Полезные материалы

Як кинути курити і не набрати вагу: поради для жінок і чоловіків, чому набираєш вагу, що не погладшати, огляд відгуків з рекомендаціями, що робити

  1. Чому, коли кидаєш палити, набираєш вагу?
  2. Що відбувається з організмом?
  3. Чи всі товстіють?
  4. Як не поправитися жінці?
  5. Поради по способу життя для чоловіків
  6. огляд відгуків
  7. Корисне відео
  8. висновок

Невиправдані страхи і помилки, пов'язані зі спробами відмовитися від сигарет, нерідко змушують курців повертатися до своєї небезпечної звичкою. А в багатьох випадках палять, особливо жінки, навіть не намагаються кинути палити, щоб не поправитися після відмови від сигарет. Звідки така впевненість в неодмінному наборі ваги після відмови від куріння? Що краще - палити і залишатися «струнким» або кинути - і спрямувати сили на боротьбу із зайвою вагою? Нарешті, як кинути курити - і не погладшати? Послухаємо, що говорять фахівці та люди, які перестали курити.

Чому, коли кидаєш палити, набираєш вагу?

Медична наука жваво цікавиться питанням позбавлення від нікотинової залежності , Тому досліджень на цю тему проводиться більш ніж достатньо. Є напрацювання і в такому аспекті - чому набираєш вагу, коли кидаєш палити. Кілька десятків тисяч людей, які пройшли випробування, проявляли найрізноманітніші реакції на відмову від нездорової звички, але вченим все-таки вдалося зробити кілька загальних висновків.

При відмові від куріння важливо стежити за своїм раціоном

Що відбувається з організмом?

У більшості тих, хто кинув палити відзначався набір ваги до 4,5 кг в перший рік без нікотину, і це відбувалося, в основному, в перші 3 місяці після відмови від сигарет. Чому, коли кидають палити, набирають вагу, вчені пояснюють не стільки фізичної, скільки психологічною причиною. Людина, яка звикла кілька разів протягом дня прикладатися до сигарети, просто відчуває себе позбавленим ритуалу, колись приносив йому:

  • оманливу бадьорість;
  • почуття відпочинку (не дарма ж перерви в роботі називають перекурами);
  • підвищений настрій.

Те, що ці ефекти короткострокові, нікого не зупиняє, а лише змушує частіше курити. Неважко уявити, яку розгубленість відчуває людина, що звикла заряджатися подібним чином. І не дивно, що на зміну паління приходять часті перекуси, як правило, снеками, що містять велику кількість жирів, вуглеводів, солей або цукру. А на таких шкідливих підгодівлі складно не набрати вагу.

Але є і фізіологічні причини цього «феномена». Деякі дослідники приписують паління здатність знижувати апетит - за рахунок придушення «гормону голоду» греліну. Відповідно, коли людина кидає курити, гормон починає посилено вироблятися, і людина поправляється. Але ця гіпотеза потребує доказу, так як відомо, що серед курців чимало огрядних людей, а серед тих, хто кинув - чимало худих.

Ще одна причина криється в фізичної залежності. Відчуваючи брак нікотину, до якого вже звик і адаптувався, організм починає проявляти ознаки абстинентного синдрому.

Ці ознаки, може бути, не так страшні, як при алкогольної або наркотичної залежності, але людям з лабільною нервовою системою або нестійкою психікою нікотинова «ломка» може принести масу неприємних відчуттів:

  • перепади артеріального тиску;
  • розлад гормонального балансу (включаючи дефіцит інсуліну);
  • порушення метаболізму;
  • тривожність і пригнічений стан.

Вчені акцентують увагу на тому, що подібні прояви носять тимчасовий характер і через деякий час, повністю устранятся. Але це розуміють не всі або не хочуть розуміти. Зациклившись на депресії, більшість страждальців починають «заїдати» свою печаль різними ласощами, щиро вважаючи, що, коли кидаєш палити - можна.

Чи всі товстіють?

Ті, хто пережив подібне, напевно, здивуються, дізнавшись, що кинути палити і не погладшати - цілком можливо. Але для цього потрібна певна рішучість. Ті, хто це зрозумів, спокійно ставляться до тимчасового набору ваги, навіть якщо наберуть більше 5 кг. Бажають не товстіти замість перекусів влаштовують розминки. Підійде все, що не накопичує, а спалює жири в організмі.

Як не поправитися жінці?

Найнезговірливіші в цьому плані жінки. Їм завжди колись, у них завжди мільйон причин і прикладів того, як «одна знайома кинула палити і поправилася, ось що їй тепер робити». А найгірше, що багато жінок скептично відкидають поради досвідчених людей, як кинути курити і не набрати вагу. А даремно, можна хоча б спробувати.

  1. Для початку варто перестати панікувати з приводу кожного набраного кілограма. Потрібно усвідомити, що це тимчасове і цілком можна виправити явище.
  2. Ще важливо перестати відчувати себе нещасною і гідної співчуття оточуючих. Чи не вони змушували вас курити, так що і «відриватися» на оточуючих не слід.
  3. Більшість фахівців вважають, що причиною набору ваги у жінок найчастіше стає саме психологічна складова процесу. Тому лікарі пропонують відноситься до всього спокійніше.

Рада цей не позбавлений здорового глузду, так як більшість жінок поправляються «через нерви» - стреси і пригніченість багато заїдають солодощами та іншими снеками, запивають солодкою кавою, а то і алкогольними напоями. Щоб кинути палити і не поправитися, жінці все-таки доведеться:

  • відмовитися від перекусів, харчуватися раціонально, дрібно і збалансовано, віддаючи перевагу рослинній їжі, рибі, знежирених молочних продуктів, насінню і горіхів ;
  • каву пити без цукру;
  • пити достатню кількість води - допоможе швидше очистити організм від смол і нікотинових залишків і приглушити згубну тягу (захотіла курити - випила півсклянки води);
  • регулярно робити зарядку і посильні фізичні вправи; навіть сидячи за робочим столом, можна тримати в тонусі прес, підкачувати м'язи ніг і т.д.

У цьому переліку немає неважливих пунктів, але хотілося б підкреслити, що без корекції меню і без фізичної активності зберегти стрункість навряд чи вийде.

Поради по способу життя для чоловіків

Зазвичай чоловіки менш стурбовані збільшенням у вазі, але надмірна вага в будь-якому випадку небажаний, тому чоловікам також варто дізнатися, як кинути курити і не набрати вагу. Поради, запропоновані жінкам, цілком підійдуть і чоловікам - більше руху, менше нервів, правильне харчування. Ось про харчування слід поговорити більш детально. Буде дуже корисно, якщо, кинувши палити, чоловік подбає про збагачення свого раціону такими продуктами:

  • не жирний і не гострими твердими сирами, мацоні, йогуртом - кисломолочні продукти відновлюють мікрофлору шлунка;
  • зеленню з високим вмістом щавлевої кислоти - щавлем, шпинатом, зеленим яблуками - це допоможе відновити метаболізм і позбутися від анемії;
  • чорносливом, вівсянкою, огірками, кабачками, селерою і іншими продуктами, багатими клітковиною - це допоможе очистити кишечник і печінку від продуктів нікотинового розпаду;
  • фруктами, ягодами і овочами, багатими на вітамін C - смородина, цитрусові, солодкий перець - що допоможе усунути гіповітаміноз, спровокований курінням (нікотин перешкоджає засвоєнню цього вітаміну).

А ось від гострого перцю та інших пекучих продуктів фахівці рекомендують відмовитися, особливо на час, коли кидаєш палити, щоб не дратувати особливі смакові рецептори, які можуть «згадати» про тязі до сигарет.

огляд відгуків

Багато курців виявляють недовіру до фахівців від медицини, які говорять про шкоду куріння , А самі продовжують курити. У такому випадку варто почитати відгуки звичайних чоловіків і жінок, яким вдалося кинути палити і не поправитися.

Огляд відгуків дозволяє зробити висновок, що набір ваги в перші місяці після відмови від куріння для більшості людей неминучий. Багато респондентів пишуть про те, що за рік після того, як кинули курити, одужали на 10 кг. Для більшого числа курців страх поправитися був самим демотивуючим фактором в спробі кинути палити.

Ті ж, хто знайшов в собі силу і мудрість подолати страх і забобони, дають такі поради:

  • не їсти багато за один прийом їжі;
  • харчуватися частіше - до 6 разів на день;
  • знайти відволікаючу заняття - це не обов'язково повинен бути спорт, цілком підійдуть будь-які захоплення;
  • стежити за калорійністю споживаних продуктів.

Корисне відео

Лікар-дієтолог Олексій Ковальков про те, як кинути курити і не набрати вагу:

висновок

  1. Абсолютно всі фахівці, що займаються питанням боротьби з курінням , Вважають, що кидати палити в будь-якому випадку краще, ніж не робити цього. Тимчасовий набір ваги незрівнянно менше зло, ніж інтоксикація організму нікотином.
  2. Щоб не поправитися після відмови від куріння, слід повернутися до здорового способу життя - правильно харчуватися, повноцінно відпочивати, уникати стресів і більше рухатися.
Чому, коли кидаєш палити, набираєш вагу?
Що відбувається з організмом?
Чи всі товстіють?
Як не поправитися жінці?
Звідки така впевненість в неодмінному наборі ваги після відмови від куріння?
Що краще - палити і залишатися «струнким» або кинути - і спрямувати сили на боротьбу із зайвою вагою?
Нарешті, як кинути курити - і не погладшати?
Чому, коли кидаєш палити, набираєш вагу?
Чи всі товстіють?
Як не поправитися жінці?