Полезные материалы

Биков, Вестерлунд, Брагін і ще дев'ять тренерів для КХЛ

  1. Титулований Биков, фінський маестро Вестерлунд, король молодіжних чемпіонатів світу Брагін і досвідчений...
  2. Микола Заварухін, 42 роки
  3. Ерккі Вестерлунд, 59 років
  4. Дмитро Красоткин, 45 років
  5. Валерій Брагін, 60 років
  6. Олег Браташ, 51 рік
  7. Йозеф Яндач, 48 років
  8. Володимир Ружичка, 53 роки
  9. Карі Ялонен, 57 років
  10. Олексій Ждахін, 51 рік
  11. Роджер Рённберг, 45 років
  12. Сандіс Озоліньш, 44 роки
Титулований Биков, фінський маестро Вестерлунд, король молодіжних чемпіонатів світу Брагін і досвідчений Ружичка - деякі з тих тренерів, які можуть працювати в КХЛ.

Для переважної більшості клубів КХЛ нинішній сезон вже закінчено. Деякі команди не потрапили в плей-офф, а хтось вилетів в першому раунді. Керівники відразу ж зробили оргвисновки. В'ячеслав Буца, Ігор Захаркін, Олексій Ярушкіна, Андрій Разін, Сергій Бердников і Володимир Юрзінов не працюватимуть зі своїми командами в наступному сезоні. Тренерські відставки, як показав приклад омського клубу, можуть трапитися навіть перед самим стартом сезону.

Знарок і Квартальнов проти Орешкіна і Кудашова. Тренерські дуелі на Заході

Білялетдінов проти Канарейкін. Тренерські дуелі на Сході

Згадуємо маститих і перспективних тренерів, кого було б цікаво побачити в майбутньому сезоні.

В'ячеслав Биков, 56 років

Заслужений тренер Росії, дворазовий чемпіон світу, двічі з різними командами вигравав Кубок Гагаріна. Тандем Бикова та Ігоря Захаркін - один з найпомітніших в російському хокеї, але останній раз вболівальники могли бачити їх роботу в сезоні 2014-2015, коли вони виграли головний трофей КХЛ для Санкт-Петербурга. Захаркін встиг попрацювати в «Салават Юлаєв», а ось Биков вже два сезони не займається тренерською діяльністю. Його методи і ідеї напевно дуже цікаві для багатьох уболівальників і фахівців. Тим більше, його команди завжди показують атакуючий хокей.

Досягнення тренера: дворазовий чемпіон світу (2008, 2009), срібний призер чемпіонату світу (2010), бронзовий призер чемпіонату світу (2007), дворазовий володар Кубка Гагаріна (2011, 2015)

В'ячеслав Биков: «Ми з тих, хто готовий кинути все, і - знову в цю ополонку»

Микола Заварухін, 42 роки

Він уже набрався досвіду роботи в якості помічника головного тренера команди КХЛ. У цьому сезоні Заварухін допомагав спочатку Євгену Попіхін в «Нафтохіміку», а також Володимиру Крикунову в «Автомобіліст». Крім того, кілька років очолював «Сибірські снайпери» в МХЛ. Як хокеїста виступав за ЦСКА, «Салават Юлаєв», «Ак Барс», «Ладу» і «Магнітки». У складі Уфімцев він виграв золото чемпіонату Росії в останньому сезоні перед створенням КХЛ.

Ерккі Вестерлунд, 59 років

Вестерлунд успішно працював на клубному та міжнародному рівнях. У КХЛ він очолював «Йокеріт», з яким двічі виходив в плей-офф. У свій перший сезон фінський колектив вилетів в 1/2 фіналу Західної конференції від ЦСКА, а потім команда Вестерлунда вилетіла в першому раунді в протистоянні з «Торпедо». Робота зі збірною Фінляндії російським уболівальникам повинна була запам'ятатися через Олімпіаду в Сочі, де в чвертьфіналі фіни вибили збірну Росії. Команди Вестерлунда - це завжди дисципліна і тактична виучка.

Досягнення тренера: чемпіон Фінляндії (1998) срібний призер чемпіонату Фінляндії (1999, 2000), срібний (2006) і бронзовий (2014 року) призер Олімпійських ігор, срібний (2007, 2014 року) і бронзовий (2006) призер чемпіонатів світу, фіналіст Кубка світу ( 2004).

Досягнення тренера: чемпіон Фінляндії (1998) срібний призер чемпіонату Фінляндії (1999, 2000), срібний (2006) і бронзовий (2014 року) призер Олімпійських ігор, срібний (2007, 2014 року) і бронзовий (2006) призер чемпіонатів світу, фіналіст Кубка світу ( 2004)

Дмитро Красоткин, 45 років

У минулому сезоні під керівництвом Дмитра Красоткіна команда «Локо» виграла всілякі турніри: Кубок Харламова, Суперкубок МХЛ, Кубок світу молодіжних команд. Скрізь ярославці перемагали з величезним запасом. Красоткин навчався тренерському ремеслу у Петра Воробйова, що наклало на нього величезний відбиток. «Локо» часто не показує видовищної гри, зате команда вміє відмінно оборонятися, а також завжди діє тактично грамотно, що не часто побачиш в молодіжному хокеї.

Досягнення тренера: володар Кубка Харламова (2016), володар Кубка світу серед молодіжних клубних команд (2016)

Валерій Брагін, 60 років

Король молодіжних чемпіонатів світу, другий батько для переважної більшості юних хокеїстів. Брагін вміє і любить працювати з талановитими хлопцями. Одне золото, два срібла і бронза - тренер жодного разу не виїжджав з МЧМ без медалей. З його ім'ям пов'язані значні успіхи російського молодіжного хокею останніх років. У КХЛ Брагін також працював, але нетривалий час (2012 році). З ЦСКА у цього тренера не все вийшло, і він був звільнений. Але з тих пір пройшло вже багато часу.

Досягнення тренера: переможець молодіжного чемпіонату світу (2011), срібний призер молодіжного чемпіонату світу (2012, 2015 року, 2016), бронзовий призер молодіжного чемпіонату світу (2017)

Досягнення тренера: переможець молодіжного чемпіонату світу (2011), срібний призер молодіжного чемпіонату світу (2012, 2015 року, 2016), бронзовий призер молодіжного чемпіонату світу (2017)

Олег Браташ, 51 рік

Браташ вигравав у 2014 році Кубок Харламова з МХК «Спартак», а через рік з ярославським «Локо» - бронзу МХЛ. Потім він допомагав Олексію Кудашову в «Локомотиві» і Валерію Брагіну в молодіжній збірній Росії. Зараз працює в олімпійській національній команді, яка не так часто виступає на міжнародному рівні. У «Локомотиві» Браташ працював із захисниками і в сезоні 2015-2016 залізничники були однією з найбільш малопропускающіх команд КХЛ. Багато фахівців не раз відзначали, що тренер вже готовий для самостійної роботи в Континентальній хокейній лізі.

Досягнення тренера: володар Кубка Харламова (2014 року), срібний призер молодіжного чемпіонату світу (2016), бронзовий призер молодіжного чемпіонату світу (2017)

Йозеф Яндач, 48 років

Нинішній тренер збірної Чехії Йозеф Яндач має значний досвід роботи. Він навіть встиг потренувати клуб КХЛ. У 2012 році Яндач очолював празький «Лев», але був звільнений за низькі результати. Однак це не завадило йому знайти роботу на батьківщині - тренер повернувся в «Спарту». Збірну Чехії Яндач очолив у 2016 році - і відразу ж повіз її на Кубок світу. До цього моменту він кілька років працював асистентом у головній команді своєї країни.

Досягнення тренера: двічі бронзовий призер чемпіонату Чехії (2011, 2014 року)

Досягнення тренера: двічі бронзовий призер чемпіонату Чехії (2011, 2014 року)

Володимир Ружичка, 53 роки

На високому рівні Ружичка працює вже 17 років. У 2000 році він став головним тренером празької «Славії», в 2004 - завоював золото на чемпіонаті світу зі збірною Чехії. Такого ж успіху він досяг і в 2010 році. До речі, весь цей час він не припиняв тренувати «Славію» - всього він пропрацював в цьому клубі 14 років поспіль. Зараз Ружичка очолює «Піратів» з Хомутова. Збірну він покинув в 2015 році. Тренер з таким досвідом, можливо, міг би показати результат в КХЛ, тим більше, на клубному рівні він не працював за межами рідної Чехії.

Досягнення тренера: дворазовий чемпіон світу (2005, 2010), дворазовий чемпіон Чехії (2003, 2008)

Карі Ялонен, 57 років

Карі Ялонен - не новачок в КХЛ. Він уже працював з нижегородським «Торпедо» і празьким «Левом». Особливу увагу заслуговує його чеський етап кар'єри в нашій лізі. Разом з «Левом» Ялонен дійшов до фіналу Кубка Гагаріна, де в семи матчах поступився Магнітогорському «Металургу». Крім того, він кілька років працював в Фінляндії, а також з національною збірною цієї країни. Зараз Ялонен очолює швейцарський «Берн», з яким впевнено пройшов перший раунд плей-офф. Ялонен вимагає від своїх підопічних тисках по всьому майданчику. Коли це вдається - з його командами дуже важко грати.

Досягнення тренера: фіналіст Кубка Гагаріна (2014 року), чемпіон Фінляндії (2005, 2007, 2008, 2011)

Досягнення тренера: фіналіст Кубка Гагаріна (2014 року), чемпіон Фінляндії (2005, 2007, 2008, 2011)

Олексій Ждахін, 51 рік

Ждахін поки не працював на рівні КХЛ. Зате у Вищій хокейній лізі у нього вже є ряд досягнень. Зараз він очолює «Торпедо» з Усть-Каменогорськ, з яким Ждахіну вдалося виграти регулярку і пройти перший раунд плей-офф. До цього наставник успішно працював з ТХК протягом трьох сезонів. У чемпіонаті 2015-2016 його тверские хокеїсти виграли гладке першість і дійшли до півфіналу Братина.

Досягнення тренера: півфіналіст плей-офф ВХЛ (2016)

Роджер Рённберг, 45 років

Шведський фахівець ніколи не працював в КХЛ, але був момент, завдяки якому він запам'ятався російським уболівальникам. Рённберг очолював молодіжну збірну Швеції в 2012 році. Тоді у фіналі його підопічні обіграли збірну Росії Валерія Брагіна. У минулому сезоні з «Фрелунда» Рённберг виграв хокейну Лігу чемпіонів і чемпіонат Швеції. Згідно з інформацією деяких ЗМІ, шведський наставник входить в число кандидатів на пост головного тренера «Салават Юлаєв».

Досягнення тренера: переможець молодіжного чемпіонату світу (2012), срібний призер молодіжного чемпіонату світу (2013), двічі переможець хокейної Ліги чемпіонів (2016 2017), чемпіон Швеції (2016)

Сандіс Озоліньш, 44 роки

Озоліньш - один з найбільш шанованих і авторитетних людей в латвійському хокеї. Його прихід на тренерський місток в ризьке «Динамо» в якості помічника рульового Нормундс Сейейса по ходу нинішнього сезону наробив багато шуму і викликав ажіотаж у всій КХЛ. Так, рижанам не вдалося покинути останню сходинку на Заході, але саме при Озоліньша команда почала перетворюватися, а лідери «Динамо» знову стали показувати те, на що вони здатні. Зараз плани Озоліньша невідомі широкому загалу, але є шанс побачити його біля керма головної латвійської команди.

Поневіряння Риги: «заснули» лідери і Озоліньш-рятівник

Увіс Балінскіс: «Хочеться взяти автограф у Озоліньша, але становище не те»

Увіс Балінскіс: «Хочеться взяти автограф у Озоліньша, але становище не те»