Полезные материалы

Росіяни захопили Будапешт. Чого чекати від "Гран-прі" Угорщини

У найближчі вихідні шанувальників "Формули-1" чекає гонка в ще одному місці, вже який встиг стати історичним для чемпіонату світу - "Гран-прі Угорщини" незмінно проводиться в одному і тому ж місці без перерви з 1986 року.

І з цієї точки зору гонка на трасі "Хунгарорінг" в околицях Будапешта - ідеальний варіант перед перервою довжиною майже в місяць. Франція, Австрія, Британія, Німеччина пронеслися перед очима вболівальників за неповний місяць. А тепер уїк-енд в Угорщині і відпочинемо, адже на кордоні літа і осені нас ще чекають бельгійський "Гран-прі" в Спа і італійський в Монці.

Пилова бувальщина

Історія появи угорської гонки в календарі давно і широко відома - в пошуках нових ринків Берні Екклстоуну на початку 80-х дуже хотілося потрапити за "залізну завісу" в країни Східної Європи. Багаторічний промоутер "Ф-1" вів переговори з радянською владою, мріючи про появу "королівської серії" в Москві. Але статися цього не судилося.

Тоді заповзятливому британцеві порадили звернути погляди на Угорщину. І в 1983 році була досягнута домовленість про проведення тут етапу чемпіонату світу. Правда, Екклстоун спочатку пропонував знову облаштувати трасу в Неплігете - найбільшому парку Будапешта, де в 30-х роках вже проводилися "Гран-прі". А у влади країни були свої плани, і міська гонка в них не входила.

Тому приблизно в 20 кілометрах від столиці, неподалік від автомагістралі, в рекордні для "Формули-1" терміни з нуля був споруджений новий автодром. Будівельні роботи почалися 1 жовтня 1985-го, а вже 24 березня наступного року тут відбулися перші старти. А минулий в серпні "Гран-прі Угорщини" зібрав понад 200 тисяч глядачів. Між іншим, за популярністю у туристів "Хунгарорінг" до сих пір входить в першу трійку - він давно став таким же символом країни, як мости через Дунай в Будапешті, озеро Балатон, токайське вино і гуляш.

Втім, туристи це одне, а ось гонки, крім "Ф-1", тут проводяться не так часто - багато хто вважає, що виною тому не найвдаліший профіль траси. Велика кількість поворотів і перепадів висоти знижують середню швидкість машин, роблячи обгони на "Хунгарорінге" важкими і досить рідкісними. Цю трасу навіть встигли прозвати "Монако без будівель". Крім того, в Угорщині ніколи не бракує запорошений трек, що пояснюється як не найбільш інтенсивним використанням, так і навколишніх умов. І це теж впливає на швидкість гонки не в кращу сторону.

У найближчі вихідні шанувальників Формули-1 чекає гонка в ще одному місці, вже який встиг стати історичним для чемпіонату світу - Гран-прі Угорщини незмінно проводиться в одному і тому ж місці без перерви з 1986 року

Льюїс Хемілтон роздає автографи. фото REUTERS

ТЕПЛО І СУХО

Тому запорукою успіху в Угорщині найчастіше стає успішна кваліфікація і відсутність помилок на піт-стопах. Можливо, в ситуацію могла б внести різноманітність погода - в цьому ми переконалися тиждень тому на прикладі Хоккенхайма. Але цей "Гран-прі" за традицією проводиться в розпал літа, коли в околицях "Хунгарорінга" стоїть тепла і суха погода. Досить сказати, що до 2006 року це була єдина траса "Ф-1" ніколи не бачила дощових перегонів.

Як буде цього разу - побачимо. Екватор сезону пройдений тиждень тому, і тепер з кожною гонкою буде все менше можливостей щось змінити. І звичайно, більше не варто допускати таких помилок, як Себастьян Феттель в Німеччині. Виліт впевнено лідирував пілота "Феррарі" обернувся для нього гіршим з можливих результатів - діючий чемпіон світу Льюїс Хемілтон з 14-го місця на старті прорвався на чільне пелотону і перетворив "-8" в загальному заліку в "+17".

А заодно зробили переможний дубль "Мерседеси" вийшли вперед у Кубку конструкторів. А для "Феррарі" чорна смуга продовжилася і на цьому тижні, коли прийшла звістка про смерть колишнього керівника компанії Серджіо Маркьонне - він активно займався справами і автоспортивного підрозділу.

А для Феррарі чорна смуга продовжилася і на цьому тижні, коли прийшла звістка про смерть колишнього керівника компанії Серджіо Маркьонне - він активно займався справами і автоспортивного підрозділу

Макс ФЕРСТАПЕН. фото REUTERS

НЕ ЗАБУДЕМО ПРО "БИКОВ"

У той же час, мало у кого є сумніви, що саме Хемілтон і Феттель боротимуться за перемогу на угорському "Гран-прі" - саме вони на двох виграли тут три останніх гонки. Причому в цьому мікроматчі рахунок 2: 1 на користь саме німця. Він же є чинним переможцем, зате Хемілтон піднімався тут на першу сходинку п'єдесталу в цілому п'ять разів - більше ніж хто б то не було.

При цьому лідерам "Мерседеса" і "Феррарі" не варто занадто захоплюватися боротьбою виключно один з одним - так вони можуть дати шанс не тільки напарникам, але і пілотам "Ред Булла" . "Бики" на цієї не швидкісній трасі повинні відчувати себе відмінно, а Ден Ріккьярдо вже перемагав в Угорщині в 2014-му. Головне - уникнути таких ситуацій, як в минулому році, коли в боротьбі за позиції на старті Макс Ферстаппен заблокував колеса і в другому повороті виніс з треку свого ж партнера, який незабаром зійшов через отриманих ушкоджень.

Між іншим, цей східноєвропейський уїк-енд обіцяє стати самим "російським" в сезоні - як повідомляє Motorsport.com, в ході тренувальних заїздів за кермо призовий машини "Рено" повинен сісти один з лідерів "Ф-2" Артем Маркелов, а виступаючий в GP3 Микита Мазепин знову отримає шанс випробувати болід "Форс Індії" . До речі, на поточному тижні продовжили поширюватися чутки, що якусь частину цієї команди придбав батько Ленса Стролла , І напарник Сергія Сироткіна скоро покине бедствующий в нинішньому сезоні "Вільямс".

ГРАН-ПРІ УГОРЩИНИ
Автодром "Хунгарорінг".
Довжина кола - 4,381 км.
Кількість кіл - 70.
Дистанція гонки - 306,63 км

РОЗКЛАД ЕТАПУ
27 липня, п`ятница
12.00. Перше тренування.
16.00. Друге тренування.
28 липня, субота
13.00. Третя тренування.
16.00. Кваліфікація.
29 липня, неділя
16.10. Гонка.