Полезные материалы

Який септик для дачі краще вибрати?

  1. Види септиків для дачі і заміського будинку
  2. Накопичувальний септик для дачі непостійного проживання
  3. анаеробні септики
  4. Аеробне очищення стоків
  5. Що треба враховувати при влаштуванні септика на дачі
  6. Помилки при монтажі септика, відео:
  7. Заводські септики для дачі
  8. Септик для дачі своїми руками

Навіть короткочасний відпочинок на улюбленій дачі не буде повноцінним, якщо там відсутні звичні і необхідні блага цивілізації. Тому, питання про те, який септик для дачі краще вибрати слід вважати головним. Від вирішення питання утилізації каналізаційних стоків залежить не тільки зручність проживання, а й екологічна безпека території, на якій багато хто планує вирощувати овочі або фрукти, а також використовувати колодязі, свердловини та інші джерела для водопостачання будинку.

Зміст цієї статті

Рекомендуємо, за допомогою спеціального калькулятора, на сайті ЕКО ДАЧА підібрати для себе підходящу модель септика для дачі .

Рекомендуємо, за допомогою спеціального калькулятора, на сайті ЕКО ДАЧА підібрати для себе підходящу модель   септика для дачі

Види септиків для дачі і заміського будинку

Для утилізації каналізаційних стоків на дачі можуть використовуватися кілька видів очисних споруд (септиків), які відрізняються між собою не тільки зовнішнім виглядом, типом конструкції (заводська або виготовлена ​​самостійно), розмірами і обсягом, але і принципом роботи, в залежності від якого вони діляться на :

  • накопичувальні;
  • анаеробні;
  • аеробні.

накопичувальні;   анаеробні;   аеробні

Накопичувальний септик для дачі непостійного проживання

Найпростішим пристроєм є накопичувальний септик, який є, по суті, вдосконаленим різновидом вигрібної ями, але з тією відмінністю, що стоки накопичуються в резервуарі і не мають зіткнення з грунтом. Такий варіант ідеальний для невеликих дач, проживання на яких обмежено декількома днями в тиждень і тільки в літній сезон, при цьому обсяг стоків невеликий.

Крім того, в цьому випадку потрібно врахувати таку важливу деталь, як необхідність періодичного очищення такого септика, що не тільки вимагає додаткових витрат на послуги асенізаторської машини, але і забезпечення під'їзду до нього. У деяких дачних селищах зробити це досить складно, крім того треба брати до уваги і віддаленість від міста, пов'язану з доступністю отримання цієї послуги.

Конструктивно, накопичувальний септик для дачі складається з однієї камери, рідше - з двох. У ньому відбувається тільки первинне розшарування на рідку і тверду фракції, і часткове розщеплення органіки.

анаеробні септики

У тому випадку, якщо дача - традиційне місце проживання сім'ї протягом літнього сезону, то більш правильним вибором буде септик з анаеробної очищенням, в якій стоки не тільки накопичуються, але і очищаються.

Ці пристрої являють собою локальні каналізаційні станції, і ступінь очищення в них становить від 50 до 75%, тому, перед тим як скидати воду в найближче водоймище або яр, її необхідно додатково обробити. Для цього потрібно влаштування полів фільтрації або, як варіант, спеціальної ємності, в якій і завершиться процес очищення.

Недолік цього варіанту в тому, що його можна використовувати в тому випадку якщо площа ділянки дозволяє правильно, з дотриманням усіх санітарних норм, розмістити всі елементи очисної системи.

Ці септики можуть складатися з однієї, але частіше двох або трьох ємностей, сполучених між собою. Процес очищення відбувається в кілька етапів і після надходження в останню камеру, замість дна у якій укладений шар фільтруючого матеріалу (пісок, щебінь або гравій), вона проходить остаточне очищення. Її роль можна відвести полях фільтрації, але для них потрібна пожертвувати частиною ділянки, на якій не вийти влаштувати город. Використовувати цю територію допустимо виключно в ролі квітника.

Очищення стоків відбувається за рахунок роботи активного мулу, але в результаті частина його осідає і вимагає періодичного очищення. Але на відміну від накопичувальних ємностей, цю роботу можна (з дотриманням заходів безпеки) виконати самостійно, а мул використовувати як добриво для городу.

Аеробне очищення стоків

Більш ефективним є аеробний спосіб, для якого слід придбати і встановити на ділянці заводську модель станції біологічної очистки стоків. Позитивним моментом є те, що ступінь очищення стоків досягає 95-99%. Тому таку воду можна сміливо відводити в водойми або знайти їй більш раціональне використання, наприклад, в якості технічної - для миття машини або організації поливу городу.

Такий спосіб утилізації стоків найбільш виправданий в тому випадку, якщо передбачається постійне проживання на дачі або в заміському будинку, в іншому випадку відбувається загибель мікробів і бактерій, що вимагає певного часу при повторному запуску каналізації, на відновлення балансу.

Ще одним з недоліків є енергозалежність такої установки, що для дачника вихідного дня означає додаткові і непотрібні витрати на оплату електроенергії.

Хоча якщо потрібно вирішити проблему утилізації стоків заміського котеджу з постійним проживанням в ньому сім'ї, то це - оптимальний варіант, хоча і вимагає солідних витрат на початковому етапі.

Хоча якщо потрібно вирішити проблему утилізації стоків заміського котеджу з постійним проживанням в ньому сім'ї, то це - оптимальний варіант, хоча і вимагає солідних витрат на початковому етапі

Процес очищення стоків відбувається в кілька етапів: сепарація з осіданням твердих фракцій, біопереробки за участю активного мулу і фінальна очищення, під час якої відбуваються окислювальні процеси з використанням кисню в локальних очисних станціях (ЛОС).

Накопичувальні септики з анаеробної очищенням мають і інше важлива перевага для дачника - їх можна облаштувати з використанням спеціальних ємностей або навіть підручних матеріалів, а останній вид - це виключно заводські установки.

Збільшити ефективність очищення стоків за допомогою анаеробного септика можна, забезпечивши доступ кисню в камеру доочистки - для цього потрібно встановити компресор.

Що треба враховувати при влаштуванні септика на дачі

Спочатку, вибір септика для дачі є непростим завданням, особливо, якщо питання утилізації стоків актуальний періодично. Купівля заводської установки в цьому випадку може бути економічно невигідною, тому нерідко дачниками приймається рішення про розбудову септика своїми силами. А ось яким він повинен бути залежить від багатьох факторів, серед яких:

  • тип ґрунту і горизонт підземних вод - бажано щоб рівень знаходився нижче дна ємності, але якщо це не так - необхідно подбати про те, щоб заякорити конструкцію, наприклад, встановивши її нема на піщано-гравійну подушку, а на бетонну основу. Тип грунту також важливий, особливо якщо встановлюється очисна камера, з якої буде відводитися вода - піщаний грунт оптимальний, а глинистий представляє проблему, так як має погану пропускну здатність;

  • вид матеріалу, що використовується для ємності - в цьому випадку можлива покупка готового резервуара з полімерних матеріалів або склопластику, або виготовлення камери з металу, цегли, бетонних кілець, автомобільних шин і т.д .;

  • обсяг резервуара - важливий параметр, який розраховується від кількості людей в будинку. За відправну точку береться те, що 1 людина в середньому виробляє 200 л стоків на добу, але при розрахунках обов'язково слід враховувати 3-добовий ліміт, тобто якщо в дачі планується, навіть тимчасово, проживання 3 осіб, то обсяг камери повинен становити не менше 1800 л;

  • продуктивність - здатність переробляти певну кількість стоків за контрольний час;

  • місце установки септика з урахуванням його віддаленості від будинку, колодязя, вулиці, кордонів сусідської ділянки. Нерідко, особливо на невеликих дачах слід вибирати моделі септиків вертикального типу;

  • фінансові можливості дачника. Купити заводський септик з доставкою і установкою - найоптимальніший варіант, з точки зору зручності, але витратний. Для дач, на яких родина проживає в протягом року, використовуючи її в якості другого будинку - це правильне рішення.

При виборі септика для дачі важливо враховувати і такий фактор, як необхідність її консервації на зимовий період, тому, під час монтажу рекомендується виконати і утеплення резервуара, щоб не допустити замерзання його вмісту. Так як протягом холодної пори року регулярного надходження стоків, які могли б загальмувати або зупинити цей процес, не буде і камера може зруйнуватися.

Якщо планується придбати готову установку, то енергонезалежні септики для дачі без відкачування були б в такій ситуації оптимальним вибором, так як їх робота ніяк не пов'язана з необхідністю використання послуги асенізаторської машини. А короткочасне перебування не сприяє тому, щоб обладнати такий будинок джерелами резервного електроживлення.

Помилки при монтажі септика, відео:

Бюджетні септики для дачі без відкачування

Дилема - купувати готовий септик або зводити його самостійно, має непросте рішення, і вибір другого варіанту не буде автоматично свідчити про можливість заощадити кошти.

Так як для облаштування накопичувача своїми руками також доведеться купувати матеріали, встановлювати їх, проводячи досить великий обсяг земляних робіт, а в деяких випадках може знадобитися навіть використання спецтехніки, що автоматично призведе до подорожчання.

Разом з тим, вирішити цю проблему можна досить легко, вибравши з великої кількості моделей дешевий септик для дачі, який, незалежно від розмірів і назви буде справлятися зі своїми функціями:

  • забезпечувати накопичення і попереднє очищення стоків, і розкладання їх на фракції;
  • переробку органіки з використанням активного мулу;
  • анаеробну очистку і відведення газів;
  • відстоювання і фільтрація освітлених стоків перед їх скиданням.

У підсумку можна бути впевненим в тому, що не відбудеться забруднення навколишнього середовища і, в першу чергу, території ділянки, так як для виготовлення ємностей використовуються якісні полімерні матеріали, а проходження всіх циклів очищення гарантує скидання в найближче водоймище або яр тільки чистою та безпечною води .

Заводські септики для дачі

На ринку цих установок представлені моделі від різних виробників, що відрізняються дизайном, формою, наявністю додаткових функцій, кількістю камер, ступенем очищення, ціною, але принцип роботи у них один і той же. Оптимальними характеристиками володіє септик «Терміт», який цікавий дачникам своєю невисокою ціною.

Серед моделей «Астра Юнілос» теж можна підібрати оптимальну модель, тим більше що виробник на маркуванні вказує кількість людей, на яку розрахована установка, а з огляду на великий модельний ряд продукції - зробити це дуже просто.

Звернути увагу рекомендується і на моделі «Танк», особливо затребувані на ділянках з високим рівнем грунтових вод або регулярними паводками. Крім того, моделі цієї марки енергонезалежний.

Якщо потрібен міні септик для дачі, то установка «Тритон» - хороший вибір. Невелика двухкамерная модель, розрахована на те, що вона може обслуговувати будинок, оснащений сучасними побутовими зручностями (унітазом, душем, мийкою), з числом проживають в ньому від 1 до 3 осіб. Єдиний недолік септика «Тритон-міні» - необхідність в вивантаженні відстійника 1 раз в рік.

Заслужену популярність здобули і септики «Топас», що забезпечують високий ступінь очищення стоків. Але замислюватися про монтажу такої моделі краще тим дачникам, для яких не викликає особливих проблем енергозалежність установки і ціна, яка трохи вище, ніж у конкурентів. Але для всесезонной дачі або заміського будинку - це відмінний вибір, так як висока ступінь очищення стоків дозволяє повторно використовувати воду, наприклад, для поливу.

При виборі септика важливо враховувати і спосіб скидання води, а для цього поруч повинен бути або природна водойма, або яр.

Для дачних ділянок, позбавлених таких зручностей, очищена вода використовується повторно або відводиться безпосередньо в грунт через поля фільтрації.

Септик для дачі своїми руками

Для дачі, особливо з рідкісним відвідуванням і невеликою кількістю проживаючих в будинку людей, можна зробити септик і самостійно, використовуючи для цього як практично безкоштовні матеріали, такі як старі автомобільні шини або цегла, що залишився після будівництва, так і сучасні готові резервуари, виготовлені з міцних полімерних матеріалів.

Допускається використання і ємностей зварених з металу, але при всіх достоїнствах цього матеріалу, він нестійкий до корозії і навіть після спеціальної роботи, з урахуванням агресивності стоків, термін його експлуатації невеликий.

Тривалий час популярним матеріалом для септиків на дачі були бетонні кільця, але зараз, з появою сучасних міцних, але легких виробів, ситуація змінилася.

Крім того, транспортування і установка таких кілець являє собою досить складну проблему, для вирішення якої потрібно залучати спецтехніку. Але на цьому складності не закінчуються, тому що після монтажу, потрібне проведення ретельної герметизації всіх сполучних швів між кільцями, щоб не допустити забруднення грунту.

Зверніть увагу на цей матеріал - Садові вуличні гойдалки своїми руками.

Але навіть якщо все зроблено якісно, ​​гарантувати цілісність такого шва на протязі всього терміну експлуатації не можна. Тому, якщо потрібен невеликий накопичувальний септик, а бажання купувати заводську установку немає, то треба вибрати шини. Це недорогий, але досить надійний варіант для пристрою накопичувального септика.

Це недорогий, але досить надійний варіант для пристрою накопичувального септика

Вас зацікавить ця стаття - Буріння свердловин на воду своїми руками.

Але ще краще - зробити на дачі септик з бочок своїми руками, тим більше що вартість їх невелика, але зате процес зведення очисної споруди не становитиме складності і займе менше часу.

Такий варіант надає можливості пристрою своїми руками повноцінного септика з декількома камерами, а при необхідності його можна оснастити як насосами, так і компресорами (для аеробного очищення). Але ці додаткові опції зовсім необов'язкові, так як перелив між резервуарами влаштовується за принципом сполучених посудин і, особливої ​​необхідності в примусовому скиданні стоків з камери в камеру немає.

Сподобалася стаття? Покажіть її друзям:

Читайте далі на LaLend.ru:

Сподобалася стаття?