Полезные материалы

М'ясо перепелів, користь, перепілка та схуднення

  1. Склад і особливості м'яса перепелів
  2. Корисні властивості перепелів
  3. Як готувати перепелів
  4. Перепели і схуднення

М'ясо перепелів - не самий популярний в російській кухні продукт, однак, на нього варто звернути свою увагу, особливо, якщо ви намагаєтеся дотримуватися здорового раціону. Незвичайний смак і поживність порадують любителів кулінарних експериментів і допоможуть знизити загальну калорійність харчування.

Склад і особливості м'яса перепелів

Перепели мають невисоку калорійністю, збалансованим поєднанням білків і жирів, які роблять даний продукт добре засвоюваним і легким. На сто грам птиці припадає лише 192 калорії, близько 20 г білка і 12 г жирів. Рівень холестерину в тому ж обсязі тримається на позначці 76 мг. Це відносно небагато, якщо не готувати дане м'ясо за допомогою смаження або копчення, при якому «корисний» холестерин перетворюється на «шкідливий» і негативно позначається на серцево-судинній системі.

М'ясо перепелів містить ряд важливих замінних і незамінних амінокислот , Серед яких: аргінін, валін, ізолейцин, лізин, аспарагінова, глутамінова кислоти, гліцин і аланін. У невеликій кількості до складу м'яса входять вітаміни С, РР, а також ряд вітамінів групи В. Зате багато корисних макроелементів, серед яких: калій, фосфор, натрій, а також кальцій і магній. З мікроелементів базову роль в складі продукту відіграють цинк і залізо.

При вдалому поєднанні перепелів з овочами і фруктами, можна домогтися створення збалансованого страви, яке буде відмінним елементом здорового дієтичного меню. Вигідним перевагою цього птаха над куркою є пікантний смак і соковитість, її сполучуваність з більшістю продуктів. Варто відзначити, що на прилавках ви можете знайти перепілок, вирощених в фабричних умовах. Вони дещо відрізняються від диких видів, але на смакових якостях це відбивається незначно.

Корисні властивості перепелів

Перепели володіють особливим метаболізмом, висока температура тіла підтримує швидкість обміну речовин, що в свою чергу дозволяє цим птахам уникати більшості відомих хвороб. Це відбивається і на якості їх м'яса, яке вважається гіпоалергенним і навіть лікувальним для тих людей, які страждають від алергічних проявів. Перепелиний бульйон і м'ясо благотворно впливає на імунну систему, знижуючи запальні процеси і сприяючи нормалізації обміну речовин , в цілому.


Страви з перепелів мають високу поживністю, але відносно невеликий калорійністю, що дозволяє, зберігаючи оптимальний обсяг порції, задовольнити почуття голоду. Крім того, періодичне включення цього продукту в раціон, допомагає налагодити процеси травлення, поліпшити роботу кишечника. Хоча варто відзначити і той факт, що надмірне захоплення цим продуктом, навпаки, може надати проносний ефект і викликати дискомфорт у ділянці живота!

Серед позитивних якостей перепелиного м'яса можна відзначити зміцнення нервових клітин, відновлення мозкової активності, завдяки поліпшенню нейронних зв'язків. Крім цього стабілізуються і відгуки нервових рецепторів, що, в цілому, благотворно позначається на діяльності нервової системи, підвищуючи якість засвоєння інформації, пам'ять і реакцію.

Зміст в перепелах незамінних амінокислот позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, сечостатевої функції. Страви з цим продуктом рекомендують включати і в дитяче меню, а також в раціон людей, що проходять післяопераційну реабілітацію. Однак повноцінно замінити даної птахом білковий сегмент вашого харчування не можна, так як вона не в повній мірі містить важливі для організму вітаміни групи В!

Як готувати перепелів

Головна особливість перепелиного м'яса - це ніжність, тому його дуже легко пересушити. Щоб цього не сталося, важливо дотримуватися середньої тривалості приготування і використовувати різні спеції і хитрості, які тільки підкреслять унікальний смак перепелів і збережуть його соковитість.

Чудовим доповненням для страв з цим птахом буде чебрець, соєвий соус, чорний перець, часник. Найкраще перед приготуванням витримати м'ясні тушки в маринаді, який можна приготувати на основі рослинної олії оливи, або білого сухого вина. У випадку з алкоголем досить лише пару столових ложок напою і трохи основних спецій, якими слід гарненько обтерти птицю з усіх боків і прибрати її в холодильник на дві години. Перед безпосередній термічною обробкою тушку необхідно промокнути серветкою від надлишків маринаду.

Середній час приготування перепелів становить близько півгодини, але в процесі створення страви необхідно періодично перевіряти стан м'яса, щоб не допустити його пересихання. Відмінні смакові якості цей птах набуває при запіканні в духовці і під час готування її на вугіллі.


Перепели і схуднення

Завдяки низькій калорійності перепелів, вони відмінно вписуються в дієтичний раціон, дозволяючи підтримувати добову норму уживаних жирів і білків. Одна порція страви з цим м'ясом допомагає повністю задовольнити почуття голоду, але не нашкодити фігурі, що дуже важливо, коли кожен скинутий кілограм дається виключно завдяки старанній роботі і свідомим обмеженням. Крім того, саме приготування і подача перепілок вимагає своєрідної підготовки, що передбачає відсутність перекусів якийсь час. Середній же розмір птиці уможливлює використання однієї тушки як обмежувача об'єму порції.

Корисні властивості продукту визначають і його позитивну дію на організм під час схуднення. Поліпшення обміну речовин, травлення, нормалізація холестерину в крові - все це є ключовими факторами не тільки скидання ваги, але і його утримання на оптимальної позначки. Перепелів можна використовувати, і як основне блюдо, і навіть в якості перекусу, хоча середня його калорійність більше, ніж поживність курячої грудки. Перевага в тому, що м'ясо перепела швидше і легше перетравлюється через більшого вмісту в ньому корисних ненасичених і насичених жирних кислот. До всього іншого, дане м'ясо можна вживати в будь-який час доби. Якщо час від часу використовувати його у вечірній меню, то це позитивно позначиться і на якості сну, що також важливо для стабільного схуднення!

Запечені перепела з овочами - відмінне блюдо в раціоні атлета або людини, який разом з втратою ваги хоче домогтися збільшення м'язової маси і її зміцнення. Найкраще до птаха вибирати свіже листя салату, баклажани, кабачки, відварену моркву і буряк. Ці інгредієнти допомагають засвоїтися білкам і жирам з м'яса, а також створюють прекрасну подушку з клітковини , Яка згодом очищає організм, не дозволяючи накопичуватися шлакам, в тому числі утворюється після інтенсивних фізичних навантажень.

Можна вживати перепелів і через півгодини після тренування. білки і амінокислоти з цього продукту відмінно заповнять витрачений кількість енергії, допоможуть відновитися клітинам м'язової тканини і вивести з організму молочну кислоту, яка провокує біль в м'язах після тренування . Враховуючи що силові навантаження є причиною перекриття подачі кисню до мозку, важливо підкреслити, що страви з перепелами і свіжими овочами є відмінною профілактикою хвороб центральної нервової системи, сприяють нормалізації кисневого обміну за рахунок поживних речовин, що знаходяться в складі зазначених продуктів.

Зінаїда Рублевская
для жіночого журналу InFlora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова