Полезные материалы

Харчування собаки. Сухий корм або натуральне харчування.

Правильне харчування собаки є основою її здоров'я і довголіття Правильне харчування собаки є основою її здоров'я і довголіття. Не можна сказати однозначно, що краще годувати собаку, сухими кормами або натуральними продуктами. У обох типів харчування є свої прихильники і противники.
У сухого корму є свої плюси, вибираючи сухий корм, вам більше не потрібно думати, чим погодувати свого вихованця, і часу йде набагато менше. Головне, правильно вибрати сухий корм з урахуванням віку, розміру, здоров'я вашої собаки.

Усе сухі корми для собак підрозділяються на три категорії: це корми економ класу, преміум класу і супер-преміум класу.

Корми економ класу найчастіше виготовляють із субпродуктів, сої та низькосортних злакових. При такому годуванні виникає дефіцит вітамінів і амінокислот, що може привести до розладу травлення і алергії. Корми економ класу не дуже поживні і погано засвоюються організмом, тому такого корму потрібно більше, щоб собака наїлася, і засвоїлося необхідну кількість поживних речовин, в порівнянні з кормами преміум і супер-преміум класу. Енергетична цінність приблизно 250 ккал на 100 грамів.
При виготовленні кормів преміум класу використовуються в основному м'ясні продукти без додавання сої, вони краще засвоюються і мають енергетичну цінність близько 300 ккал на 100 грамів.

У кормів супер-преміум класу ідеально збалансований склад продуктів, хороша засвоюваність і висока поживна цінність. При виробництві таких кормів використовують м'ясо курчати, індички, кролика, яйця, рис і різні овочі. Корм можна підібрати тварині, виходячи з його фізичної активності, породи, стану здоров'я і віку. Енергетична цінність у таких кормів приблизно 350-450 ккал на 100 грамів, такого корму потрібно набагато менше, ніж корми інших класів. Корми супер-преміум класу продаються у ветеринарних клініках і зоомагазинах, в продуктових магазинах вони продаватися не можуть.

Купуючи корм, уважно читайте упаковку. У сухому кормі не повинно бути барвників та консервантів, повинна міститися інформація про те, для яких собак цей корм призначений, мінімальний вміст білків, жирів, вуглеводів, з яких продуктів він складається, маса корму і термін придатності. Так само повинен бути зазначений постачальник і виробник корму. Не купуйте корм на вагу, тому що часто так розпродають прострочений корм, і краще в перший раз купити корм в маленькій упаковці, корм може, не сподобається вашому собаці.

Перевагою натурального годування є повноцінність поживних речовин, які містяться в натуральних продуктах. Але дуже складно збалансувати раціон, і на це витрачається багато часу.

У раціон кожної собаки повинно входити м'ясо як джерело білка, воно повинно становити не менше 30 відсотків від основного обсягу, приблизно 10 грам на кілограм ваги тварини у дрібненькі порід собак норма трохи вище. Для годування собаки найкраще підходить яловичина, а й інші сорти м'яса можна давати, крім свинини, деякі собаки її не переносять. М'ясо краще давати невеликими шматочками, у вигляді фаршу воно погано перетравлюється. Також в меню тваринного можна включити і субпродукти в вареному вигляді. Кістки собакам давати не можна, вони не тільки погано перетравлюються і можуть пошкодити кишечник тварини, але і викликають запори. Рибу краще давати собаці не частіше одного-двох разів на тиждень і у вареному вигляді, так як вона може бути заражена глистами. Обсяг риби повинен бути в півтора-два рази вище, ніж м'яса, тому що у риби менше поживна цінність.

  • Яйця краще давати один раз в тиждень в вареному вигляді, або давати сирий жовток, змішаний з іншими продуктами, тому що сирий білок погано засвоюється і містить речовину, що руйнує вітамін h, необхідний вашої собаці.
  • Молочні продукти корисні для собак в будь-якому віці, єдине, що краще виключити з раціону, це цільне молоко, так як воно може викликати розлад шлунка і погано засвоюється. А цуценятам корисний кальцинований сир.
  • У раціон так само повинні входити густі каші з рису, гречки і геркулесу. Овочі, зелень краще різати на дрібні шматочки і перемішувати з рослинним маслом або сметаною і додавати в кашу. Багато собаки дуже люблять сирі фрукти, їх можна давати в невеликих кількостях у вигляді ласощів.
  • Собакам бажано не давати борошняне (викл. Сухарики), картопля, бобові, солодощі, копчені, солоні, гострі продукти, ковбасні вироби і трубчасті кістки.
  • Щоб натуральне харчування було збалансованим і правильним потрібно докласти багато сил, для полегшення цього процесу і створені готові сухі і консервовані корми для домашніх тварин.