Полезные материалы

Forbes назвав найдорожчі спортивні бренди 2014 року

  1. Один з найавторитетніших економічних журналів світу «Forbes» назвав найдорожчі спортивні бренди 2014...
  2. Клуби.
  3. Змагання.
  4. Спортивні компанії

Один з найавторитетніших економічних журналів світу «Forbes» назвав найдорожчі спортивні бренди 2014 року. Мова не йде про сумарних доходах, а про вартість «бренда» і прибутку від рекламно-комерційної діяльності. Із загальної ринкової вартості компанії вираховують вартість матеріальних і фінансових активів, а також інше, що не відноситься до бренду.

Рейтинг був складений в чотирьох категоріях: спортсмени, клуби, змагання і компанії, що мають відношення до спорту.

Спортсмени.

На першому місці в рейтингу серед спортсменів розташувався Леброн Джеймс (37 млн доларів). Незважаючи на програш у фіналі НБА і перехід з «Майамі» в «Клівленд», доходи баскетболіста тільки зросли. Головними спонсорами баскетболіста є всесвітньовідомі «Nike», «McDonalds», «Coca-Cola». Друге місце займає гольфіст Тайгер Вудс , Доходи якого щорічно падають, як і спортивні досягнення. Проте, на Вудса все ще працюють минулі досягнення, що і дозволило йому посісти друге місце з 36 млн доларів. На третьому місці тенісист Роджер Федерер з 32 млн доларів, поступово повертає собі колишню славу. Швейцарець раніше продовжує співпрацювати з «Nike», «Rolex», «Credite Suisse».

Також в першій десятці також гольфіст Філ Мікельсон (29 млн доларів), гравець в крикет Махендра Дхоні (20 млн доларів), найшвидша людина планети Усейн Болт (19 млн доларів), Кріштіану Роналду (17 млн ​​доларів), Кобе Брайант (15 млн доларів), Ліонель Мессі (12 млн доларів). Замикає 10-ку найдорожчих спортсменів іспанець Рафаель Надаль (10 млн доларів).

Замикає 10-ку найдорожчих спортсменів іспанець Рафаель Надаль (10 млн доларів)

Клуби.

У списку найдорожчих клубів лідерство у бейсбольного «Нью-Йорк Янкіз» ($ 521 млн). Бейсбольний клуб випередив королівський «Реал Мадрид» ($ 484 млн) і каталонську « Барселону »($ 438 млн). Успіх «Королівського клубу» полягає в продовженні контракту з «adidas» до 2020 року. При цьому, згідно з новою угодою, «adidas» буде платити «Реалу» близько 40 мільйонів євро в рік. «Барселона», не дивлячись на відсутність вагомих титулів за минулий рік, збільшила присутність на турецькому ринку, поповнивши і без того чималий список спонсорів місцевою компанією «Beko». Сума чотирирічного договору склала 14 мільйонів доларів за сезон.

Єдиний клуб першої десятки, який продемонстрував негативну динаміку, - це англійський «Манчестер Юнайтед», спортивні результати якого просто жахливі. Клуб провалив сезон в Прем'єр-лізі і не потрапив до Ліги чемпіонів. Проте, «Червоні дияволи» уклали вдалий контракт з новим технічним спонсором. Тепер замість компанії Nike, забезпечувати футболістів екіпіруванням буде «Adidas». Контракт розрахований на десять років. Ціна питання - 947 мільйонів євро!

Більше за інших виросла вартість двох клубів, що представляють американський футбол - «Даллас Ковбойз» (на 131 млн доларів) і «Нью-Інгленд Петріотс» (на 188 мільйонів). Якщо перші розширили свою присутність на ринку предметів розкоші, підписавши угоду з годинниковим гігантом Hublot, то другі збільшили свої доходи у багато завдяки мобільним сервісам - Patriots Game Day Live.

Змагання.

Тут аналітики враховували дохід від ЗМІ, спонсорів, продажу квитків і ліцензованих товарів.

Найдорожчим спортивною подією визнаний фінальний матч Національної футбольної ліги - Супербоул. Приблизна ціна події становить 500 мільйонів доларів. З чого вона складається? Доходи від ТБ і інших ЗМІ, від продажу квитків, від шоу в перервах матчу, від реклами (так, рекламний ролик тривалістю 30 секунд коштує 4 мільйони доларів) і інше.

Більше за інших у цій номінації зросла вартість Зимових Олімпійських ігор, які з сверхпомпезностью були проведені в Сочі. За оцінкою Forbes, американський медійний гігант NBC заробив на використанні олімпійського бренду в Сочі 800 мільйонів доларів ще до відкриття Ігор. При цьому вартість прав на телетрансляцію змагань склала для каналу 775 мільйонів.

Чемпіонат світу з футболу зайняв в рейтингу четверту позицію. Його оцінна вартість склала 170 мільйонів доларів. На Чемпіонаті світу в Бразилії були зароблені рекордні 2,1 мільярда доларів чистого прибутку 546 мільйонів з цієї суми розділені між країнами, які брали участь в змаганнях.

На 22 млн, у порівнянні з попереднім роком, зросли доходи Ліги чемпіонів УЄФА. Одна з причин - новий вигідний телевізійний контракт. У листопаді 2013 року британська BT Group перемогла в аукціоні на виняткове право трансляції на території Великобританії всіх 1050 матчів Ліги чемпіонів і Ліги Європи з футболу протягом трьох сезонів - з 2015/16 по 2017/18. Пакет обійшовся телекомунікаційному гіганту в 897 мільйонів фунтів або в 299 мільйонів фунтів за сезон.

Спортивні компанії

У цій категорії лідерство по колишньому утримує виробник спортивного одягу Nike. За рік бренд подорожчав на 1,7 мільярда доларів. Чистий прибуток Nike за останній фінансовий період, який завершився в кінці серпня 2014 року, склала 962 мільйона доларів, а виручка - 8 мільярдів.

Друге місце у телекомпанії ESPN (16,5 мільярда), яка є частиною корпорації Walt Disney. Нещодавно канал уклав новий великий контракт з НБА, який набирає чинності після закінчення сезону-2015/16. Згідно з угодою ESPN (спільно з ABC) буде платити близько 1,4 мільярда доларів за показ 100 матчів НБА.

А ось ще один всесвітньо відомий бренд «Adidas» втрачає позиції. Компанія подешевшала на 1,3 мільярда доларів, але зберегла третє місце рейтингу.

При підготовці статті використовувалися матеріали сайту sport-express.ru

Схожі статті

З чого вона складається?