Гандбол. Чемпіонат України. Чоловіки. Розслаблятися не варто

Вісім очок за вісім завершальних турів - відіграється чи такойц запас? Гандболістам ЗТР розслаблятися не варто, але, схоже, об'єктами розбрату виявляться два інших комплекти нагород. Полтава, міцно, здавалося б, що утримувала друге місце, дала Південному наздогнати себе. Нині динамівці значаться рядком вище лише по очним результатами.

Деякі спостерігачі пояснювали програш «синьо-білих» в домашньому матчі з «Мотором» відсутністю Артема Євдокимова, через що піддалася сумніву захист «5-1» і скасували варіант з блукаючим форвардом. Але чи не занадто проста ця версія, адже не зайвими були б і Тимур Луценко з Дмитром Оніщуком? Частенько підопічні Андрія Портного, кажучи по-волейбольному та стукали в блок, попутно спрощуючи задачу голкіперу «МЗЗ» Євгену Сапун. Можливо, зіграли роль і червоні картки. Лінійного гостей Ігоря Кривчикова відправили відпочивати в тандемі з динамівцем Андрієм Фроловим, але у господарів покинув поле (правда, в форматі 3х2) ще один російський легіонер Олексій Пєсков. До речі, спільними зусиллями команди заробили тайм з хвостиком в меншості - 36 хвилин, 20 з яких припали на частку запорожців.

Ідентичний результат (26:28) вийшов і в Донецьку, і це була чи не остання спроба «Політехніка» втягнути сусідів-луганчан в рулетку невильоту з Суперліги. Мовляв, втрьох веселіше, а тут ще один фігурант у справі - «Авіатор» - нічим в той вечір не блиснув проти южненських портовиків. Прагматичний «Буревісник» вміло уникнув такої долі. Вихованці Леоніда Левченко вчасно зрозуміли, що 7:10 - сигнал серйозний, і час, що залишився до перерви час наповнили відповідним ривком 7: 2. Правда, донеччани билися до кінця, і при 25:27 відзначився не особливо відомий Єгор Доміч. Але досвідчений Сергій Троценко заспокоїв тренера 28-м для гостей голом.

Залишений мною на десерт поєдинок ЗТР з «Будівельником» виправдав сподівання гурманів лише частково. На відміну від попередніх побачень (баланс був - 1: 1), нині на помості «Юності» відчувався обопільний недокомплект. У запорізькому лазареті перебували Бурка, Ганчев, Кисіль і Мачарашвілі, а з Броварів - з різних причин - не прибули Анісімов, Покотило, Садовій (майже всі ланка б'ють!), А ще оплот оборони Комаренко і наставник команди Олександр Андрущенко.

За півтайма «будівельники» закинули аж ... два м'ячі (Станіслав Жуков - 2: 6), але потроху підтягнулися. До 44-й хвилині, коли черговий снаряд (17:17) зарядив Олександр Петров, на табло почалася ера рівноваги. І так аж до 21:21. Олександр Рєзанов повернув в ворота Геннадія Комка, а в атаку, незабаром після травми Миколи Стецюри, відрядив Артема Звездова. Та й перший гол за основу юного Антона Лінника нагоді лідерам першості для вирішального спурту.