Полезные материалы

Комплекс вправ на брусах - інтернет-магазин «Це Спорт»

  1. Як тренуватися на брусах
  2. Для експертів:
  3. Техніка виконання віджимань на брусах
  4. Помилки при виконанні віджимань на брусах

Вправи на брусах розвивають верх тіла - м'язи плечового пояса і грудей. Якщо застосувати обтяження, то віджимання на брусах стануть вправами для збільшення м'язової маси плечового пояса.

Якщо застосувати обтяження, то віджимання на брусах стануть вправами для збільшення м'язової маси плечового пояса

Відмінність настінних брусів або тренажера "турнік + бруси" від просто турніка в тому, що бруси часто бувають знімними і складними .

Ще один критерій вибору - ширина брусів. Стандарту по ширині брусів немає, поняття достатньої ширини брусів для конкретної людини визначається шириною його плечей.

Якщо мета вправ - робота над трицепсами, вам знадобляться вузькі бруси . Відстань між такими брусами буде невеликим - щоб між ними проходив тільки таз з мінімальним зазором. Якщо хочете розвинути нижній відділ грудних м'язів, вибирайте широкі бруси .

Як тренуватися на брусах

Для початківців:

  • Вихід на бруси. Візьміться руками за бруси і відштовхніться ногами від підлоги - як би встрибуючи на них. Утримуйте тіло на витягнутих руках. Схрестіть ноги і трохи зігніть їх в колінах. Дивіться перед собою, не розгойдується. Потім плавно спригніте на підлогу. У міру зростання сил намагайтеся якомога менше стрибати і якомога більше включати в роботу руки.
  • Підйом колін. Візьміться за бруси і запригніте на них. Тіло утримуйте на витягнутих руках, а ноги трохи заведіть вперед. Не змінюючи положення корпусу, підтягніть коліна якомога ближче до плечей.

Для досвідчених:

Ви готові до цього рівня, якщо вже можете 2-4 рази віджатися від брусів. Мета - навчитися виконувати 10 і більше віджимань в підході.

  • Звичайні віджимання на брусах. Візьміться за бруси і відштовхніться ногами від підлоги, вийшовши на прямі руки. Трохи зігніть ноги в колінах і відведіть таз назад. У такому положенні корпус нахилиться вперед, що зменшить амплітуду руху в плечових суглобах і вбереже їх від травм. Опустіться вниз до кута в ліктьовому суглобі в 90 градусів, затримайтеся на секунду. Плечі при цьому відведені назад, а лопатки зведені разом. Видихніть і вичавіть тіло вгору - це один повтор.
  • Підйом прямих ніг. Візьміться за бруси і відштовхніться ногами від підлоги, вийшовши на прямі руки. Ноги трохи зігніть і заведіть вперед. Не змінюючи положення корпусу, підійміть трохи зігнуті в колінах ноги до горизонталі або вище. Плавно поверніться у вихідне положення.
  • Почергові підйоми ніг. Вийшовши на прямі руки, підніміть праву ногу до горизонталі або вище. Опустіть. Підніміть ліву ногу. Опустіть. Це один повтор.
  • Повороти в куточку. Вийшовши на прямі руки, підніміть трохи зігнуті в колінах ноги так, щоб ступні опинилися вище брусів. З цього положення повільно поверніть корпус і ноги спочатку вправо, а потім вліво. Це один повтор. Під час поворотів намагайтеся не згинати сильно руки в ліктях.
  • Віджимання на брусах з куточком. Встаньте на прямі руки і підніміть трохи зігнуті в колінах ноги так, щоб вийшов прямий кут між стегнами і корпусом. Згинаючи руки в ліктях, опуститеся вниз, зберігаючи куточок. Поверніться у вихідне положення, не опускаючи ніг.
  • Зворотні кроки. Встаньте на прямі руки. Потисніть плечима. Поверніться у вихідне положення, не згинаючи рук.

Для експертів:

Переходьте до цього блоку поступово: продовжуйте робити вправи для досвідчених, але додайте до них по 1-2 вправи для експертів. Освоюйте нові вправи, роблячи в них більше повторів і об'єднуючи вправи в комбінації.

  • Трикутник. Встаньте на прямі руки. Зігніть руки в ліктях і опустіться вниз до кута в 90 градусів в ліктьовому суглобі. Тепер змістився трохи назад і покладіть передпліччя на бруси. Поверніться в положення 90 градусів, після чого повертайтеся в початкове положення - до витягнутих руках. Це один повтор.
  • Обертання 360 градусів. Встаньте на прямі руки. Поверніться вправо і переставте ліву руку на праву поперечину. Продовжіть обертання вправо, перемістивши праву руку на перекладину, розташовану ззаду. Знову переставте обидві руки на одну перекладину. Продовживши обертання, поверніться у вихідне положення. Повторіть в іншу сторону. Два кола (за годинниковою стрілкою і проти) вважаються за один повтор.

Техніка виконання віджимань на брусах

  • Руки і зап'ястя. Підтримуйте вертикальне положень зап'ясть - вони повинні бути вирівняні з плече-ліктьовим суглобом. Правильний хват - на ширині плечей або трохи ширше.
  • Лікті. Під час рухів тримайте лікті щільно притиснутими до корпусу. У верхньому положенні повністю розпрямляйте лікті.
  • Плечі. Під час тренування тримайте плечі стабілізованими, не дозволяйте їм «гуляти» в сторони.
  • Хребет. Хребетний стовп випрямляйте на всю довжину і тримайте прямо - НЕ вигинає при вправах.
  • М'язи кора. Під час підйому вгору напружте всі м'язові групи, особливо м'язи преса. М'язи кора повинні створювати жорсткий корсет протягом всього тренування - це допоможе стабілізувати спину.
  • Ноги. Тримайте ноги разом, коліна трохи зігнутими, стегна і сідниці в напрузі.
  • Дихання. На видих - підйом, на вдих опускайтеся вниз.

На видих - підйом, на вдих опускайтеся вниз

Помилки при виконанні віджимань на брусах

  • Неправильний хват. Дуже широкий хват. Середній хват на ширині плечей буде працювати найкращим чином.
  • Неправильне дихання. Вдихніть, перш ніж опуститися вниз, в іншому випадку є ризик отримати травму грудей (при віджиманні з акцентом на грудні). Тримайте груди наповненою під час спуску і на початку підйому вгору.
  • Високий темп тренування. Вправу виконуйте повільно, не кидайте тіло вгору і вниз. Кожне опускання і сходження має займати не менше 2-х секунд. Чи не розслабляйтеся в нижній точці, тримайте напругу.
  • Недостатня розминка. Може стати причиною травм.
  • Робота з великою вагою. Не обтяжують себе додатковою вагою з перших тренувань. Надбавку до власної ваги робіть вже коли легко виконуєте 3 підходи по 15 повторів.
  • Сильне розгойдування корпусу. Розгойдуванням ви полегшите собі руху, але результат від таких підтягувань буде мінімальним.

Вибрати й купити бруси для дому та залу ви можете в розділі "Турніки і бруси"