Полезные материалы

20 найбільш містких стадіонів Росії

  1. 20. Стадіон «Сатурн» Місто: Раменське Команда: «Сатурн-2» Місткість: 16 500 Рік відкриття:...
  2. 18. «Арена Хімки»
  3. 17. Стадіон «Торпедо»
  4. 16. Стадіон «Торпедо»
  5. 15. Стадіон «Зірка»
  6. 14. Стадіон «Хазар»
  7. 13. Стадіон «Арсенал»
  8. 12. Стадіон «Центральний»
  9. 11. Стадіон «Петровський»
  10. 10. Стадіон «Центральний»
  11. 9. Стадіон «Шинник»
  12. 8. стадіон ЦСК
  13. 7. Стадіон «Локомотив»
  14. 6. Стадіон «Центральний»
  15. 5. Стадіон «Кубань»
  16. 4. Стадіон «Спартак»
  17. 3. Центральний стадіон профспілок
  18. 2. Стадіон «Металург»
  19. 1. Стадіон «Лужники»

20. Стадіон «Сатурн»

Стадіон «Сатурн»

Місто: Раменське
Команда: «Сатурн-2»
Місткість: 16 500
Рік відкриття: 1999

Одна з найзатишніших футбольних арен Росії взимку залишилася без футбольної команди, але ще раніше вона залишилася без вболівальників. Навіть на матчах «Сатурна» проти лідерів чемпіонату в Раменському обов'язково були вільні місця. Адже спочатку місцевій команді заздрила вся країна. По-перше, «Сатурн» отримав новенький стадіон в якості винагороди за вихід в еліту, а по-друге, такий сучасної чисто футбольної арени на той момент не було ні у кого (не сказати, що зараз ситуація сильно змінилася). У 2002 за завданням Бориса Громова в Раменському переробили роздягальні і поставили навколо поля електронні рекламні щити. Зараз не дуже зрозуміло, коли в Раменському знову всерйоз гратимуть в футбол, і чи будуть взагалі. Однак попередні 11 років стадіон простояв не дарма - свої чемпіонські титули там оформили «Зеніт» (2007) і «Рубін» (2008).

19. Стадіон «Локомотив»

Стадіон «Локомотив»

Місто: Нижній Новгород
Команда: «Волга»
Місткість: 17 856
Рік відкриття: 1932

Минулої зими домашній стадіон «Волги» старанно готували до дебюту команди в прем'єр-лізі, проте вже після 3-го туру чемпіонату Росії на «Локомотиві» знову потрібно робити ремонт - тут були вболівальники «Динамо». Фанати зламали металеву огорожу гостьового сектора і злегка скоротили кількість сидячих місць, вирвавши дві сотні пластикових крісел. Але газон їм зіпсувати не вдалося - домашнє поле «Волги» як і раніше залишається одним з кращих в прем'єр-лізі. Мабуть, на відміну від Самари в Нижньому Новгороді ніколи не буває дощів і завжди світить яскраве сонце.

Дата останньої реконструкції стадіону збіглася з вильотом місцевого «Локомотива» в перший дивізіон. Правда, потім «залізничники» повернулися. Але ненадовго - незабаром клуб і зовсім пропав.

Стадіон «Локомотив» - історичне місце для будь-якого легіонера. Там грали перші російські бразильці - да Сілва і Жуніор. Ще арена відома тим, що в 90-х порядок на ній охороняв найлютіший в країні ОМОН. Багато хто стверджує, що ситуація не змінилася і до цього дня.

18. «Арена Хімки»

«Арена Хімки»

Місто: Химки
Команди: ЦСКА, «Динамо»
Місткість: 18 000
Рік відкриття: 2008

«Арена Хімки» - найпопулярніший об'єкт нашого списку. На час будівництва / реконструкції своїх арен в Підмосков'ї прописалися одразу два столичні клуби. Мабуть, це саме затишне спортивна споруда країни, хоча фанати армійців і біло-блакитних регулярно протестують проти проведення домашніх матчів за межами МКАД, відмовляючись сідати в безкоштовні електрички. З цієї причини здорово страждає відвідуваність.

Спорудження побудували менш ніж за три роки на місці п'ятитисячного стадіону «Новатор», який відкрили в 1965. Ще до закінчення основних робіт був постелений голландський газон, що не втрачає товарний вигляд навіть пізньої осені та ранньою весною. Трибуни «Арени Хімки» захищені від атмосферних опадів і сильного вітру. Архітектори навіть подбали над тим, щоб на стадіон не проникали зовнішні шуми.

На входах встановлена ​​турнікетна система, яка зрідка дає збої - вболівальники «Ростова», наприклад, не могли потрапити на недавній матч з «Динамо» цілий тайм. Крім того, система поливу газону іноді може запуститися прямо під час матчу .

Такі стадіони простоювати не повинні, тому, коли ЦСКА і «Динамо» переїдуть на свої власні арени, «Хімки» повинні повернутися в прем'єр-лігу. Втім, поки їм поспішати нікуди.

17. Стадіон «Торпедо»

Стадіон «Торпедо»

Місто: Тольятті
Команда: «Лада»
Місткість: 18 500
Рік відкриття: 1974

Останній раз великі матчі проводилися в Тольятті 15 років тому, коли «Лада» з року в рік боролася за виживання у вищій лізі чемпіонату Росії. У 1998 році арена і клуб постраждали через дефолту - не знайшлося грошей, щоб обзавестися штучним підігрівом, і з цієї причини «Лада» вирушила до другої ліги. Поки немає ніяких передумов, що стадіон «Торпедо» коли-небудь оживе - «Лада» нині не відіграє навіть в першості ЛФЛ, а про успіхи СДЮШОР «Лада» зараз нічого чутно.

Тольяттинский стадіон фігурував в якихось документах «про стратегічну співпрацю в рамках розвитку футболу в Самарській області», які підписувала ще минуле керівництво «Крил Рад». Але зараз про ці папірцях вже ніхто і не пам'ятає.

16. Стадіон «Торпедо»

Стадіон «Торпедо»

Місто: Володимир
Команда: «Торпедо»
Місткість: 18500
Рік відкриття: 1950

Перед Олімпіадою-80 жителі Володимира за один суботник сумлінно знесли арену, розчистивши місце для новенького спортивної споруди. Однак грошей на його будівництво чомусь не виділили, і на якийсь час місто зовсім залишився без великого спорту.

За 60 років «Торпедо», яке, до речі, допомагали будувати німецькі військовополонені, перенесло три реконструкції. До травня 1991 року на стадіоні встановили угорське табло, постелили сучасне покриття на бігові доріжки і модернізували систему освітлення. Через два роки угорське табло відмовило, а стадіон виявився в аварійному стані. Роздягальні і адміністративні приміщення заливало водою, одна з трибун ось-ось повинна була обрушитися. З цієї причини під час матчів її оточують міліція.

Зараз стадіон в порядку - там є табло нового покоління, затишні роздягальні та пластикові сидіння. У 2005 і 2008 під час кубкових матчів місцевої команди з ЦСКА і «Зенітом» на «Торпедо» майже не було вільних місць.

15. Стадіон «Зірка»

Стадіон «Зірка»

Місто: Пермь
Команда: «Амкар»
Місткість: 19 500
Рік відкриття: 1 969

Раніше «Зірка» називалася стадіоном ім. Ленінського комсомолу, проте після розвалу СРСР таке ім'я носити вже було ні до чого. Перша реконструкція була проведена в 1985 році, але більш значуща перебудова трапилася вже в наш час. Керівництво «Амкара» одним з перших в країні відчуло привабливість штучного газону. Починали в Пермі з смарагдового килима, а закінчили синтетичним полем нового покоління, яке отримало дві зірки за класифікацією УЄФА. Така розкіш дозволяє місцевій команді грати навіть в Лізі чемпіонів - правда, тільки до стадії 1/8 фіналу, що, безумовно, прикро.

На «Зірці» є сімейний сектор, де не можна палити і лаятися матом. Головні конкуренти пермської арени - прилеглі багатоповерхівки і даху різних госпбудівель, звідки також з комфортом можна дивитися футбол.

Взимку на стадіоні завдяки пожертвам уболівальників встановили нове інформаційне табло вартістю 68 тисяч рублів. На ньому можна побачити, з ким «Амкар» грає наступний домашній матч.

14. Стадіон «Хазар»

Стадіон «Хазар»

Місто: Каспійськ
Команда: немає
Місткість: 20 000
Рік відкриття: 2003

Найзагадковіша арена рейтингу. «Хазар» відкрили в 2003-му, коли «Анжи» грала в першому дивізіоні, а місцеві вболівальники дивилися матчі Роберто Карлоса по телевізору. Стадіон вразив сучасним табло, величезними роздягальнями, відмінним прес-центром з новенькими мікрофонами і шкіряними кріслами. Правда, в цих кріслах толком так ніхто і не посидів. Незабаром махачкалінци перестали грати на новій арені. Одні кажуть, що господарі вимагали з клубу непідйомну орендну плату, інші стверджують, що на цьому стадіоні неможливо грати в футбол через сильні вітри. У підсумку «Анжи» довелося повернутися на стадіон «Динамо», де, як відомо, відмовляється рости трава.

Після того, як клуб придбав багатий чоловік Сулейман Керімов, виникла ідея побудувати новий сучасний стадіон в Махачкалі. І будувати зібралися саме на місці недавно відкритої арени, так що «Хазар» знесуть і побудують заново.

13. Стадіон «Арсенал»

Стадіон «Арсенал»

Місто: Тула
Команда: «Арсенал»
Місткість: 20, 048
Рік відкриття: 1959

«Тульські Лужники» побудували за півтора року. Кажуть, це було справою честі для місцевого комсомолу. Кожен поважаючий себе молода людина повинна бути відпрацювати на будівництві не менше 60 годин в позаурочний час. Кажуть, зводити стадіон допомагали навіть семикласники. «Арсенал» в радянські часи називався «Працею» і стадіоном імені 50-річчя Ленінського комсомолу. В кінці 90-х арену реконструювали відповідно до останніх вимог УЄФА - поклали новий газон з системою поливу, встановили телевізійне табло, прибрали дерев'яні лавки і добудували козирок над західною трибуною. У 1999 сюди прибула збірної Росії і зіграла товариський матч з білорусами. Правда, не зовсім вдало (1: 1).

В даний момент найяскравіше, що можна побачити на стадіоні, - матчі команди «Тула-Арсенал» в Аматорської футбольній лізі і першості Чорнозем'я.

12. Стадіон «Центральний»

Стадіон «Центральний»

Місто: Астрахань
Команда: «Волгарь-Газпром»
Місткість: 21 500
Рік відкриття: 1955

Астраханський стадіон - перший в Росії, де відмовилися від традиційної практики нумерування секторів. З цього року трибуни Центрального називають на честь відомих спортсменів країни, чільних керівників області та навіть журналістів. Сектор 1 тепер носить ім'я колишнього голкіпера збірної СРСР Рината Дасаєва, сектор 2 - першого губернатора Астраханської області Анатолія Гужвина, сектор 3 - захисника збірної СРСР Віктора Жупікова, а сектор 4 назвали в честь журналіста Юрія Попова, який, кажуть, придумав назву «Волгарь» . Чиї імена будуть носити інші сектори, вирішать вболівальники шляхом інтернет-голосування.

Незважаючи на те, що місцева команда ніколи не грала в елітному дивізіоні російського чемпіонату, в Астрахані бували аншлаги. У 2001 під час матчу першого дивізіону з «Ураланом» на стадіоні якимось чином вмістилися 33 тисячі глядачів - майже в півтора рази більше офіційної місткості.

Спочатку ж арена була досить скромною - відразу після будівництва там містилися максимум 15 тисяч чоловік. Трибуни були розширені ще в радянський період. Під час перебудови рибоконсервний-холодильний комбінат передала стадіон підприємству «Астрахань-Газпром», і тоді почалася розруха. Перший ремонт зробили більш ніж через десять років, в 2008-му, в честь 450-річчя Астрахані. Тепер «Центральний» відповідає вітчизняним стандартам. «Волгарь» залишилося пробитися в прем'єр-лігу.

11. Стадіон «Петровський»

Стадіон «Петровський»

Місто: Санкт-Петербург
Команда: «Зеніт»
Місткість 21 838
Роки відкриття: +1925

Багатопрофільний стадіон імені Леніна будувався як найбільша арена Союзу. Всі роботи обійшлися країні в 170 тисяч рублів - вже тоді спортивні чиновники Петербурга звикали до великого розмаху. Місцем зведення стадіону було обрано мальовниче острів, який омивають Мала Нева і річка Жданівка. Архітектор арени - чех Алоїс Вейвода. У 1927 році його звинуватили в наданні допомоги міжнародної буржуазії і мало не відправили в концтабір на 10 років, проте все ж вирішили обмежитися висилкою архітектора за межі країни.

Під час війни в підтрибунних приміщеннях арени організували військову частину, але споруда не припинило свою роботу. У вересні 1942 року там навіть пройшов чемпіонат Ленінграда з легкої атлетики. До кінця ВВВ стадіон серйозно постраждав і на якийсь час перестав функціонувати. Відновлювальні роботи були завершені тільки в 1961 році - тоді арена стала виглядати так само, як і зараз. Стадіон перейменували в «Петровський» через кілька місяців після того, як Петербург перестав бути Ленінградом.

Через часом неадекватну поведінку уболівальників і міліції з 1995 року на арені змінилося кілька поколінь пластикових крісел. У сучасній історії арена стала справно заповнюється в країні. У березні 2011 року на «Петровському» був з'їдений найдорожчий банан в світовій історії.

10. Стадіон «Центральний»

Стадіон «Центральний»

Місто: Красноярськ
Команда: «Єнісей»
Місткість: 22500
Рік відкриття: 1967

В цьому році в Красноярську грають серйозні футбольні матчі - «Єнісей» в минулому році натиснув і пробився в перший дивізіон. Крім того, арена вважається домашньої і для національної збірної Росії, яка в сибірському місті обігравала Румунію і програвала Грузії в рамках Кубка європейських націй. Щоб на стадіон можна було запросити іноземців (або хоча б клуби й дивізіон), в Красноярську в 2005 році зробили реконструкцію. Однак ремонту вистачило на 5 років - рік тому стадіон офіційно визнали аварійним: десь майже зруйнувалися залізобетонні конструкції, десь потекла дах, а в льодовому палаці, що знаходиться на території арени, тріснула стельова балка.

РФС в рамках вже згаданої програми з модернізації російського футбольного господарства зобов'язався виділити на штучний газон і нову систему освітлення майже 28 мільйонів рублів. Скоро на «Центральному» можна буде грати навіть за системою «осінь-весна».

9. Стадіон «Шинник»

Стадіон «Шинник»

Місто: Ярославль
Команда: «Шинник»
Місткість: 22 990
Рік відкриття: 1928

22 травня в Ярославлі пройде фінальний матч Кубка Росії. Для цього передбачливе керівництво закупило партію спеціальних антивандальних крісел. Крім того, було посилено безпеку арени за допомогою установки додаткових металошукачів. Для зручності уболівальників і журналістів на стадіоні відкрили додаткові входи.

Спочатку планувалося, що на «Шинник» пройдуть матчі ЧС-2018. Але в лютому цього року прийняли рішення побудувати в Ярославлі новий суперстадіон вартістю 100 мільйонів доларів. У той же час пообіцяли не забути і стареньку арену, запланувавши її масштабну реконструкцію. В даний момент на стадіоні вже є одна сучасна трибуна - «Південна». Її здали в експлуатацію в серпні минулого року. Таким же чином планують перебудувати і решту стадіону. Планується, що стадіон «Шинник» під час чемпіонату світу виступить в якості тренувального майданчика.

8. стадіон ЦСК

стадіон ЦСК

Місто: Рязань
Команда: ФК «Зірка»
Місткість: 25 000
Рік відкриття: 1980

На Рязанському стадіоні так толком і не встигли пограти в серйозний футбол. У 2007 році місцева команда «МЖК-Спартак» стартувала в першості першого дивізіону, однак до фінішу не дійшла, зникнувши відразу після першого кола. У рязанських клубів хронічні проблеми з грошима. Рік тому банкрутом визнали ФК «Рязань», замість якого створили ФК «Зірка». Судячи з того, як працює офіційний сайт молодого клубу, з грошима у нього теж не дуже.

Але ж розміри місцевої арени вражають - не кожна команда прем'єр-ліги готова прийняти на домашніх матчах 25 тисяч глядачів. На стадіоні встановлені пластикові сидіння в кольорах державного прапора. Раніше, коли на трибунах ще було індивідуальних крісел, він міг вміщати і 27 тисяч осіб.

Як видно з датою відкриття, ЦСК збудували спеціально до Олімпіади. Стадіону дісталася роль резервної арени. У те, що коли-небудь вона запрацює на повну потужність, поки не віриться. В Рязань швидше приїде леді Гага і збере аншлаг, ніж місцева команда вийде на гідний рівень.

7. Стадіон «Локомотив»

Стадіон «Локомотив»

Місто: Москва
Команда: «Локомотив»
Місткість: 28 800
Рік відкриття: 2002

Перший чисто футбольний стадіон в Москві побудували вже в XXI столітті. З огляду на національні особливості, між футбольним полем і трибунами вирили триметровий рів. В іншому випадку з міркувань безпеки під час матчів довелося б залишати перші ряди без глядачів.

Арена побудована на місці стадіону «Сталінець», який існував з 1935 року. Її проектувала група архітекторів на чолі з Андрієм Боковим, який є автором льодового «Мегаспорту», ​​а також ряду інших неспортивних споруд. Наприклад, нинішній будинок Московського академічного музичного театру імені Станіславського і Немировича-Данченка - його рук справа.

На «Локомотиві» іноді проводить матчі збірна Росії. Вона тут в 2006 навіть зіграла товариський матч з Бразилією - арена тоді заповнилася на 70 відсотків.

В історію нового стадіону назавжди увійшов відомий український захисник Дмитро Семочко. Захищаючи кольори «Уралан», він відкрив рахунок у першому офіційному матчі на «Локомотиві». Семочко забив блискучий гол у ворота власної команди.

6. Стадіон «Центральний»

Стадіон «Центральний»

Місто: Казань
Команда: «Рубін»
Місткість: 30 000
Рік відкриття: 1960

Домашня арена «Рубіна» за свою історію встигла поміняти все ходові назви радянських і російських спортивних споруд - починала вона як стадіон імені Леніна. Головна особливість арени - вражаючий вид на історичну частину Казані. Тільки ось зовсім скоро над ареною спорудять дах, а замість трав'яного газону заллють лід - на «Центральному» після переїзду «Рубіна» на новий стадіон гратимуть в бенді. Початок реконструкції заплановано на осінь 2012 року.

Нинішній же стадіон, незважаючи на великі проблеми з газоном, отримав від УЄФА чотири зірки. Але головна проблема Центрального не поле, а відсутність уболівальників. У сучасній історії повні трибуни на казанському стадіоні збиралися у виняткових випадках.

5. Стадіон «Кубань»

Стадіон «Кубань»

Місто: Краснодар
Команди: «Кубань», «Краснодар»
Місткість 31 654
Рік відкриття: 1960

Краснодарскую арену збудувалі акурат до свята врожаю. Відкриття завершилося масовим гулянням и феєрверком. У первісному виде «Кубань» вміщала 20 тисяч глядачів. У 1980 БУВ добудованій другий ярус, и стадіон превратился в 40-тисячник. В реальності ж на трибунах могли поміститися всі 50 тисяч чоловік.

У 2005 році в Краснодарі тимчасово поселили ЦСКА, який потім взяв Кубок УЄФА. На півдні армійці в 1/16 фіналу єврокубка обіграли «Бенфіку» (2: 0), а в 1/8 з тим же рахунком - «Партизан».

У нинішньому сезоні на стадіоні «Кубань» пройшло, мабуть, найбільш знакова подія в його історії - ЦСКА і «Зеніт» розіграли між собою Суперкубок. В даний момент відвідуваність арени залишає бажати кращого - особливо це стосується матчів «Краснодара». Уболівальникам юної російської команди поки жодного разу не вдалося повністю закрити собою напис «Кубань» на східній трибуні. Тому звання головної команди краю як і раніше у сусідів.

4. Стадіон «Спартак»

Стадіон «Спартак»

Місто: Владикавказ
Команда: «Аланія»
Місткість: 32 464
Роки відкриття: 1962

Справжнє життя закипіла на владикавказької стадіоні вже після перебудови. До цього місцева команда гуляла по нижчим лігам, і на арені нічого цікавого не відбувалося. А ось в 90-е «Аланія» намагалася конкурувати з «Спартаком» в чемпіонаті Росії і сяк-так грала в єврокубках. До речі, саме в столиці Північної Осетії вітчизняний клуб зазнав найбільше домашню поразку в єврокубках - «Аланія» пропустила сім м'ячів від «Рейнджерс». Але хорошого було більше - тут підопічні Газзаєва оформили золото чемпіонату країни і двічі взяли срібло. Тому в ті часи ніяких проблем з відвідуваністю не було . А ось в минулому сезоні, коли «Аланія» заглянула в прем'єр-лігу, - були. І це незважаючи на те, що в 2010-му керівництво щедро витратилася на ремонт арени - замінили поламані крісла, повісили сучасне кольорове табло, постелили новий газон і відкрили бокові трибуни. Іноді тут міцно діставалося гостьовим уболівальникам - від летять цегли не рятували ніякі загороджувальні сітки.

У майбутньому «Аланія» повинна переїхати на нову арену. Новий президент клубу Валерій Газзаєв пообіцяв, що її збудують за три роки, не уточнивши при цьому, коли саме розпочнуться роботи.

3. Центральний стадіон профспілок

Центральний стадіон профспілок

Місто: Воронеж
Команда: «Факел»
Місткість: 34 800
Рік відкриття: 1934

Насправді в футбол на головній воронезької арені грали вже з 1930 року, як тільки на Сінний площі міста з'явився зелений газон. Протягом чотирьох років поле обросло трибунами - спочатку місткість споруди була не такою вражаючою, як зараз. За час існування стадіону його перейменовували чотири рази - він був і «Харчовик», і «Прапором», і «Працею».

До 1984 року навколо бігових доріжок росли кущі , На самій арені був фонтан, а над центральною трибуною - козирок. Все це довелося знести під час глобального ремонту, в результаті якого трибуни стали двоярусними. У наші дні в межах арени організували парковку - але на газон машини ставити не дозволялося, для цих цілей відвели бігові доріжки.

Перше масштабний спортивний захід після розвалу Союзу сталося на «Центральному» в минулому році. Туди приїхала збірна Росії, щоб поступитися збірної Бельгії в товариському матчі. Не варто уточнювати, що під час цього казусу на стадіоні був аншлаг. Підготовка до гри національної команди обійшлася Воронежу в 9 мільйонів рублів.

2. Стадіон «Металург»

Стадіон «Металург»

Місто: Самара
Команда: «Крила Рад»
Місткість 35 300
Рік відкриття: тисяча дев'ятсот п'ятьдесят сім

Найбільш відвідувана арена Східної Європи початку століття спочатку була розрахована тільки на 8 тисяч глядачів. Однак відразу після відкриття стадіон постійно лунав вшир. Ще в 1976 році там встановили електронне табло, прослужить близько 30 років. До 1980 року стадіон вміщував майже чотири десятки тисяч уболівальників - арена вважалася однією з кращих в союзі, її керівників нагороджували всілякими цінними подарунками, а сам «Металург» отримав почесну грамоту президії ВЦРПС.

До 2006 року стадіон повністю обладнали пластиковими кріслами. Навіть у непрості для «Крил» часи напередодні домашніх матчів на стадіоні обов'язково організовують феєрверки.

Цього року «Металург» завдяки відео Сергія Ігнашевіча став обговорюваної футбольною ареною країни. Матч самарцев з ЦСКА в рамках другого туру чемпіонату Росії довелося скасувати, оскільки виникла небезпека, що поле засмокче футболістів. Нинішній і. про президента «Крил» Віктор розвіємо, як виявилося, не надто сприйнятливий до критики. По ходу цієї історії він міцно образився і висунув свою фантастичну теорію . Але все ж урок був витягнутий. У Самарі задумалися про штучному газоні.

1. Стадіон «Лужники»

Стадіон «Лужники»

Місто: Москва
Команди: «Спартак», ЦСКА
Місткість 89 318
Рік відкриття: 1956

У 1980 стотисячні «Лужники» ридали, проводжаючи в небо олімпійського ведмедика, а через тридцять років Джон Террі пускав нескупой чоловічі сльози на плечі у Авраама Гранта після завершення серії пенальті фіналу Ліги чемпіонів-2007/2008 «Манчестер Юнайтед» - «Челсі». Гігантська арена спеціально будувалася для проведення найбільш хвилюючих спортивних заходів.

На жаль, в історії «Лужників» є трагічна сторінка. 20 жовтня 1982 під час матчу Кубка УЄФА «Спартак» - «Хаарлем» загинули 66 осіб (це за офіційними даними). Після другого голу червоно-білих вирішили раніше покинути стадіон стали повертатися назад, тоді як назустріч їм по обмерзлих сходинках вже йшов інший потік уболівальників - почалося найстрашніше.

У 1997-му над трибунами звели навіс. Майже відразу стало зрозуміло, що зробили це даремно - в чаші «Лужників» повністю змінився мікроклімат, в результаті чого влітку там встановлювалася нестерпна задуха, а найголовніше - в цих умовах перестала рости трава. У 2002-му з дозволу УЄФА на стадіоні постелили штучний газон. Тодішній президент РФС В'ячеслав Колосков називав то рішення прогресивним і обіцяв, що весь світ скоро буде грати на синтетичних полях.

На думку багатьох футболістів, уболівальників і журналістів, «Лужники» - споруда, яка, як і всі гігантське, не має душі. Обміну енергією між полем і трибунами не сприяють широкі бігові доріжки. Разом з тим потрібно визнати, що іншої такої арени в Росії немає. Тому саме «Лужники» будуть епіцентром чемпіонату світу-2018.

Стильний одяг для стильних людей за вигідними цінами це реально! Скористайтеся пропозицією, представленими на ASOS знижки.