Полезные материалы

2 золота, срібло і бронза - підсумки гран-прі в Каунасі

Третій етап юніорської серії гран-прі з 5 по 8 вересня приймає місто Каунас. Раніше він називався Ковно і навіть був тимчасовою столицею Литви. Фігурне катання - відмінний привід для подорожей! У Каунасі виступили одиночки, одинаки і танцюристи. Це Олександра Трусова та Ксенія Синіцина, Єгор Мурашов і Кирило Яковлєв, Аріна Ушакова і Максим Некрасов, Катерина Андрєєва і Іван Десятов. Змагання в Каунасі проводилися з трьох дисциплін, парне катання буде тільки на наступному етапі в Канаді.

День 1.

П'ятнадцятирічний Кирило Яковлєв з групи Олени Буянової в цьому сезоні дебютував на юніорському етапі гран-прі. Можливо, багато хто не чув про цю чудову фігуриста. За результатами першого дня юнак лідирує, і це не дивно. Обов'язково подивіться виступ Кирила! Чарівна і цікава програма з чудовою музикою. Там є все: і спокійний початок, і дитячий вокал, і динаміка, і швидкий темп, і руху, що потрапляють в музичні акценти. Як багато важить правильно підібраний образ! Виступ Кирила - яскравий приклад того, як без елементів «ультра-сі» можна опинитися на першому місці. Фігурист обмежився дупелем і потрійними на відміну від багатьох суперників. Але діють нові правила, і якісне виконання виявилося важливішим трікселей з помарками.

Але діють нові правила, і якісне виконання виявилося важливішим трікселей з помарками

Вісімнадцятирічний Єгор Мурашов, тренується в «Москвичі», теж показав цікаву програму. Все було добре: потрійний аксель, потрійний фліп ... Падіння з Лутца залишило спортсмена без каскаду і відкинуло його аж на дев'яте місце. Але ж все так добре починалося!

Але ж все так добре починалося

У короткій програмі майже всі фігуристи виступили слабо. На другому місці турнірної таблиці розташувався американець Ендрю Торгашов, який виконав програму без потрійного фліпа. На третьому - японець Юто Кишинів з помарки на потрійному Аксель.

Коротку програму дівчат відкривала Олександра Трусова. Багато хто чекав цього моменту! На відкритих прокатах в серпні Саша чисто відкатала довільну програму з трьома четверні, один з яких був у каскаді. Це просто неймовірно. Якщо фігуристка повторить успіх на гран-прі, то увійде в історію. Нехай так і буде! А поки - коротка програма, в якій четверні заборонені за правилами. Не проблема! Значить буде потрійний лутц - потрійний ріттбергер.

На лід виходить Саша в чорно-жовтому костюмі і починає свій виступ. З перших секунд стає ясно - це її програма. Бездоганне виконання, драйв, впевненість. Стрибки виконані ідеально, але захоплення викликає не тільки це. Хто ще нам покаже візит на обертання з кантільовери? Просто неймовірно! Варто побачити це на власні очі ... Олександра отримує хороші надбавки за все елементи і займає перше місце після короткої програми.

Олександра отримує хороші надбавки за все елементи і займає перше місце після короткої програми

Для чотирнадцятирічної Ксенії Синіцин етап Гран-прі в Каунасі - перша міжнародна змагання. Вихованка Світлани Панової підійшла до них у відмінній формі і показала прекрасний результат. Ксюша і Саша виконують абсолютно однаковий набір елементів, базова вартість - 33,18. У обох в другій половині варто каскад потрійний лутц-потрійний ріттбергер. Однак надбавки у Ксенії менше, і вона йде другий після короткої програми. Фігуристка невпевнено приземлилася з потрійного фліпа, але з іншою частиною впоралася «на ура». Красиве катання, швидкість, пластика і завзяття. Варто відзначити і шикарний білльман - заключний елемент програми.

Варто відзначити і шикарний білльман - заключний елемент програми

Трійку лідерів замикає чотирнадцятирічна Анастасія Архипова з України. Фігуристка чисто виконала всі елементи, за винятком помарки на виїзді з потрійного фліпа.

Фігуристка чисто виконала всі елементи, за винятком помарки на виїзді з потрійного фліпа

День 2.

На лід нарешті вийшли танцювальні пари. У порівнянні з попередніми етапами, в Литву приїхали найбільшу кількість дуетів - 18.

Першими на лід вийшли фігуристи, що представляють Вірменію - Вікторія Азроян і Олександр Сіроштан. Вікторія - дочка відомого фігуриста, а нині тренера Вазгена Азроян, Олександр раніше виступав за Україну з іншою партнеркою. Це їх перший спільний старт. З парою працює дуже досвідчений тренерський колектив: Світлана Алексєєва, Олена Кустарова і Ольга Рябініна.

Інтерес російських уболівальників також викликала пара, що представляє Азербайджан - Яна Бугу і Георгій Похилюк. Ще два роки тому хлопці змагалися на внутрішньоросійських змаганнях, а в минулому сезоні змінили спортивне громадянство. Їх дебют на етапах гран-прі приніс їм проміжне 4-е місце.

Ще один колишній росіянин представляє тепер Італію. Олексій Дубровін в парі з Франческою Риги займає 9-е місце за підсумками ритм-танцю.

Катерина Андрєєва і Іван Десятов, на жаль, не найвдалішим чином виступили в свій перший день змагань. Вони не показали достатню амплітуду і точність у виконанні обов'язкових серій танго і втратили на цьому дорогоцінні бали. При цьому за задумом програма досить цікава, спортсмени використовують мікс композицій з мюзиклу "Чикаго", весь танець підпорядкований єдиному сюжету. Катерина та Іван займають 7-е місце, від 3-го місця їх відділяє 4 бали, від 5 ого - всього 1,5.

На третьому місці дует з України - Дарина Попова і Володимир Бєліков. Це дуже досвідчені спортсмени, не перший рік виступають на різних змаганнях. Вони тренуються у Харкові під керівництвом Галини Чурілової Їх найкращий результат на етапах гран-прі - 5-е місце в Польщі в 2017 році, до медалей вони ще не добиралися. У ритм-танці спортсмени прекрасно виконали твіззли і обертальну підтримку, трохи гірше впоралися з обов'язковими серіями танго і доріжкою кроків.

У ритм-танці спортсмени прекрасно виконали твіззли і обертальну підтримку, трохи гірше впоралися з обов'язковими серіями танго і доріжкою кроків

На другому місці пара з США - Евонлі Нгуен і Вадим Колесник. Вадим - уродженець Харкова, але вже другий рік представляє США, тренуючись в групі Ігоря Шпільбанда. У минулому сезоні пара посіла 5-е і 6-е місця на етапах гран-прі. В цьому році з першого ж виступу фігуристи зробили заявку на призове місце, безпомилково виконавши серії танго, доріжку кроків і підтримку по дузі, тільки на твіззлах виникла невелика заминка. Виступ також відрізнялося великою емоційністю.

Виступ також відрізнялося великою емоційністю

Аріна Ушакова і Максим Некрасов виграли ритм-танець. Ще в минулий сезон вони зарекомендували себе як пару з експресивним і наполегливим стилем катання. У танго вони не змінили йому, виступивши з яскравим емоційним подачею. Деякі недоліки у виконанні паттерна компенсувалися високими позитивними оцінками за твіззли і підтримку. У підсумку за ритм-танець Аріна і Максим отримали найвищу оцінку сезону серед юніорів.

У підсумку за ритм-танець Аріна і Максим отримали найвищу оцінку сезону серед юніорів

У довільному танці одна російська пара буде відстоювати перше місце, а інша спробує піднятися вище в підсумковій таблиці.

У довільній програмі перед Олександрою Трусовій стояло непросте завдання. Чи зможе фігуристка стрибнути три четверні? У сіро-помаранчевому костюмі Саша виходить на лід. Містична музика і незвичайне початок розбурхує, атмосфера розжарюється до межі. Першим повинен бути четверний лутц, елемент, який на змаганнях не робила жодна фігуристка. У Олександри вийшло! Перша в світі! Хоч і з недокрут. Однак розслабитися не вийде ні Саші, ні глядачам. Адже далі йде четверний тулуп, який закінчується страшним падінням. Але спортсменка не зупиняється ні на секунду і продовжує програму. Попереду - каскад четверний тулуп-потрійний тулуп. Як після двох четверні і падіння можна стрибнути ще один «ультра-сі» в каскаді? Це відомо тільки нашої унікальної дівчинці, яка не просто приземлила стрибки, а й отримала за них гарну надбавку. Пізніше Саша скаже, що четверний після падіння був необхідний, інакше вона залишилася б без каскаду. «Мені треба було його зробити, я йшла його робити по-любому». Потім Олександра бездоганно виконала каскад потрійний лутц-потрійний ріттбергер, ніби це не складає ніяких труднощів. Фігуристка дуже гармонійно виглядала в програмі, образ підібраний відмінно! Загалом, прокат можна назвати успішним, а Сашу - генієм і володаркою золотої медалі гран-прі в Каунасі.

Чи не вдалося показати чисту програму і Ксенії Синіцин. Дівчина виступала останнім стартовим номером відразу після Олександри Трусовій. Спортсменка демонструвала хороше катання під чарівну музику Рахманінова, але потім з'явилися помилки. Чи не вийшов каскад потрійний лутц - потрійний ріттбергер. Мінус бал за падіння. Можливо, це збило фігуристку, і вона не встигла вкластися в музику, закінчивши обертання вже в тиші. Ще мінус бал. За результатами змагань Ксенія стала бронзовою медалісткою.

Друге місце зайняла п'ятнадцятирічна Йелім Кім з Кореї. Дівчина показала бездоганне катання в довільній програмі, будучи четвертої після короткої. У спортсменки не було якихось надскладних елементів, але чисте, легке і гармонійне катання привело фігуристку до срібної медалі.

Ідеального виступу в довільній програмі у наших дівчат не вийшло. Але вони - розумниці, які змогли зібратися після помилок і гідно відкатати програми. Вітаємо Сашу з золотом, а Ксенію з бронзою третього етапу юніорського гран-прі!

День 3.

Суботу почала з довільних програм одиночників. Кирило Яковлєв катався під музику з кінофільму «Ромео і Джульєтта». Ніжна лірична програма вдалася, фігурист з легкістю виконав всі стрибки. Не вийшло лише одне обертання. Однак спортсмен не показував «ультра-сі», тому базова вартість програми досить низька. Юнак бере якістю: всі елементи судді оцінили по достоїнству. За результатами змагань Кирило посів друге місце.

Єгор Мурашов двічі стрибнув потрійний аксель, допустив невеликі помарки. Все інше - чисто! Падінь не було, технічна база висока, все елементи зараховані. Можна сказати, що довільна програма була успішна: Єгор став другим. Підсумковий результат - четверте місце.

Бронзу зберіг за собою японець Юто Кишинів. Він впав з потрійного Лутца, невдало приземлив потрійний аксель, припустився серйозної помилки в каскаді ріттбергер-кожух. Надбавки за інші елементи і запас після короткої програми дозволили йому залишитися в трійці лідерів етапу.

Золото дісталося американцеві Ендрю Торгашева з падінням на трікселе і помарками на більшості стрибків. Юнак отримав від суддів високу оцінку за компоненти, завдяки чому став переможцем змагань.

Довільним танцем завершився етап гран-прі в Литві. Ніяких несподіваних сюрпризів не піднесли його результати. Росіяни Аріна Ушакова і Максим Некрасов були хороші у всіх елементах, в черговий раз вразили своєю яскравістю і неординарністю і заслужено перемогли, знову отримавши найкращі оцінки сезону серед юніорських танцювальних пар.

Американці Евонлі Нгуен і Вадим Колесник технічно майже не поступилися чемпіонам, а ось в презентації були не так переконливі. Їх танець був гарним, але не настільки запам'ятовується.

Українці Дарина Попова і Володимир Бєліков зберегли за собою третє місце, але оцінками за довільну програму поступилися парі з Азербайджану - Яні Бугу і Георгію Похилюк. Бронзові призери скористалися модою минулого олімпійського циклу на постановки без чітко вираженого сюжету під класичну музику - простіше кажучи, спробували себе в стилі, який властивий триразовим чемпіонам світу з Франції Габріеле Пападакіс і Гийому Сізерону. Наскільки вдалим вийшов танець, судити тільки глядачам.

Яна Бугу і Георгій Похилюк вирішили не винаходити велосипед, вибравши для своєї програми відому класичну музику - фрагмент "Половецькі танці" з опери "Князь Ігор" композитора Бородіна. До останньої секунди виступу вони боролися за медаль, але, на жаль, не змогли відіграти відставання після ритм-танцю, проте це все одно їх кращий результат в кар'єрі.

Друга російська пара Катерина Андрєєва і Іван Десятов завдяки чистому прокату під саундтрек до фільму "Шерлок Холмс" піднялася на 5-е місце за підсумками змагань.

В цілому для танцюристів цей етап виявився більш напруженим в плані конкуренції в порівнянні з двома попередніми, але російські юніори як і раніше зберігають лідируючі позиції.

В цілому для танцюристів цей етап виявився більш напруженим в плані конкуренції в порівнянні з двома попередніми, але російські юніори як і раніше зберігають лідируючі позиції

Олександра Шарифуллина, Діана Тажетдінова для "Юніор-ТВ". Фото - Джозеп Мартінсон для ISU | Getty images

джерело

Хто ще нам покаже візит на обертання з кантільовери?
Чи зможе фігуристка стрибнути три четверні?
Як після двох четверні і падіння можна стрибнути ще один «ультра-сі» в каскаді?