Полезные материалы

Агенти футболістів російських топ-клубів. Хто стоїть за спинами гравців

  1. Для агентів російських гравців настали непрості часи. Доводиться стримувати не тільки атаки президента...
  2. Таблиця зимових трансферів РФПЛ 2014/15. Дзюба може виявитися в «Зеніті», Боккетті перейшов до «Мілана»
  3. «Локомотив»
  4. «Динамо»
  5. ЦСКА
  6. «Зеніт»
  7. Олександр Павленко: «Нехай Дзюба отримує стільки, скільки просить»

Для агентів російських гравців настали непрості часи. Доводиться стримувати не тільки атаки президента РФС, а й вести складні переговори з клубами - контракти багатьох гравців закінчуються через півроку, а в командах наполягають на переглядах доларових зарплат по більш щадному курсу. Тижневик «Футбол» дізнався, які компанії ведуть справи гравців вітчизняних топ-клубів, хто з агентів контролює молодіжні склади «Спартака» і ЦСКА і яка фірма зараз найбільш впливова в російському футболі.

Тижневик «Футбол» дізнався, які компанії ведуть справи гравців вітчизняних топ-клубів, хто з агентів контролює молодіжні склади «Спартака» і ЦСКА і яка фірма зараз найбільш впливова в російському футболі

(щоб побачити таблицю в кращій якості, відкрийте фото в окремій вкладці)

«Спартак»

Найближчим до «Спартаку» агентом вважається Олексій Сафонов (SA-Football Agency). Крім більшої частини російськомовного складу «Спартака» агентство Сафонова веде мало не всіх молодих червоно-білих гравців з академії і молодіжного складу. Активно співпрацює агентство і зі школою «Чертаново».

Олексій Сафонов закінчив футбольну школу ЦСКА, потім працював на Крайній Півночі і працював в «Хімках» і «Сатурні». Ще до того як стати агентом, піддався розбійному нападу на дачі. За його словами, він отримав по обличчю гумовим молотком мало не три сотні ударів. Після чого голова розпухла так, що не поміщалася на подушці.

Кар'єру агента Сафонов почав з співпраці з Олексієм Медведєвим, якого вів протягом всієї кар'єри і в підсумку побачив в футболці «Рубіна» в матчі проти «Барселони». Сергій Рижиков поруч з Сафоновим перетворився з четвертого воротаря «Сатурна» в голкіпера збірної. Олексій також працював з Артемом Дзюбою, а зараз його агентство є одним з найбільших в Росії і представляє інтереси декількох десятків футболістів.

Олексій Сафонов вважається самим відкритим агентом з тих, хто веде гравців Прем'єр-ліги. Широкому колу людей він став відомий після того, як завів твіттер і став вести там активне життя. Анекдоти, історичні фотографії і обговорення футболу - всім цим Олексій розважав передплатників до того, як почалася війна агентів проти РФС. Після до жартів додався постійний тролінг Миколи Толстих: про нього Сафонов висловлюється різко, але щодо коректно.

Як стверджує Сафонов, гравці з маленькою зарплатою не платять йому 10-процентну комісію, а з такими клієнтами, як Олексій Медведєв або Сергій Рижиков, він навіть не підписує контрактів - все на чесному слові.

З інших агентів, які працюють з гравцями «Спартака», варто відзначити Дмитра Граділенко - в деяких базах коментатор все ще числиться агентом Жано Ананідзе. А також виділити компанію European Sports Agency: незважаючи на європейське назва, справи вірменських легіонерів Мовсісян і Озбіліз веде Валерій Оганесян. Вважається, що він близький до одного з основних акціонерів «Спартака» Джевану Челоянц.

Таблиця зимових трансферів РФПЛ 2014/15. Дзюба може виявитися в «Зеніті», Боккетті перейшов до «Мілана»

Крім того, варто зауважити, що справи Артема Дзюби, за офіційною версією, веде його батько. Але деякі джерела вказують, що Олег Артемов нібито продовжує консультувати форварда, і це ускладнює процес переговорів з Леонідом Федуном.

«Локомотив»

Більшу частину гравців «Локомотива» веде компанія Dr. Oliver Wendt & Tomas Zorn і Олег Артемов. У 2011 році в розпал апаратних воєн навколо РФС «Нова газета» публікувала розслідування, в якому, посилаючись на німецькі джерела, називала Томаса Цорна сином президента РФПЛ Сергія Прядкіна. Стверджувалося, що цивільною дружиною президента РФПЛ була проживає в Берліні Олена Цорн, яка має сина Томас 1986 року народження, і Сергій Прядкін досить багато часу проводив в Німеччині.

Там він разом з відомим агентом Костянтином Сарсанія заснував компанію GiRRus, яка вела справи таких гравців, як Роман Павлюченко, Олександр Бухаров, Марат Ізмайлов, Олександр Самедов, Дмитро Тарасов, Дмитро Торбінський і інших ... Активну участь в діяльності компанії брали адвокат Олівер Вендт, агент ФІФА Томас Цорн і російський агент Олег Артемов. При їх посередництвом, зокрема, був здійснений трансфер Кевіна Кураньї в московське «Динамо».

При їх посередництвом, зокрема, був здійснений трансфер Кевіна Кураньї в московське «Динамо»

Справа про можливу участь президента Прем'єр-ліги в агентській бізнесі та конфлікт інтересів дійшло до Спортивного суду в Лозанні і там через 2,5 року було закрито. Разом з тим зникла фірма GiRRus, але з'явилася компанія Dr. Oliver Wendt & Tomas Zorn. Зараз її клієнтами значаться понад 50 футболістів. Три чверті з них мають відношення до російським клубам. Єдиний відомий зарубіжний футболіст - шотландський нападник «Сандерленда» Стівен Флетчер.

Серед клієнтів Dr. Oliver Wendt & Tomas Zorn можна знайти майже всіх футболістів GiRRus. До речі, в російських базах часто вказано, що їх агентом є Олег Артемов, який вважається представником німецької фірми в Росії. З цією обставиною прийнято пов'язувати і можливість появи в «Локомотиві» Артема Дзюби.

Футболісти, яких веде Dr. Oliver Wendt & Tomas Zorn, становить не тільки кістяк «Локомотива» (до них можна додати Віталія Денисова): їх багато в «Ростові» і вистачає в «Рубіні». У «Локомотиві» ж можна зустріти майже всіх провідних агентів Росії і міжнародних фірм. Але звертає на себе увагу велика кількість клієнтів ProSports Management Германа Ткаченко.

Але звертає на себе увагу велика кількість клієнтів ProSports Management Германа Ткаченко

«Динамо»

Агентом Ігоря Денисова, одного з найскладніших футболістів «Динамо», є Павло Андрєєв (агентство PAFA). Серед клієнтів Андрєєва багато пітерських гравців, яких він узяв під крило ще в юності. А в російський футбол Павло Андрєєв увірвався з шумом. Коли професія агента тільки-тільки формувалася, він взяв під опіку найталановитішого гравця того часу - Дмитра Сичова. Про Андрєєва ніхто і не дізнався б, якби не конфлікт нападаючого зі «Спартаком». Незважаючи на всі складнощі, агентство PAFA як і раніше співпрацює з Сичовим. Ось уже більше десяти років, хоча сам футболіст майже не співпрацює з футболом.

Довгий час агентство PAFA представляло інтереси Андрія Аршавіна, але союз розпався під час серіалу «Як перейти в лондонський« Арсенал »?». Гравці Андрєєва взагалі зі складними характерами. Один з них - Володимир Бистров, що зважився на ризикований маневр Петербург-Москва-Петербург. «Можливості зберегти Бистрова не було. У Володі є агент - Павло Андрєєв, а все агенти складають контракт таким чином, щоб отримувати якомога більше протягом всієї кар'єри гравця », - пояснював ситуацію Леонід Федун в інтерв'ю« СЕ ». Інший бунтівний герой - Ігор Денисов. Саме Андрєєву довелося тримати відповідь, коли футболіст влаштував бунт у «Зеніті» і перестав потрапляти в збірну.

Саме Андрєєву довелося тримати відповідь, коли футболіст влаштував бунт у «Зеніті» і перестав потрапляти в збірну

В агентстві PAFA числяться всього лише 12 гравців, з них 10 представляють Прем'єр-лігу, двоє грають в ФНЛ. Останній перехід - Роман Воробйов змінив пітерське «Динамо» на «Газовик». При цьому Андрєєв не працює з іноземцями, тому що «у нас і з російськими гравцями проблем вистачає», і будує центр в Подільському (чутки про близькість до місцевого бізнесу супроводжують агента всю кар'єру).

У «Динамо» є ще один гравець з пітерським минулим і агентом. Справи Олексія Іонова веде Віталій Калоєв, в списку клієнтів якого в основному вихованці «Зеніту». Але жоден з них поки так і не став гравцем основного складу, а велика частина перебралася в інші російські клуби рівнем нижче. За це на агента в Пітері ображені: вважається, наприклад, що саме Калоєв був причетний до від'їзду Алана Касаева в «Рубін» і переправляв в «Аланію» молодих гравців.

Одним з агентів самого зоряного гравця «Динамо» Матьє Вальбуена значиться Жан-П'єр Берні. Це знакова фігура французького футболу. Всесвітню популярність він отримав ще в 1993 році - саме Берні був генеральним директором «Марселя», коли цей клуб викрили в підкупі суперника. Тим самим людиною, який передавав гроші, і був Жан-П'єр Берні, за що він отримав умовний термін і довічну дискваліфікацію, але після був амністований.

Тим самим людиною, який передавав гроші, і був Жан-П'єр Берні, за що він отримав умовний термін і довічну дискваліфікацію, але після був амністований

ЦСКА

ЦСКА Євгенія Гінера вкрай неохоче співпрацює з агентами, вважаючи за краще вирішувати питання безпосередньо з футболістами. Проте справи лідера команди Сергія Ігнашевіча веде одна з найвідоміших в Росії агентських фірм Prosports Management Германа Ткаченко. Крім армійського захисника найвідомішими російськими клієнтами компанії є зенітовци Олександр Кержаков і Олег Шатов, динамівець Артур Юсупов.

Герман Ткаченко більше знаменитий як менеджер, який вів трансферні кампанії великих футбольних проектів. У футбол він прийшов в 1999 році, коли зайняв керівну посаду в самарських «Крилах Рад». Збирав «під ключ» бронзові «Крила» -2004 і «Анжи» -2013 (включаючи запрошення в команду Самюеля Ето'О). Розповідаючи про це в інтерв'ю, грішить частим вживанням англіцизмів - начебто lowbudget team або umbrella coach. Вихід Ткаченко з проектів зазвичай супроводжується скандалами і підозрами в необережному поводженні з трансферним бюджетом. Відомий дружбою з Андрієм Тихоновим, двічі переходили в самарський клуб.

Відомий дружбою з Андрієм Тихоновим, двічі переходили в самарський клуб

Компанію Prosports Management, з якою співпрацюють агенти Михайло Данилюк, Айрат Імамів, Кахор Муминов і Костянтин Нестеренко, Герман Ткаченко створив в 2005 році. Представники компанії ведуть справи великого числа українців, серед яких - нападники «Дніпра» Роман Зозуля та Євген Селезньов, а також тимчасово безробітний Олександр Алієв.

Компанія Ткаченко також представляє інтереси молодшого Кержакова. Працевлаштування воротаря в Нижегородську «Волгу» разом з відрахованими з «Крил» Олександром Бєлозьоровим і Русланом Аджінджалом вважається особистою заслугою Мумінова. Його посередництво клуб оцінив в 500 тисяч доларів. Ще 200 тисяч євро агент Prosports Management отримав, організувавши, мабуть, останній помітний трансфер в кар'єрі Андрія Каряки - в ту ж «Волгу».

Окремий привід для гордості компанії - кар'єра Федора Смолова, яка триває, незважаючи на репутацію клієнта. Муминов готовий годинами захищати Федора, пояснюючи його невдачі «протестантським» способом життя роттердамців і повідомляючи, що в «Уралі» його гравець заробляє в 3,5 рази менше, ніж в «Динамо».

Серед агентів гравців ЦСКА відомий менеджер Романа Єрьоменка Марко Трабуккі. Хто має італійське коріння Трабуккі спочатку займався пристроєм російських хокеїстів в Європі, потім влаштовував Руслана Нігматулліна в «Верону», привозив Кавенагі в «Спартак», а зараз вважається головним експертом по італійському ринку.

«Зеніт»

Культовий футболіст «Зеніта» Андрій Аршавін стверджує, що у нього зараз немає агента, але в більшості баз зазначено, що з ним працює Олег Артемов - ще одна ключова фігура на трансферному ринку Росії.

Олег Артемов отримав ліцензію агента в 2004 році, але говорити про те, як прийшов в цей бізнес, не любить. Відповідає ухильно: мовляв, спочатку просто допомагав одній людині, так і пішло. За даними «Нової газети», цією людиною був Владлен Свєтіков. У 1990-ті він перевіз не один десяток росіян в Західну Європу, був спортивним директором ЦСКА, а після приходу Червіченко в «Спартак» освоївся в червоно-білому клубі. Зокрема, уклав договір з Олександром Павленко.

Олександр Павленко: «Нехай Дзюба отримує стільки, скільки просить»

Можливо, саме близькість до святковий допомогла Артемову стати агентом багатьох молодих спартаківців. Так, клієнтами Олега стали Роман Павлюченко, Павло Погребняк, Олександр Самедов, Олексій Ребко. З усіма він співпрацює досі, а з останнім навіть відкрив бізнес. За інформацією тієї ж «Нової», Ребко, Артемов і Чеснаускіс (ще один клієнт Олега) - засновники підприємства, зареєстрованого на Ніколо-Хованському кладовищі, яке займається складської діяльністю.

Навколо Артемова не раз виникали дивні історії. У 2006 році переходом його клієнта Погребняка в «Томь» зацікавилася місцева міліція. Томич перерахували 400 тисяч доларів в якості плати за послуги з пошуку форварда на рахунок фірми-одноденки. Прокуратура порахувала це відкотом і порушила кримінальну справу. Однак деякі агенти на умовах анонімності заявляли, що Артемов тут ні при чому. Мовляв, трансфером займався його асистент, але де-факто старший бізнес-партнер Олексій Рискін. У минулому році діяльність Олега знову перевіряла прокуратура. Ініціатором виступив РФС, активно бореться з агентською діяльністю.

В кінці року російський футбол розбурхали слова Василя Уткіна, який заявив, що справи Артема Дзюби веде Андрій Червіченко. Екс-президент «Спартака» інформацію спростував, однак на запитання, чи знає він Рискіна, заявив, що це його друг. Не секрет, що одним Червіченко є і Свєтіков, чиє агентство розташовується в його офісі. Провести аналогію між Ребко, Самедова, Павлюченко і Дзюбою нескладно. Зв'язати Червіченко, Рискіна, Святкові і Артемова - теж. Висновки напрошуються самі. Але навіть якщо справи Дзюби насправді веде його батько, для Артемова і Ко це некритично. На думку агента Олега Малежика, Олег Артемов входить до шістки агентів, контролюючих 80% футбольного ринку Росії.

Цікавий агент і у Халка. Співвласником фірми, яка веде справи найдорожчого легіонера російської Прем'єр-ліги, є Вагнер Рібейро. Він же займається кар'єрою Неймара, якого намагався влаштувати в «Реал», і багатьох інших бразильських зірок і постійно дає скандальні коментарі. Але найбільше знаменита його фраза в Твіттері, присвячена головному тренеру збірної Бразилії Луїсу Феліпе Сколарі. «Він старий, зарозумілий, огидний, марнославний і дурний козел», - написав Вагнер після чемпіонату світу. Більше Халка в збірну Бразилії не викликали.

Текст: Андрій Вдовін, Олександр Головін, Ярослав Кулємін, В'ячеслав Опахін, Гліб Чернявський

Фото: Сергій Дроняев, Максим Серьогін, тижневик «Футбол»

Довгий час агентство PAFA представляло інтереси Андрія Аршавіна, але союз розпався під час серіалу «Як перейти в лондонський« Арсенал »?