Полезные материалы

Єгор Яковлєв захисник "Нью-Джерсі", інтерв'ю росіян в НХЛ, Тейлор Холл, російські зірки НХЛ, олімпійські чемпіони по хоккеюЯкорь. Хокей

  1. Тейлор Холл похвалив за пас. приємно
  2. У СКА і в НХЛ однакові вимоги
  3. Тренер "Нью-Джерсі" - дуже жорсткий
  4. АХЛ - позитивний досвід. Відразу опустився на землю
  5. Примітивний хокей в НХЛ відходить у минуле
  6. Знімаю трикімнатну квартиру за 5 тисяч доларів на місяць
  7. У контракті є пункт, за яким можу виїхати

Велике інтерв'ю захисника Єгора Яковлєва

Тейлор Холл похвалив за пас. приємно

- Я з ретельністю шукав ваш коментар після першого набраного очка в НХЛ, але все марно. Ніхто з журналістів навіть не підійшов?

- Так вони всі знають, що я не говорю по-англійськи.

- Ну хоч умовне "I 'm happy" ви ж здатні вимовити.

- Пару слів можу пов'язати, але максимум - одне речення. Вони все приблизно розуміють, який у мене рівень англійської. Тому навіть не підходять.

- І жодного разу не пробували?

- На початку сезону було - підходили, пробували, але швидко з цим покінчили.

- Тобто успіхи в англійському поки не дуже.

- Трохи краще стало. Більше розумію. Кажу ось - якийсь набір слів. А там вже хлопці самі розуміють, що я маю на увазі.

- Тейлор Холл вас хвалив за передачу.

- Там напрошувалася така передача. Воротар на мене вибіг. А Хол був один.

- Він сказав, що чекав такої передачі, тому що російським захисникам властиво часом робити зайві, але круті передачі.

- Приємно, коли такі люди говорять про мене добре.

- Коли не були в склад після гри з "Вінніпегом" - у вас все впало?

- Та ні. Я б так не сказав. Я розумів, що досить непогано зіграв. Спілкувався з головним тренером. Він мене похвалив. Сказав, що йому сподобалося, як я провів матч. Звичайно, я засмутився. Тому що хотів грати далі. Але я самим моментом перебування в команді насолоджуюся. Скільки дають грати - стільки граю. І у мене немає ніяких питань чи претензій. Намагаюся на кожному тренуванні викладатися. І в іграх. А там - як вирішать тренери.

- Це все зрозуміло. Просто без вас "Нью Джерсі" обіграв "Піттсбург" і ляснув всуху "Філадельфію" . Я вже думав, що доведеться в запасі затриматися, але зламався Ватанен .

- Тренерам адже треба було щось робити. Якось струснути команду. Тому що досить багато програвали. Вони вирішили вчинити таким чином, і вийшло. Я в будь-якому випадку отримую задоволення від того, що навіть просто тренується з "Девілз". Тут дуже багато нового, взагалі все нове. Інший хокей, новий світ, все по-іншому. Мені дуже подобається. Тому насолоджуюся. Поставили до складу - відмінно. Ні - тренуюся, працюю.

Велике інтерв'ю захисника   Єгора Яковлєва   Тейлор Холл похвалив за пас

Єгор Яковлєв (№74). фото AFP

У СКА і в НХЛ однакові вимоги

- Що саме нового ви для себе відкрили? Інший вид спорту?

- Зовсім інша ігрова тактика. Все набагато швидше. Дуже добре фізично готові практично всі. Мало часу на роздуми. Через це швидкість гри інша. Основне, напевно, - фізична готовність. У всіх вона на дуже високому рівні. Тому люди біжать дуже швидко при закиданні шайби. І з шайбою круто грають. Дуже багато технічних гравців. І люди мимо тебе не прокочуються. Пару раз відчув на собі.

- Як мені розповідав один російський захисник, якщо в КХЛ можна кожну другу зміну проводити, не напружуючись, а то і більше, то в НХЛ доводиться рвати дупу в кожній зміні. Інакше все буде погано.

- Абсолютно з цим згоден. Тут на кожну зміну треба виходити як на останню. Тому що трохи втратиш концентрацію, і з'явиться момент. А тут люди з напівмоменти роблять голи. Помилок майже не прощають. Тому треба реально безупинно рвати.

- Був недавно на матчах "Вінніпега" з "Флоридою" в Гельсінкі. У трансляціях цього чи то не помічаєш, то чи очей за багато років встиг замилити, а з трибуни дуже впадає в очі, наскільки круто все кидають. Порівнюючи з КХЛ - небо і земля.

- Це дійсно так. Деякі дуже сильно і дуже влучно кидають. Я теж звернув на це увагу, коли вже приїхав. Коли дивився НХЛ по телевізору, хайлайти або навіть цілі матчі, мені здавалося, що тут воротарі взагалі не ловлять нічого. Але насправді вони тут дуже здорово грають. Просто кидають так, що нічого не зробити. Настільки чіткі кидки, що зреагувати важко. І ключкою круто грають. Особливо наш Кінкейд. Дуже круто. Спокійно може починати атаки. Це теж здивувало.

- Коли у кожного другого крутий кидок, що з ними усіма робити? Що міняти в грі?

- Кардинальних відмінностей немає. І в СКА , І в НХЛ вимоги приблизно однакові. Скрізь потрібно грати ближче, щільніше, йти на гравця, який біля борту, щоб у нього не було часу шукати передачу. Важливо зустрічати - чим раніше, тим краще. Але все одно багато нового дізнався. Гра ключкою важлива - щоб ключка завжди була на шайбі. Дрібниць багато, з них і складається гра.

- Розкажіть хоча б одну тактичну фішку.

- При виході 3 в 2 захисник в Росії не йде ніколи на бортового гравця, тому що, швидше за все, тебе прокинуть і буде вихід 2 в 1. Але в НХЛ якщо тебе прокидає в центр, то відразу ж другий захисник йде активно на нападника. А третього суперника наздоганяє вже нападник, до нього шайба найчастіше не доходить. Це мене дуже сильно здивувало.

- Тобто просять агресивніше накривати?

- Так, не давати часу. Я тут вчуся на своїх помилках, через ігри. В принципі до кінця все зрозумів, немає моментів, які я не розумію. Спочатку були позиційні помилки.

Головний тренер "Нью-Джерсі" Джон Хайнс (праворуч). фото AFP

Тренер "Нью-Джерсі" - дуже жорсткий

- Коли Перро забивав, ви вийшли на форварда, як вимагають, і вас як раз прокинули, що обернулося голом.

- Так, але там з нападаючим щось трапилося в середній зоні.

- Він поліз обігравати і впав.

- Тому і склалася неправильна ситуація. Вона характеризує систему - на льоду в кожен момент потрібні всі і завжди.

- З "Кароліною" схожа ситуація була, коли з вами Зейджак пішов на гравця.

- Так, ми повинні були в центрі розбирати гравця, дивилися цей момент потім. Шайба не повинна була проникнути через ковзани, але що тепер ...

- Як реагував Джон Хайнс, коли ви менше ніж за 30 секунд пропустили дві шайби? Це ж всього лише в п'ятий раз в історії НХЛ сталося.

- Відверто вийшли неготовими. Повертаючись до слів Киселевича - в НХЛ потрібно в кожній зміні бути готовим. Буде трохи інакше - тебе відразу покарають. Так і вийшло в тому матчі. Програли зустріч за 30 секунд. Це наочний приклад - ми вийшли, думаючи, що зараз обіграємо. Але суперник після поразки в попередньому матчі був серйозно налаштований і за 30 секунд закинув дві шайби.

- Хайнс створює враження жорсткого дядьки. А який він насправді?

- Дійсно жорсткий тренер. Коли я повернувся з АХЛ, "Нью-Джерсі" до того моменту програв два матчі, був один вихідний. Потім він зібрав нас, показував відео, розбирав всі помилки. Все було по справі - насварила він там, але відео ми дивилися цілу годину, жорстко було! Він сказав: "Хлопці, ви ж можете грати back - to - back, значить, будемо, тренуватися". Потім було два дні тренувань ... Я ніколи так не тренувався! Може, через те, що я з АХЛ приїхав і відвик трохи від цих швидкостей. Але ці два дні ... Єдиноборства два в два, три в три - і так весь час. Це було дуже жорстко! Хайнс постійно кричав, нагнітав обстановку - ми бігали від борту до борту. Було непросто.

- Ви побіжно говорили мені, що ледь не померли після цих тренувань.

- Не вмер, але було дуже непросто. Але мені подобається підхід Хайнса. Я розумію його вимоги, і вважаю їх цілком адекватними. Все логічно і по-хокейному.

- Навіть у Петра Ілліча Воробйова не було таких тренувань?

- Петро Ілліч більше брав обсягами, а тут тренування тривало годину, годину-двадцять. Але весь цей час ти постійно бігаєш. Було мало захисників - всього три пари, і у тебе зміни немає. Ти постійно біжиш. А у Петра Ілліча могло бути і дві години льоду.

- Мабуть, спокійніше каталися.

- Ну да, і паузи були більше. Чуть-чуть по-іншому. У Петра Ілліча була радянська класична російська манера.А тут все коротко, але дуже швидко. Моторошно інтенсивно.

- Невже в тренувальному таборі не було таких тренувань?

- Він був важкий, хоча для мене нормальний - я був добре готовий. Але хлопці-старі сказали, що це був самий жорсткий табір, який був в їх хокейної кар'єрі.

АХЛ - позитивний досвід. Відразу опустився на землю

- Прям не так все страшно було? Зазвичай саме тренінг-Кемп всіх лякають.

- Так все було в порядку. Якщо ти нормально підготувався до сезону, будеш нормально себе почувати. У таборі дуже багато всього - і гри, і тести відразу ж. Був у нас біговій тест, а у мене були проблеми з ковзанами. Мені не могли підібрати мій жолоб, який я просив, через що став хворіти пах. Непросто було. Я написав нашому точильнику, який в СКА і в збірній працював, він мені сфотографував жолоб. Налаштував верстат і зробив фотографію, сказавши: "Покажи точильнику, він зрозуміє". Я показав йому, а він такий: "Я ніколи таких гострих ковзанів не бачив. Як ти будеш кататися?" Я йому: "Зроби, будь ласка, а я вже розберуся, як буду кататися". Після цього я став кататися на своїй заточування.

- У вас настільки оригінальна заточка?

- Начебто ні. Але в НХЛ люблять кататися на менш гострих. Фіни на певних заточуваннях катаються, шведи на своїх. Я якось з дитинства любив, щоб все було гостро. Ідеш в поворот, значить, все повинно бути гостро. Захотів загальмувати - значить, відразу потрібно зупинитися.

- Чи не через те чи, що спочатку грали на позиції нападника?

- Не знаю, головне було - щоб ноги не роз'їжджалися, коли стоїш. Щоб не робити багато зайвих рухів. Мені було важко, тому що я половину табору відкатав на тупих ковзанах. Я намагався, пояснював, Сергій Брилін разом зі мною намагався щось пояснювати, але мало що виходило. Поки фотографію з Росії не прислали.

- Це стало фактором того, що вас відправили в фарм?

- Я розповідаю це не в плані виправдання, просто хороша історія. Рішення відправити мене в фарм було правильним. І мова підучити, і тренер там була російська - Брилін. Він мені допоміг з термінами, виписав мені їх все, і я їх вчив. І в АХЛ я отримав дуже багато ігрового часу і звик до майданчиків. Головна команда їхала в поїздку на 15 днів, за які ти можеш зіграти дві гри. Сенс возити мене і тренуватися, краще поїхати в АХЛ і звикати. Зрозуміло, що я не дуже був радий такому збігу обставин, хотілося бути з командою. В результаті не так вже все погано вийшло. Подивився, що таке АХЛ.

- І як вона вам?

- Сподобався фарм "Торонто". Вони в хокей намагаються грати, в пас. У нас намагалися частіше викидати шайбу із зони. Проти них реально сподобалося грати. Видно, що багато в недалекому майбутньому будуть грати в НХЛ. А так - в лізі багато прямолінійного хокею. Перший час я бігав і підключався четвертим в атаку, але потім зрозумів, що це робити марно. Гравці або кидають, або накидають на ворота - варіант підключити тебе в атаку практично не розглядають.

- Навіть ця прямолінійність не завадила вам набрати 7 очок в 7 матчах. Ви такий результативності ніколи в кар'єрі не демонстрували. Що раптом сталося?

- Просто намагався грати в хокей, що не відкидатися. Намагався грати з шайбою, всі очки набрані були в позиційних атаках. До того ж грав дуже багато, практично всі більшість.

- По суті вперше в кар'єрі.

- У Ярославлі і в Пітері теж виходив на більшість.

- Але це ж другі бригади. І найчастіше з місцем на далекому п'ятаку.

- Ну так. Але АХЛ - строго позитивний досвід. Відразу опустився на землю. Працюй, доводь! У мене дійсно не було місця в складі. Я не кажу, що був гірше кого-то. Щоб я зміг залишитися спочатку в команді після табору і грати, потрібно було бути на голову вище. У них своя кухня, є задрафтував гравці, ветерани. Хтось грає більшість, хтось - меншість. Не так важко в НХЛ грати, як важко туди потрапити. Тому що початковий статус дуже важливий.

Примітивний хокей в НХЛ відходить у минуле

- Контракти завжди сильно впливають на ігровий час і все інше. Зсередини це помітно?

- Так і є.

- Стівена Сантіні все одно відправили в фарм, скільки б він там не заробляв.

- Скоріше, його відправили після травми набирати форму. Він повернеться.

- По ігор в АХЛ вам дали прізвисько breakout - monster. Чи не дивився, але, мабуть, тому що ви постійно віддавали передачі на виході зі своєї зони, а не просто на викидали шайбу.

- Тільки в крайньому випадку потрібно грати по борту, краще шукати передачу в центрі. Мені весь час говорили, що захисники в НХЛ постійно кидають по склу та по бортах, так що я був здивований, дізнавшись, що вимога проста - потрібно шукати передачу в центр. "Бінгхемптон" грає в такому ж стилі і з тих самих вимог, що і "Нью-Джерсі". Я намагався робити те, що вимагають. Десь вийшло, десь знаходив в центрі суперника, ха-ха.

- Ожиганов теж дивувався, що в ЦСКА йому говорили грати якомога простіше, бажано викинути через борт. А в "Торонто" просять віддати пас в центр. Навіть вимагають.

- У нас так само, хоча іноді багато що залежить від рахунку. Якщо ти зіграєш через борт, тобі нічого не скажуть, але ти при цьому можеш віддати шайбу противнику. А якщо зробиш пас в центр, то почнеш свою атаку. В НХЛ намагаються просто так шайбу не віддавати. Це мене дуже сильно здивувало.

- Хоча кажуть, що багато примітиву, але в початкових фазах атаки все намагаються зіграти агресивно.

- Стало більше технічних гравців, захисники стали більш майстровиті. Не так, як раніше, коли захисник - дуже великий хокеїст - тільки обороняється, а нападник - тільки атакують. Зараз не відрізниш, хто захисник, а хто нападник.

- Дибленко говорив, що в НХЛ, на його думку, грати простіше, ніж в АХЛ. Правда?

- У чомусь з ним погоджуся, в АХЛ народ просто розбігається, тебе постійно б'ють, не так важлива шайба, скільки кого-то вдарити. Тебе ніби намагаються покалічити. Я бачив там стільки бійок і силових прийомів, скільки і близько не бачив в НХЛ. Хоча тут не можна залучати виставкові гри - з матчами регулярного чемпіонату. Це зовсім різні речі. На виставкових іграх мені важче, оскільки хтось ще не розуміє, що робити, відсутнє взаєморозуміння. У виставкових було багато біганини, силових прийомів, все намагалися щось довести. Зараз, звичайно, силові є - ніхто тебе прощати не стане, але гра вже трохи інша.

- Виставкові більше схожі на ігри АХЛ?

- Ну, в тих матчах, в яких грав я - так. Хоча, ті ж "Рейнджерс" грали проти нас вже в повному складі. Кожна гра по-різному складалася.

- Ви знаєте, що зіграли з "Монреалем" в рівних складах більше всіх інших захисників?

- Тому, що я граю тільки в рівних складах, ха-ха. Я дуже втомився після гри. Чи не відчував, скільки часу граю: йде час і йде. Думав, що втомився через те, що у нас був вихідний, а я поїхав в Бруклінському російську баню і там перепарився. Потім подивився, скільки часу провів на майданчику, і все стало ясно.

- Ви майже весь матч виходили проти найсильнішого ланки "Монреаля" - Домі і Друен. Так спочатку планувалося?

- Не знаю, може, тренери так і планували, але зі мною цим не ділилися. Мені говорили, що треба виходити грати, я йшов і грав. Ну, я ж бачу, проти кого виходжу, які круті хлопці. Дуже цікаво, відчувається інший рівень, мені подобається, як тут ставляться до дрібниць.

- Ви говорили, що у вас був годинниковий розбір відео. А скільки зазвичай вони тривають?

- Короткі. Максимум 15 хвилин. Показують погані і хороші моменти. Коли команда програла, намагаються, навпаки, дати позитив. В цьому плані тут, як би погано не було, все намагаються посміхатися і налаштовуватися на краще.

- Незвично, напевно?

- В принципі, у нас в Росії останнім часом те ж саме. Ми вже пішли від того, що, якщо програли, то обов'язково все дуже погано. Тут, коли програємо, хлопці, звичайно, не посміхаються щосили, не грає музика в роздягальні, але тренери намагаються додати позитиву, щоб показати, що все не так безнадійно, тут щось не вийшло, але тут були і хороші моменти. Просто потрібно, щоб їх стало більше.

- Самі вивчаєте персональних опонентів, проти яких вам належить грати? Того ж Друен?

- Якщо чесно, тут практично немає часу на це, матч за матчем поступово йде, ти не встигаєш. Коли опиняєшся будинку, хочеться більше часу провести з родиною, а на виїзді - приїхав, повечеряв, на наступний день - розкочування і гра. Все одно дивишся хокей, щось помічаєш для себе. Хлопці тут майстровиті, треба завжди бути зібраним, інакше відразу покарають - тут не прощають розслабленість. Один раз даси слабину - тебе обіграють, і потім весь сезон будуть показувати, як це сталося, а тобі буде прикро. Тут часто крутять моменти, коли хтось когось обіграв. Краще убезпечити себе від таких незручних моментів.

Знімаю трикімнатну квартиру за 5 тисяч доларів на місяць

- Вам уже сказали знімати квартиру в Ньюарку? Щоб не смикатися.

- Я відразу по пріїзду зняв квартиру, тому что пріїхав разом з дружиною и дитиною. У Ньюарку ніхто НЕ живе, тому что це Досить небезпечне місто. Всі живуть у трьох населених пунктах, Які проходять по набережній річки Гудзон, на іншій стороні - Нью-Йорк. Я живу в 3 хвилинах ходьби до швідкісного пором, Який за 3-4 хвилини допліває до Манхеттена. До Центрального парку - 20 хвилин на машині.

- Це ж престижний район.

- Не сказав би. Але є гарні апартаменти, на будь-який вид і смак.

- Скільки платите за квартиру в місяць?

- Мені пощастило, знімаю у знайомих. У нас велика трикімнатна квартира, за яку я плачу 5 тисяч доларів на місяць. Це досить дешево.

- Хороша ціна.

- Тому що знайомі здають. Я дивився такі ж квартири, і вони стоять 9 тисяч в місяць.

- Там же у Ковальчука величезний будинок. По крайней мере, був.

- Такою інформацією не володію, не знаю, де конкретно у нього будинок. Може, він взагалі вже продав його. У всякому разі про будинок він не розповідав.

- Мірко Мюллер - досить великий і силовий захисник. У той же час, ви і Сіверсоном пограли. Що краще: коли поруч Сіверсон - такий же ігровики, як ви, або габаритний Мюллер?

- В принципі, без різниці, у кожного з варіантів є свої плюси і мінуси. Але Сіверсон любить володіти шайбою сам, добре їй володіє і розпоряджається, тому зайвий раз він її не віддасть, а хочеться грати з шайбою побільше. В цілому, немає великої різниці між хлопцями, з усіма грати приблизно однаково.

- Припустимо, є Бутчер, який добре бачить поле, і є Лавджой, який нічого зайвого придумувати не буде.

- У них різні функції в команді. Один грає в більшості, другий грає в меншості. У кожного різні завдання, з якими вони добре справляються.

- А вам взагалі світить гра в більшості?

- (Пауза.) Важко відповісти. Треба доводити, що я можу грати на цій позиції. А так - чим чорт не жартує, я готовий.

- Знаєте, що у вас найкращий в команді Corsi?

- А що це?

- З вами на льоду у команди краща кидкова активність - перекидати суперників. Звертають чи в "Девілз" увагу на це?

- Паша Бучневич посміявся над цим. Коли ми грали першу виставкову гру, я багато кидав, тому що тут є негласне правило: якщо тобі віддають пас на синю з лицьової лінії, ти обов'язково повинен кидати. Таких моментів було багато, я все кидав і кидав, і тут Паша під'їхав до мене і заявив: "Слухай, а хто тобі взагалі сказав, що у тебе такий хороший кидок?". Посміяліся.

- А розмов про просунутої статистикою взагалі не було?

- Тут є люди, які аналізують гру, їх багато, вони складають репорти на підставі дій тієї чи іншої групи гравців, потім виставляються оцінки, у них, як я знаю, бальна система.

- А вам показують ці статистичні викладки?

- Ні звичайно.

- По-крайней мере до тренера це доводиться, щоб він для себе щось витягнув?

- Думаю що так. Але не впевнений. У них йде довга, кропітка робота. Є гравці, які задрафтував, є ті, у яких серйозний контракт, і присутні такі, як я. Що приїхав з Росії. Тому мені треба бути на голову вище, щоб заграти тут відразу. Як, скажімо, Панарін або Киселевич, який підписав односторонній контракт. Це наші талановиті хлопці.

- Богдану 28 років, тому він підписав односторонній контракт.

- Це так. Але все одно вони дали йому такі умови. З двостороннім контрактом важко. Розумів, що можу поїхати в АХЛ. Не було страшно зовсім, просто хотів перезавантажити свою кар'єру. І тут можливість поїхати в НХЛ з'явилася. Знаючи себе, до кінця своїх днів шкодував би, що не спробував. Перейшов, щоб розмов не було. Вийде у мене чи ні, побачимо.

У контракті є пункт, за яким можу виїхати

- Відчуття круті, коли граєш на 20-тисячній арені?

- Звичайно, круті. Особливо, коли тільки по телевізору раніше таке бачив. Виходиш і розумієш, що ти в цій лізі. Виступаєш проти кращих гравців. Важко було уявити в якийсь час, що таке може бути, але з'явився момент і вирішив поїхати. У мене внутрішня впевненість, що у мене може тут вийти.

- Це наверняа пов'язано з Реєм Шеро (генеральний менеджер "Нью-Джерсі" - Прим. "СЕ"). Коли ми спілкувалися з ним, він дуже позитивно про вас відгукувався, говорив, що три роки за вами стежив, що ви постійно розмовляли.

- Саме тому сюди і поїхав. Знову ж треба розрізняти речі, які про тебе говорять. Чи не всьому можна вірити. Вони показали своє ставлення. Приїжджали люди в Санкт-Петербург, зі мною спілкувалися. Це мене зачепило. Раніше з якимись скаутами розмовляли, але ті не відвідували мене особисто. А тут люди заради мене прилетіли, щоб зі мною провести бесіду. Було приємно. Подумав: "а чому б і не поїхати?" Поїду, спробую.

- У грошах же втратили.

- Гроші грошима. Але такі емоції .... Круто ж, коли віддаєш пас на MVP, він забиває. Потім він про тебе ще й говорить. Мені здається, ось це не купиш ні за які гроші.

- У вас в контракті є пункт, що можете поїхати?

- Так, у мене є пункт про від'їзд.

- Якщо вас після якоїсь дати відправляють в АХЛ, можете повернутися додому?

- Ми зараз з вами розмовляємо. В цей час можу взяти квитки і повернутися додому. Мені ніхто нічого не скаже. Через це пункту я до сих пір не отримав підписаний бонус. Після закриття дедлайну КХЛ вже не зможу поїхати. Тобто цей пункт працює до певної дати. Після дедлайну мені виплачують підписаний бонус.

- Будемо сподіватися, що нікуди не поїдете.

- Коли їхав, розумів те, що переходжу на рік. Думок про від'їзд не було. Але коли місяць в АХЛ проводиш, думки різні відвідують. Намагаєшся, тренуєшся. Коли ти в основній команді, є хороший тренувальний процес. Якось все по-іншому. Ти ростеш навіть на тренуваннях, якщо не граєш. Вважаю, що в цьому є великі плюси.

- Чи є у вас формальні заборони - тактичні, поведінкові?

- Не знаю. Може бути, вони є. Я ж не всі до кінця розумію, що говорять тренери. Немає такого, щоб щось прямо конкретно забороняли. Всім зрозуміло, що з речей робити неприпустимо. Є певні правила хокею, і їх ніхто не відміняв. Наприклад, не можна давати пас назад або в середню зону.

З точки зору поведінки теж особливих заборон немає. Все в колективі на позитиві. І з тренером можна поспілкуватися, якщо мова знаєш, звичайно. До мене добре ставлення. Зокрема, європейці сильно допомагають. особливо Павло Заха , Починаючи з табору. Ми з ним в один час приїхали.

- Він зовсім молодий хлопець, 1997 року народження.

- Так, але дуже приємний. Ми за місяць почали тренуватися з ним. Він мені показував вправи, які за системою потрібно робити. І так до сих пір. Пощастило, що є така людина. Сидить, сміється з мене. Він європеєць. З ними простіше спілкуватися.

- Хто найкрутіший в команді?

- Думаю, що у нас Тейлор Холл ще не грає в свій хокей, який він в тому році показував. Моментами звертаєш увагу, як люди грають. Той самий Маркус Юханссон дуже розумно розпоряджається шайбами. Заха дуже технічний. Вважаю, що у нього велике майбутнє. Бачиш, як Брайан Бойл непоступливо діє під воротами - феноменальний рівень. Як Деймон Северсон різко і швидко шайбу до чужої зони доводить і наскільки спритно він кидає з кистей. Когось одного виділити складно.

Ніко Хішір молодий, але дуже розумний, і класно шайбою розпоряджається. Ті ж воротарі. Кіт Кінкейд грає ключкою чудово. Шестеркін раніше був моїм богом по володінню "палицею". Але Кіт з ним як-мінімум посперечається. Вони обидва дуже добре діють в цьому компоненті гри. Впадають в око речі, які вміє робити той чи інший гравець, і береш собі на замітку.

- З суперників, хто здався вам неймовірно крутим?

- Сильного подиву не було. Намагаюся концентруватися на грі. Якщо буде у тебе "вау" в голові, поїдеш назад в фарм-клуб моментально. А то і на трасу жити.

Одного не виділю. Може, в майбутньому зможу. З трибуни мені сподобалася, як Кучеров зі Стемкос грали. Їх взаємодія відразу кидається в очі. Хлопці отримують задоволення від хокею. Видно було, коли вони в матчі з нами 0: 2 горіли, потім прокинулися і закатали в наші ворота шість шайб. "Торонто" дуже сильна команда. Дивуюся, як вони в стелю залізли. У них чотири ланки і вони все в порядку.

- Там молодих багато.

- Зрозуміло. Але у них незабаром будуть проблеми з ними. Їм теж потрібно буде платити. Грали також з "Вінніпегом", але Лайне, якщо чесно, взагалі не помітив. Його не було видно. Мені здається, що він чекає більшості і вирішує там питання. У грі 5 на 5 не помітний. Але це чисто моя думка. З усіх розкручених зірок він більше всіх в тіні.

Ніхто з журналістів навіть не підійшов?
І жодного разу не пробували?
Інший вид спорту?
Коли у кожного другого крутий кидок, що з ними усіма робити?
Що міняти в грі?
Тобто просять агресивніше накривати?
Як реагував Джон Хайнс, коли ви менше ніж за 30 секунд пропустили дві шайби?
А який він насправді?
Невже в тренувальному таборі не було таких тренувань?
Як ти будеш кататися?