Полезные материалы

Треба починати з низів

- Олексій, багато фахівців вважають, що в Росії немає системного підходу в розвитку дитячо-юнацького футболу

- Олексій, багато фахівців вважають, що в Росії немає системного підходу в розвитку дитячо-юнацького футболу ...

Немає системи, і це правда. Але у нас немає умов, і інфраструктури, щоб цю систему впровадити. У містах-мільйонниках з цим простіше, в регіонах - повний бардак! Навіть при всьому при цьому, регіони постачають «зірочок» у великі клуби Росії.

- Хто, на Вашу думку, повинен розвивати інфраструктуру? Створювати умови?

На розвиток інфраструктури якась частина грошей повинна виділятися з міської скарбниці, якщо міста не індустріальний. Якщо ж місто має кілька заводів, що приносять великий дохід, то відповідно, має місце бути і домовленість з «комбінатом».

- Це Ви про Норильську?

Якщо взяти за приклад наше місто, то «Норільський Нікель», маючи величезні гроші (і це всі знають), на підтримку різних видів спорту виділяє лише малу частину, я б навіть сказав - мізерну. У нашому місті, та й у будь-якому іншому, повно занедбаних будівель і місць для будівництва невеликого корту або спорткомплексу, які не потребують багатомільйонних витрат. Про будівлі хочу сказати окремо. Є занедбані ресторани і нічні клуби (з одного зараз роблять сімейно-розважальний комплекс), які можна переобладнати. Не треба будувати заново, просто провести капітальний ремонт, переобладнати під спортивний зал і все. Займайся - не хочу. Може бути, я мислю дуже вузько, але вважаю, що немає нічого неможливого, аби були гроші.

Може бути, я мислю дуже вузько, але вважаю, що немає нічого неможливого, аби були гроші

- Добре, комбінат багатий, гроші є. Нових залів немає, так? А може приміщень для спорту все-таки вистачає, раз не виділяють на ремонт кошти? Або може, все-таки гроші дають під ентузіастів, ініціативних менеджерів з програмами розвитку?

Для міста, щоб провести змагання залів вистачає, для ДЮСШ - немає. Адже там не тільки міні-футбол проводять, але і турніри комбінату по баскетболу, волейболу і навіть з великого тенісу, а скоро і бадмінтон в моду увійде. Робочий спорт часто ставиться важливіше дитячого. На жаль, у нас немає таких ініціативних менеджерів, які могли б прийти зі своєю програмою і змінити ситуацію на краще.

Зараз для ДЮСШ виділяють час у вихідні для проведення ігор, але його катастрофічно мало, але в порівнянні з тим, що було рік-два тому, справа зрушила з мертвої точки.

Зараз для ДЮСШ виділяють час у вихідні для проведення ігор, але його катастрофічно мало, але в порівнянні з тим, що було рік-два тому, справа зрушила з мертвої точки

Норильськ з висоти пташиного польоту

- У Норильську є і «Великий» футбол, тобто міні-футбол, якщо можна так висловитися, і ДЮСШ. Можете розповісти докладніше про структуру футболу в самому північному місті Росії? Це ж така екзотика!

Структура для такого маленького міста, як Норильськ, дуже проста. Почну з самих верхів. Команда майстрів МФК «Норільський Нікель» виступає в міні-футбольної Суперлізі. Сам клуб базується і проживає в Москві, але частина хлопців тренується в Норильську. Це ті, хто народилися тут, живуть і мріють потрапити в «основу». Далі це наш місцевий чемпіонат - Перша ліга (зона «Таймир»). Першість поділено на 2 групи (Група А Група Б) по 8 команд. У групі А виступають найсильніші, в групі Б команди слабкіше, але які мають всі шанси потрапити в групу вище. Всі команди представляють ту чи іншу організацію, будь то завод або підприємство. Є команди, які будуються на чистому ентузіазмі, одна з них «Фрегат'», ​​ведена своїм тренером Горчинським Анатолієм.

Крім Першості Норильська проходять різні турніри в залік Спартакіади комбінату, силових структур і бюджетних організацій.

І сама нижча щабель це наша ДЮСШ, у якій головним завданням є підготовка кадрів для команд-майстрів Росії, зокрема, для МФК «Норільський Нікель». Хто ж не зміг потрапити і не поїхав з Норильська, то без роботи вони не залишаються. Заводи і підприємства завжди раді бачити вихованців ДЮСШ №6 у себе в командах. Звичайно, це не професійний спорт, а сама справжня робота «біля верстата», але ж треба ж якось прогодувати себе або свою сім'ю.

Звичайно, це не професійний спорт, а сама справжня робота «біля верстата», але ж треба ж якось прогодувати себе або свою сім'ю

- Зона «Таймир» - оригінально! А крім Норильська де ще проходить Чемпіонат?

У містах-супутниках, їх три - Оганер, Кайеркан, Талнах. Крім цих міст, Чемпіонат проходить в Дудинці. Від Норильська до Дудинки близько 75 км.

- Ваша міні-футбольна команда «Учитель» нещодавно стала переможцем одного з турнірів. Чому «Учитель»?

Все просто. Команда зібрана з педагогів. Хтось працює вчителем у середній школі, хтось тренером. Зібрали команду ми 2 роки тому, за цей час виграли 2 спартакіади бюджетних організацій. Своїм прагненням до перемоги, завзятістю на футбольному полі і терпінням, ми намагаємося подавати приклад молодим спортсменам і футболістам. Крім міні-футбольної команди є баскетбольний та волейбольний, але склади в них, відповідно, різні.

Команда "Учитель"

- Чому згадали команду «Фрегат'» Анатолія Горчинського? Чи шкодуєте бідних футболістів, яким доводиться грати на чистому ентузіазмі? Ну, так в Росії більшість аматорських команд такі.

Не шкодую, навпаки, це добре, коли люди люблять футбол створюють нові команди. Бажаю «Фрегату» успіхів на футбольному полі. Упевнений, перемоги обов'язково прийдуть.

- Як вважаєте, чи є приклади для наслідування в Росії в плані розвитку футбольного господарства?

Прикладом розвитку і створення умов служить міні-футбольний клуб «Сінара», і його президент Григорій Іванов. Людина, яка, не витрачаючи гроші на багатомільйонні контракти з легіонерами, відбудував в Єкатеринбурзі купу спортзалів, і тим самим створив умови для розвитку дитячого спорту. ВІЗ грає в основному тільки своїми вихованцями, і є одним з лідерів російського міні-футболу!

- Я недавно з подивом виявив в складі «Норильського Нікелю» міні-футболіста, що грав пару років назад в аматорському турнірі, організованому нами в Підмосков'ї. Чи дійсно, що більшість у складі МФК «НН» складають місцеві, як в «ВІЗ-Сінара»?

Так, клуб два роки тому вирішив змінити політику в бік молодих і перспективних, звільнивши декілька іноземців, які явно не дотягували до рівня Суперліги. Я вважаю, що це правильне рішення. Воно дає нашим юнакам надію на майбутнє.

Останні ігри доводять правильно обраний курс. Наша команда відмінно виглядає з лідерами Суперліги, де бразильців можна розділити відразу на три команди.

- Ви тренуєте хлопчаків в ДЮСШ-6. Постараюся вгадати, про що мріє тренер дитячої футбольної команди з Норильська: вивести свою команду ... на зелений газон з натуральною травою та зіграти матч 11х11))

Так, великий футбол для нас це така рідкість, на жаль, але ми заповнюємо ці прогалини влітку в спортивному таборі, де є можливість зіграти на великому полі. А з 2011 року це можна зробити і в Норильську, так як у нас реконструювали стадіон «Заполярнік», постеливши штучний газон. Є тільки один нюанс - літо у нас коротке, і рідко тепле.

Є тільки один нюанс - літо у нас коротке, і рідко тепле

Стадіон "Заполярнік"

- Чи є підігрів на «Заполярніке», і якщо так, то чи допомагає довгою взимку?

Є, але сумніваюся, що він сильно допоможе. Адже поле нічим не накривається. Взимку там катаються на лижах. Подивимося, що буде в червні, коли розтане сніг і почнуться турніри.

Подивимося, що буде в червні, коли розтане сніг і почнуться турніри

Поле стадіону "Заполярнік"

- Невже за Полярним Кругом проводиться Чемпіонат з великим футболом? Складно уявити.

Так, проводився щороку, аж до 2006 року. Навіть в період відпусток на Першість збиралося близько 10-12 команд. Грали не на траві, а на гумовому покритті (чесно кажучи, згадую як страшний сон). Потім було прийнято рішення про реконструкцію стадіону. Через 5 років, восени 2011 року «Заполярнік» знову був відкритий. До речі кажучи, це не єдиний стадіон в норильському промисловому районі, раніше був відкритий стадіон "Сонечко" в Талнаха . Думаю, що цього літа бажаючих зіграти на великому полі буде хоч відбавляй.

Думаю, що цього літа бажаючих зіграти на великому полі буде хоч відбавляй

Команда "Зміна" (Тренер Павлов Н.А.)

- Куди виїжджаєте влітку, в які табори?

У нас варіантів небагато. Це Калузька область (п. Фрязіно і «Сокіл», п. Анненков), Красноярський край (Сонячний-2, п. Тесь).

- Де найбільше подобається?

Кращих умов для роботи і відпочинку, як в таборі «Сокіл», я поки не бачив. Будучи вихованцем ДЮСШ №6 приїжджав сюди тренуватися, а тепер працюю з хлопцями в якості наставника.

Будучи вихованцем ДЮСШ №6 приїжджав сюди тренуватися, а тепер працюю з хлопцями в якості наставника

Команда "Реал"

- «Зміна», «Реал» - це команди ДЮСШ-6?

Так. Кожна таїть в собі історію. «Зміна» - флагман Норильського міні-футболу, якою керує Павлов Микола Олександрович. «Реал» - це моя команда, перемог в історії поки небагато, але все, як то кажуть, попереду. У кожного тренера в ДЮСШ-6 є своя команда. «Інтер», «Надія», «Арсенал», «Гірник», «Оганер» - всі ці команди грають в першостях школи.

- Збірна «Сибір» Красноярського краю - що за команда? Грали на Росію?

Це збірна Красноярського краю 1998 р.н., яка виступала на зональному Першості Росії серед юнаків 1997-1998 р.н. в лютому цього року в місті Гур'євськ. У складі збірної виступали не тільки хлопці з Норильська, а й з Красноярська, Дудинки, Желєзногорська, Минусинска і Назарово. Такими командами складніше керувати, так як немає належного взаєморозуміння, а на короткочасних зборах домогтися його дуже складно. До того ж, грали ми з старшого віку, тому посилилися двома гравцями 1997 р.н., але до позитивного результату це не дало. 6 місце з 6 команд. Якщо виділяти кожну гру окремо, то ми зіграли цілком гідно.

Якщо виділяти кожну гру окремо, то ми зіграли цілком гідно

Насправді, завдання виграти зону у нас не стояла. Важливо було отримати ігрову практику, яка допоможе нам в майбутньому сезоні.

- Олексій, Дмитро Торбінський - це безумовний кумир Норільський пацанів-футболістів?

На жаль, Дмитро не так розкручений, як Лео Мессі або Роналду, але футболки з прізвищем «Торбінський» я все-таки зустрічаю і на своїх тренуваннях.

- Чи допомагає гравець збірної Росії своєї футбольної школи?

Директор нашої ДЮСШ-6 намагається покликати Дмитра до нас в гості, але, на жаль, через щільний графік у нього не виходить вибратися.

- Якщо один з Ваших вихованців стане гравцем збірної, приїде хоч раз, як думаєте?

Для початку я б хотів, щоб хтось із вихованців став гравцем збірної, а потім подивимося.

Для початку я б хотів, щоб хтось із вихованців став гравцем збірної, а потім подивимося

- Чи стане Росія Чемпіоном Світу 2018 з футболу?

Ні.

- Чому?

Поки при владі люди, які не розбираються у футболі - Чемпіонами Світу нам бути не скоро. Деякі люди просто не розуміють, що треба починати з низів. Як будують будинок? Спочатку закладається фундамент, а вже останньою справою кладеться дах. Так само і в футболі має бути. Фундамент закладається в юності. А коли немає інструментів, матеріалу і техніки, то зробити це дуже важко. Сподіваюся, що за 6 років багато що зміниться, інфраструктура буде розвиватися, клуби будуть підтримувати свої школи і з'явиться єдина система підготовки.

- Сподіваюся, в ДЮСШ-6 немає особливих проблем з «інструментами, матеріалами, технікою», і тренеру Олексію Брусенцова виховання юних футболістів приносить радість! Дякую за можливість поспілкуватися! Успіхів у розвитку футболу!

Бліц-питання:

  • Улюблений російський клуб: Єнісей (Красноярськ)
  • Зарубіжний: Реал Мадрид
  • Улюблена збірна: Франція часів Зінедіна Зідана
  • Фраза, яку дітям на тренуваннях треба повторювати постійно: Важко в навчанні - легко в бою.
  • Футбольна подія 2011 року: Переїзд Роберто Карлоса в Росію
  • Спортивний бренд, в якому найбільш комфортно: Nike
  • Улюблене місто: Санкт-Петербург
  • Країна, в якій хотілося б побувати в першу чергу: Бразилія
  • Улюблена футбольна книга: -
  • Нефутбольна: Борис Акунін - Смерть Ахіллеса
  • Фільм, який потряс: «Адвокат диявола», а з останніх - «Людина, яка змінила все»
  • Що з музики зараз звучить в плейлисті? Coldplay - Viva La Vida
  • Улюблена страва: Салат «Цезар»
  • Напій: Кава

Інтернет ресурси:

ДЮСШ №6 - http://vk.com/nndush6

Футбол в Норильську - http://vk.com/mfvnorilsk

Блог Олексія Брусенцова про дитячий міні-футболі "Північ не для слабких" - http://www.sports.ru/tribuna/blogs/rossini/

Сергій Аляев, березень 2012

Всі інтерв'ю на footcom.ru: http://www.footcom.ru/interviews.php

Хто, на Вашу думку, повинен розвивати інфраструктуру?
Створювати умови?
Це Ви про Норильську?
Нових залів немає, так?
А може приміщень для спорту все-таки вистачає, раз не виділяють на ремонт кошти?
Або може, все-таки гроші дають під ентузіастів, ініціативних менеджерів з програмами розвитку?
Можете розповісти докладніше про структуру футболу в самому північному місті Росії?
А крім Норильська де ще проходить Чемпіонат?
Чому «Учитель»?
Чи шкодуєте бідних футболістів, яким доводиться грати на чистому ентузіазмі?