Полезные материалы

«Він дуже талановитий, але повний Роздовбай». Бухаров рятує збірну

  1. КАЗАНЬ
  2. ПІТЕР
  3. Ростов

Роман Мун - про те, хто піднявся з дна.

Роман Мун - про те, хто піднявся з дна

Дебош в аеропорту «Пулково», гучний трансфер в «Зеніт», гол в ворота «Манчестер Юнайтед» - всіх цих веселих історій в кар'єрі Олександра Бухарова могло б не статися, якби в 15 років його взяли в ЦСКА. Віктор Панченко, тоді працював спортивним директором клубу, розповідав, що Бухарова забракував тренер Павло Коваль. Той вважав, що Сергій Самодін «цікавіше, більш технічні, тонше розуміє гру».

У підсумку Олександр опинився в «Рубіні», де його помітив Курбан Бердиєв. Так почалася одна з найбільш неоднозначних футбольних кар'єр нашого футболу в XXI столітті.

КАЗАНЬ

КАЗАНЬ

Розповідають, що в дублі «Рубіна» деякі гравці були незадоволені, що у Бухарова найбільша зарплата. Він забивав не так багато, але платили йому більше всіх, а Бердиєв постійно стежив за тим, щоб обдарованого нападника підводили до основи поступово. А ще - не давали йому занадто загуляти.

В результаті Бухаров став одним з головних героїв «Рубіна», який став в кінці 2000-х дворазовим чемпіоном Росії. Віктор Панченко розповідав, що ЦСКА хотів купити Бухарова, вже коли той грав у Казані, але «завадила східна хитрість Бердиєва». У другому чемпіонському сезоні-2009 він забив 16 голів і став одним з найбільш статусних форвардів Росії.

Проте вже тоді стало ясно, що Бухарова складно назвати суперпрофесіоналом.

У Казані почалося захоплення Олександра Бухарова онлайн-покером. У 2010-му Бухаров потрапив на фінальний стіл великого світового турніру Poker Stars Sunday Million. Форвард, який грав під ніком Timur Valeev, заробив близько 20 тисяч доларів. Пізніше він радісно поділився подробицями: «У нас зараз відпустку. Значить, є час, а головне - можливість провести ніч без сну. Компанію мені склав захисник «Ак Барса» Андрій Первишін, теж протримався в грі досить довгий термін. Відверто кажучи, результат дуже здивував, а сама гра захоплювала ».

Крім того, в Казані заговорили про те, що у Бухарова проблеми із зайвою вагою. Нібито в тому числі саме тому він так довго відновлюється від травм (травми у Бухарова були серйозні: він двічі рвав в «Рубіні» «хрести»). У 2008-му в «Рубін» прийшов легенда українського футболу Сергій Ребров, його у виховних цілях підселили до Бухарову в номер.

Влітку 2010-го гравцем зацікавився «Зеніт». Були розмови, що Бухаров не хоче йти, але пізніше нападник заявив, що це неправда: «Про інтерес" Зеніта "дізнався після першої частини чемпіонату Росії. Після цього підійшов до головного тренера «Рубіна», пояснив ситуацію і сказав, що якщо це вигідно для всіх, то я хотів би перейти в «Зеніт», оскільки для мене це - величезний крок вперед. Курбан Бекіевіч Бердиєв відповів, що моє рішення - правильне ».

Айрат Шамілов, керівник відділу спорту «БІЗНЕС Онлайн»

«Можливо, [у« Зеніту] було бажання послабити «Рубін», який непогано виглядав в тому сезоні. Семак був ключовим гравцем команди і його відхід в результаті позначився навіть сильніше, ніж догляд Бухарова. Cначала здавалося, що Саша зраджує «Рубін», йде за великими грошима. Він став погано грати на тлі всіх цих чуток і було видно, що він переживає. Показова історія - останній матч Бухарова в "Рубіні". Була гра проти «Спартака» в Москві, казанці її виграли і Бухаров пішов прощатися з уболівальниками «Рубіна» і заплакав. Було дуже зворушливо і зрозуміло, що він, в общем-то, нікуди не хоче йти. Тим більше, було ясно, що нічого у нього в Пітері не вийде.

В цілому до Бухарову в Казані завжди було добре ставлення, його підтримували, особливо в останні роки в Казані, співчували після травм. При цьому не було секретом, що він грає в покер, витрачає багато грошей даремно, але ставлення було, скоріше, позитивне. До того ж він створював враження доброї людини, і по всій видимості він такий і є насправді.

Думаю, що якби не ліміт на легіонерів, грав би зараз в «Ростові» який-небудь дешевий латиноамериканець. А так російський футболіст, великий, таранний, добре розуміє вимоги тренера, грошей божевільних, йому вже не платять. Він дуже талановитий, але повний Роздовбай. Бердиєв ці аспекти його життя здатний контролювати, мотивацію знаходити. Це як школа і університет. У школі ти навчаєшся, за тобою вчителя бігають, класні керівники. А в університеті ти прогуляв пару - твоя справа. Чи не здав сесію - гуляй. «Зеніт» - університет. Рівень завдань і відповідальності інший, тому і було зрозуміло, що Бухаров в Пітері тільки пропаде ».

ПІТЕР

ПІТЕР

Бухаров перейшов в «Зеніт» за 12 млн євро, щоб стати конкурентом Олександра Кержакова. Починалося все непогано: Бухаров зробив дубль «Ростову» в чемпіонському матчі. В результаті трансфер став однією з найбільш провальних угод «Зеніту» в XXI столітті. Бухаров мало того, що не забивав, так ще й зіпсував собі репутацію.

Одним з головних критиків гравця став коментатор Геннадій Орлов. Він постійно звинувачував Олександра в непрофесійному ставленні до справи - наприклад, підкреслював, що у Бухарова проблеми із зайвою вагою. Коли пішли чутки про можливий відхід нападника з «Зеніту», Орлов говорив, що «Бухаров не хоче втрачати свою велику зарплату».

Ще Орлов розповідав в інтерв'ю Юрію Голишак і Олександру гурткової , Як після критики Бухарова на нього поскаржилися футболісти «Зеніту».

- О, я про Спаллетті скажу! Матч на Суперкубок в Краснодарі. Семак віддає пас, хтось забиває, «Зеніт» виграє ... Я вимовляю: «Семак прийшов в команду - і ми бачимо, для чого. Але з ним взяли Бухарова. Де він - невідомо. Набрав зайву вагу, пошкодив Ахілл, ніяк не відновиться. Ось вам два відносини ». Це я ще не сказав, що Бухаров час від часу виправдовує своє прізвище.

- Ви все це знали?

- Я ж журналіст - цікавлюся: «Де Бухаров? Що з ним? »А він лікується десь в Німеччині ... Тоді пройшла прес-конференція, заходимо в літак. Я сиджу за тренерами. За мною лікарі і гравці, кожен займає три місця. Щоб зручніше було спати. Повертається Спаллетті і через Сімутенкова: «Навіщо ви про Бухарова сказали? Ну, не треба було ... »Півтори години після репортажу - Лучано вже в курсі!

- Звідки?

- Слухайте далі. До кінця польоту пішов я по салону - Широков зупинив: «А хто вам сказав про Бухарова?»

- До речі - хто?

- Митрофанов! Діалог був такий прямо перед матчем: «Ми не знаємо, що з ним робити ...» - «Можна, скажу про це?» - «Будь ласка. Але не так, м'якше ». Я і сказав м'яко. А Бухаров з Бистровим, виявляється, дивилися трансляцію в Німеччині. Відразу віддзвонили комусь в команді - може, Широкова. Я все зрозумів: гравці поскаржилися Спаллетті на коментатора!

За три з половиною сезони в «Зеніті» Бухаров забив всього 17 голів. Він багато разів говорив, що в Петербурзі у нього були психологічні проблеми. «В минулому році я часто відчував щось подібне. Просто не розумів, що мені потрібно робити. І тренер мені нічого не пояснював. Я приходив з тренування і закривався будинку, нікуди не виходив з дому. Ні з ким не хотів розмовляти. Це в моєму розумінні і є депресія », - згадує футболіст.

Кульмінацією кар'єри Бухарова в «Зеніті» став інцидент в петербурзькому аеропорту «Пулково» . «Фонтанка» писала, що Бухаров розбив келих, гасив цигарку об килим VIP-залу аеропорту і приставав до співробітниць. Футболіста повела поліція, у відділенні Бухаров заявив поліцейським, що через його зв'язків їх усіх звільнять.

Сам Бухаров не прокоментував епізод - ні тоді, не зараз. У прес-службі «Ростова» Sports.ru повідомили, що особиста позиція Бухарова - не давати інтерв'ю і коментарі журналістам. Лучано Спаллетті, тодішній головний тренер «Зеніту», сказав так: «Зрозуміло, в ситуації з Бухаровим він припустився помилки. Але Бухаров в основі своїй - дуже хороший хлопець. Можу сказати, що він занадто вразливий. Дуже хороший, чутливий хлопець. Іноді навіть занадто. Я думаю, що Бухаров повинен бути першою людиною, який повинен усвідомити, що він помилився, і зробити висновки ».

У гравця зіпсувалися і відносини з фанатами «Зеніту». «Гей, Бухаров, як там на банці» , - скандував «Віраж». Олександр відкрито говорив: глузування своїх же уболівальників на нього тиснуть. «Якщо я щось роблю не так, стадіон не прощає. Фактично будь-яке моє невдале дію супроводжується певною реакцією », - скаржився футболіст.

У березні 2013 року Ірина Шадріна в ефірі програми «Удар головою» пообіцяла провести ефір в купальнику, якщо Олександр Бухаров до кінця сезону заб'є п'ять голів.

У купальнику Ірина Шадріна виглядає ось так . Але Бухаров забив один гол.

Іван Жидков, головний редактор петербурзької газети «Спорт День за Днем»:

«Бухаров не єдиний бердиевскій гравець, у якого не вийшло в« Зеніті ». Не сказати, що Домінгес і Ансальді були там зірками. Просто не дуже багато тренерів відносяться до побудови команди так, як Бердиєв, який вписує в неї абсолютно будь-яких гравців. Він вичавлює з кожного гравця те, що йому потрібно бачити на полі. Я переконаний, що будь-який професійний футболіст здатний грати приблизно на рівні, який Бухаров показував в «Рубіні». Але повинен бути людина, яка тебе направляє і вписує в систему. Спаллетті цього не робив, тому що «Зеніт» не дивиться по сторонах і назад. Іноді ж потрібно перебудувати команду, сказати: «Окей, складна ситуація, наздогнати« Спартак »буде важко. Хочемо в новому сезоні стати сильніше, потім «Спартак» ще десять років не буде чемпіоном ». Але вони цього не роблять.

Але вони цього не роблять

У такій атмосфері гравцям з обмеженим потенціалом, як Бухарову, важко розкриватися. Коли у вас системно не виходить на основній роботі - партнери не віддають, з тренером погано, з уболівальниками - ви будете якось це компенсувати. Звідси історії з порушенням режиму. Так виражається депресія футболіста. Ще Бухарову завадив розкритися так званий тренд на відмову від високих нападників. Бердиєва це не хвилювало в «Рубіні», не хвилює в «Ростові». «Зеніт» ж перестав якийсь час цього високого форварда шукати.

Вболівальники його не любили, кричали «Поверни нам абонементи». А за що його любити? Він людина, від якого м'яч відскакує на метр, а ще розповідають, що він десь п'є. Я переконаний, що покер ( «Тимура Валєєва» бачили онлайн і коли Бухаров був в «Зеніті» - Sports.ru) і алкоголь - це наслідок, а не причина. Давайте будемо відверті, Бухаров не піде знімати напругу в театр. Немає цього у футболістів, свої стреси вони зганяють іншими способами. Те, що з ним сталося в Петербурзі, природно. Якщо він і випивав, то не тому, що відморозок який-небудь. У кожному з нас закладено чимало мерзоти. Питання в тому, чи вилізе це назовні під впливом обставин. У футболістів захист слабка, тому що вони люди в принципі несамостійні. Упевнений, що після гола «Манчестер Юнайтед» він не побіг накачуватися горілкою. Зараз він відчуває необхідність в собі, відчуває, що у нього виходить ».

Ростов

Сезон 2013-14 Бухаров закінчував в оренді в «Анжи». Влітку у нього закінчився контракт з «Зенітом» і після чотирьох років мук Бухаров виїхав з Петербурга. Це могло статися набагато раніше: Бухаров розповідав, що вже через півтора року після переїзду до Пітера просився на трансфер. Спаллетті тоді відповів: якщо знайдеш команду, яка заплатить 12 мільйонів, то можеш йти.

У Ростові Бухаров зайняв місце всіма улюбленого Артема Дзюби, при цьому команда провалила старт сезону. Уже в четвертому матчі за новий клуб в Бухарова полетіла знайома кричалка «Ей, Бухаров, як там на лавці?». «У« Ростові », мабуть, звикли дивитися на Клюйверт і Мессі», - заступався за гравця Міодраг Божович.

«У« Ростові », мабуть, звикли дивитися на Клюйверт і Мессі», - заступався за гравця Міодраг Божович

Відродження Бухарова почалося в грудні, коли головним тренером команди став Курбан Бердиєв. Віце-президент «Ростова» Шикунов розповів: «Бердиєв розробив спеціальну програму для Бухарова, як колективну, так і індивідуальну. Саші і вся команда в певних вправах допомагає, і сам він ще специфічну роботу виконує ». Бухаров додав навіть незважаючи на посилилася конкуренцію (на початку другого кола в команді одночасно опинилися Бухаров, Полоз, Сердар Азмун і Дзюба). «Така пара, як Дзюба - Бухаров, варто того, щоб грати разом», - сказав одного разу Бердиєв. Шкода, що мегасвязку в старті «Ростова» в прем'єр-лізі ми побачили тільки один раз: в матчі проти «Мордовії». «Ростов» не забив.

Ігор Холод, координатор «Ростова» по спілкуванню з уболівальниками:

«Коли Бухаров прийшов в« Ростов », було незрозуміло. Він був не в формі. З минулого клубу він йшов з трохи підмоченою репутації. Його сприймали не особливо добре, гукали: «Ей, Бухаров, як там на лавці?». Але потім він довів грою, що він гідна людина. Критика просто відпала. Бухаров не надто контактний. Пару раз зустрічалися в аеропортах, на виїздах. Мені здається, він досить замкнута. Є гравці, які люблять з фанатами поспілкуватися, але Саша не такий. По-моєму, він більше в собі ».

З поверненням Бердиєва Бухаров не став топовим бомбардиром (у нього 12 м'ячів за 2,5 сезону в «Ростові»), але став найкориснішим гравцем, якого вже не освистують свої вболівальники. Бердиєв сказав, що у Бухарова змінився менталітет, що не пройшла повз Геннадія Орлова. «Бухаров - це людина невикористаних можливостей. Зараз Бердиєв каже, що у нього змінився менталітет, дай Бог! Хлопець-то хороший, але безвольний », - зауважив коментатор.

У грудні 2015 го Бухаров дав інтерв'ю, в якому підкреслив, як погано йому було в Петербурзі. «Зеніт» - садно на моїй кар'єрі. Рана. Лечу її і повертатися в ті часи не хочу. Звали в «Вольфсбург», але я вибрав Росію. Жаліти безглуздо. Треба було взагалі в Казані залишатися ». Коли в кінці минулого сезону «Ростов» закінчив чемпіонат вище «Зеніту», Бухаров завдав віражах удару у відповідь. Він опублікував у інстаграме (якого більше немає) відео, де пітерські фанати кричать: «Ей, Бухаров, як там в« Ростові »?». Пізніше він опублікував фото стадіону в Санкт-Петербурзі з підписом: «В очікуванні Ліги чемпіонів».

Пізніше він опублікував фото стадіону в Санкт-Петербурзі з підписом: «В очікуванні Ліги чемпіонів»

У березні Олександр Бухаров довів, що найкращий момент в кар'єрі можна пережити навіть якщо тобі 32, а з самої статусної команди в кар'єрі тебе вже виставили. На 53-й хвилині найрезонанснішою гри в історії Ростова Бухаров ідеально обробив в штрафний кидок Калачова і забив «Манчестер Юнайтед». «Він такий гарний, що на лавку переселився Сердар Азмун, а про існування Марко Девіча навіть не згадують. Ще трохи - і Черчесов поверне Бухарова в збірну, щоб виконував в ній таке », - писав Sports.ru після гри.

Через два тижні Бухаров врятував Росію від чергової поразки - в матчі проти цілком пристойною Бельгії. До цього березневого збору у Черчесова він шість з половиною років не грав за збірну, і останнім був матч якраз проти Бельгії в 2010-му.

Сьогодні він вискочив на поле після перерви при тужливій рахунку 1: 3 і став головним героєм: спочатку віддав гольовий пас Олексій Андрійович Міранчук, а вже в доданий час затягнув рятівний третій м'яч.

Його кар'єра закільцювати дуже красиво.

фото: РІА Новини / Максим Богодвід (1,3), Саїд Гуціев; globallookpress.com / Zamir Usmanov (4-6); REUTERS / Maxim Shemetov, Andrew Yates; РІА Новини / Олексій Філіппов

Ви все це знали?
Я ж журналіст - цікавлюся: «Де Бухаров?
Що з ним?
Повертається Спаллетті і через Сімутенкова: «Навіщо ви про Бухарова сказали?
Звідки?
До кінця польоту пішов я по салону - Широков зупинив: «А хто вам сказав про Бухарова?
» - «Можна, скажу про це?
А за що його любити?
Уже в четвертому матчі за новий клуб в Бухарова полетіла знайома кричалка «Ей, Бухаров, як там на лавці?
Його сприймали не особливо добре, гукали: «Ей, Бухаров, як там на лавці?