатури втрачають свою актуальність і викликають нудьгу і байдужість, оскільки ні про що не говорять клієнтам (особливо якщо це початківець бренд, що не заробив собі ім'я).
  4. Спекуляція на відомих іменах і назвах - популярний крок, на який йдуть підприємці, які бажають легкої наживи. З популярністю Apple багато фірм почали додавати приставку «I» до назв, а китайські марки одягу експлуатують імена модних будинків: Vercsace, Abidas, Pima і т.д. Навіть якщо назва сертифіковане і не порушує авторські права, подібний прийом буде викликати підозру у покупців і асоціації з неякісною підробкою, навіть якщо виробництво здійснюється на вищому рівні.
  5. Недоречне використання іноземних слів виглядає безглуздо і комічно.
  6. Використання приставок «елітний», «люксовий» і «престижний» додають дешевизни і дають прямо протилежний ефект.

Однією з найсерйозніших помилок, які допускають підприємці, є відсутність реєстрації та захисту авторських прав компанії. Це не тільки робить її вразливою, але і перешкоджає просуванню на ринку в довгостроковій перспективі.

Особливості вибору найменування компанії можна дізнатися з даної відео.