Полезные материалы

Програми імміграції в Канаду в 2019-2020 році

  1. Бізнес імміграція в Канаду за федеральною програмою Start-up Visa
  2. Імміграційна програма PNP (Provincial Nominee Program)
  3. Провінційні програми імміграції в Канаду
  4. Інвестиції в Квебеку
  5. Підприємництво в Квебеку
  6. Британська Колумбія
  7. Атлантичні провінції (Нью-Брансвік, Нова Шотландія, Ньюфаундленд і Лабрадор, Острів Принца Едуарда)
  8. Альберта
  9. Магнітоба
  10. Саскачеван
  11. Чи складно адаптуватися в Канаді (відео «Успішні росіяни в Канаді»)

Відкрити бізнес в Канаді вигідно з кількох причин. По-перше, там одна з кращих програм підтримки малого і середнього бізнесу. По-друге, економіка країни стрімко розвивається, відкриваючи хороші перспективи. По-третє, на підставі володіння бізнесом легко отримати ПМЖ в Канаді.

Однак не все так безхмарно. Канада згорнула багато програм професійної та бізнес імміграції, зокрема, федеральні програми «Інвестор» і «Підприємець», які тепер доступні тільки на рівні Квебека. Про найактуальніші програмах імміграції в Канаду розповість ця стаття.

Бізнес імміграція в Канаду за федеральною програмою Start-up Visa

На відміну від програми «Підприємець», яка базувалася на залученні іноземних громадян з уже сформованим успішним бізнесом , Дана категорія призначена для бажаючих почати з нуля. Суть її в тому, щоб довести уповноваженої організації реалістичність і прибутковість проекту в Канаді і переконати їх інвестувати кошти.

Плюси програми очевидні: вам, як мінімум, не буде потрібно великий початковий капітал. Як максимум, фірма-інвестор буде супроводжувати і підтримувати вас протягом певного часу, допомагаючи адаптуватися до умов ринку. Серед можливих інвесторів виділяють дві групи:

  • Фонди великих інвестицій з підвищеними ризиками, готові вкласти суми понад 200 000 канадських доларів (Venture Capital Funds);
  • Приватні інвестори, готові розлучитися з сумами від 75 000 доларів (Angel Investor Groups).

Третя група організацій не надає інвестицій, але готова допомагати і підтримувати юридично.

Вимоги до заявника:

  1. Володіння англійською або французькою мовою на високому рівні (не менше 5 балів за Canadian Language Benchmark) $
  2. Хоча б один курс вищого навчального закладу, якщо він закінчився після середнього навчального закладу, або три курси вищого навчального закладу;
  3. Наявність суми грошей, достатньої для проживання перших порах (11 115 канадський доларів на одного члена сім'ї, 13 837 доларів на двох членів, 20 654 долара на 4-х членів сім'ї і т.д.)

Імміграційна програма PNP (Provincial Nominee Program)

Ця програма затверджена в 1996 році спеціально для іноземних мігрантів, які не підійшли за вимогами федеральних проектів переселення. Друге найменування цієї програми - провінційна, що вказує на можливість канадських регіонів залучати іноземців і самостійно встановлювати критерії відбору кандидатів з урахуванням своїх потреб.

Програма PNP розрахована перш за все на північні території Канади, які відчувають гостру нестачу робочої сили. Саме тому основною PNP є трудова міграція. Претенденти, які пройшли відбір за федеральному проектам, можуть з легкістю отримати ВНЖ в провінціях, за умови володіння певними спеціальностями і навичками.

На 2019 року Уряд Канади видало квоту північних провінціях на залучення 60 тис. Мігрантів (без урахування членів сім'ї). Така велика цифра обумовлена ​​величезним дефіцитом активного трудового населення, великий природним спадом. При формуванні пропозиції, враховувався так само факт, що багато мігрантів після необхідного терміну, вважають за краще переїжджати в більш комфортні південні провінції.

Провінційні програми імміграції в Канаду

переїхати в Канаду на ПМЖ можна не тільки за федеральною програмою. У регіонах існують власні програми імміграції, так як провінції зацікавлені в притоці інвестицій.

Інвестиції в Квебеку

У Квебеку діє програма «Інвестор», згідно з якою ви повинні інвестувати в економіку 1 600 000 канадських доларів, половина з яких буде заморожена в економіці на 5 років. Після закінчення терміну ця сума повернеться без відсотків і обліку інфляції, але все ж повністю. Плюс даної програми в тому, що сума може бути оформлена в кредит в одному з банків Канади.

Це єдина програма, яка не вимагає дотримання зобов'язань, організації робочих місць для канадських громадян. Ви просто платите і отримуєте можливість переїхати в Канаду.

Інвестор отримує візу, яка дає права нарівні з громадянами цієї країни, а також право проживати в ній як завгодно довго. Але існують і вимоги до інвестора: він повинен займати керуючу посаду або володіти компанією з кількістю робочих місць не менше 2-х протягом двох років перед подачею заяви на імміграцію.

нюанси:

  • Державне мито за розгляд вашої справи становить 10 000 канадських доларів.
  • Існує річна квота на кількість заяв за програмою «Інвестор» в Квебеку, це 1750 штук. Це мізерно мало, і місця заповнюються миттєво.
  • Заявники з хорошим знанням французької мови мають перевагу. Більш того, високий рівень, підтверджений тестами, дає право подати заяву понад встановлену квоту.

Підприємництво в Квебеку

Бізнес програми імміграції в Канаду підтримуються тільки на рівні Провінцій. Так, в Квебеку, по категорії «Підприємець» подати заяву можуть такі особи:

  • Ті, хто має 2-х річний досвід ведення бізнесу за останні 5 років перед подачею заяви;
  • Ті, хто має в наявності мінімум 300 000 CAD в активах і пасивах, третина з яких повинна бути інвестована в новий або існуючий бізнес з часткою не менше 25%.
  • При розгляді заяви особливу увагу буде приділено віком, освітою, знання французької мови, знання історії Канади і конкретно Квебека, управлінського досвіду і т.д.

д

Додатковою вимогою є обов'язкове створення хоча б одного робочого місця для резидента Квебека протягом 3-х років після переїзду. Подібна вимога не пред'являється до фермерів.

Британська Колумбія

Провінція Британська Колумбія уклала з Федеральним урядом угоду, згідно з яким має право висувати кандидатів на імміграцію, якщо ті мають затребуваними в Провінції професіями. Серед таких професій виділяються фахівці з інформаційних технологій, туризму, аерокосмонавтики, кінематографії і готельного бізнесу.

Для імміграції по даній програмі кандидат повинен отримати схвалення влади Провінції, так званий Certificate of Nomination, щоб довести свою корисність.

Після схвалення можна отримати Work Permit , А ще через півроку роботи за наймом кандидат може подати заяву на ПМЖ.

Так як від майбутнього роботодавця залежить багато чого, до нього пред'являються дуже серйозні вимоги:

  • Він зобов'язаний гарантувати кандидату заробітну плату не нижче рівня, визначеного для даної професії в Британській Колумбії;
  • Компанія повинна стосуватися однієї зі стратегічно важливих для Провінції галузей;
  • Компанія повинна мати в штаті не менше 5 співробітників і діяти мінімум 1 рік;
  • Вакансія для кандидата повинна бути вільна від претендентів з громадян Канади;
  • Компанія повинна документально підтвердити, що дійсно потребує цього співробітника, і той володіє достатньою кваліфікацією в професії, затребуваної У Британській Колумбії.

Атлантичні провінції (Нью-Брансвік, Нова Шотландія, Ньюфаундленд і Лабрадор, Острів Принца Едуарда)

У 2017 році регіональною владою 4-х провінцій, що мають вихід до Атлантичного океану, було підписано угоду про впровадження єдиної програми міграції AIPP (Atlantic Immigration Pilot Program). Вона складається з 3-х ключових напрямків:

  1. AHSP (Atlantic High-Skilled Program) .Прівлеченіе трудових мігрантів з високим рівнем кваліфікації на безстроковій основі. Для участі в програмі потрібно набрати мінімум 4 бали на мовному іспиті, закінчити шкільну освіту, мати досвід роботи за фахом не менше 12 місяців за останні 3 роки.
  2. AISP (Atlantic Intermediate-Skilled Program). Призначена для мігрантів із середньою кваліфікацією (водії, далекобійники, доглядальниці, кухарі та офіціанти, молодший медичний персонал). Робочий контракт укладається на 12 місяців з можливістю продовження. Необхідний досвід роботи за обраним напрямом мінімум 1 рік за 3-річний період, високий рівень володіння англійською або французькою мовою (мінімум 4 бали).
  3. AIGP (Atlantic International Graduate Program). Проект передбачає працевлаштування молодих фахівців, які не мають досвіду роботи. Взяти участь у програмі можуть студенти-випускники ВНЗ, які отримали диплом не більше 12 місяців назад. Перший контракт оформляється на 1 рік з можливістю автоматичної пролонгації.

Головною перевагою міграційної програми Атлантичних провінцій вважають помірні вимоги до наявності фінансових активів для переїзду з родиною. При подачі заявки на участь у програмі кандидат повинен мати на банківському рахунку мінімум 3167 канадських доларів (без урахування членів сім'ї). Для сім'ї з 2-х чоловік необхідний фінансовий мінімум становить 3943 долара, з 3-х чоловік - 4847 доларів, з 4-х і більше - 5875 доларів. З огляду на, що за умовами інших програм фінансовий запас повинен складати в межах 13 тис. Канадських доларів, вимоги Атлантичних провінцій більш лояльне.

Альберта

Для бажаючих оселитися в провінції Альберта діє велика кількість регіональних міграційних програм:

  1. Кваліфіковані робітники категорії. При наявності туристичного ваучера, канадського роботодавця іноземний мігрант може претендувати на статус резидента при наявності високих кваліфікаційних умінь, великого рівня професіоналізму.
  2. Полукваліфікаціонная робоча сила. Цей варіант підійде громадянам, які не мають вищої освіти, які віддають перевагу працювати в сфері обслуговування.
  3. Випускники. Програма розрахована на студентів ВНЗ Альберти, за умови, що вони мають мінімум 6 місяців трудового стажу в провінції, з моменту отримання диплома пройшло не більше 12 місяців.
  4. Вузькокваліфікованих працівники з ліцензією. В Альберті спостерігається гостра нестача сантехніків, енергетиків та інженерів. Якщо іноземець має відповідну освіту, досвід роботи, володіє хоча б однією з офіційних мов Канади, отримати ВНЖ він зможе в найкоротші терміни.
  5. Фермерська діяльність. Якщо іноземець збирається відкрити в Альберті підприємство сільськогосподарської спрямованості з об'ємом інвестицій в межах 500 тис. Канадських доларів, йому відразу ж видадуть ВНЖ, а через 3 роки - статус громадянина.

Магнітоба

Основою економіки цієї провінції в центральній частині Канади є сільське господарство. Так як тут спостерігається нестача фахівців, провінція з радістю прийме фермерських працівників з досвідом.

Підставою для видачі мігрантам права на постійне проживання в Магнітобе є факт наявності родича першої лінії спорідненості, який постійно проживає в регіоні.

Магнітоба - самий кращий варіант для мігрантів з країн колишнього СРСР. Тут найчисленніша українська і російська діаспори, що допоможе швидко адаптуватися, підтягнути знання мови до прийнятного рівня.

Саскачеван

У цій провінції спостерігається нестача робочої сили, тому всі програми імміграції зав'язані на трудових переселенців. За цим напрямком влади регіону формують три ключових напрямки:

  1. Кваліфікаційна категорія. Іноземці, які мають затребувану професію вправі перебратися в Саскачеван на ПМЖ за умови наявності профільної освіти, мінімального 3-річного стажу за фахом, хорошого знання англійської мови (4 бали за іспит), запрошення з боку роботодавця.
  2. Студенти і випускники. Для цих груп мігрантів створені всі умови для успішного старту кар'єри. Їм надаються робочі місця за фахом мінімум на 1 рік, не потрібно досвід роботи і підтвердження кваліфікаційних навичок.
  3. Залучення ліцензованих фахівців. В окремих професіях в Канаді потрібне обов'язкове ліцензування діяльності. Таких співробітників в країні катастрофічно не вистачає, тому вони бажані гості для будь-якої з канадських провінцій, в тому числі і Саскачевану.

Чи складно адаптуватися в Канаді (відео «Успішні росіяни в Канаді»)

уже відбулися емігранти вважають, що адаптуватися до життя в Канаді дуже просто. Справа в тому, що ця держава завжди було населене вихідцями з тих чи інших країн, тому до них тут ставляться лояльно. Дискримінації за ознакою національності тут не спостерігається, все досить доброзичливі.

Цікавий факт - багато вихідців з країн колишнього СРСР домагаються тут великих успіхів, ніж могли б домогтися на батьківщині. Багато хто приїжджає і починають буквально з нуля, деякі вже мають якимось капіталом. Але економіка країни спрямована на збереження і підтримання добробуту населення, вона соціально-орієнтована. Можливо, саме це робить Канаду такою привабливою для іммігрантів.

.